«تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «بروس ویلیس» تا «جسیکا چستین»

طی هفته ای که گذشت بسیاری از ستاره ها زادروزشان را جشن گرفتند: از «رانی موکرجی» بگیرید تا «جسیکا چستین» بگیرید تا اُلیویا وایلد. در اینجا نگاهی به نکات و حقایق جالب زندگی ستاره هایی که در هفته پیش به دنیا آمدند می اندازیم.
۱۷ ساعت پیش
چهره های جهانی

بازیگران بزرگی که نویسندگی را نیز پیشه کردند

یک هنرپیشه بزرگ و مشهور به راحتی می‌تواند آثاری ادبی نیز به بازار عرضه کند. آیا او می‌تواند در نویسندگی هم به اندازه بازیگری مورد توجه قرار گیرد؟ گالری عکسی با هنرپیشگانی که در امر نویسندگی نیز فعال بوده‌اند.
۱۷ ساعت پیش
چهره های جهانی

نیکلاس کوپرنیک؛ کشیشی که مرکز جهان را جا به جا کرد

نیکلاس کوپرنیک در نوزدهم فوریه (اول اسفند) 1473 در شهر تورن در لهستان از پدری تاجر، قاضی و بانکدار و مادری که دختر یک تاجر ثروتمند بود، به دنیا آمد. چنانچه مرسوم بود در مدرسه ای مذهبی خواندن و نوشتن، آواز، نقاشی و ریاضیات آموخت.
۱ روز پیش
چهره های جهانی

لوییس همیلتون؛ سریع ترین راننده تاریخ

لوییس همیلتون، بهترین راننده این نسل از مسابقات اتومبیلرانی، برای سال 2017 برنامه های بزرگی دارد: بازپس گیری عنوان قهرمانی فرمول یک که به تلخی آن را از دست داده بود و همچنین مایل است کاری کند که ورزش او در آمریکا حسابی بر سر زبان ها بیفتد.
۲ روز پیش
چهره های جهانی

اریک فروم؛ عشق ورزیدن بر ضدِ فروید

اریک فروم Erich Fromm نظریه پردازی است که پایگاه جدیدی را در روانکاوی اجتماعی، حوزه فرهنگ و شخصیت، در قلمرو علم انسان شناسی روان شناختی، و فلسفه و جامعه شناسی انتقادی و ریشه ای به ویژه در زمینه تغییرات اجتماعی و ساخت جوامع انسان گرای آینده، بنیانگزاری نموده است.
۳ روز پیش
چهره های جهانی

برادرانِ هالیوودی

یک مرد خانه نشین آلومینیوم پوش و یک وکیل آماتور در سریال Better Call Saul یکی از جذاب ترین پیوندهای برادرانه هنری در چند سال گذشته را خلق کردند؛ رابطه ای از عشق و نفرت، که تضادهای همیشگی بین دو برادر یک خانواده را به رخ می کشد.

کشف یک نویسنده؛ جک کرواک و بهترین اثرش

جک کرواک یکی از سردمداران نسل بیت آمریکاست، نسلی که پس از جنگ‌های جهانی و در سالیان ۱۹۵۰ در آمریکا شکل گرفت و مشخصه‌ی اصلی‌ آن هنجارشکنی اجتماعی، اعتقادی و جنسی، مخالفت با ارزش‌های معمول و عرف جامعه و گرایش به شعر، موسیقی جز و تجربه‌ی مواد مخدر و خلاصه ضدجریان بودن است.
۴ روز پیش
چهره های جهانی

«تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «امیر خان» تا «لی لی کالینز»

طی هفته ای که گذشت بسیاری از ستاره ها زادروزشان را جشن گرفتند: از «اُلیویا وایلد» بگیرید تا «جان هم» بگیرید تا اُلیویا وایلد. در اینجا نگاهی به نکات و حقایق جالب زندگی ستاره هایی که در هفته پیش به دنیا آمدند می اندازیم.
۵ روز پیش
چهره های جهانی

بازیگران درخشان تاریخ سینما (23): گری اُلدمن

گری لئونارد اُلدمن (Gary Oldman) زاده 21 مارس 1958، بازیگر، فیلمساز، موزیسین و نویسندۀ انگلیسی است که در تئاتر، سینما و تلویزیون فعالیت کرده است. او به خاطر سبک بازیگری ممتازش و تنوع نقش هایش در سینما معروف است.
۶ روز پیش
چهره های جهانی

خطرناک‌ترین سیاستمدار جهان

داد و فغان‌ها سهم ترامپ است، اما سکوت معماگونه و رعب‌برانگیز سهم استیو بنن.گویی تقسیم کار کرده‌اند که رئیس‌جمهور سپر بلا شود تا مشاور ارشد در تاریکی تصمیم بگیرد و استراتژی تعیین کند، اما در غایت از آنکه باید ترسید «بنن» است نه «ترامپ».
۷ روز پیش
چهره های جهانی

ويسکونتی ،نماد سينماي نئورئاليست

بدون شک لوکینو ویسکونتی یکی از بزرگترین مولفان سینمای ایتالیا و جهان و همردیف فیلمسازان قدری مانند فدریکو فللینی و روبرتو روسلینی و میکل آنجلو آنتونیونی است وی در کنار "روبرتو روسلینی " و "ویتوریا دسیکا" به عنوان پدر سینمای "نئورئالیست " شهرت عالمگیر دارد.
۹ روز پیش
چهره های جهانی

20 جمله نغز از «وودی آلن»

«وودی آلن» از سینماگران عجیبی است که به قول خودش فیلم‌هایش روی پرده ضرر می‌دهند، اما هنوز خیلی‌ها او را یکی از برجسته‌ترین فیلمسازان حال حاضر می‌دانند.
۱۱ روز پیش
چهره های جهانی

در اینستای ستاره های خارجی چه خبر است؟ (77)

در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده ای از عکس های چهره های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
۱۲ روز پیش
چهره های جهانی

مایکل کین، مردی برای تمام نقش‌ها

در سینمای امروز کمتر بازیگری هست که برای هر نقشی آماده باشد، اما مایکل کین نشان داده که در ایفای متفاوت‌ترین نقش‌ها مهارت دارد. هنرپیشه انگلیسی این روزها هشتاد و چهار ساله می‌شود.
۱۳ روز پیش
چهره های جهانی

محمود درویش؛ با «دانته» در انتظار مرگ

محمود درویش، یکی از نام‌آورترین شاعران عرب که به عنوان «شاعر ملی» فلسطينيان شهرت دارد، در اشعار غنایی خود به مقوله‌های مقاومت، عشق، زندگی و مرگ می‌پرداخت.
۱۳ روز پیش
چهره های جهانی

«تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «اُلیویا وایلد» تا «جان هم»

طی هفته ای که گذشت بسیاری از ستاره ها زادروزشان را جشن گرفتند: ازکری آندروود بگیرید تا اُلیویا وایلد. در اینجا نگاهی به نکات و حقایق جالب زندگی ستاره هایی که در هفته پیش به دنیا آمدند می اندازیم.
۱۴ روز پیش
چهره های جهانی

چهره های معروفی که گرفتار اعتیاد شدند

اعتیاد معضل مهمی برای بسیاری از ستارگان مشهور دنیا است. این‌ها حکایت‌های شخصی ۹ ستاره درباره تقلاهای آن‌ها درباره‌ استفاده بی‌رویه از مواد مخدر است که در زندگی شخصی‌شان با آن روبرو شده بودند.
۱۴ روز پیش
چهره های جهانی

آین رند، معجونی از آزادی و خودخواهی

آین رند با نام کامل آلیسا زینوفیِونا روزنبام در دوم فوریه سال 1905 به دنیا آمد و در 6 مارس 1982 چشم از جهان فروبست. وی رمان‌نویس، فیلسوف، نمایشنامه نویس و فیلمنامه نویس دورگه روسی- آمریکایی بود.
۱۵ روز پیش
چهره های جهانی

عکس: چهره بدون آرایش ستاره ها

معمولا بازیگران، خواننده ها و ستاره ها با آرایش در مکان های عمومی حاضر می شوند و تصور این که آنها را بدون آرایش ببینیم، سخت است. اما خبرنگاران عکس هایی از چهره بدون آرایش ستاره ها منتشر کرده اند که ما تعدادی از آنها را در اینجا برایتان آورده ایم.
۱۵ روز پیش
چهره های جهانی

نگاهي کوتاه به زندگي بن لادن

اسامه بن محمد بن عوض بن لادن، رهبر تشکیلات القاعده، در سال 1957 در ریاض عربستان از یک پدر سعودی یمنی تبار و مادر سوری متولد شد.خانواده وی رابطه‌ای قوی با خاندان آل سعود در عربستان داشت.
۱۶ روز پیش
چهره های جهانی

«الکساندر فلمینگ»، کاشف پنی سلین

الکساندر فلمینگ دانشمند و پزشک برجسته اسکاتلندی در 6 آگوست 1881 چشم به جهان گشود. شهرت این دانشمند بخاطر کشف پادزیست پنی سیلین است که جان میلیون‌ها انسان را تا کنون نجات داده است و باعث بی‌خطر شدن بسیاری از بیماری‌ها شده است.
۱۶ روز پیش
چهره های جهانی

روپرت مرداک، غول رسانه‌ای جهان

روپرت مرداک (Rupert Murdoch) میلیاردر استرالیایی‌الاصل در سال ۱۹۳۱ در ملبورن استرالیا به دنیا آمد و به واسطه اینکه پدرش صاحب یک روزنامه محلی در این شهر بود از همان ابتدا وارد این عرصه شد.
۱۶ روز پیش
چهره های جهانی

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 را بشناسید

براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ (Bloomberg Billionaires Index) که اخیرا لیستی از 500 میلیاردر بزرگ در آن به صورت آنلاین ذکر شده، هم‌اکنون 30 نفر از ثروتمندترین افراد جهان بخش عظیمی از اقتصاد دنیا را کنترل می‌کنند؛ 1.23 تریلیون دلار که حتی بالاتر از تولید ناخالص ملی سلانه کشورهای اسپانیا، مکزیک یا ترکیه است.
۱۶ روز پیش
چهره های جهانی

پزشکی که در قطار نویسنده شد

«میخائیل بولگاکف» را با نام «مرشد و مارگاریتا» می‌شناسند، اما شاید ندانید او پزشکی جوان بود که با نوشتن یک داستان در قطاری شبانه، کارش را رها کرد و به دنیای نویسندگی قدم گذاشت.
۱۶ روز پیش
چهره های جهانی

«تولدت مبارک» برای ستاره ها؛ از «دنیل کریگ» تا «کریس مارتین»

طی هفته ای که گذشت بسیاری از ستاره ها زادروزشان را جشن گرفتند: از لوپیتا نیونگو بگیرید تا ریچل وایس. در اینجا نگاهی به نکات و حقایق جالب زندگی ستاره هایی که در هفته پیش به دنیا آمدند می اندازیم.
۱۷ روز پیش
چهره های جهانی

زندگی فراموش‌‌‌‌شدۀ همسر اول آینشتاین

پس از مرگ آینشتاین، وکلای او از انتشار متن نامه‌های او به پسرانش جلوگیری کردند تا «اسطورۀ آینشتاین» باقی بماند. آن نامه‌ها را پدر برای فرزندانی نوشته بود که حاصل رابطۀ او با زنی شگفت‌انگیز بود: میلوا ماریچ، هم‌کلاسی، همکار، معشوقه و همسر اول آینشتاین.
۱۷ روز پیش
چهره های جهانی

یوری گاگارین، اولین فضانورد تاریخ

«یوری گاگارین» در روز ۱۲ آوریل ۱۹۶۱ (۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۴۰) توسط فضاپیمای وستوک-۱ به فضا رفت و به مدت ۱۰۸ دقیقه و با سرعت ۲۷۴۰۰ کیلومتر در ساعت مدار زمین را به طور کامل طی کرد. سفر به فضا با این سفر فضایی گاگارین آغاز شد.
۱۸ روز پیش
چهره های جهانی

روی سنگ قبرش نوشته شد: «تلاش نکن!»

«چارلز بوکوفسکی» شاعر و نویسنده سرشناس آمریکایی است که در سال 1920 در آلمان متولد شد و سپس در سه سالگی به همراه والدینش به آمریکا مهاجرت کرد.
۱۸ روز پیش
چهره های جهانی

بابی فیشر، پادشاه صفحه شطرنج

بابی فیشر نابغه شطرنج، دانش آموز نا آرامی که مدرسه را ناتمام گذاشت و پیروزی سال ۱۹۷۲ او بر بوریس اسپاسکی روسی توفیق غرب بر بلوک شرق در اوج جنگ سرد دو جناح تلقی شد.
۱۸ روز پیش
چهره های جهانی

رازهای کودکی «پوتین»

روزنامه دیلی میرر گزارشی جالب به قلم اندی لاینز منتشر کرده است که به ابعاد مخفی مانده زندگی ولادیمیر پوتین می پردازد.
۱۸ روز پیش
چهره های جهانی

در اینستای ستاره های خارجی چه خبر است؟ (76)

در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده ای از عکس های چهره های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
۱۹ روز پیش
چهره های جهانی

استنلی کوبریک، فیلمساز کمال‌گرای هالیوود

استنلی کوبریک، از کارگردانان بزرگ آمریکاست که در طول چند دهه فعالیت هنری خود، آثار زیادی خلق نکرد، اما ساخته‌های او در صف آثار فراموش‌نشدنی سینماست.
۲۰ روز پیش
چهره های جهانی

هری بلافونته، مردی با آهنگ‌های به‌یادماندنی

هری بلافونته خواننده و بازیگر بزرگ آمریکایی ۹۰ ساله شد. او در دهه ۱۹۵۰ با آهنگ مشهور "قایق موز" به شهرت جهانی رسید و نه تنها در موسیقی و فیلم، که در تحقق فعالیت‌های انسان‌دوستانه و حقوق بشری‌اش نیز بسیار موفق بود.
۲۰ روز پیش
چهره های جهانی

عکس: ابراز محبت کودکان به «کیت میدلتون»

یکی از بهترین خصوصیات کیت میدلتون، دوشس کمبریج، مردمی بودن اوست. فرقی نمی کند که مخاطب او کودک است یا بزرگسال، او همیشه به میان جمعیت می رود و با مردم، از قشرهای مختلف جامعه، معاشرت می کند.
۲۰ روز پیش
چهره های جهانی

ژوزف نیسفور نیپس؛ اولین عکاس تاریخ

ژوزف نیسفور نیپس، هفتم مارس سال ۱۷۶۵م در سئونه لوآر فرانسه به‌دنیا آمد. وی «مخترع عکاسی»، «نخستین عکاس جهان» و «پدر عکاسی نوین» به‌شمار می‌رود. نخستین عکس ثبت‌شده جهان، توسط او عکسبرداری شده و نیپس، سهم به‌سزایی در پیشرفت تاریخ عکاسی داشته ‌است.
۲۱ روز پیش
چهره های جهانی

ملینا مرکوری؛ دیپلماتِ هنرمند

ملینا مرکوری؛ هنرمند، سیاستمدار، مبارز راه دمکراسی - حقوق بشر و سمبل میهن‌دوستی طی قرن بیستم میلادی، هجدهم اکتبر سال ۱۹۲۰ در آتن به‌دنیا آمد و بعداً برای ادامه تحصیلاتش در هنر نمایش و فعالیت سینمایی به ایالات متحده آمریکا رفت.
۲۱ روز پیش
چهره های جهانی

در ستایش میکل آنژ، آفریدگار زیبایی‌های جاودان

میکل آنژ ۶ مارس ۱۴۷۵ در منطقه‌ای کوچک به نام کاپرزه به دنیا آمد. از آنجایی که مادرش توان نگهداری از او را نداشت، نزد یک سنگ‌تراش بزرگ شد.
۲۱ روز پیش
چهره های جهانی

تو «گابریل گارسیا مارکز» هستی

«گابریل گارسیا مارکز» نویسنده بزرگ کلمبیایی که اگر زنده بود، امروز ۹۰ سالگی‌اش را جشن می‌گرفت، سه سال پیش در یکی از روزهای نیمه ماه آوریل با زندگی وداع گفت. او ۱۲ سال پایانی عمرش را با سرطان غدد لنفاوی جنگید و در سال‌های آخر درگیر زوال عقل و آلزایمر شده بود.
۲۱ روز پیش
چهره های جهانی

مروری بر آثار ویلیام جیمز

ویلیام جیمز، فیلسوف آمریکایی و بنیانگذار مکتب پراگماتیسم، در دوران حیات خود مکتب پراگماتیسم را بنیان نهاد و در ادامه کتاب مهم«روانشناسی دین» را تالیف کرد. ناگفته نماند وی به حرفه پزشکی نیز پرداخته و در این رشته نیز دارای تبحر بود اما دغدغه نهایی او یک امر اخلاقی است.
۲۱ روز پیش
چهره های جهانی

آنا آخماتووا، صدای تراژیک روسیه

شعر آنا آخماتووا را مرثیه ادبی روسیه دانسته‌اند در سوگ ملتی که در قرن بیستم سرگذشتی تراژیک از سر گذراند: از شور و شکوه انقلاب و زوالی فاجعه‌بار در اختناق و فساد. بزرگترین شاعرۀ روسیه پنجاه سال پیش درگذشت.
۲۱ روز پیش
چهره های جهانی

گران ترین خانه های دنیا متعلق به کیست؟

گران قیمت ترین خانه در جهان «آنتیلیا» است. این خانه در کشوری است که ما را متعجب می کند: هندوستان.
۲۱ روز پیش
چهره های جهانی

رزا لوکزامبورگ، بانوی انقلابی‌

رزا لوکزامبورگ در پنجم‌ ماه‌ مه‌ سال ۱۸۷۱ در شهر زامـوش در لهـستان بـه بار آمد. او کوچک‌ترین فرزند یک خانواده یهودی‌ بود.خانواده رزا در نوجوانی‌اش به ورشو نقل مکان کـردند. وی در این‌ شهر به تحصیل پرداخت‌ و پس‌ از مدتی با گروهی به نام «پروتارلیا»آشـنا شد و چون از آرای آن‌ها خـوشش آمـد، به این گروه پیوست و به زودی در چهره یکی از فعالان سیاسی به فعالیت پرداخت.
۲۲ روز پیش
چهره های جهانی

لمپنیسم به سبک هوگو چاوز

هوگو چاوز، سیاستمدار محبوب رئیس جمهور پیشین خودمان را همه به خاطر روحیه انقلابی و اظهارنظرهای جنجالی اش به ویژه در مخالفت با سیاست خارجی آمریکا می شناسد.
۲۲ روز پیش
چهره های جهانی

«ژوزف استالین» که بود و چه کرد؟

ژوزف استالین، دیکتاتور سفاک شوروی در چنین روزی از سال ۱۸۷۸ میلادی متولد گشت.
۲۲ روز پیش
چهره های جهانی

درباره کارگردان جوانی که اسکار گرفت

دیمین شیزل که جایزه اسکار برترین کارگردانی سال را به خاطر ارائه فیلم موزیکال و ابتکاری «لالا.لند» تصاحب کرد، دانش آموخته دانشگاه معتبر هاروارد و یکی از اعضای موج نوی سینمای آمریکا و جهان است.
۲۲ روز پیش
چهره های جهانی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج