ساختمان پزشکان

طرح‌ها و الگوها در همه جا هستند. فقط كافی‌ست به اطراف خود خوب نگاه كنید. اما مانند آب‌شدن برف‌ها الگوها نیز زودگذرند. واضح‌ترین تزئین موقتی كه به خانه اضافه می‌شود دراعیاد و مناسبت ها است. این طرح‌ها به فضا حسی از شادی و سرگرمی اضافه می‌كنند.
تا حالا بهش فکر کردین که با بطری های شیشه ای آب لیمو و... توی خونه چی کار میشه کرد؟
خانه‌های با سبك احیای اسپانیایی (Spanish Revival) در دهه 1920 در پی نمایشگاه كالیفرنیا- پاناما، كه در سن‌دیگو بین سال‌های 1915 تا 1917 برگزار شد، در كالیفرنیا محبوب شدند.
گچ‌كاری‌های تزئینی یا قرنیزآلات چوبی در جایی كاربرد دارند كه دیوارها به سقف‌ها، درها، و یا پنجره‌ها می‌رسند و نقش بسیار زیادی در حس كلی خانه بازی می‌كنند. حتی ساده‌ترین گچ‌بری‌ها و قاب‌های پنجره به فضا عمق می‌دهند.
فرانک هرفورت (Frank Herfort) در مجموعه عکاسی خود به نام « جلال و شکوه امپراطوری» از برج ها و معماری های عجیب شوروی سابق عکاسی کرده است.
اگرچه طرفداران فنگ‌شویی احتمالا با این کار مخالف خواهند بود اما در واقع یک خانه کوچک اتاق خواب تنها اتاقی در خانه است كه اجازه ورود یك فضای كار را در خود می‌دهد.
معماری و طراحی داخلی این آپارتمان که 109 متر مربع، مساحت زمین آن است، توسط گروه معماری SDeG انجام شده است.
خانه ارگانیك (Organic House) یك آپارتمان 65 متر مربعی است كه برای یك زوج جوان طراحی شده و در باندرا در حومه شهر مومبای در كشور هند واقع شده است.
بیدارشدن در یك هوای آفتابی و دل‌پذیر در اتاقی به همان اندازه آفتابی و دل‌پذیر (ترجیحا در سفر) شاید یكی از بهترین حالت‌های شروع یك روز باشد. رنگ‌های موجود در محیط اطراف ما تاثیر زیادی بر حالت‌های روحی ما می‌گذارند.
كیم هاگستت (Kim Hagstette) از شركت Maven Interiors در پورتلند در ایالت اُرگان 3 خانه برای یك زوج كه زمانی خارج از شهر زندگی می‌كردند طراحی كرده است.
در این مطلب چند ایده کاربردی برای تزئین راهرو برایتان نوشته ایم که می توانید از آنها کمک بگیرید.
تقریبا بیشتر آپارتمان ها کوچک و نقلی ساخته می شوند و افرادی که در این واحدها زندگی می کنند باید به زور وسایل خود را در آن جای دهند. اما اگر کمی حرفه ای به این مشکل نگاه کنید، می توانید به زیبایی مشکل کمبود فضا را حل کنید.
در ورودی این خانه با توری فلزی ساخته شده است که باعث امنیت بیشتر ساختمان می شود. افرادی که در این خانه زندگی می کنند، امکانات بسیار خوبی در اختیار دارند.
در این مطلب چندین ایده مختلف برای ساخت کتابخانه در خانه برایتان نمایش داده ایم که می توانید در خانه خود اجرا کنید. هدف از این عکس ها دیدن مکان های مناسب برای نصب کتابخانه است.
در این مطلب تعدادی روش جذاب كه به روشنایی بخشیدن و برجسته كردن اتاق‌ها كمك می‌كند را می توانید ببینید.
بسیاری از افرادی که با اطمینان کامل رنگ‌های مورد نظرشان برای اتاق‌های دیگر خانه‌شان را انتخاب می‌کنند وقتی نوبت به انتخاب یک پالت رنگی برای اتاق خواب می‌رسد دچار مشکل می‌شوند.
اگر شما جزء تعداد رو به افزایش افرادی هستید كه در خانه كار می‌كنند، یا دارای خانه ای کوچک و فرزندانی با تكالیف زیاد و پروژه‌های بی‌پایان هستید، احتمالا میز غذاخوری شما همیشه در اشغال کارهای مختلف است.
طراحان هیچ کتاب قانونی سری در اختیار ندارند. آنها افرادی با روحیه خلاق هستند که عاشق تخیل کردن، رویاپردازی و جستجو هستند و به دنبال حس شهودی خود می‌روند. با همه این‌ها، چند اصل کلی وجود دارند که هر بار به آنها کمک می‌کند به نتیجه دلخواه برسند.
وقتی به دنبال منبع الهامی برای تزئین ورودی خانه خود هستید نتایجی كه به دست می‌آید خیلی به واژه‌ای كه استفاده می‌كنید بستگی دارد. راهروی ورودی به عنوان سالن یا فضایی تعریف می‌شود كه پس از ورود از در جلویی خانه با آن مواجه می‌شویم.
درست است كه شما هیچ‌وقت تمام قسمت‌های خانه یك فرد را نمی‌بینید اما اگر نگاهی زیرچشمی به آشپزخانه خانه او بیاندازید متوجه سلیقه و ذائقه او خواهید شد. درکابینت آشپزخانه نقش مهمی در این زمینه بازی می‌كند، روح آشپزخانه را در خود جمع می‌كند.
شرکت ایکیا (IKEA)، هر سال کاتالوگی از محصولات خود عرضه می کند. از این رو جالب دانستیم تصاویری از طرح روی جلد این کاتالوگ ها از سال 1951 تا سال 2014 میلادی را برایتان نمایش دهیم تا شاهد پیشرفت و تغییر این شرکت چندملیتی باشید.
این روزها نگهداری از حیوانات خانگی در ایران نیز باب شده است. گروهی طراح مستعد و نوآور گرد هم جمع شده و طرح‌هایی ارائه داده‌اند که حیوانات و صاحبان آنها همزمان و در کنار هم از آرامش و راحتی لذت خواهند برد.
گیاهان طراوت و شادابی را به خانه ما می آورند اما پیدا کردن جایی برای آنها در زندگی آپارتمانی امروزی کمی مشکل است. ما برای شما چند ایده خاص داریم...
مبلمان از آن دسته وسایلی در خانه است كه توجه مهمانان را سریعا به خود جلب می‌كند. مبلمانی كه انتخاب می‌كنید نشان‌دهنده شخصیت، سلیقه، و حتی ارزش‌های شماست.
رباط شرف کاروانسرایی در ۴۵ کیلومتری شهر سرخس است که به شیوه رازی ساخته شده و نام معمار آن استاد محمد طرائقی سرخسی ذکر شده است.
در این مطلب بر آن هستیم در مورد معماری استان تهران برایتان سخن بگوییم و آثار زیبای این هنر را به شما معرفی کنیم.
بلندترین برج تمام آجری جهان
گنبد قابوس بنایی تاریخی از سده چهارم هجری است که در شهر گنبد کاووس، شمال ایران در استان گلستان قرار دارد. سبک معماری بنا شیوه رازی است.
به تازگی، Interiors and Sources چند مورد از جالبترین مواد و مصالح ساخت وسایل مختلف در 30 سال گذشته را معرفی کرده است.
شاید فکر کنید، برای تزئین و دکوره کردن فضای خواب نمی‌توان خیلی مانور داد. نهایتش این است که تختخواب شیک و کمد و میزآرایش زیبا انتخاب کنید و در و دیوارش را هم با رنگ دلخواه نقاشی یا کاغذدیواری کنید.
باغ ارم یک باغ ایرانی تاریخی در شهر شیراز است و شامل چند بنای تاریخی و باغ گیاه‌شناسی می‌شود.تاریخ ساخت و بنیان‌گذار اولیه باغ ارم شیراز، به‌درستی مشخص نیست؛ ولی توصیف‌هایی از آن در سفرنامه‌های متعلق به قرن دهم و یازدهم هجری آمده‌است.
دکوراسیون واحدهای کوچک بسیار دشوار است و نمی توان به راحتی برای آنها تصمیم گیری کرد. شاید مواردی که در ذهن داشته باشید را نتوانید در این واحدها پیاده سازی کنید. اما ترفندها و راهکاری مختلفی برای تزئین و زیباسازی وجود دارد.
یکی از بهترین لحظه های در خانه بودن این است که گوشه دنجی پیدا کنیم و با آسایش خیال در آنجا لم دهیم و کتاب موردعلاقه مان را مطالعه کنیم، یا چای بنوشیم، یا کارهای شخصی خود را انجام دهیم. از آن بهتر این است که این گوشه دنج در کنار پنجره باشد.
فضاهای کوچک همیشه نیازمند ترفندهای دکوراسیونی عالی و هوشمندانه هستند تا بتوانند زیبایی خود را نمایان کنند. از این جهت، در این ویدئو 9 راهکار ساده اما کاربردی را نمایش داده ایم تا بتوانید اتاق های کوچک را بزرگ تر از آنچه هستند نشان دهید.
هنرمند بریتانیایی David Shrigley فضای داخلی رستورانی در لندن را عمدتا در رنگ صورتی و نقاشی های شخصی خود، که خطوط دیوارهای اطراف را نیز شامل می شود مجددا تصویر کرده است.
مدرسه چهارباغ که به نام مدرسه سلطانی و مدرسه مادرشاه نیز نامیده می‌شود، آخرین بنای تاریخی باشکوه دوران صفوی در اصفهان است که برای تدریس و تعلیم به طلاب علوم دینی در دوره شاه سلطان حسین، آخرین پادشاه صفوی، از سال ۱۱۱۶ تا ۱۱۲۶ هجری قمری ساخته شده است.
در این مطلب 5 استخر جالب ستاره ها را برایتان انتخاب کرده ایم که در خانه های ساحلی آنها قرار دارند.
برای اینکه فضای کم و محدود انباری را جبران کنید، می‌توانید در داخل خانه از وسایل ساده اما کاربردی بهره بگیرید.
در این مطلب طرح های مختلفی از آشپزخانه های مدرن که توسط کمپانی های متفاوت تزئین شده اند را برایتان انتخاب کرده ایم تا از طرح های آنها ایده بگیرید و در آپارتمان خود اعمال کنید.
دکوراسیون واحدهای کوچک بسیار دشوار است و نمی توان به راحتی برای آنها تصمیم گیری کرد. شاید مواردی که در ذهن داشته باشید را نتوانید در این واحدها پیاده سازی کنید. اما ترفندها و راهکاری مختلفی برای تزئین و زیباسازی وجود دارد.
قدیمی‌ترین مسجد ایران
مسجد تاریخانه بعد از مسجد فهرج قدیمی‌ترین مسجد ایران به حساب می‌آید اما آن را سمبل حضور معماری ساسانی به عنوان نخستین بسترهای ظهور معماری اسلامی می‌دانند.
گل یکی از زیبایی های دنیا است که تقریبا همه انسان ها از دیدن رنگ و شکل آن لذت می برند. چه خوب که از این همه زیبایی در دکوراسیون خانه نیز بهره بگیریم.
سر درآوردن از زندگی شخصی هنرمندان و ستاره ها همیشه برای مردم جالب بوده و هست. این علاقه مندی و کنجکاوی در مورد دکوراسیون خانه و زندگی آنها نیز همچنان باقی است.
در این مطلب، تصاویری از طراحی و دکوراسیون داخلی حمام هایی برایتان انتخاب کرده ایم که می توانید از آنها برای خانه خود الهام بگیرید.
اگر به رنگ و وسایل هنری علاقه دارید، می توانید خانه خود را نیز به همین سبک دکور کنید.
وقتی معماری سال 1830 با هنر و طراحی مدرن و امروزی در خانه ای تاریخی آمیخته می شود، اثری دگرگون شده پدید می آید که نتیجه آن را در تصاویر زیر می بینید.
1
اخبار ورزشی
جالبترین ها