حذف دلار از معاملات جهانی کلید خورد

بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و سخنرانی هایی که او پیرامون کشورها و مسائل دنیا انجام داد، حالا کشورهای دنیا بیشتر از گذشته به دنبال بستن پیمان های دو جانبه و چند جانبه پولی هستند.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

رتبه رقابت‌ پذیری اقتصاد ایران، بهبود یافت

ایرنا به نقل از آخرین گزارش مجمع جهانی اقتصاد نوشت: جمهوری اسلامی ایران در سال 2017 میلادی با هفت پله صعود از نظر شاخص رقابت پذیری به رتبه شصت و نهم میان 137 کشور جهان دست یافته است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

کاهش معاملات مسکن به معنای به رکود نیست

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: کاهش معاملات مسکن در یک ماه نسبت به ماه قبل، نشان دهنده بازگشت به دوره رکود نیست و باید حجم معاملات را نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن سنجید.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

مصونیت اقتصاد ایران در مقابل شوک‌های بیرونی

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اقتصاد ایران در برابر شوک‌های بیرونی، مصونیت یافته است، گفت: علیرغم صحبت‌های ترامپ، شاهد شوک هیجانی در بازار ارز نبودیم.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

بسته تنبیهی برای بانک‌های نرخ‌ شکن

یک مقام بانکی با تشریح جزئیات جریمه بانک مرکزی برای بانک‌هایی که از نرخ‌ سود مصوب تخطی می‌کنند، گفت: دسترسی به سوئیفت و شاپرک برای متخلف‌ها بسته می‌شود.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

وجود سالانه 30 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی

رئیس سازمان مالیاتی کشور با بیان اینکه سالانه حداکثر ۳۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم گفت: در شش ماه گذشته ۴۰ هزار میلیارد تومان مالیات از مؤدیان اخذ شده است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

جزئیات تأمین مسکن خانوارهای مددجوی 2 نفره

مدیرکل مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد اولویت‌های پرداخت تسهیلات مسکن برای خرید، ساخت، بهسازی و مقاوم‌سازی از محل صندوق امداد ولایت برای خانوارهای یک تا دو نفر و شهرهای بالای ۱۰۰هزار نفر را تشریح کرد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

روش محاسبه نرخ بیکاری مورد قبول نیست

معاون خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: آمارهای ارائه شده توسط دولت در خصوص نرخ بیکاری کشور صحیح است اما روش محاسبه این آمار و داده‌های اندازه‌گیری شده مورد قبول نیست و باید اصلاح شود.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

دغدغه‌ای جدی‌تر از برجام برای بازار نفت!

بلومبرگ نوشت: سخنرانی جنجالی دونالد ترامپ و اعلام مواضعش توجه بازار نفت را به سمت ایران جلب کرده است؛ در حالیکه فعالان بازار معتقدند تنش‌های فزاینده در شمال عراق ممکن است تاثیر فوری‌تری بر بازار و بالا رفتن قیمت‌ها داشته باشد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

چرا پروانه واردات برنج تایلندی معلق شد؟

مدیرکل امور غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به علت تعلیق پروانه واردات برنج تایلندی، گفت: به واردکنندگان نامه زدیم که ثبت سفارش جدید نداشته باشند تا گزارش مناطق کشاورزی برنج تایلندی را به ما بدهند و ما نقشه سلامت آن را در اختیار داشته باشیم.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

ماجرای نامه دو وزیر صنعت به دو وزیر اقتصاد

محمد شریعتمداری در نامه‌ای از کرباسیان درخواست کرد تا صندوق‌های حمایتی این وزارتخانه از فهرست شرکت‌های مشمول واگذاری سال ۱۳۹۶ خارج شوند. این در حالی است که پیش از این نعمت‌زاده نیز در نامه‌ای به طیب‌نیا نامه‌ای با همین مضمون نوشته بود.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

زمان واریز یارانه نقدی مهرماه

هشتادمین مرحله یارانه نقدی بامداد چهارشنبه 26 مهر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

رد فرضیه بازگشت به رکود مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آمارهای رسمی و تحلیل صاحبنظران اقتصادی در سال جاری از آغاز دوره پیش رونق بازار مسکن و ورود تدریجی به دوره رونق کامل خبر می‌دهد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

آقامیری: اقتصاد ایران، مسیر خود را می‌رود

یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت:«سخنان ترامپ در روزهای گذشته، اتفاق جدیدی را رقم نخواهد زد؛ تداوم ماجرای گذشته است. اروپایی ها نیز پای صحبت خود ایستاده اند و می خواهند با ایران همکاری کنند.»
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

کدام کشورهای جهان رکورددار تورم هستند؟

نرخ تورم یکی از شاخص‌های سنجش توان رقابت پذیری کشورهاست که هر سال از سوی مجمع جهانی اقتصاد منتشر می‌شود.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

تعیین سقف وام اشتغالزایی روستاییان

افزایش نرخ بیکاری در میان جوانان روستایی از ١٨.٨ به ٢٢ درصد در حالی که تعداد فارغ‌التحصیلان بیکار از ٥٣٠هزار نفر به ٩١٠ هزار نفر رسیده است دولت را بر آن داشته تا برنامه‌ریزی مناسبی در حوزه اشتغال روستایی انجام دهد. در مدت برنامه ششم توسعه کشور، یک میلیون و ٩١٤ هزار شغل در مناطق روستایی کشور باید ایجاد شود.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

گزارشی در مورد کم فروشی سکه

متقلبان در بسته بندی سکه های تقلبی تکه های فلز می گذارند تا کمبود وزن سکه را توجیه کنند کلاه برداران با جعل نام طلافروشان خوش نام بازار سکه‌های تقلبی را به جای طلا می‌فروشند.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

تهدید ترامپ و اقتصاد ایران

​​​​​​​حسین عبده تبریزی؛ اقتصاددان در روزنامه ایران نوشت: امریکا در اقتصاد و سیاست جهان سودای یکه تازی در سر می پروراند اما دیگر دوره‌ای که معنای غرب تنها امریکا باشد، گذشته است. در مورد توافق هسته‌ای ایران نیز باید به چنین نکته‌ای توجه کرد. امریکا صرفاً یک طرف قرارداد است و در صورتی که رئیس جمهوری آن با همراهی کنگره به تندروی‌ها ادامه دهد، در نهایت می‌تواند تحریم‌های خود امریکا را تمدید کند.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

لبه تيغ همكاري‌هاي خارجي پس از سخنان ترامپ

اميرعباس آذرم‌وند در روزنامه اعتماد نوشت: تنها دو روز پس از آنكه دونالد ترامپ اتهامات گوناگوني را به ايران نسبت داد در پايتخت امريكا، وزير دارايي فرانسه و وزير اقتصاد ايران با يكديگر ملاقات كردند و از افزايش همكاري‌هاي اقتصادي ميان دو كشور گفتند.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

آل‌ اسحاق: از تجربيات قديمی درس بگيريم

يحيي آل‌ اسحاق؛ وزير پيشين بازرگاني در روزنامه اعتماد نوشت: در ايران تجربه ديپلماسي و تعامل با جهان، تجربه‌اي غني و طولاني است. ايران در سال‌هاي قبل و بعد از انقلاب دو رويكرد متفاوت را در سياست خارجي در پيش گرفت و حالا مي‌توان از اين پشتوانه در روزهاي فعلي نهايت استفاده را برد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

36.5 درصد از اقتصاد ايران زیرزمینی است

وضعيت اين روزهاي بازار کار زنگ خطر گسترش اقتصاد زيرزميني را به صدا درآورده است؛ بازاري که تا پيش از اين بروبيايي داشت و توليدش پررونق بود، حالا بيماري‌اش مزمن شده؛ بيماري‌ای که توليد را از رونق انداخته و نيروي کار را به سمت اقتصاد سياه و غيرمولد سوق داده است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

توقف طرح وزارت نیرو به دليل نبود بودجه

ليلا مرگن در روزنامه شرق نوشت: در حالي كه وزارت نيرو پايلوت طرح جايگزيني لوازم خانگي فرسوده را اجرا كرده است، اين طرح به دليل نبود بودجه متوقف شد. سال گذشته اين پايلوت با مشاركت سه شركت سازنده لوازم خانگي به منظور كاهش مصرف برق در دست اجرا بود، بانك مركزي نيز طرح كارت كالاي ايراني را با هدف دستيابي به اهداف اقتصاد مقاومتي به اجرا گذاشت؛ اما به گفته فعالان صنعت لوازم خانگي، اين طرح نيز در فاز اول با شكست مواجه شد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

مطالبه‌گری کاسپينی ها به قيمت کاهش رفاه مردم

تجمع پشت تجمع. کاسپيني‌ها گمان مي‌کنند اگر اعتراضاتشان را وسعت دهند، پولشان را از بانک مرکزي مي‌گيرند. اما هيچ‌گاه از خود نپرسيده‌اند به چه قيمت.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

اشتغال 6 میلیون نفر در اقتصاد غیررسمی

شش میلیون نفر در بخش غیررسمی اقتصاد فعالیت می‌کنند. این خبر در حالی از سوی احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیان شده که وزارت اقتصاد نیز در گزارشی اعلام کرده که ٣٦,٥ درصد اقتصاد ایران زیرزمینی است. مسئله اصلی در اقتصاد زیرزمینی، تبعاتی است که برای افراد شاغل دارد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

دست ‌رد IMF به درخواست ضدایرانی ترامپ

به دنبال درخواست رئیس‌جمهوری آمریکا از صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی برای تغییر رویکرد نسبت به ایران و عدم پرداخت وام و اعتبار به ایران، رئیس صندوق بین‌المللی پول از بی‌اثر بودن این اظهارات بر خط‌مشی شورای اجرایی صندوق بین‌المللی پول خبر داد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

حرکت بازارها در مدار آرامش ادامه دارد

بازارهای سه‌گانه بورس، ارز و سکه برای دومین روز متوالی پس از سخنرانی ترامپ، روند متعادل خود را ادامه دادند. در این میان، شاخص سهام رشد ۱۳۱ واحدی را تجربه کرد و دلار و سکه تمام با نوسانی محدود به ترتیب به نرخ ۴۰۰۸ تومان و یک میلیون و ۳۱۲ هزار تومان معامله شدند.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

آنالیز انتخاب خانه‌ اولی ها در بازار مسکن

سهم آپارتمان‌های قیمت متوسط در دامنه بودجه خانه اولی‌ها از کل معاملات ماهانه مسکن در تهران طی تابستان گذشته حدود هشت درصد بوده که آپارتمان‌های بیش از پنج سال ساخت سهم بیشتری از این معاملات دارند.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

خرده‌ نوسان ارزی در مرز 4 هزار تومان

در دومین روز هفته، معامله‌گران دلار در برابر حضور این ارز در کانال ۳ هزار و ۹۰۰ تومان مقاومت کردند. روز یکشنبه، دلار در محدوده ۳ هزار و ۹۹۰ تومان آغاز به کار کرد، ولی معامله‌گران با افزایش خریدها قیمت را به سرعت به کانال ۴ هزار تومان بازگرداندند. در نهایت نیز این ارز با قرار گرفتن در نقطه ۴ هزار و ۸ تومان در سطح بالاتری نسبت به روز ابتدایی هفته قرار گرفت.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

سه مانع پرداخت بدهی ارزی حذف شد؟

رئیس‌کل بانک مرکزی در یک نامه خطاب به رئیس اتاق بازرگانی، سه مانع پرداخت بدهی ارزی را از میان برداشت. بر این اساس، سیف با ابلاغ ماده جدید ۴۶ قانون رفع موانع تولید، احراز ورود کالا و قیمت‌گذاری حذف شده و «حسابرسی دقیق» به حسابرسی تغییر کرده است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

حذف قطعی پراید از چرخه تولید در موعد مقرر

در شرایطی که سایپا قصد داشت تولید پراید را تا پیش از مهلت مقرر از سوی سازمان استاندارد، متوقف کند، به‌دلیل مخالفت نهادهای بالادستی، طرح حذف زودتر از موعد این محصول، منتفی شد. آن طور که معاون بازاریابی و فروش سایپا اعلام کرد، پراید طبق زمان‌بندی اولیه و در‌صورتی‌که نتواند استانداردهای جدید را پاس کند، از ابتدای دی‌ماه سال آینده به تولید نخواهد رسید.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

سرمایه‌ گذاری در ایران پس از سخنرانی ترامپ

احسان آذری‌نیا در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: در هفته‌های اخیر موضوع راهبرد جدید دونالد ترامپ در قبال پیمان هسته‌ای ایران، در مرکز توجه سیاستمداران مدیران شرکت‌های نفتی و دولت‌های مختلف بوده و اکنون که او پایبندی ایران به پیمان هسته‌ای را تایید نکرده، طبیعی است که دیدگاه‌های مختلفی درباره تاثیر این اقدام بر بازارها، وجهه آمریکا در جهان و وضعیت روابط این کشور با همپیمانان خود مطرح شده است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

مهار آتش زیر خاکستر هپکو و آذرآب

دکتر فرخ قبادی در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: اعتراضات پر سر و صدای کارگری که اخیرا در دو شرکت هپکو و آذرآب هم شنیده شده است، بار دیگر مشکلات عمیق بنگاه‌های تولیدی کشور را به نمایش گذاشت.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

دغدغه‌ای جدی تر از برجام برای بازار نفت!

بلومبرگ نوشت: سخنرانی جنجالی دونالد ترامپ و اعلام مواضعش توجه بازار نفت را به سمت ایران جلب کرده است؛ در حالیکه فعالان بازار معتقدند تنش‌های فزاینده در شمال عراق ممکن است تاثیر فوری‌تری بر بازار و بالا رفتن قیمت‌ها داشته باشد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

بیکاران باسواد را دریابید!

در حالی که بیش از ۴.۵ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار در ایران داریم، خسارتی که از محل تحصیلکردگان بیکار به کشور وارد می‌شود قابل محاسبه نیست. برابر آمارها ۲۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکارند و دلیل این امر ضعف مهارت آموزی و فقدان مهارت لازم برای حضور و رقابت در بازار کار است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

آیا ترامپ از توافق «نفتا» خارج می‌شود؟

بحث‌ها درباره اینکه رئیس جمهور آمریکا می‌تواند واقعا این کشور را از توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به نفتا با کانادا و مکزیک خارج کند، رو به افزایش است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

آلودگی هوا فقط با کیفیت بنزین حل نمی‌شود

معاون وزیر نفت با بیان این‌که مشکل آلودگی هوا تنها با بهبود کیفیت بنزین حل نمی‌شود،گفت: بخش زیادی از آلودگی‌ها ناشی از کیفیت احتراق سوخت است که به تجهیزات آن مربوط می‌شود.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

فن بدل اقتصادی به ریسک سیاسی

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت: رجزخوانی جمعه شب رئیس‌جمهور آمریکا و احتمال از سرگیری برخی از محدودیت‌ها علیه اقتصاد ایران ازسوی دولت این کشور، مجددا این پرسش را مطرح کرده است که چگونه می‌توان اثر ریسک سیاسی در فضای اقتصادی را به حداقل رساند.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

زنگنه: سخنان ترامپ تاثیری بر قیمت نفت ندارد

وزیر نفت در واکنش به تاثیر سخنان جنجالی رئیس جمهوری آمریکا و تاثیر آن بر بازار نفت گفت: بازار نفت، دیروز و امروز تعطیل بوده اما بعید می دانم این سخنان تاثیر تعیین کننده‌ای بر قیمت نفت داشته باشد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

چرا بازار ارز تب کرد؟

در حالی که دلار بی تفاوت به سخنان رییس جمهوری آمریکا عبور کرد اما کارشناسان اقتصادی می گویند اگر دولت بازار را مدیریت نکند، این احتمال وجود دارد که نرخ ارز روند افزایشی پیدا کند.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

واردات نفت کره‌ جنوبی از ایران رکورد زد

خبرگزاری رویترز انگلیس روز یکشنبه اعلام کرد: واردات نفت خام کره‌جنوبی از ایران در ماه سپتامبر (شهریور- مهر) به بالاترین سطح در 6 ماه گذشته رسید.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

نعل وارونه و تیول‌ داری جدید

موسی غنی نژاد در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: پس از به حاشیه رفتن رویکردهای کمونیستی در چین و روی آوردن این کشور به اقتصاد بازار و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و کشورهای اقماری آن، آرمان اقتصاد مبتنی بر برنامه‌ریزی متمرکز دولتی محبوبیت و موقعیت خود را در افکار عمومی از دست داد. همگان دریافتند که در واقعیت بدیلی برای اقتصاد بازار وجود ندارد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

ادامه رونق مسکن با عقب‌ نشینی ترامپ

رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک گفت: با توجه به عقب‌نشینی نسبی ترامپ از مواضع افراطی خود در قبال ایران، پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد مسکن مسیر رو به رشد خود را در نیمه دوم سال جاری ادامه دهد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

دیگر هیچ خودروی غیراستانداردی به بازار نمی‌آید

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ۸۵ مورد استاندارد خودرو که از دی ماه سال آینده اجباری می‌شود شامل تولید داخل و خودروهای وارداتی است و به یقین از این تاریخ، به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد خودروی غیراستاندارد داخلی و خارجی وارد بازار شود.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

صادرات لبنیات رکورد شکست

معاون وزیر جهاد کشاورزی از برآورد صادرات بیش از یک میلیون تنی لبنیات تا پایان امسال خبر داد و گفت: صادرات این محصولات رکورد تاریخ کشاورزی ایران را زده است.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

سپرده‌های بانکی خود را نفروشید

با تشدید جریان خرید و فروش سپرده‌های برخی موسسات اعتباری و سوء استفاده دلالان از این فضا بانک مرکزی تاکید کرده که انتقال سپرده صرفا به بستگان درجه یک ممکن بوده و سپرده‌گذاران برای جلوگیری از تضییع حقوق و دارایی‌های خود از هرگونه نقل و انتقال سپرده خارج از این خودداری کنند. در غیر این صورت هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش‌های غیرقانونی بر عهده شبکه بانکی نیست.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

نهاوندیان: ترامپ، التهابی در بازار ایجاد نکرده است

معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری سخنرانی اخیر ترامپ اشاره کرد و گفت: صحبت‌های وی هیچ گونه التهابی در بازار ایران ایجاد نکرده است.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

آغاز به کار کمیته‌های دستمزد 97

کمیته‌های تعیین دستمزد سال ۹۷ بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی از روزهای گذشته آغاز به کار کرده است و فردا شورای عالی کار در این باره نشستی خواهد داشت.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

طنز؛ از دی‌کاپریو تا بهرام‌ رادان و نرخ دلار

شاهین قدیانی در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت: در حالی‌که مدت‌ها بود قیمت دلار تقریبا باثبات بود و جمشید معروف به خاطره پیوسته بود و برخی سایت‌های اعلام قیمت دلار که زمانی از گوگل هم پربازدیدتر شده بودند کلا کاسبی را جمع کرده بودند؛ مجددا قیمت دلار تا حدی بالا رفت.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

رکوردشکنی درآمد گمرکی در نیمه اول سال

گمرک ایران از رکورد شکنی درآمدهای گمرکی شش ماهه در گمرک خبر داد و اعلام کرد:«درآمدهای گمرکی در شش ماهه اول سال‌جاری 37 درصد افزایش داشته است.»
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

«نه» بزرگ بازار به تهدیدهای ترامپ

بازارهای مالی کشور طی یکی دو روز گذشته و پس از اظهارات تند رییس‌جمهور آمریکا درباره ایران و برجام، بی‌تفاوت از کنار تهدیدها گذشت.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

اثر موضع‌گیری موگرینی در برابر ترامپ بر بورس

علی سعیدی، معاون سازمان بورس و اوراق بهادار درباره چرایی رشد شاخص بورس و عدم واکنش منفی بازار سرمایه به سخنان اخیر ترامپ گفت: هر اتفاق و رویداد خبری که انتظار وقوع آن را نداشته باشیم و شوک تلقی شود، به طور قطع در بورس هم تاثیر گذار خواهد بود، اما صحبت های رییس جمهوری آمریکا از قبل پیش بینی شده بود.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

بورس امروز هم سبزپوش شد

با آغاز معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل با رشد ۱۱۰ واحدی به ۸۵ هزار و ۳۷۳ واحد رسید و سبزپوش شد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

جزئیات نامه‌نگاری ارزی سیف با شافعی

ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی در نامه‌ای به غلامحسین شافعی، در خصوص چگونگی ایفای تعهدات ارزی گذشته، تفاوت ریالی ناشی از تعهدات ارزی با دلار مبادله‌ای تا نرخ روز ارز را تعیین تکلیف کرد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت دلار به کانال 3900 تومانی بازگشت

در بازار آزاد تهران، قیمت دلار بعد از چند روز به کانال ۳۹۰۰ تومانی بازگشت و به ۳۹۹۵ تومان رسید؛ اما قیمت سکه تمام بهار طرح جدید با ۲۴۰۰ تومان افزایش، یک میلیون و ۳۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان شد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

علی‌رغم سخنان ترامپ بازار ارز آرام است

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در خصوص تاثیر صحبت‌های ترامپ بر تجارت خارجی ایران گفت: با توجه به رویکرد مثبتی که اروپا در چند سال اخیر نسبت به ایران از خود نشان داده، بعید می‌دانم که نگرش آنها نسبت به بازار بزرگی همچون ایران که دارای فرصت‌های متعدد تجاری است، تغییر پیدا کند.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

توقف ثبت سفارش به منزله توقف واردات نیست

قائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه توقف ثبت سفارش به منزله توقف واردات خودرو نیست،گفت: بر اساس آمار استخراج شده از سامانه گمرک طی 6 ماهه اول سال جاری بیش از 44 هزار خودرو وارد کشور شده است.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

جزئیات دستور کار جلسه شورای عالی کار

بحث و بررسی راه‌کارهای افزایش قدرت خرید کارگران و بررسی تصمیم راه‌های کمیته‌های تشکیل شده (دستمزد و روابط کار) دو دستور کار جلسه شورای عالی کار است.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

لاگارد: سیاست ما در مورد ایران تغییر نمی کند

شبکه خبری زی بیزینس هند به نقل از مدیرعامل صندوق بین المللی پول اعلام کرد، سیاست این صندوق در قبال اعطای وام به ایران به دلیل سیاست های آمریکا در قبال این کشور تغییر نمی کند.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت مسکن افزایش می یابد

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری گفت: قیمت مسکن در نیمه دوم امسال تا سقف ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

دولت 47 هزار ميليارد تومان کم آورد

با گذشت پنج ماه از سال، دولت تمام بودجه خود را صرف كرده كه هيچ، حدود ٤٧هزار ميليارد تومان نيز كسري آورده است؛ كسري‌اي كه از دو سال قبل خود، پيشي گرفته و رشد كسري را به رخ مي‌كشد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

تاثیر خروج آمریکا از برجام بر اقتصاد ایران

محسن جلال پور، می‌گوید با خروج آمریکا از برجام تاثیرگذاری برجام در یک سال و نیم گذشته در آینده نیز باقی خواهد ماند. چرا که به جز آمریکا ایران با 5 کشور دیگر دنیا طرف مذاکره بود.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

مانور تجمل در خانه‌های خالی شمال تهران

«بیش از 30 هزار واحد مسکونی خالی لوکس تنها در منطقه یک پایتخت». این، آماری است که وزیر راه، مسکن و شهرسازی چند روز پیش در شورای شهر تهران داد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

مالیات مسکن درآمدی پایدار برای دولتهاست

یک کارشناس حقوق کسب و کار گفت: اخذ مالیات از مسکن به لحاظ ماهیت دوگانه آن یعنی مطرح شدن به عنوان یک ضرورت اجتماعی و یک سرمایه‌گذاری، به عنوان یک منبع درآمد پایدار برای دولت ها تلقی می‌شود.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

پاسخ منفی بازار ارز به هیجان ترامپ

نرسیده به چهارراه استانبول و در نزدیکی خیابان منوچهری، ولوله‌ای برپاست. مردان با لباس‌هایی تیره رنگ دور هم جمع شده‌اند، برخی روی سکو ایستاده‌اند و برخی نیز از میان جمعیت صدای فریادهایشان را بالا و بالاتر می‌برند:«یه دسته صدتایی دلار کی داره؟» دستی از میان جمعیت بلند می‌شود و با شریک تازه خوانده‌اش به گوشه‌ای می‌روند تا معامله‌ای را جوش دهند.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

خودرو ارزان ایرانی به چه قیمتی؟

خودروسازان کشور در شرایطی ارتقای استاندارد محصولات خود را گاهی به بهانه افزایش هزینه‌های تولید، به تاخیر انداخته یا منتفی می‌کنند که به نظر می‌رسد مشتریان ایرانی حاضرند بابت ایمنی و رفاه هرچه بیشتر خود، هزینه‌های مربوط به بهبود کیفی خودروهای داخلی را بپردازند.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

آپارتمان های زیر 500 میلیون تومان در تهران

روزنامه دنیای اقتصاد جدول زیر را منتشر کرد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

پیش‌ بینی بازار خودرو پس از اظهارات ترامپ

دونالد ترامپ در حالی به روش خود عدم پایبندی ایران به برجام را اعلام و تصمیم‌گیری درخصوص آینده توافق هسته‌ای را به کنگره آمریکا محول کرده است که کارشناسان بر بی‌اعتنایی بازار خودرو به اظهارنظرهای وی تاکید می‌کنند.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

ادامه رونق مسکن با عقب‌نشینی ترامپ

رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک گفت: با توجه به عقب‌نشینی نسبی ترامپ از مواضع افراطی خود در قبال ایران، پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد مسکن مسیر رو به رشد خود را در نیمه دوم سال جاری ادامه دهد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

2 ماه تا موعد توقف تولید خودروهای غیراستاندارد!

با توجه به سه مرحله‌ای شدن ارتقای استانداردهای خودرویی به ۸۵ مورد، اگر خودروسازی نتواند تا ابتدای دی ماه سال جاری ۶۱ مورد استاندارد تعیین شده را رعایت کند خط تولید خودروی مربوطه متوقف خواهد شد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

خودروهای شاسی بلند 100 میلیونی در بازار

خودرو نیسان مورانو، مدل 2008 با 126 هزار کیلومتر کارکرد در بازار با قیمت 100 میلیون تومان معامله می شود.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

مشکل آمریکا با ایران بر سر دلار است

ارنست ولف،اقتصاددان برجسته آلمانی نسبت به وابستگی زیاد اقتصاد جهانی به صنعت مالی و دلار آمریکا هشدار داد و گفت:این وابستگی سیستم مالی جهانی را در معرض خطر فروپاشی قریب الوقوع قرار داده است.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

افزایش قیمت انار به دلیل سرمازدگی باغات

رئیس اتحادیه میوه و سبزی سرمازدگی باغات انار ساوه را به عنوان مرکز تولید عمده این محصول سبب افزایش قیمت آن در بازار اعلام کرد.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

ورود سالانه 32 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید از ورود ۳۲ میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور جلوگیری شود.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

بی تفاوتی اکثر بازارها به تهدیدهای ترامپ

در هفته‌ای که گذشت بازار ایران پر نوسان بود؛ به غیر از بورس که وضعیت رو به رشدش را ادامه داد و تاثیر منفی از اظهارات بی اساس دونالد ترامپ - رییس جمهوری آمریکا - دریافت نکرد، بقیه بازارهای شاخص و اصلی مانند نفت، سکه و دلار با نوسانات و افزایش قیمت مواجه شدند که برای سکه و نفت که به ترتیب رکوردهای پنج سال و یک ماه اخیر بازار خود را شکستند، بیشتر از دلار بود.
۴ روز پیش
اخبار اقتصادی

واکسن اقتصادی شوک‌های سیاسی

روزنامه دنیای اقتصاد در گفت و گو با کارشناسان و صاحب‌نظران اقتصادی با رصد نیمه نخست سال، انتظارات از نیمه دوم را بیان کرد و نوشت: به نظر اولین و مهم‌ترین انتظار از دولت دوازدهم، تسریع در اصلاحات اقتصادی است.
۵ روز پیش
اخبار اقتصادی