شانس طلا برای خروج از خطر سقوط آزاد!

با اینکه تلاش فلز زرد برای خروج از محدوده خطر تا عصر دیروز به بن‌بست خورده بود؛ اما برخی تحلیلگران، به وجود یک شانس افزایشی برای طلا اشاره می‌کنند. این شانس طلا به نتیجه آخرین نشست «کمیته بازار آزاد» آمریکا در سال جاری میلادی و سیگنال تورمی فدرال رزرو وابسته است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

رشد چک‌های کلان برگشتی در کشور

ارزش چک‌های برگشتی در ماه گذشته برخلاف تعداد آنها، افزایش یافت. گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد ارزش هر چک برگشتی در آبان‌ماه با یک میلیون تومان افزایش به حدود ۳/ ۹ میلیون تومان رسیده است. افزایشی که به معنای برگشت خوردن چک‌های کلان در ماه گذشته است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

زنگنه چرا بايد به مجلس می رفت؟

رضا زندي در روزنامه اعتماد نوشت: زنگنه از مجلسي‌ كارت زرد گرفت كه بيشترين‌ راي اعتماد چهار دوره وزارتش در نفت را از نمايندگانش گرفته بود. آن ۱۰۶ نماينده‌اي كه در مخالفت با طرح «برندينگ جايگاه‌هاي سوخت» با دادن كارت زرد موافقت كردند كافي است به يك روز كاري به پمپ بنزين‌ها سركشي كنند تا درددل‌هاي مردم را درباره خدمات ارايه شده در جايگاه‌هاي سوخت بشنوند و رضايت‌مندي آنها را ارزيابي كنند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

بازدهی بورس 20 درصدی شد

در ادامه رکوردزنی‌های بورس اوراق بهادار تهران، دیروز شاخص کل بورس رکورد تاریخی دیگری به ثبت رساند و با جهش هزار و 76 واحدی به 92 هزار و 628 واحد رسید. بدین ترتیب شاخص بورس در 13 روز کاری آذر ماه چهار کانال جدید را فتح کرده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

ورود‌ هزاران کانتینر کالای قاچاق از مبادی رسمی

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس از واردات بی‌محابای کالای قاچاق به داخل کشور و اطلاعات محرمانه‌ای گفته که حالا بناست در قالب یک نشست خبری به تفصیل از آن سخن بگوید.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

احمدی‌ نژاد با هزار میلیارد دلار منابع کشور چه کرد؟

لیلا مرگن در روزنامه شرق نوشت: نفت، پرسروصداترین محل درآمد کشور همواره با عنوان صادرات و میزان ارزآوری برای کشور شناخته شده و هیچ‌گاه به نفتی که در داخل می‌سوزانیم، توجهی نشده است. این در حالی است که بیشتر از آنچه نفت صادر می‌کنیم، در داخل کشور به مصرف می‌رسانیم.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

شفافیت و انضباط مالی در بودجه سال آینده

محمود صادقی- نماینده مجلس در رزونامه شرق نوشت: هيئت‌ رئيسه فراكسيون شفاف‌سازي و سالم‌سازي اقتصاد و انضباط مالي مجلس در ابتداي آذر، ١١ الزام و مسئله اصلي را با هدف ارتقای شفافيت بودجه و تقويت انضباط مالي به رياست محترم جمهوری پیشنهاد كرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

ماجرای عوارضِ «عوارض خروج از کشور»

محسن مهيمني- کارشناس ارشد سياست‌گذاري عمومي در روزنامه شرق نوشت: انتشار بودجه سال جديد در روزهاي گذشته در فضاي مجازي، در کنار ساير ابعادي که مورد نقد شهروندان و کارشناسان قرار گرفت، موضوع ديگري را براي جامعه برجسته کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

بن‌ بست گرانی در اقتصاد ایران

فرزانه طهراني- دبیر گروه اقتصاد در روزنامه شرق نوشت: با وجود آنکه دولت درباره هرگونه افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي در لايحه بودجه ٩٧ سخني نگفته است، اما افزايش ١٧هزارو ٤٠٠ ميليارد‌تومانی درآمدهاي حاصل از حامل‌هاي انرژي در لایحه بودجه، رشد قيمت را گواهي مي‌دهد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

بیت کوین مهارشدنی است؟!

بیت کوین‌ها نوعی از پول‌های الکترونیکی رمزنگاری شده هستند که حالا و با گسترش استفاده تجاری از فضای اینترنتی بسیار بیشتر از گذشته جلب توجه کرده‌اند. برای بازی با این پول اینترنتی جذاب اما چالش‌هایی وجود دارد که توجه به آنها ضروری است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

صدور دسته چک برای پلاسکویی ها

به پیشنهاد دادستان کل کشور، مقرر شد تا شعبه ویژه‌ای در یکی از دادسراهای تهران، برای رسیدگی به تخلفات مدیران و سهامداران نهادهای پولی غیرمجاز، تشکیل شود.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

آمادگی چین برای استفاده از منابع نفت و گاز ایران

رئیس اتاق بازرگانی چین در جریان گفتگو با وزیر نفت ایران، با اشاره به کمبود منابع انرژی در چین، برای استفاده از منابع نفت و گاز ایران اعلام آمادگی کرد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

مدیران ایرباس و بوئینگ به ایران می‌آیند

سرپرست روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر از سفر مدیران ایرباس بوئینگ در هفته آینده به تهران برای نهایی شدن بخش فاینانس‌ها خبر داد و گفت: ترجیح ما استفاده از منابع مالی شرکت‌های داخلی است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

بیت کوین، یک ارز نیست

حتی با این‌که با آغاز فروش سهام بیت‌کوین، برخی سرمایه‌گذاران معتقدند ارز دیجیتال به بازاری باثبات‌تر تبدیل می‌شود، بانک مدیریت سرمایه یوبی‌اس، اعتقادی به این ندارد که بیت‌کوین، یک ارز است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

دوروف: تلگرام را 20 میلیارد دلار هم نمی‌فروشم

موسس تلگرام با افتتاح دفتر جدید خود در دبی اعلام کرد این پیام‌رسان محبوب موبایلی را نمی‌فروشد، حتی اگر 20 میلیارد دلار هم پیشنهاد دهند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

نوبخت: شاید بنزین بیش از 1500 تومان شود

سخنگوی دولت از احتمال افزایش قیمت بنزین به بیش از ۱۵۰۰ تومان در سال ۹۷ خبر داد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

زنگنه، احتمال افزایش قیمت بنزین را تکذیب نکرد

وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ۹۷ دیده شده است، افزود: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

مهم‌ترین ویژگی‌های لایحه بودجه 97

خبرگزاری ایلنا؛ از مهمترین ویژگی‌های لایحه بودحه سال ۹۷ ر منتشر کرد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

امپراطوری هایی با مدیران سه هزار میلیارد تومانی

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران از لابی‌گری در بالاترین سطح برای بقای برخی شرکتها خبر داد و گفت: لابی گری در بودجه ۹۷ برای ماندگاری برخی شرکتهای دولتی، در بالاترین سطح در حال انجام است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

سیف: قیمت 4200 تومانی دلار، واقعی نیست

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به جریان فعلی بازار و نوسان قیمت گفت که قیمت‌ دلار ۴۲۰۰ تومان نیست و به طور حتم در آینده تعدیل‌هایی را خواهد داشت.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

گوشت گوسفند روسی در راه ایران!

عرضه گوشت گوسفندی از آستاراخان روسیه به ایران آغاز شد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

روایت صادق زیباکلام از جدول جنجالی بودجه

صادق زیباکلام می‌گوید: فکر می‌کنم موسساتی که در ردیف جدول ۱۷ بودجه کشور قرار دارند هیچکدام حذف‌شدنی نیستند و فقط ممکن است شکل و نحوه تخصیص بودجه به آن‌ها تغییر کند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

بودجه 97، مجموعه‌ای از سیاست‌های متناقض!

رئیس جمهور در سخنرانی سالیانه خود به هنگام ارائه لایحه بودجه به مجلس ضمن تاکید بر سیاست تورم تک رقمی دولت خود از اشتغال به عنوان یکی از مشکلات اصلی کشور یاد کرد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

احتکار و مافیا، ردپایی در گرانی کاغذ دارند؟

رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا تاکید کرد کاغذ قیمت مناسبی دارد و افزایش رخ داده در نرخ آن ناشی از افزایش قیمت جهانی این محصول است و هیچ گونه احتکار و مافیایی در این بخش نداریم.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

حل معضل بیکاری با افزایش قدرت خرید مردم

به اعتقاد عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار، راه حل معضل بیکاری در مقابله با واردات قاچاق، بالا بردن توان خرید مردم، گسترش فرهنگ خرید و مصرف کالای ایرانی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

مجلس با حذف یارانه پردرآمدها موافقت می‌کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به احتمال زیاد مجلس با کاهش ۱۹ هزار میلیارد تومانی منابع یارانه‌ها در بودجه ۹۷ و حذف دهک‌های پردرآمد موافت می‌کند، گفت: اگر یارانه نقدی قشر متوسط به بالا صرف ایجاد اشتغال شود، آنها هم خرسندتر خواهند بود.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

تب کاغذ به‌ زودی می‌خوابد

یک واردکننده کاغذ با بیان اینکه هیچ روزنامه دولتی احتکار کاغذ انجام نداده، معتقد است: فکر می‌کنم در ۱۰ یا بیست روز آینده تب کاغذ بخوابد به دلیل اینکه ما یک سری جنس داریم که به مرور ترخیص می‌شود و بخشی از این کاغذها را به برخی روزنامه‌ها می‌دهیم.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

حذف جدول‌ 18، نشان از بودجه‌ ریزی سالم است

پبهروز نعمتي سخنگوي هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي در مورد لايحه بودجه سال 97 گفت: با بحث‌هاي كه با آقاي نوبخت در فراكسيون‌ها داشتيم و يا مذاكراتي كه با دوستان در بودجه داشتيم متوجه شديم كه دولت نگاه تغيير به لايحه بودجه ٩٧دارد كه اين نگاه نگاه خوب و مثبتي است و فكر مي كنم با اين تغيير از نظام سلسله بودجه ريزي خانمان براندازي كه براي كشور مصيبت بار شده بود فاصله مي گيريم.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

وزیر نفت، کارت زرد گرفت

وزیر نفت در جریان طرح سوال یک نماینده درباره اجرای طرح برندینگ از مجلس کارت زرد گرفت.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

اشکالات لایحه بودجه به مجلس ارسال شد

رئیس اتاق بازرگانی تهران از ارسال ایرادات بودجه ۹۷ در قالب نامه‌ای به رئیس مجلس خبر داد و گفت: اولین اشکال غیرواقعی بودن بودجه است و از الان مشخص است که بودجه سال ۹۷ با کسری روبه‌رو می‌شود.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

ارزش بیت‌ کوین 20 برابر می‌شود

کامرون و تیلر وینکلوفس برادران دوقلویی که با خرید حجم زیادی پول دیجیتال بیت کوین این روزها میلیاردر شده‌اند می‌گویند ارزش این پول بیست برابر شده و حتی طلا را پشت سر می‌گذارد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

شاخص بورس تهران، رکورد شکست

شاخص بورس امروز (سه شنبه) تا ساعت 10 و 40 دقیقه با جهش یک هزار و 40 واحدی رکورد جدیدی را به ثبت رساند و به رقم 92 هزار و 591 واحد صعود کرد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

لغو قرارداد 250 میلیون دلاری به دلیل نبود منابع

وزیر نفت گفت: در واقع کمبود منابع یکی از مشکلات ما برای تقاضا و عقد قرارداد است. حتی یک قرارداد 250 میلیون دلاری که برای لوله‌های بدون درز بسته بودیم به دلیل نبود منابع و مشکلات دیگر متوقف شد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

سه سناریو برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی

یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه کشور از وجود سه سناریو دولت برای افزایش نرخ حامل‌های انرژی خبر داد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

انتقاد از مغایرت گمرکی در واردات به کشور

رییس فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس گفت: اگر قدرت در انحصار عده خاصی قرار گیرد و به صلاحدید اشخاص خاصی واگذار شود و آن‌ها در قبال استفاده از قدرت خود پاسخگو نباشند فساد ایجاد می‌شود.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

ظهور رقیب بزرگ در بازار نفت

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارشی اعلام کرد:« طی هشت سال آینده تولید نفت و گاز طبیعی در دنیا با سرعتی بسیار بالا رشد خواهد کرد ولی سرعت رشد تویلد در امریکا بیش از دیگر کشورها خواهد بود.»
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

آینده پول مجازی در ایران چه خواهد بود؟

انوش ممتازپور در اقتصاد آنلاین نوشت:؛ این سکه‌های مجازی به واحد پولی «بی‌پشتوانه» معروف است؛ یعنی متعلق به کشور ، اتحادیه و شخص یا شرکت خاصی نیست و تنها توسط کدهای دیجیتالی به‌وجود می‌آید که ارزش هر واحد را میزان استقبال مردم مشخص می‌کند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

تکذیب شایعه افزایش قیمت بنزین

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به برخی اخبار در مورد افزایش قیمت بنزین، گفت: هر قیمت جدیدی که برای بنزین اعلام می‌شود کذب محض است. پیش از این روزنامه اعتماد و حمیدرضا حاجی بابایی (نماینده مجلس) مدعی شده بودند که قیمت بنزین از ابتدای زمستان افزایش پیدا خواهد کرد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

ارزان‌ فروشی گاز ایران به نروژی‌ها با چه توجیهی؟!

قرارداد فروش گاز ایران به شرکت نروژی که به تعبیر وزیر نفت، ظاهرا از ترس بی‌مشتری ماندن گاز مازاد کشور امضا شده، در مقایسه با سایر قراردادهای صادرات گاز ایران قراردادی سودده و به‌صرفه نیست و در شرایطی بسته شده است که این گاز می‌تواند مصارف سودآورتری مانند تزریق به میادین نفتی داشته باشد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

احتمال افزایش 15 درصدی قیمت مسکن

یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: افزایش ۱۵ درصدی قیمت دلار ابتدا تاثیر خود را بر روی بازارهای نقدشونده همچون طلا می‌گذارد و با فاصله‌ی زمانی باعث همین مقدار رشد در بخش مسکن خواهد شد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

نامه فعالان اقتصادی به روحانی

رییس اتاق بازرگانی تهران از ارسال نامه ای به رییس جمهور از سوی اتاق بازرگانی تهران در خصوص محدودیت ها و ممنوعیت های تجارت خارجی خبر داد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

حمایت از اقشار نیازمند در بودجه سال آینده

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برای حمایت از اقشار نیازمند، در لایحه بودجه ۹۷ ردیف های خوبی اختصاص داده شده است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

دلایل گرانی تخم مرغ در بازار

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران میهن، از آغاز عرضه مستقیم تخم مرغ در میادین از روز چهارشنبه خبر داد و گفت: هر شانه تخم مرغ به قیمت ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان، به مشتریان عرضه می‌شود.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

سیگنال‌های دلار بودجه 97 به اقتصاد ایران

دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور، نرخ دلار را ۳۵۰۰ تومان در نظر گرفته است؛ فعالان اقتصادی می‌گویند با این حساب، رانت ارز در سال آینده هم برقرار خواهد بود و تنها عده‌ای از آن نفع می‌برند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

چلوکباب باکیفیت، پُرسی چند؟

رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورش تاکید کرد قیمت حداقلی یک پرس چلوکباب با کیفیت مناسب حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان خواهد بود.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

نفت، بلا یا عصای دست دولت روحانی است؟

دکتر بهمن آرمان در روزنامه آرمان نوشت: مساله چگونگی هزینه‌کرد دلارهای نفتی همواره موضوع بحث بسیار گسترده‌ای نه‌تنها در محافل سیاسی، بلکه در محافل آکادمیک و علمی بوده، به‌طوری که یکی از دانشجویان دوره دکترای دانشگاه استنفورد آمریکا تز دکترای خود را، آن‌هم در دانشگاهی که همواره جزو پنج مرکز علمی معتبر جهان قرار دارد، به مقوله «چگونگی هزینه کردن دلارهای نفتی» اختصاص داد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

اصابت تسهیلات به هدف در نظام مالی ایران

در حال حاضر درحدود ۹۰‌درصد بار تامین مالی بر دوش نظام بانکی قرار دارد و در این میان، تنها بین ۱۳ تا ۲۰‌درصد تامین مالی در اقتصاد کشور از طریق بازار سرمایه انجام می‌شود. این در حالی است که در دنیا عمده وظیفه تامین مالی خرد و متوسط برعهده بانک‌هاست و تامین مالی کلان و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی بر دوش بازار سرمایه قرار دارد که محور شفافیت است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

کریدور عبور از فقیر به غنی در جامعه ایرانی

تجارب جهانی نشان می‌دهد تنها راه تبدیل شدن به یک کشور ثروتمند اتخاذ راهبرد بازارمدار است. بازوی پژوهشی مجلس شورای اسلامی در گزارشی با عنوان «چرا فقط برخی کشورها موفق به رشد تولید و فرار از فقر می‌شوند؟» عوامل گوناگون موثر بر رشد اقتصادی کشورها را مورد مطالعه قرار داد. این گزارش نشان می‌دهد که بیش از آنکه فرهنگ و نظام سیاسی در تصویر آینده اقتصاد موثر باشد، راهبرد سیاستی نقش کلیدی‌تری را ایفا می‌کند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

روز رونق در بورس تهران کلید خورد

فاطمه اسماعیلی در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: نماگر بورس تهران در پایان معاملات روز گذشته رشد مناسب ۳۵۳ واحدی (معادل ۴/ ۰درصد) را تجربه کرد و در سطح ۹۱ هزار و ۵۵۲ واحد ایستاد. از نکات قابل‌توجه دادوستدهای روز گذشته رشد محسوس ارزش معاملات بود که رنگ و بوی رونق به این بازار داد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت دلار در بودجه 97 مناسب نیست

پویا جبل‌عاملی؛ یک کارشناس ارزی اظهار کرد: در سال‌های قبل در زمان تدوین لایحه بودجه، متوسط نرخی که انتظار می‌رفت دلار در آن سال داشته باشد، در بودجه در نظر گرفته می‌شد که این رویکرد در بودجه ۹۷ رعایت نشده است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت حامل‌های انرژی ثابت می‌ماند

روز گذشته موضوع بودجه 97 و چالش‌های احتمالی آن محور اصلی نشست‌های خبری بود. وزارت صنعت، معدن و تجارت هم از این قاعده مستثنی نبود.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

غربالگری مشمولان یارانه؛ راهکار توزیع ثروت

عطیه لباف در روزنامه ایران نوشت: یکی از مهم‌ترین سندهای دخل و خرج کشور طی سال‌های اخیر است، چراکه در آن دولت سعی کرده تا به سمت بودجه‌ریزی عملیاتی و کاهش هزینه‌ها همزمان افزایش عدالت اجتماعی و کاهش فقر قدم بردارد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

هدفمند کردن یارانه‌ ها روی ریل اصلی رفت

میثم موسایی؛ اقتصاددان در روزنامه ایران نوشت: صبح روز یکشنبه هفته جاری لایحه بودجه سال 1397 به‌عنوان مهم‌ترین سند مالی دولت تقدیم مجلس شد که در مقایسه با بودجه‌های سنواتی گذشته تغییرات محسوسی دارد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

جدول 17 بودجه زیر ذره‌ بین نظارت می رود

وقتی حسن روحانی از حذف ردیف‌های بی‌حساب و کتاب بودجه در جلسه روز یکشنبه مجلس سخن می‌گفت، ساده می‌شد حدس زد که اشاره او به کدام بخش از بودجه است؛ جدول 17. جدولی برای بودجه مؤسسات غیر دولتی در حوزه فرهنگی که البته نظارتی هم توسط نهادهایی چون دیوان محاسبات بر عملکرد مالی آن انجام نمی‌شود.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

هویج آمریکایی، تولید ایران است

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار تهران از آمادگی این سازمان برای عرضه مستقیم تخم مرغ خبر داد و گفت: با ابلاغ نامه معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی بدون هیچ تشریفات اداری، مکان در اختیار تولیدکنندگان قرار می گیرد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

داده نمایی لایحه بودجه 97 منتشر شد

بر اساس داده نمایی لایحه بودجه ۹۷ کل کشور ۷۰ درصد از مصارف بودجه سال آینده در بخش جبران خدمات کارکنان و رفاه اجتماعی پیش بینی شده است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

مشکل سپرده‌گذاران موسسات غیرمجاز حل شد

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه مشکل ٩٨ درصد سپرده گذاران موسسات اعتباری غیرمجاز حل شده یا تا پایان آذرماه تسویه می شود گفت: اکنون بانک ها با شفافیت و تحت نظارت حرکت می کنند.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت نفت خام ایران افزایش یافت

قیمت نفت خام سنگین ایران در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۷ نسبت به دوره مشابه پارسال بیش از ۱۲ دلار و قیمت نفت خام سبک نزدیک به ۱۲ دلار افزایش یافت.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

پرداخت وام قرض الحسنه به بانوان سرپرست خانوار

یک مقام مسئول بانکی، از اجرای طرح ساماندهی صندوق های قرض الحسنه خانگی خبر داد و گفت: وام قرض الحسنه، به زنان سرپریت خانوار پرداخت می شود.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

اوکراین؛ فقیرترین کشور اروپایی شد

تحریم های روسیه علیه اوکراین و کوچک شدن اقتصاد این کشور موجب شده که درآمد هر اوکراینی به ۱۹۰ یورو در ماه برسد که این رقم کمترین رقم در میان کشورهای اروپایی است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

13 هزار میلیارد تومان چک برگشت خورد

بانک مرکزی اعلام کرد از ۹.۶ میلیون فقره چک مبادله شده در آبان امسال ۱.۵ میلیون فقره چک برگشت خورده که بر این اساس تقریبا از هر ۶ چک صادر شده یک چک پاس نشده است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

ضرر خریداران در حراجی سکه!

در هفتمین حراجی سکه در حالی سکه تمام بهار آزادی تا حداکثر یک میلیون و ۴۱۵ هزار تومان فروش رفت که قیمت همزمان در بازار به یک میلیون و ۴۰۶ هزار تومان رسیده بود و خریداران ضرر کردند.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

پیدا و پنهانِ نقشه مالی سال آینده ایران

روز گذشته، رئیس‌جمهوری اولین لایحه بودجه دولت دوازدهم را به مجلس تقدیم کرد. با بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷، می‌توان دو نما از پیدا و پنهان نقشه مالی دولت ارائه داد. روی پیدای لایحه، تصویر کلی منابع و مصارف است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

حبس قیمت بنزین بالاخره به پایان رسید

رئیس‌جمهوری در صحن علنی بهارستان یکی از مهم‌ترین مبانی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ را «اشتغال فراگیر» اعلام کرد. اهرم اصلی این اشتغال‌زایی افزایش قیمت حامل‌های انرژی بوده که بر مبنای تبصره ۱۸ لایحه مذکور، منابع حاصل از این تغییر قیمت تماما در راستای افزایش اشتغال به کار گرفته خواهد شد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

تحلیلی بر بی‌ هویتیِ نرخ ارز در بودجه

دکتر پویا جبل‌ عاملی در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: اکنون ارز مبنا در بودجه، مبنای هیچ کنش اقتصادی در کشور نیست. در حالی که رسانه‌ها، به‌عنوان یک خبر مهم هر سال قیمت ارز در بودجه را دنبال می‌کنند، اما این قیمت در واقعیت موید هیچ اطلاعاتی از وضعیت آتی بازار ارز و سیاست‌های ارزی نیست.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

شاخص بورس رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۳۵۳ واحد رشد کرد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

نابرابری و فقر، پاشنه آشیل دولت روحانی است

حسن روحانی، رئیس جمهور، روز یکشنبه لایحه بودجه سال آینده را با حضور در مجلس ارایه کرد. او در سخنان خود در مجلس گفت که "هدف دولت این خواهد بود که سالانه رشد اقتصادی بالای پنج درصد داشته باشد."
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

محسنات و معایب بودجه 97

مهدی پازوکی با بیان اینکه بودجه محاسبه دخل و خرج دولت است به فرارو می گوید: در لایحه بودجه 97 وابستگی دولت به نفت کم شده است. در قانون بودجه سال 96 درآمد حاصل از نفت 114 هزار میلیارد تومان بود. در لایحه ای که امروز آقای روحانی به مجلس تقدیم کرد، این رقم به 101 هزار میلیارد تومان رسیده است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

یارانه چه کسانی حذف می‌شود؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه سازوکار شناسایی ۳ گروه از افراد مستحق دریافت یارانه نقدی را تشریح کرد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

ترمیم حقوق‌ زیر دو میلیون تومان بازنشستگان

دولت برای سال آینده پیشنهادات بودجه‌ای جدیدی برای ساماندهی حوزه رفاهی ارائه کرده است که از جمله مهمترین آنها می‌توان به تغییر نام "سازمان هدفمندی یارانه‌ها" به «صندوق رفاه اجتماعی» و تغییر ماموریت‌های محوله این سازمان ذیل وزارت رفاه و کاهش بودجه یارانه اشاره کرد.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

بازار قطر به کام ایران شد یا ترکیه؟

حدود شش ماه از باز شدن دروازه‌های قطر پس از بحران به وجود آمده میان این کشور با عربستان، به سوی کشورهای منطقه به ‌ویژه ایران می‌گذرد. این فرصت درحالی برای صادرکنندگان ایرانی به وجود آمده که در این چند ماه بازرگانان ترکیه ای حضور بسیار پر رنگی در بازار قطر داشته‌ و کالاهای خود را از مسیر ایران به قطر صادر می‌کنند.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

حاجی بابایی: از شفافیت بودجه حمایت می‌کنیم

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس از شفافیت لایحه بودجه ۹۷ استقبال خواهد کرد و تلاش می‌کند این شفافیت شامل همه بخش‌ها شود.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

آماده‌باش طلای جهانی برای سقوط آزاد

طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی نزدیک به پایین‌ترین قیمت چهار ماه اخیر ثابت ماند و به دلیل انتظارات برای افزایش نرخ‌های بهره آمریکا که دلار را تقویت کرد فاقد روند صعودی بود.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

بیت کوین؛ باد آورده را باد می برد

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که مجرمان سایبری و هکرها با دسترسی به یک پلتفرم بزرگ ارز دیجیتالی بیت کوین بیش از ۷۰ میلیون دلار را هک کرده و به سرقت برده اند.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی

پولی که کره‌شمالی از بیت کوین به جیب زد

تحلیلگران بر این باورند که کره شمالی از افزایش محبوبیت و ارزش ارز دیجیتالی بیت کوین سود و پول زیادی را به دست آورده است.
۳ روز پیش
اخبار اقتصادی