ساختمان پزشکان

توصیه های هفته آخر بارداری
در هفته آخر بارداری چه کارهایی را باید انجام دهید و چه چیزهایی را باید در ساک‌تان بگذارید؟
وقتي به مدرسه مي‌رسيد، چشم‌هاي پف‌كرده و چهره بغ‌كرده‌اش را مي‌بينيد. چند دقيقه‌اي طول مي‌كشد تا بفهميد فرزندتان در يك دعواي كودكانه قرباني شده و بي‌آنكه از خودش دفاع كرده باشد، مورد حمله بدني و كلامي همسالانش قرار گرفته است.
در طی چند هفته اول پس از تولد، پوسته ریزی سر نوزاد بسیار شایع است.
نگرانید که برای آموزش دادن به فرزندتان دیر شود؟ ما به شما می‌گوییم کودک‌تان الفبا را چه زمانی باید یاد بگیرد و از چه سنی باید قلم به دست شود.
سوالات زنان باردار درباره ضربات جنین
يکي از شگفت‌ انگيزترين لحظه‌ هاي بارداري زماني است که مادر اولين ضربه‌هاي جنين را احساس مي‌کند.
فکر می کنید هنوز خیلی زود است که لباس های دوران بارداری را به تن کنید ولی از طرفی لباس های دیگر شما هم تنگ شده اند؟
کشش درونی برخی انسان‌ها به گاز گرفتن بچه‌کوچولوهای خوشگل شاید نشان از این باشد که مغزشان دچار مشکل شده، شاید هم صرفا شبیه به رفتار دیگر پستانداران محسوب شود!
آموزش فلسفه به کودکان از سنين خيلي پايين و دوره پيش از دبستان، سال‌هاست که در بسياري از کشورها اجرا مي‌شود و هدف از آن پرورش هرچه بيشتر قدرت تفکر و تجزيه تحليل بچه‌هاست.
تصور می‌کنید میز صبحانه‌تان تکراری شده یا فرزندان‌تان مثل سابق رغبتی به خوردن این وعده ندارند؛ وقت آن است که فکری برای این موضوع کنید. شما می‌توانید پیشنهادهای ما را عملی کنید.
دنیا مملو از توصیه ها برای خانم های بارداری است که به زمان زایمان خود نزدیک می شوند. از کتاب گرفته تا گپ وگفت با همسایه و دوستان، خانمهای باردار اطلاعات زیادی در مورد اینکه در زمان زایمان در بدن آنها چه اتفاق هایی رخ می دهد.
ابتدا تخم مرغ را کمی بزنید. سپس با استفاده از خمیر شکل خرگوش را در بیاورید. از سر شروع کنید که حالت گلابی شکل دارد سپس بدن و بعد موهای اطراف چانه را. برای این دو قسمت آخر بایستی برش هایی به قطر 2 سانتی متر در خمیر ایجاد کنید.
نمی‌دانیم میانگین هوش کودکان نسل ما با میانگین هوش بچه‌های امروزی چقدر تفاوت دارد. اما بدیهی است که فراوانی نعمت به بچه‌های امروزی مهارت‌هایی را یاد می‌دهد که نسل ما هم از پس آموختن‌شان برنمی‌آید.
خانه داری: معمولا کودکان علاقه زیادی به نقاشی آثار هنری خود بر روی در و دیوار دارند و هرچقدر هم که آنها را از این کار منع کنید وقتی از آنها غافل می شوید ناگهان می بینید که گوشه و کنار دیوار اتاقشان را نقاشی کرده اند.
می خواهید کاری کنید تا فرزندتان احساس مهم بودن بکند؟ انجام این کارها و گفتن این جملات کمک بزرگی برای تحقق این هدف به شما می کنند.
فصل امتحانات برای کودکان و همچنین والدین آنها همواره استرس زیادی به همراه دارد.
تغذیه در دوران بارداری
طب سنتی می‌گوید چاره کنترل ویار بارداری نه داروهای شیمیایی است و نه نخوردن؛ شما با تغذیه درست می‌توانید تهوع روزهای بارداری‌تان را کمتر کنید.
آن دسته از فرزندان که از دوران کودکی ارزش مفهوم "برنامه ریزی مالی" یا به زبان بسیار ساده تر همان "پس انداز" خودمان را درک نکرده باشند در دوران بزرگسالی باید مسیر تجربه اندوزی را طی کنند.
درست است که دیر به حرف افتادن کودکان، تا حدودی امری ارثی قلمداد می شود اما نمی توان نقش عوامل محیطی و چگونگی برخورد والدین با کودکان را نادیده گرفت.
با این الگو مطمئن خواهید شد که تمامی مواد مغذی مورد نیاز شیرخوار 6 تا 12ماهه‌تان در اختیار او قرار گرفته است.
اگر دختر كوچولوي‌تان با عروسك بازي نكرد و پسرتان از ميان همه اسباب‌بازي‌ها، يك باربي را انتخاب كرد، بايد نگران شويد؟
در 9 ماه بارداری مثل دیگر ماه‌های زندگی ممکن است دردهای ناخوانده‌ای سراغ‌تان بیایند، اما شما نمی‌توانید با هر دارویی دردهای‌تان را آرام کنید.
اگر نق زدن‌های فرزندتان تمامی ندارد و حتی یک نگاه ناخوشایند هم اشک‌هایش را سرازیر می‌کند، این مطلب را بخوانید.
امروزه معزل خانم های متاهل شاغل نگهداری فرزندشان به نحو احسنت است بطوریکه هم به ازنظر فکری هم از نظر جسمی به کودکشان رسیدگی شود میخواهیم تفاوت نگهداری د رمهد کودک و منزل را بدانیم.
رفلکس اسید(سوزش سر دل) میان زنان باردار، آزاد دهنده است. این سوزش که از پایین سینه تا پایین گلو است به دلیل افزایش هورمون پروژسترون در دوران بارداری است.
با فرا رسیدن فصل مدرسه ها می خواهیم یک میان وعده خوشمزه و جدید برای فرزندان دلبندتان به شما پیشنهاد دهیم, با ما همراه باشید.
باب‌اسفنجی می‌خوری یا جوجه اردک زشت؟
دختری با موهای بلند روی بشقابش لی‌لی می‌کند. اول موهایش را می‌خورد و بعد گل‌های لباس این دختر کچل شده را برمی‌دارد؛ بعد هم سراغ ماهی‌هایی می‌رود که مادرش گفته بود هر روز در آب برکه شنا می‌کنند.
داشتن یک دوره بارداری خوب و کم ریسک ، به عوامل مختلفی بستگی دارد ، یکی از مهم ترین این عوامل زمان مناسب برای اقدام برای بارداری است.
نوجوانان عمدتا ترجیح می دهند تا از سلیقه شخصی خود در طراحی اتاق خواب خود بهره گیرند و طراحی اتاق آنها به گونه ای منعکس کننده جنسیت، سلیقه و تخیلات آنها باشد.
در فصل سرما، تحرک داشتن به مراتب سخت‌تر است و به همین دلیل والدین باید کودکان خود را ترغیب به فعالیت بدنی بیشتر کنند.
اضطراب جد‌ایی در کودکان
شاید‌ برای شمایی که مستقل و نترس هستید‌، د‌اشتن فرزند‌ی که از ریسمان سیاه و سفید‌ ‌می‌ترسد‌ و از کنار شما تکان نمی‌خورد‌، عجیب باشد‌. اما بهتر است کمی د‌ر باورهای‌تان تجد‌ید‌نظر کنید‌ و بپذیرید‌ که رفتارهای کود‌ک‌تان تنها تحت تاثیر ارثی نیست..
اینجا 100 راهکار مهم آمده است که والدین می توانند با عمل به آنها به ارتباط بهتر و موثرتری با اولیای مدرسه و فرزندشان دست یابند.
تقريبا بيست سالي مي شود كه پژوهشي برجسته نشان داد كه تا سن سه سالگي كودكان خانواده هاي كم درآمد 30 ميليون كلمه(واژه) كمتر از كودكان خانواده هاي مرفه شنيده اند .
به کمک چند پیشنهاد با کودک برخورد آرام و منطقی داشته باشید.
تره‌ فرنگی را از درازا نصف کرده،‌ آن را به خوبی بشویید تا شن‌های بین آن پاک شود و بعد آن‌ها را به صورت باریک، حلقه‌حلقه کنید. بعد قارچ‌ها را نیز به صورت نازک ورقه‌ورقه کنید.
در این مطلب به شما می‌گوییم در هر سن، چه انتظاری را باید از سبک بازی کردن فرزندتان داشته باشید و چه اسباب‌بازی‌هایی را باید به او هدیه کنید.
متخصص بیماری های کودکان و نوزادان شایع ترین بیماری کودکان در فصل پاییز را عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی دانست واز والدین خواست نسبت به درمان فوری این بیماریها اقدام کنند.
دوران بارداری برای خانم‌ها با وجود همه سختی‌هایی که دارد دوران شیرینی است.
بسیاری از والدین در رفتارشان با فرزندان در بسیاری از مواقع به دروغ متوسل می‌شوند. از دروغ‌های به ظاهر بی‌اهمیت گرفته تا دروغ‌های "شاخدار". پژوهشگران نسبت به تأثیر این دروغ‌ها در روابط خانوادگی هشدار می‌دهند.
اگر انتظار مادر شدن را می‌کشید، سرفه‌ها و تب کردن‌های‌تان تنها برای خود شما گران تمام نمی‌شود. آنفلوآنزا در روزهای بارداری، نه تنها سلامتی و جان شما را تهدید می‌کند، بلکه می‌تواند برای جنین‌تان هم گران تمام شود.
بسیاری از مادران هنگام سرماخوردگی فرزندانشان از گرفتگی بینی کودکان در رنج هستند. ولی مشکل وقتی پیش می‌آید که کودک مدت زیادی گرفتگی بینی دارد و نمی‌تواند از آن نجات پیدا کند.
«نورا» نام دختر علی دایی است. نظرتان چیست. هم‌خوش‌آهنگ است و هم آسان تلفظ می‌شود. گذشته از اینکه به آسانی نمی‌توان هم قافیه بدمعنای رایجی را برایش پیدا کرد، معنای خوبی هم دارد و احساس ناخوشایندی در شنونده ایجاد نمی‌کند.
بارداري با تغييرات جسمي و رواني زيادي همراه است که نداشتن شناخت کافي از آنها باعث بروز نگراني‌هاي طبيعي در مادر مي‌شود. حال به برخي از مشکلات و مسائلي که در بارداري بروز مي‌کند.
بچه‌ها در هر حال و شرایطی که باشند، دوست دارند بازی کنند و از این کار خسته نمی‌شوند.
هنگامی که کودکان بزرگ می‌شوند، کمد آنها نیز باید بزرگ‌تر شود. اما نترسید، احتیاجی به تعویض نیست، شما همان قفسه‌ها را می‌توانید تغییر دهید تا مناسب شوند.
چشم مي تواند عاملي جهت تشخيص باشد. پلک پايين چشم را کشيده و به سفيدي چشمان نگاه کنيد. آيا با اين کار رگ خوني شکسته به شکل حرف (V)ديده مي شود؟
1
اخبار ورزشی
جالبترین ها