عربستان به بازی نفت شیل وارد می‌شود

در سال جاری، میانگین رشد تولید شرکت‌های فعال در صنعت نفت شیل نسبت به سال گذشته بین ۱۳ تا ۵۰ درصد بوده و این خبری بد برای اوپک به شمار می‌رود.
۱۲ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

عوامل اصلی خروج بنگاه‌ها از چرخه اقتصاد

مشاور کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور می‌گوید: اگر ۵۰ درصد تسهیلات بانکی در مجرای واقعی خودش استفاده می‌شد، امروز بیکاری، رکود اقتصادی و بسته شدن کارخانه‌ها را نمی‌دیدیم.
۲۳ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

غیر اوپکی‌ها هم با تمدید توافق، همراه شدند

ساعتی پس از تمدید کاهش تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه اعضای اوپک، غیراوپکی ها نیز کاهش حدود ۶۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت را تمدید کردند..
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

افزایش قیمت در ماه رمضان بی‌معنی است

رئیس هیئت مدیره تعاونی تولید کنندگان مواد غذایی هم صنف اعلام کرد که از نظر تولید و عرضه هیچ مشکلی برای ماه رمضان وجود ندارد و طرح مسئله افزایش قیمت در ماه رمضان بی معنی است.
۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تولید روزانه نفت ایران، 3.8 میلیون بشکه باقی ماند

بر اساس تصمیم اوپک میانگین تولید نفت ایران به مدت ۹ ماه، روزانه ۳.۸ میلیون بشکه در روز باقی ماند.
۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تمدید 9 ماهه توافق کاهش سقف تولید اوپک

وزیران نفت و انرژی اوپک در نشست پشت درهای بسته توافق ماه نوامبر ۲۰۱۶ اوپک را برای ٩ ماه تمدید کردند.
۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قرارداد توتال تا یک ماه آینده امضاء می‌شود

وزیر نفت گفت: قرارداد با توتال برای توسعه فاز ۱۱ گاز پارس جنوبی تا یک ماه آینده امضاء می‌شود.
۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت جهانی نفت در بازار معاملات روز پنچ شنبه به دلیل اظهارات وزیر نفت عربستان سعودی با کاهش روبرو شد.
۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

نرخ تورم اردیبهشت ماه 9.8 درصد شد

بانک مرکزی اعلام کرد: نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه 1396 نسبت به دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه 1395 معادل 9.8 درصد است.
۹ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز

در بازار آزاد امروز (پنجشنبه) سکه تمام بهار طرح جدید یک میلیون و ۲۰۱ هزار تومان و هر دلار آمریکا ۳۷۴۶ تومان معامله می شود.
۱۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

نان در ایام ماه مبارک رمضان گران نمی شود

رییس اتحادیه نانوایان سنتی اعلام کرد که هیچ مشکلی برای تامین نان در ماه مبارک رمضان وجود ندارد و قیمت انواع نان نیز تغییری نخواهد کرد.
۱۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

افزایش قیمت جهانی طلا

طلا در معاملات روز پنج‌ شنبه بازار جهانی تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار، بیشتر رشد قیمت روز گذشته را حفظ کرد.
۱۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تمدید توافق 6 یا 9 ماهه اوپک؟!

نشست یکصد و هفتاد و دوم اوپک امروز (پنجشنبه چهارم خردادماه) امروز در مقر این سازمان در وین برگزار می‎شود و در مورد تمدید توافق ۶ یا ۹ ماهه اعضای اوپک توافق خواهد شد.
۱۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

زولبیا و بامیه را تنها از مراکز مجاز بخرید

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت‌ها و ایام خاص با تأکید بر اینکه مردم زولبیا و بامیه را تنها از مراکز مجاز خریداری کنند، گفت: هموطنان می‌توانند تخلفات بهداشتی را به سامانه 190 گزارش دهند.
۱۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

پژو و توتال حضور خود را در ایران محکمتر می‌کنند

صنعت خودروسازی و نفت دو صنعت بزرگی هستند که بعد از اعلام نتایج انتخابات دور دوازدهم ریاست جمهوری،مورد اقبال شرکت های خارجی قرار گرفته اند.
۱۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

افزایش قیمت نفت در آستانه نشست اوپک

قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی در آستانه نشست اوپک که پیش بینی می‌شود طی آن تمدید توافق کاهش تولید کشورهای اوپک و غیر اوپک تا سال ۲۰۱۸ تصویب شود، افزایش یافت.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

مدیرعامل توتال به دیدار زنگنه آمد

رضا زندی روزنامه نگار و تحلیل گر مسایل نفتی در مقاله ای در روزنامه اعتماد نوشت:با تمدید توافق کاهش تولید نفت اوپک، تولید نفت ایران در ٩ ماه آینده، به طور متوسط روزانه ٣ میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه خواهد بود.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بازار‌ در تب و تاب ماه رمضان

همواره در ایام ماه مبارک رمضان برخی خوراکی‌ها با تقاضای زیادی از سوی روزه داران مواجه می‌شوند که همین امر درنهایت به پررونق شدن و بهبود اوضاع فروشندگان منجر خواهد شد.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

رای‌ دهندگان به روحانی افزایش یارانه نمی‌خواهند

وزیر اقتصاد گفت: باید حواسمان به این نکته جمع باشد که مردمی که به ما رای داده‌اند، از وعده‌های پر آب و تاب اضافه کردن یارانه‌ها چشم پوشی کرده و اکنون از ما توقع دارند آینده بهتری برای آنها فراهم بیاوریم.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

آمریکا مجوز فروش هواپیما به ایران را بررسی می‌کند

وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد که این وزارتخانه در حال بررسی مجوزهای «شرکت بوئینگ» و «ایرباس» برای فروش هواپیما به ایران است تا از این رهگذر، فشار تحریمها بر تهران را افزایش دهد.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

پرداخت یارانه از همان ابتدا، کار اشتباهی بود

یک کارشناس اقتصاد گفت: پرداخت یارانه مستقیم به همه اقشار جامعه از ابتدا نادرست بود.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

رویای برباد رفته ریاض برای حکومت در بازار نفت

اکونومیک تایمز نوشت:افزایش تولید نفت ایران در کنار ورود نفت آمریکا به بازار به سلطه سعودی‌ها در بازار نفت خاتمه داده است.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بازار مسکن به حالت طبیعی برمی‌گردد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران هرگونه بازگشت به عقب و به فاز رکود در بازار مسکن را بعید اعلام کرد و گفت: بازار مسکن از سال گذشته وارد فاز پیش‌رونق شده است و بازگشت به رکود در شرایط فعلی معنا و مفهوم کارشناسی ندارد.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بازار مسکن پس از انتخابات رونق گرفته

حرکت رفت و برگشت معاملات مسکن در تهران طی یک هفته اول بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری از «تغییر انتظارات» در بازار ملک حکایت دارد. نتایج تحقیقات میدانی در بازار مسکن نشان می‌دهد در اوایل هفته گذشته، صحنه معاملات ملک شاهد بازگشت و مراجعه متقاضیان خرید به بنگاه‌ها – بعد از رکود انتخاباتی دو ماه اول سال – شد.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

سه پیشنهاد برای جایگزینی جریمه دیرکرد

استاد حوزه و دانشگاه برای جایگزینی با جریمه دیرکرد تسهیلات که از نظر مراجع تقلید ربوی است، سه روش منطبق با فقه شیعه پیشنهاد کرد.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

فرمول موسسات اعتباری برای سود 25 درصد

موسسات غیر مجاز اعتباری تنها با ابزار وسوسه سپرده های خود را جمع می کنند. پیشنهاد سودهایی که تا ۲۵ درصد نیز می رسد شما را مجاب می کند تا پول خود را به آنها بسپارید. اما این موسسات این سود بالا را از کجا تامین می کنند و به شما می دهند؟ فرشاد حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی این فرمول ساده اما ویرانگر را توضیح داده است.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تولید نفت ایران با تمدید توافق تغییری نمی‌کند

وزیر نفت گفت: در صورت تمدید توافق اوپک، تولید نفت ایران تغییری نمی‌کند و در همان سطح حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز بر مبنای منابع ثانویه باقی می‌ماند.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

روسیه از تمدید توافق اوپک استقبال می‎کند

وزیر انرژی روسیه گفت: مسکو از تمدید توافق اوپک برای مدت ۱۲ ماه استقبال می‌کند.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

یارانه خانواده های نیازمند، قطع نمی شود

مردم مي‌دانند افزايش يارانه‌ها نه تنها دردي از آنها درمان نمي‌كند بلكه بر مشكلات معيشت مي‌افزايد. تجربه شش سال يارانه‌داري اين واقعيت را اثبات كرده است. بر همين اساس به جاي راي به افزايش يارانه‌ها تا 250 هزار تومان پاي صندوق‌ها به يارانه نقدي «نه» گفتند. با اين حال دولت دوازدهم بر اساس تكليف برنامه ششم خيال افزايش يارانه نيازمندان را دارد.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

چرا شعار «یارانه چرب» رأی نیاورد؟

روزنامه ایران در گزارشی نوشت: محمد سلاحی اهل سیب و سوران سیستان و بلوچستان: وضع معیشت مردم در استان خوب نیست. مرز بسته است و مشکل بیکاری هم هست. تمام شهرهای استان مشکل دارند. اینجا سرمایه گذاری خوبی انجام نشده. استاندار در صحبت‌های چند روز پیش خودقول داد به وضعیت معیشت مردم رسیدگی کند.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

آغاز رایزنی برای تداوم کاهش تولید نفت اوپک

وزیران نفت اوپک و غیر اوپک امروز سرنوشت قیمت نفت را برای چند ماه آینده رقم خواهند زد. چشم‌ها همگی به وین دوخته شده تا در پایان روز مشخص شود وزیران نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام(اوپک) کشورهای غیر عضو در این سازمان نظیر روسیه بعد از ساعت‌ها بحث و مذاکره چه تصمیمی خواهند گرفت. آیا می‌خواهند توافق کاهش تولید نفت خام را تمدید کنند یا خیر؟
۱۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

برنج ایرانی 12 هزار تومان؛ گران تر نخرید

نائب رئیس انجمن برنج با اشاره به نرخ برنج ایرانی در شمال گفت: در حال حاضر نرخ هر کیلو برنج با کیفیت طارم، هاشمی و دم سیاه ۱۲ هزار تومان، شیرودی ۸ و ندا ۷ هزار تومان است، از این رو تفاوت آشکار قیمت برنج در تهران را، دستگاه‌های مربوطه باید نظارت کنند.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

نرخ بیکاری البرز چقدر است؟

‌معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار البرزگفت: در دولت یازدهم 41 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

«پدیده شاندیز» دوباره شروع به کار کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: اعضای هیئت مدیره شرکت پدیده در جلسه هماهنگی امروز اعلام کردند، مراسم مناقصه برای تعیین پیمانکاران مورد نیاز جهت آغاز عملیات اجرایی پروژه های نیمه تمام این شرکت در تاریخ ۱۶/ ۳/ ۹۶ اجرا می شود.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

«تپسی» در مشهد پلمپ شد

اپلیکیشن درخواست خودروی تپسی در مشهد پلمب شد. مدیرعامل این اپلیکیشن می‌گوید در حال پیگیری موضوع هستند و فردا یا شنبه این اپلیکیشن بار دیگر در مشهد باز می‌شود.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

واردات «کیا» و «بنز» ممنوع شد

نمایندگی های کیا و بنز هنوز موفق به تمدید اعتبار خود برای واردات خودروها نشدند و عملاً واردات این محصولات متوقف شده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

تولید ایران در اوپک کاهش پیدا نمی‌کند

وزیر نفت با اشاره به جلسه پیش‌روی اوپک، اظهار کرد: فعلا بحثی در مورد کاهش میزان تولید وجود ندارد اما ممکن نیست تولید ایران کاهش داشته باشد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت زولبیا و بامیه در ماه رمضان

نرخ زولبیا و بامیه نسبت به سال گذشته با افزایش قیمت ۷.۵ تا ۸ درصدی مواجه شده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

مذاکره درباره مدت تمدید توافق اوپک، ادامه دارد

وزیر انرژی امارات اعلام کرد اعضای اوپک همچنان درباره مدت زمان تمدید توافق کاهش تولید نفت، گفت‌وگو می‌کنند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

پیشنهاد تشکیل وزارت «معادن و صنایع معدنی»

در واپسین روزهای کاری دولت یازدهم و آستانه شروع کار دولت دوازدهم، پیشنهاداتی در خصوص تغییر ساختارهای اقتصادی مطرح می‌شود که از جمله آن پیشنهادی برای تشکیل وزارتخانه مستقل "معادن و صنایع معدنی" است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

رونق معاملات اوراق مسکن

رصد معاملات انجام شده در مجموع تمامی بازارهای فرابورس نشان می‌دهد ۸ هزار و ۶۱۸ میلیون ورقه در ۷۳۱ هزار دفعه به ارزش ۴۰ هزار و ۱۷۴ میلیارد ریال جابه‌جا شده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

تعیین تکلیف سپرده‌گذاران موسسه فرشتگان

کار تعیین تکلیف سپرده‌گذاران در تعاونی منحله فرشتگان، از روز سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه و با تصمیم مشترک قوه قضاییه و بانک مرکزی آغاز شد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

تبدیل وزارت به معاونت در حوزه مسکن، به ضرر اقتصاد شد

یک کارشناس مسکن معتقد است از وقتی وزارت مسکن به معاونت مسکن تقلیل یافت، نیمی از اقتصاد کشور به حاشیه رفت.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

اخبار کاهش موجودی برنج کشور، صحت ندارد

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با توجه به ذخایر مناسب کالاهای اساسی شامل: گندم، برنج، شکر و روغن در کشور، بابت میزان توزیع و تنظیم بازار این کالاها در ایام ماه مبارک رمضان هیچگونه مشکلی نداریم.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

توزیع کالاهای اساسی برای تنظیم بازار رمضان

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی جزییات برنامه توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در ماه رمضان را اعلام کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت لبنیات در ماه رمضان ثابت خواهد ماند

رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات تهران از ثبات قیمت انواع محصولات لبنی در ماه مبارک رمضان خبر داد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

افتتاح اولین دفتر نمایندگی بانک ایرانی در اروپا

در ادامه گشایش های بانکی پس از برجام، نخستین دفتر نمایندگی بانک سامان در اروپا پس از دریافت مجوز از بانک‌های مرکزی ایران و ایتالیا در شهر رم افتتاح شد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

نباید به رفتار روس ها در اوپک اعتماد بکنیم

نرسی قربان در شرق می‌گوید: «مشکل از برداشتن سهمیه‌بندی‌های اوپک آغاز شد. وقتی ایران این تصمیم را پذیرفت، مشکلات ما آغاز شد. ما می‌توانستیم این مسئله را نپذیریم؛ ولی متأسفانه پذیرفتیم»
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

در کدام مناطق اجاره خانه زیر یک میلیون است؟

روزنامه دنیای اقتصاد جدول زیر را منتشر کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

جزییات طرح «کارورزی» برای فارغ‌ التحصیلان بیکار

مشاور وزیر و مدیرکل سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت کار، با اشاره به هدفگذاری اشتغال سالانه ۱۵۰هزار فارغ‌التحصیل بیکار در قالب طرح کاروزی، از معافیت۲ساله کارفرمایان از پرداخت حق بیمه خبرداد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

توصیه بانک مرکزی به سپرده‌ گذاران موسسات مالی

معاون نظارتی بانک مرکزی با هشدار دوباره به مردم برای عدم سپرده‌گذاری در موسسات مالی غیرمجاز گفت: برای سرمایه‌گذاری مطمئن، اسامی موسسات معتبر را در سایت بانک مرکزی چک کنید.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

نوسان قیمت اقلام سفره رمضان

3 روز تا شروع ماه مبارک رمضان مانده است.در این ماه خرید مردم رونق دیگری می‌گیرد چرا که به سبد خرید کالاهایی افزوده می‌شود که در سایر ماه‌ها کمتر از آن سراغ می‌گیریم.از سویی ضیافت‌هایی که در شب‌های ماه مبارک رمضان برپا می‌شود خیلی از مردم را به سمت بازار می‌برد تا بیش از ماه‌های دیگر خرید کنند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

امضای قرارداد با کنسرسیوم اسپانیایی ـ ایرانی

قراردادهای جدید نفتی ایران با گذر از دولت یازدهم وارد فاز جدیدی شده است. اکنون دولت برای اجرای این قراردادها جسارت بیشتری دارد و شرکت‌های خارجی نیز با پیروزی مجدد حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری به این اطمینان دست یافته‌اند که فضای اقتصادی و سیاسی دولت ایران برای 4سال دیگر ثابت خواهد ماند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

ایران؛ میهمان افتخاری نمایشگاه فرانسه

همایش معرفی ایران به عنوان میهمان افتخاری نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی و دام در فرانسه با حضور سفیر ایران در فرانسه، برخی سفرا و دیپلمات‌های مقیم فرانسه در پاریس برگزار شد.

طیب نیا: مردم از ما آینده بهتری را انتظار دارند

وزیر اقتصاد تامین درآمدهای دولت از محل درآمدهای مالیاتی را مهم‌ترین پروژه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: مردمی که به ما رای دادند اکنون از ما آینده بهتری را انتظار دارند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

توزیع اقلام ضروری موردنیاز ماه رمضان در تهران

در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان تهران مقرر شد، اقلام مورد نیاز ماه مبارک رمضان با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و شرکت‌های غله و امور دام به طور گسترده در فروشگاه‌ها عرضه شود.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت مرغ باز هم پرکشید

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار را اعلام کرد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

تکذیب شد: مسکن مهر، متقاضی دارند

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: همه مسکن‌های مهر در کشور متقاضی دارند و نبود متقاضی برای این مساکن شایعه است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

تحویل 55 درصد مسکن مهر در دولت یازدهم

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: ۵۵ درصد واحدهای مسکونی مهر در دولت یازدهم تحویل داده شده است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

مذاکرات اوپک برای تمدید 6 یا 9 ماهه توافق نفتی

وزیر نفت کویت روز سه شنبه اعلام کرد تولیدکنندگان نفت جهان در نشست هفته جاری درباره تمدید توافق کاهش تولید به مدت ۶ یا ۹ ماه مذاکره خواهند کرد زیرا همه با مدت ۹ ماه موافق نیستند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

ایرانی ها، کد اشتغال می گیرند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در صدد هستیم برنامه ای برای تعیین کد اشتغال ایرانیان راه اندازی کنیم به طوری که هر فرد بر اساس مهارتی که دارد بتواند کد اشتغال دریافت کند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

زولبیا و بامیه را از مراکز مجاز بخرید

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت‌ها و ایام خاص وزارت بهداشت ضمن ارایه توصیه‌های بهداشت محیطی به مردم در ماه مبارک رمضان، بر همکاری متصدیان و شاغلین مراکز تهیه غذا با مامورین و بازرسین بهداشت محیط تاکید کرد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

توزیع 30 هزار تن برنج برای تنظیم بازار ماه رمضان

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان 30 هزار تن برنج با قیمت 2700 تومان و 20 هزار تن شکر سفید به قیمت 2855 تومان از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

انتشار پیش‌ نویس معاهده منع تسلیحات اتمی

بنا بر پیش‌نویس معاهده‌ای که سازمان ملل در مورد منع تسلیحات هسته‌ای منتشر کرده است کشورهای دارنده این تسلیحات باید همه تسلیحات هسته‌ای را که در اختیار دارند از بین ببرند و از استفاده آنها نیز منع شده‌اند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

ترامپ مدعی شد، ذخایر نفت آمریکا را می فروشد

ترامپ برای مقابله با تصمیم احتمالی تولید کنندگان نفت برای تداوم کاهش تولید ، مدعی شد نیمی از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا را روانه باز خواهد کرد ؛ این موضوع بازار نفت را تحت الشعاع قرار داد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

نهاوندیان: مصمم به حذف فقر مطلق هستیم

رییس دفتر رییس‌جمهور، انتخابات 29 اردیبهشت را صحنه تجلی وحدت، عزت و عظمت ملت ایران در مقابل دیدگان جهانیان دانست و اظهار داشت: همه ملت ایران و دوستداران اسلام و آزادگی در سراسر جهان از نمایش باشکوه ملت ایران در روز جمعه شادمان شدند و بی تردید این انتخابات که در آن حضور عظیم و بی‌سابقه ملت ایران در صحنه سیاسی کشور رقم خورد، آثار عمیقی در عرصه‌های سیاست داخلی، خارجی و نیز اقتصاد و فرهنگ خواهد داشت.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

تجمع سپرده‌ گذاران کاسپین مقابل مجلس

جمعی از سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین امروز مقابل مجلس تجمع کردند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

سهم یک درصدی ایران از تجارت جهانی گاز

معاون وزیر نفت در امور گاز گفت:بر سر قیمت صادراتی گاز به هندوستان گپی وجود دارد، این در حالی است که هندی ها مدعی اند که فناوری مورد نیاز برای انقال گاز ایران از طریق آب را به این کشور دارند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز

در بازار امروز - سه‌شنبه - سکه تمام طرح جدید یک میلیون و 213 هزار تومان و دلار آمریکا 3758 تومان عرضه می‌شود.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

چه میزان درآمد نفتی برای یارانه‌ ها است؟

مسئولان اقتصادی معتقدند در اوج صادرات در سال‌گذشته ۷۲ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی داشتیم که باید سه برابر کل این میزان را هزینه کنیم تا تجهیز یارانه‌ها امکان پذیر باشد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

رونق اقتصاد آمریکا با مکیدن سرمایه‌ عربستان

قاسم محب‌علی مدیرکل غرب آسیای وزارت امور خارجه در دولت اصلاحات طی یادداشتی در روزنامه شرق به بررسی سفر اخیر ترامپ به عربستان سعودی می پردازد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

مهمترین خواسته اقتصادی رای دهندگان

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری زیر سایه اقتصاد در حالی به پایان رسید که بسیاری از شعارهای اقتصادی پیش بینی شده نتوانست اکثریت آرا را در این دوره از آن خود کند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

عرضه گوشت گوسفندی در ماه رمضان

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه به منظور تنظیم بازار در ماه رمضان روزانه ۲ تا ۳ هزار لاشه گوشت گوسفندی عرضه می‌شود،گفت:امسال بیش از ۱۰ هزار لاشه گوشت گوسفند وارد شده است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

سیستم بانکی ناکارآمد، مانع رشد اقتصادی شده

دکتر علیرضا شکیبایی اقتصاد بانک‌ها را یک دست انداز بسیار بزرگ و بلندی برای اقتصاد کشور دانست و عنوان کرد: سیستم بانکی ما در چهار سال گذشته همراه اقتصاد نبوده است، بلکه مانع اقتصاد کشور بوده است و شاه کلید مشکلات ما در سیستم بانکی است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

قراردادهای نفتی با پیروزی روحانی اوج می‌گیرد

تحلیلگران شرکت‌های "کورنراستون گلوبال آسوشیتس" و "اس وی بی انرژی" می‌گویند حسن روحانی پس از پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری ایران، برای پیش‌برد برنامه‌های جذب سرمایه گذاران خارجی که برای افزایش تولید نفت ضروری است، در موقعیت قدرتمندتری قرار دارد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی