اشتباه محاسباتی در خصوص یک پیمان

علیرضا خسروشاهی در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: برخی معتقدند «پیمان‌های دوجانبه پولی» می‌تواند به‌عنوان ابزاری برای بی‌اثر کردن تحریم‌های بین‌المللی به کار آید. فرض اشخاصی که چنین تصوری دارند این است که تحریم‌های بین‌المللی از طریق ایجاد مانع در مسیر تسویه ارز، به کشور هدف تحریم فشار وارد می‌آورند.
۱۴ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

تقسیم‌ بندی جدید بازار خودروی کشور

بازار خودرو ایران در شرایطی به لطف توافق هسته‌ای و برجام به تدریج میزبان خودروهای جدید خواهد بود که طبق آخرین آمارهای منتشره، بیشترین خلأ‌ها در بازه‌های قیمتی بالای 50 میلیون تومان به چشم می‌آیند.
۱۷ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

حذف نرم چهار صفر از هزار تومانی جدید

در اسکناس‌های هزار تومانی جدید مقابل عدد «یک» لاتین (که با دایره قرمز مشخص شده است) هیچ صفری قرار ندارد. اتفاقی که می‌تواند به معنای حذف نرم چهار صفر از پول ملی ایران باشد.
۲۴ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

مهم ترین خواسته جامعه کارگری از وزارت کار

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران ساماندهی قراردادهای کارگری و اصلاح تبصره۲ ماده ۷ قانون کار را اصلی‌ترین خواسته کارگران از وزارت کار دولت دوازدهم می‌داند. او می‌گوید برای ایجاد اشتغال تلاشهای زیادی صورت می‌گیرد ولی به دلیل کلان‌نگری و وجود بروکراسی‌های اداری نتیجه آن را نمی‌بینیم.
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

اولویت های جدید وزارت اقتصاد

وزیر اقتصاد با اشاره به اولویت‌های کاری خود در دولت دوازدهم، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را مهم‌ترین اهداف خود عنوان کرد.
۱۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

اولین نامه خودرویی وزیر جدید صنعت

وزیر صنعت طی نامه‌ای از معاون اول رئیس جمهوری درخواست کرد مصوبه معافیت تولیدکنندگان داخلی از اسقاط خودرو اجرا شود.
۱۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

خریدار جدید اروپایی برای LNG آمریکا

لیتوانی در نتیجه قراردادی با هدف کاهش وابستگی به روسیه و تحکیم روابط با واشنگتن، نخستین محموله LNG از آمریکا را خریداری کرد.
۱۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی
LNG

درباره کمپین «فولاد بیجار چه شد؟»

مهدی باشوکی، مدیر پویش «فولاد بیجار چه شد؟»: وقتی ۷۵ درصد معادن آهن کردستان در بیجار است، چرا باید با لابی‌های سیاسی و مدیریتی کارخانه‌ را به شهر دیگری ببرند؟ آن هم در موقعیتی که کار، نیاز اورژانسی این شهر است.
۱۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

سرنوشت مسکن و حمل و نقل ریلی چه می‌شود؟

«عباس آخوندی» برای دومین بار اداره وزارتخانه راه و شهرسازی کشور را بعهده گرفت و گرچه در دور اول با چالش های بزرگی مانند پروژه مسکن مهر و بدهی پیمانکاران مواجه بود، در دوره جدید علاوه بر حل مسائل باقی مانده گذشته، برساماندهی بخش های مسکن و حمل ونقل ریلی متمرکز است.
۱۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تخفیف‌ 50 تا 60 درصدی از کجا آب می‌خورد؟!

رییس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی تصریح کرد: گاه برچسب قیمتی که روی برخی کالاها درج می‌شود با سود بالا همراه است، چراکه این کالاها در فروشگاه‌های بزرگ با تخفیف‌های ۵۰ درصدی و حتی بالاتر فروخته می‌شوند که جای سوال دارد قیمت تمام شده کالا چقدر بوده که امکان تخفیف ۵۰ درصدی و حتی بالاتر دارد؟!
۱۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

برنج ایرانی و دردسرهای کمبود 30 درصدی

برنج ایرانی که در سال‌های گذشته تولید و وارداتش تا حدود زیادی تنظیم و کنترل شده بود، آشفته بازاری داشت که سبب افزایش قیمت سرسام‌آور برنج ایرانی و حتی برنج وارداتی به زیان مردم و مصرف کنندگان شد و حجتی و مدیرانش در وزارت جهاد کشاورزی دولت دوازدهم می خواهند با افزایش تولید این محصول از طریق کشت فراسرزمینی این مشکل را در بازه زمانی حدود پنج ساله حل کنند.
۱۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

سود بانکی فعلا ثابت است؟

با وجود تاکیداتی که بر کاهش نرخ سود بانکی وجود دارد از مواضع اخیر مقامات ارشد بانکی این گونه به نظر می‌رسد که فعلا تا پایداری نرخ‌های موجود تغییری در آن ایجاد نشود.
۱۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

سایه‌ٔ سیاست‌های پوپولیستی بر بازار ارز

یکسان‌سازی نرخ ارز را حالا می‌توان برنامه معطل مانده دولت یازدهم دانست، چه آن که یک سال پس از استقرار دولت یازدهم در پاستور گذشته بود که زمزمه‌هایی در خصوص اجرای برنامه یکسان‌سازی نرخ ارز به گوش رسید.
۱۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

افزایش ارزش دلار در برابر ین و کاهش ارزش یورو

در معاملات امروز بازارهای آسیایی ارزش دلار در برابر ین ژاپن افزایش یافت. از سوی دیگر ارزش یورو در بازارهای جهانی نسبتاً کاهش یافت.
۱۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تعیین‌ تکلیف حساب‌های راکد در بانک‌ ها

بانک مرکزی «دستورالعمل اجرایی شناسایی و تعیین‌تکلیف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد ریالی» را با هدف صیانت از حقوق صاحبان وجوه، کاهش احتمال سوء استفاده‌، ارتقای شفافیت‌ مالی بانک‌ها و ایجاد رویه‌ واحد حسابداری در ثبت این وجوه، ابلاغ کرد.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

اعلام جرم احمد توکلی علیه بانک مرکزی

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به دادستان عمومی و انقلاب تهران علیه مدیرعامل تعاونی اعتبار ثامن الحجج، بانک مرکزی و وزارت تعاون اعلام جرم کرد.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

درهای خودروهای اینترنتی کلید ندارند

شرکت‌های خودرو ساز داخلی چندی است به صورت مجزا به فروش اینترنتی محصولات خود اقدام می‌کنند و محصولات قابل عرضه خود را با توجه به شرایط فروش متفاوت اعم ازنقدی، اعتباری و پیش فروش در اختیار خریدار می‌گذارند تا با توجه به شرایط مالی و همچنین مهلت دریافت خودرو، به انتخاب از بین شرایط موجود اقدام کند. انجام این کار نه‌تنها باعث کاهش ترافیک عبور و مرور برای دریافت یک خودرو توسط مردم می‌شود بلکه باعث افزایش رغبت مردم نسبت به خرید خودروی داخلی با توجه به پروسه خرید آسان‌تر و همچنین خدمات بهتر پس از فروش نیز خواهد شد.
۱۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

رشد جذب سرمایه خارجی در سال 2016

سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در گزارشی سرمایه خارجی وارد شده در دولت یازدهم را 11هزار و 263 میلیون دلار اعلام کرد که در سال 2016 میلادی نسبت به سال پیش از آن 65 درصد بیشتر شد.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بانک‌های خصوصی موافق کاهش نرخ سود هستند

دبیر کانون بانک ها خصوصی و موسسات اعتباری گفت: بانک های خصوصی موافق کاهش نرخ سود بانکی هستند به شرط آنکه زمینه های کاهش آن فراهم شود.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

کرباسیان: برای من تاج گل نفرستید

وزیر امور اقتصادی و دارایی در اولین دستور صادره پس از استقرار در این وزارتخانه طی بخشنامه ای به کلیه واحدهای ستادی، سازمان های تابعه، بانک ها، بیمه ها و شرکت های دولتی خواستار خودداری مدیران از ارسال پیام تبریک و تاج گل به مناسبت انتصاب خود به عنوان وزیر اقتصاد شد.
۱۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بازگشت دوباره تهدید خاموشی به کشور

پیک مصرف برق کشور دیروز در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، ۱۰ هزار مگاوات افزایش داشته است تا باوجود گذر از گرم‌ترین روزهای سال، بار دیگر سایه تهدید خاموشی بر سر کشور گسترده شود.
۱۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

فروش اقساطی خودرو با بهره کم به بازنشستگان

معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری از اجرای طرحی خبر داد که بازنشستگان می توانند برای دریافت خودروی قسطی با سود کمتر ثبت نام کنند.
۱۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

ثبات تقریبی قیمت دلار و سکه در بازار

بازار سکه امروز - دوشنبه - با ثبات نسبی قیمت همراه است و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با افزایش اندک ۱۱۸ هزار و ۶۶۵ تومان قیمت دارد.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

مانع‌تراشی دلواپسان سر راه جذب سرمایه

مسئولیت وزارت نفت بار دیگر به بیژن زنگنه سپرده شد و رأی بالای او می‌تواند نوید بخش پایان جدال طولانی‌مدت با وزیری باشد که یکی از استخوان خرد کرده‌های صنعت نفت ایران به حساب می‌آید، هر چند به اذعان کارشناسان و مسئولان وزارت نفت، دلواپسان همچنان دلواپس باقی می‌مانند، چرا که سود آنها در مانع تراشی سر راه موفقیت‌های وزارت نفت به ویژه در جذب سرمایه‌های خارجی است.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

نخستین روز کاری شریعتمداری در وزارت صنعت

نخستین روز کاری محمد شریعتمداری، وزیر صنعت در دولت دوازدهم با جلسه با فعالان حوزه معدن و زمین شناسی آغاز شد.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تایید تخلف در دو هلدینگ بزرگ اقتصادی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد تخلفات شرکت‌های زیرمجموعه شستا و دو هلدینگ خلیج‌فارس و تاپیکو گفت: مجموعه بنگاه‌های اقتصادی عمومی مثل تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی موظف‌اند صورت‌های مالی خود را در سیستم کدال بورس افشا کنند.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

شریعتمداری از کرباسیان و سیف چه می‌خواهد؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت از وزیر امور اقتصاد و دارایی و نیز رئیس کل بانک مرکزی درخواست کرد که علاوه بر رقابتی کردن وضعیت بنگاه‌های تولیدی، به افزایش سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی و نیز کاهش نرخ سود این تسهیلات توجه جدی داشته باشند.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

مزایا و معایب انتصاب‌های متعدد اقتصادی

تیم اقتصادی کابینه دوازدهم به‌خصوص با برقراری و تعیین یک پست جدید به نام معاونت اقتصادی نشان از توجه ویژه آقای روحانی به مقوله و مساله اقتصاد دارد و گواه این است که دولت دوازدهم بنا دارد به مطالبات مردم در زمینه‌های اساسا اقتصادی، یعنی اشتغال، معیشت...
۱۹ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تله‌ای برای اقتصاد و دولت دوازدهم

یک اقتصاددان گفت: مادامی که فعالیت و رانت یک جریان خاص ادامه داشته باشد، هیچ اصلاح اقتصادی در کشور رخ نخواهد داد. آنچه که امروز شاهدش هستیم این است که آقای روحانی بارها و بارها اعلام کرده اند که برای تحقق رشد 8درصد نیازمند 800هزار میلیارد هستیم. این یعنی ما هیچ وقت به رشد 8درصد نخواهیم رسید. زیرا این رقم تقریبا 3برابر بودجه جاری کشور است.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

ضرورت تغییر نگاه در ستاد وزارتخانه ها

از جمله مواردی که می‌توانست به عنوان یک بند و یا محور در برنامه جناب آقای شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت لحاظ شود و یا دست‌كم بعد از شروع وزارت، به عنوان رویکردی اساسی مورد توجه و پیگیری قرار گیرد، تغییر ذهنیت و نگرش صرفا مهندسی و مکانیکی حاکم در ستاد وزارتخانه است.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

کشف 66 هزار لیتر سوخت قاچاق در شرق کشور

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف 66 هزار و 200 لیتر سوخت قاچاق، توقیف پنج دستگاه تانکر کشنده و دستگیری سه نفر قاچاقچی در این رابطه خبر داد.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

نهاوندیان و نیلی، فرماندهان اقتصادی کابینه

معمای انتخاب و انتصاب سه فردی که دانش اقتصاد نیاموخته ولی از سوی رئیس جمهور برای سه نهاد اصلی اقتصاد برگزیده شده بودند با انتصاب مسعود نیلی و...
۲۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

وضعیت بورس‌ های آسیایی شکننده شد

با آشفتگی ترامپ و فشارهای ناشی از بحران کره شمالی، وضعیت سهام آسیایی شکننده شد.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

عامل رکود تجارت الکترونیکی در ایران

یک کارشناس حوزه تجارت الکترونیک با وسیع توصیف کردن بازار داخلی تجارت الکترونیکی با بیش از ۵۰ میلیون کاربر فعال در کشور، ضعف مهارتی را عامل عدم استفاده درست تجاری از این فرصت ارزیابی کرد.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

دغدغه‌هایی که باعث شد بیطرف رای نیاورد

رییس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی نیرو، یک تلنگر برای تمام مسئولان ایجاد کرد که در حال حاضر مدیریت منابع آب، باید یکی از اولویت‌های اول کشور باشد.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

مهمترین اولویت‌های زنگنه در دولت دوازدهم

مدیر سابق امور اوپک وزارت نفت با تاکید بر این که صنعت نفت ایران باید توانایی رقابت با شرکت‌های بزرگ نفتی دنیا را پیدا کند به تشریح عملکرد زنگنه در دولت یازدهم و اولویت‌هایی که باید در دولت دوازدهم به آن بپردازد، پرداخت.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تخلف عجیب دلالان؛ گندم با طعم ماسه!

دلالان برای سنگین شدن کیسه‌ها، گندم را با ماسه مخلوط می‌کنند مدیرعامل مجمع خبرگان کشاورزی در گفت‌وگو با «شهروند»: کشاورزان مقصر نیستند، دلال‌ها در این تخلفات نقش دارند یارانه دولت به کارخانه‌های آرد موجب فساد شده است.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

شغل‌هایی که دیگر خریدار ندارند

در حالی که امروز با جمعیت آماده به کار و فارغ التحصیلان دانشگاهی بسیاری روبه‌رو هستیم، فرصتهای شغلی زیادی در کشور وجود دارد که استقبال چندانی از آنها نمی‌شود. کارشناسان تاکید دارند که در حال حاضر عرضه نیروی کار با تقاضا همخوانی و تناسبی ندارد و ذائقه، سلیقه، انتظارات و الگوی کار متقاضیان در برخی از مشاغل تغییر کرده است.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

آیا ادغام بانک‌ها می‌تواند به اقتصاد کمک کند؟

در صحنه بازی مسائل اقتصادی بازیگران بی‌شماری نقش‌آفرینی می‌کنند تا درنهایت رونق اقتصادی اتفاق بیفتد و جوامع به بهره‌وری دست بیابند.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

زیر و بم بیمه خودرو

اکثر بیمه‌گذاران از ویژگی‌های بیمه‌نامه خود بی‌اطلاع‌اند و همین موضوع موجب می‌شود تا در بسیاری از تصادفات و دریافت خسارت از بیمه‌گر آنچنان که باید رضایت نداشته باشند. البته فارغ از خرید این بیمه، گرفتن خسارت و استفاده درست از بیمه‌نامه براساس حقوقی که در آن وجود دارد، برای بیمه‌گذاران اهمیت خاصی دارد.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

نحوه اعلام شماره شبا برای سهام عدالت

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد آن دسته از مشمولین سهام عدالت که شماره شبا بانکی معرفی شده آنان در سامانه مورد تایید واقع می شود، به زودی سود سهام عدالت آنان توسط این سازمان به شماره حساب مربوط به شماره شبا بانکی معرفی شده واریز می‌شود.
۲۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

ماجرای موسساتی که بنگاهداری را ترجیح می‎‌دهند

یک مسئول در نظام بانکی، بنگاهداری، خرید دارایی‌های ثابت و اعطای تسهیلات کلان بدون اعتبارسنجی را علت اصلی شکست موسسات اعتباری دانست و گفت: برخی موسسات، بنگاهداری را به بانکداری ترجیح می‌دهند.
۲۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

جزئیات ایجاد 971 هزار شغل در سال 96

جمعیت ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری بیکاران به عنوان مهمترین معضل اقتصادی کشور موجب شده تا «اشتغال» ضرب الاجل روحانی برای دولت دوازدهم باشد.
۲۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

سند تک‌ برگی برای اخذ وام مسکن الزامی نیست

ارائه سند تک برگی برای دریافت تسهیلات مسکن الزامی نیست و سندهای دفترچه‌ای نیز باید از سوی شعب بانکها مورد پذیرش قرار گرفته و برای متقاضی تشکیل پرونده داده شود.
۲۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

پردیس و پرند کلان‌شهر می‌شوند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که مسکن‌مهر تمام برنامه‌های ما را در شهرهای جدید به هم زد، گفت: در شهرهای پرند و پردیس به ترتیب حدود ۱۰۰ و ۸۵ هزار مسکن مهر داریم که در صورت اسکان خانواده‌ها این دو شهر به کلان‌شهر تبدیل خواهد شد.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بازی پنکه با دماسنج اقتصاد کلان

یاسر جبرائیلی در روزنامه وطن امروز نوشت: آمارهای اقتصاد کلان، برای آگاه‌سازی سیاست‌گذاران، مسؤولان و البته بازیگران اقتصادی از وضعیت عمومی اقتصاد طراحی شده‌ است. ارقامی مانند نرخ رشد اقتصادی، نرخ بیکاری، نرخ تورم و... به خودی خود ارزشی ندارد و تنها زمانی اهمیت و ارزش می‌یابد که به طور صحیح تحلیل شده، به کشف و اقدام متناسب درباره نقاط قوت و ضعف اقتصاد منجر شود.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

برنده و بازنده حذف برچسب قیمت کالا

در میان راهروهای فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌ها، تصویری مشترک وجود دارد:«بالای طبقه کالاهای مختلف، کاغذی نصب شده و روی آن دو عدد درج شده، قیمت برچسب شده روی محصول خط خورده و قیمتی با چند صد تومان ارزان تر، نوشته شده است.» بجز این، برخی فروشگاه‌ها هم با عنوان همواره تخفیف شناخته می‌شوند.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

دولت برنامه‌ای برای سهمیه بندی بنزین ندارد

وزیر نفت گفت: موضوع افزایش قیمت بنزین به تصمیم دولت بستگی دارد و از این موضوع اطلاعی ندارم، اما سهمیه بندی بنزین نداریم.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

مردي با نگاه خصوصی در ساختمان پاستور

معاونت اقتصادی رئیس‌جمهور پس از دو دهه دوباره احیا شد. حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران برای این سمت، محمد نهاوندیان، رئیس‌دفتر پیشین خود را برگزید. پیش‌تر از نهاوندیان به‌عنوان گزینه احتمالی وزارت امور اقتصادی و دارایی یاد شده بود، اما در لحظات آخر، مسعود کرباسیان، به‌عنوان وزیر پیشنهادی این وزارتخانه به مجلس دهم معرفی شد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

برندسازی در تیم اقتصادی دولت روحانی

دکتر علی فرحبخش در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: کابینه دولت دوازدهم از دیروز آغاز به کار کرد و علاوه بر 24 میلیون نفری که رای اعتماد به رئیس‌جمهور را به صندوق ریختند، همه طرفداران رقیب و حتی همه آنان که در انتخابات شرکت نکردند، در انتظار آنند که ثمرات انتخابات اخیر را به‌طور ملموسی در زندگی روزمره خود احساس کنند. در بسیاری از نظام‌های دموکراتیک در هنگام مبارزات انتخاباتی، نامزدها وعده‌های بسیاری می‌دهند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

عدم تحقق درآمدهای مالیاتی از بخش خودرو

در حالی درآمد دولت از محل واردات خودرو برای سه ماهه نخست سال‌جاری 8 هزار و 200 میلیارد ریال مصوب شده بود که آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد، درآمد مالیاتی دولت از این محل محقق نشده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

آینده قیمتی رنو در ایران چه می شود؟

قرارداد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و رنو در شرایطی چندی پیش به امضا رسید که حالا مسوولان این سازمان از خودروساز فرانسوی انتظار دارند محصولات خود را تا حد امکان با قیمت‌هایی پایین در بازار کشور عرضه کنند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

دیده‌ بانی بورس تهران در کانال جدید

شاخص کل بورس تهران روز گذشته با رشد 61 واحدی (معادل 07/ 0 درصد) پس از 17 روز کاری نوسان در کانال 81 هزار واحدی، از سطح مقاومتی 82 هزار واحدی عبور کرد.پیش از این شاخص سهام در پاییز سال 92 در عبور از این سطح تحت تاثیر هیجانات قله 89 هزار و 500 واحدی را نیز تجربه کرده بود.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

فهرست آپارتمان‌های زیر 400 میلیون تومان

58 درصد از کل آپارتمان‌های فروخته شده در روزهای سپری شده از مرداد ماه زیر 400 میلیون تومان بوده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

تفاوت برنامه‌ ریزی با برنامه‌ سازی چیست؟

چه عواملی کمتر شدن شتاب توسعه در ایران در مقایسه با کشورهایی نظیر کره‌جنوبی را به همراه داشته است؟ پاسخ به این سوال را در الگوی برنامه‌ریزی این کشور که دارای نمره قبولی در کارنامه توسعه‌اش است، می‌توان جست‌وجو کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

چرا خودروی وارداتی گران شده است؟

خودروی خارجی به‌طور قانونی و براساس شرایط جاری کشور واردشده اما به دلیل یک‌شبه بسته شدن سایت ثبت سفارش در گمرک مانده و امکان ترخیص آن وجود ندارد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

ماجرای استخدام نمایندگان در وزارت نفت

استخدام نمایندگان سابق مجلس در وزارت نفت یکی از پرحاشیه‌ترین رخدادهای نشست‌های رأی‌اعتماد بود.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

خانه اولی‌ها و‌ کم‌درآمدها؛ مخاطبان اصلی وزارت راه

وزیر راه‌وشهرسازی، حاشیه‌نشین‌ها،‌ «خانه اولی‌ها» و‌ گروه‌های کم‌درآمد را مخاطب اصلی وزارت راه‌وشهرسازی خواند و گفت: تبدیل خودرو محور بودن به ریل‌پایه شدن حمل‌ونقل را دنبال می‌کنیم.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

طرح خروج پراید کلید خورد

گروه خودورسازی سایپا اعلام کرد دلیل اصلی خروج پراید از خطوط تولیدی این شرکت، تبعیت از قوانین مصوب و هم راستا با سیاست‌های دولت و مجلس شورای اسلامی است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

ترکان: عقب مانده‌ترین سیستم بانکی دنیا را داریم

مشاور رئیس جمهور با انتقاد شدید از سیستم بانکداری کشور گفت: عقب‌مانده‌ترین سیستم بانکی دنیا را داریم. بزرگترین ‌رسالت دولت دوازدهم اصلاح این سیستم معیوب است و اگر دولت نتواند این سیستم معیوب را اصلاح کند تولید در کشور با مشکل مواجه خواهد شد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

5 شرط عراق برای واردات کالا از ایران

وزارت خارجه عراق طی نامه‌ای به سفارت ایران در آن کشور، بخشنامه اصلاحات قوانین گمرکی عراق را ابلاغ کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

سیف: موسسه غیر مجاز بلاتکلیفی نداریم

رئیس کل بانک مرکزی گفت: موسسه غیر مجاز بلاتکلیفی نداریم و همه آنها تعیین تکلیف شده اند
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

عرضه آرد در بورس کالا از فردا

مدیر عامل بورس کالا گفت: با پذیرش آرد از فردا در بورس کالا تفاوت بین کیفیت‌های مختلف آرد مشخص می‌شود و آردی که کیفیت بالاتری داشته باشد قیمت بیشتری خواهد داشت.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

جزئیات لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی

متن کامل ١١٩بندی لایحه ٣٤ساله‌ای که شش روز پیش پس از تصویب در هیئت وزیران به مجلس رفت، منتشر شد. بر اساس آنچه منتشر شده، اصلاح قانون پولی و بانکی در ١١٩ ماده تدوین شده و به بخش‌های نظارت بانک مرکزی، واحد پولی کشور، قوانین مربوط به ورشکستگی، ادغام و انحلال بانک‌ها، صندوق ضمانت سپرده‌ها و پیگیری تخلفات پرداخته است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

مهار مصرف بنزین با سهمیه‌بندی یا گرانی؟

یکی از رویکردهای دولت یازدهم و وزارت نفت آن در حوزه سوخت، رهاسازی تقاضا و کنترل نکردن آن بود. اعتقادی که همواره بیان می‌شد آن بود که استفاده از کارت سوخت و ابزارهای نظارتی و همچنین سهمیه‌بندی بنزین، هم هزینه‌زاست و هم فساد آفرین، بنابراین نباید مردم را درگیرش کرد. بهترین راهکار هم حذف کارت سوخت و سهمیه‌بندی معرفی شد و تصمیم‌گیری وزارت نفت در این باره حاشیه‌ساز شد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

زنگنه: تکلیف میادین مشترک نفتی را روشن می کنم

وزیر نفت گفت: افزایش ظرفیت تولید با اولویت میدان‌های مشترک نفت و به موازات آن افزایش ضریب بازیافت از میدان‌های نفت و گاز دو برنامه راهبردی من در وزارت نفت دولت دوازدهم است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

جزئیات پرداخت 150 هزار میلیارد تسهیلات بانکی

تازه‌ترین گزارش‌ها از این حکایت دارد که بانک‌ها در چهار ماهه اول امسال بیش از دو میلیون فقره تسهیلات با رقمی حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به بخش‌های اقتصادی پرداخته‌اند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

پیام جالب دبیرکل اوپک برای انتخاب مجدد زنگنه

دبیرکل اوپک در نامه‌ای، انتخاب دوباره زنگنه به عنوان وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

آغاز عرضه گوشت 33 هزار تومانی در فروشگاه‌ ها

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه روند افزایش قیمت این نوع گوشت متوقف شده و بازار شرایط آرامی دارد، از عرضه گوشت وارداتی ۳۳ هزارتومانی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین خبر داد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

وضعیت مالیات بر درآمد رانندگان اسنپ و تپ ‎سی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: رانندگان دارای یک خودرو که در اسنپ و تپ‏سی فعال هستند، مانند دارندگان یک تاکسی، برای عملکرد سال ۱۳۹۵ از پرداخت مالیات بر درآمد خودرو معاف هستند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

حکم جدید رئیس جمهور برای «محمد نهاوندیان»

رییس جمهور به استناد اصل 124 قانون اساسی و در حکمی ، دکتر محمد نهاوندیان را به عنوان «معاون اقتصادی رییس جمهور» منصوب کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

دیگر سود بالای 15 درصد نخواهید دید!

آن طور که رئیس کل بانک مرکزی از برداشته شدن موانع اجرای سودهای مصوب شورای پول و اعتبار سخن گفته و با توجه به اولتیماتوم اخیر وی در رابطه با رعایت سودهای علی‌الحساب و زمانی که برای پایان به بی‌نظمی‌های بانک‌ها در اجرای سود اعلام کرده بود، نباید دیگر با پیشنهاد سودهای بیش از ۱۵ درصدی و یا سودهای تحقق نیافته در بانک‌ها مواجه شد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

معیشت و راهبردهای دولت دوازدهم

تامین معیشت مردم در شرایط کنونی یکی از چالش های پیش روی دولت دوازدهم است. مسئله ای که باید در قالب سه راهبرد کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در طول چهار سال دوم دولت دوازدهم مورد توجه قرار گیرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

کنش جمعی؛ شاه‌ کلید توسعه است

توسعه، تنها یا حداقل جزء معدود مفاهیم و موضوعاتی است که مجموعه کنشگران و عاملان سیاسی، اداری و خصوصی، باوجود پی‌جویی مستمر منافع خود، بر آن اشتراک دارند. پرسش مهم آن است که چگونه در برخی از کشورها این تناقض بنیادین یعنی دستیابی به توسعه به‌عنوان خواست و تمایل مشترک کنشگران و عاملان مختلف و پی‌جویی مستمر منافع آنان، رفع یا حداقل کمرنگ شده و در بسیاری از کشورها مانند ایران چنین امری اتفاق نیفتاده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

ورود دماسنج بازار سرمایه به کانال 82 هزار واحد

در دومین روز معاملات بورس تهران شاخص کل توانست یک بار دیگر سقف‌شکنی کرده و برای اولین بار در ماه‌های گذشته از تراز ۸۲ هزار واحدی عبور کند. در معاملات امروز نفتی‌ها و فلزات اساسی اکثرا حدود یک درصد افزایش یا کاهش در قیمت پایانی را تجربه کردند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی