زبان جهانی کلاه را یاد بگیرید

آداب کلاه به سر گذاشتن؛ تا دیر نشده زبان جهانی کلاه را بیاموزید چون در غیر این صورت بهتر است قید استفاده از کلاه را بزنید.
۱ ساعت پیش
مهارت های زندگی

فیلم: چیزهایی که نباید درون ماکروویو گذاشت

بعضی چیزها هست که قرار دادن آنها در ماکروویو خطرناک است و نباید آنهارا درون ماکروویو گذاشت. این ویدیو چیزهایی که نباید در ماکروویو گذاشت را معرفی می کند.
۶ ساعت پیش
مهارت های زندگی

این حوادث تلخ، دل تهرانی ها را خون کرد

پایتخت روزهایی عجیب و باورنکردنی را سپری کرده است. حجم اتفاقات آن قدر گسترده و مهیب است که نگاهی به همه آن ها ترس را بر دل همه می اندازد. در این جا مروری کوتاه داریم بر چند حادثه و اتفاق که تا مدت ها دل شهروندان را به درد آورد.
۹ ساعت پیش
مهارت های زندگی

حرکت های خودجوش مردم در حادثه پلاسکو

عضو شهیر شورای شهر به تلویزیون می آید و مردم را عامل تلف شدن آتش نشان های عزیز معرفی می کند. لابد به این خاطر که چرا جلوی ساختمان ویرانه ازدحام کرده اند. از آن سو پرمدعاهای از خود متشکر شبکه های مجازی مدام با لحنی تحقیرآمیز از مردمی یاد می کنند که جلوی ساختمان ازدحام کرده اند و فیلم می گیرند.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: ساخت استند کتاب با آویز لباس

از آویزهای لباس برای ساخت استند کتاب استفاده کنید.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: یک استفاده جالب از تی شرت قدیمی

این ویدیو به شما نشان می دهد که چگونه می توان از تی شرت های قدیمی که دیگر قابل استفاده نیستند استفاده ی بهینه کرد.
۲ روز پیش
مهارت های زندگی

آنچه باید درباره هزینه های مراجعه به روانشناس بدانید

شما وقتی تحت فشار مشکلات زندگی قرار می گیرید، احساس اضطراب شدید می کنید، در دوراهی بزرگی گرفتار می شوید یا باید برای آینده و زندگی خود تصمیمی مهم بگیرید چه می کنید؟
۲ روز پیش
مهارت های زندگی

گفت‌وگو هيچگاه غير اخلاقي نيست

سخن گفتن از گفت‌وگو در روزگاري كه اخبار جنگ هر روزه سر خط خبرهاي رسانه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند، ممكن است شوخي به نظر برسد، اما از قضا در چنين شرايطي است كه بايد هر گونه دعوت به گفت‌وگو را جدي گرفت و از هر شكل امكان تحقق آن دفاع كرد و بحث درباره آن را جدي گرفت.
۲ روز پیش
مهارت های زندگی

فارع التحصیلان این رشته ها بیکار نمی مانند

همین اول کار، حساب مان را با هم وابکنیم. ما ناامیدی را درک نمی کنیم. نمی توانیم بپذیریم کار وجود ندارد. وقتی در رشته هایی مثل علوم انسانی که معروف است فضای شغلی ندارد می شود در 88 درصد موارد، کار پیدا کرد پس در همه رشته ها می شود با کمی زرنگی و جسارت و صرافت، یک شغل خوب پیدا کرد.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

آیا رابطه شما درگیر حس حسادت شده‌ است؟

اگر از جمله افرادی هستید که با حس حسادت درگیر شده‌اید ، بخصوص در رابطه زناشویی خود ، پس بهتر است یاد بگیرید تا وقتی چنین احساسی بروز می‌کند چطور به شکل متفاوتی رفتار کنید و به قول معروف این حس را مهار کنید.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

زندگی در شهرهای بدون ماشین دنیا

این روزها شهرهای بزرگ دنیا برای مقابله با ترافیک و ازدحام خودروها در خیابان هایشان ایده جالبی دارند، ایده «نه» گفتن به ماشین های شخصی.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

کتاب خواندن و این همه فایده؟

در این مطلب می خواهیم که شما را با فواید کتاب خواندن آشنا کنیم تا شاید برای مطالعه بیشتر تشویق شوید. اگر چه کتاب خواندن فوایدی بیش از آنچه ما در اینجا بدان اشاره کرده ایم، دارد اما موارد نام برده شده مهمترین فواید آن می باشند.
۴ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: بسته بندی کادو به شکل پیراهن مردانه

اگر میخواهید یک بسته بندی کادوی متفاوت داشته باشید این ویدیو را تماشا کنید.
۴ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: یک ایده برای آویزان کردن زیورآلات

تخته ای برای آویزان کردن زیور آلات خود بسازید تا به راحتی بتوانید آنها را پیدا کرده و از آنها استفاده کنید.
۶ روز پیش
مهارت های زندگی

دانشجویان ایرانی، چه خوب تقلب می کنند!

تقلب راه میان بری است که محصلان برای کسب نمره به سراغ آن می روند. تخلفی که رفته رفته وجه غیرقانونی بودنش را بین عموم از دست داده و افراد برای انجامش هر روز از ترفندهای جدید استفاده می کنند.
۶ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: پاک کردن لکه چربی از سطوح استیل

برای پاک کردن چربی از روی سطوح استیل از این محلول خانگی استفاده کنید.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

راهکارهایی برای خوش‌اخلاقی با دیگران

اینکه همیشه با دیگران خوش اخلاق باشید، کار راحتی نیست، مخصوصا زمانی که روحیه خوبی ندارید یا با فردی که باعث آزارتان می‌شود، مواجه هستید. اما اگر تلاش کنید تا ابتدایی‌ترین کارها مثل لبخند زدن یا احوالپرسی را انجام دهید، می‌توانید فضایی خوشایند برای خودتان و اطرافیان به وجود بیاورید.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

کنسرت تعطیل، ورزش گران؛ برای دختران کاری نکرده ایم!

همه می گویند دختران پاساژگردی می کنند، خب مگر ما برای دخترانمان چه کردیم که پاساژگردی نکنند.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

انقراض نسل «زمین های خاکی»؛ ورزش محلات چه شد؟

اگر بخواهیم در زمینه ظهور استعدادهای ورزشی بیرون آمده از دل زمین های خاکی و ورزش محلات، یک رشته ورزشی را به طور خاص تر مورد بررسی قرار دهیم، آن رشته چیزی جز فوتبال نخواهد بود.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش روبان دوزی گل رز

با روبان، گل های رز زیبا بسازید و از آنها برای تزئین پارچه ها استفاده کنید.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

13 فکر سمی که باید سریع تر متوقف شان کنید

«فکرت را تغییر بده تا زندگیت را عوض کنی» این شعار را خیلی ها بلد هستند اما مشکل اینجاست که اغلب ما اصلا از افکار منفی که در ذهنمان جریان دارند، چیزی نمی دانیم و دست و پنجه نرم کردن با این فکرها برایمان تبدیل به یک عادت شده است.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

چرا نگهداری از حیواناتِ خانگی اساساً غیراخلاقی است؟

وقتی دربارۀ حقوق حیوانات صحبت می‌کنیم، در درجۀ اول دربارۀ یک «حق» صحبت می‌کنیم: حقِ دارایی کسی نبودن. براین‌اساس، نگهداری، پرورش و حتی مهربانی با حیوانات نیز غیراخلاقی است.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

بحرانی به نام «مهاجرت» و «پناهجویی»

در این سال‌ها تعداد مهاجران افزایش چشمگیری داشته است. دلایل متعددی در تشدید بحران مهاجرت و پناه‌جویی موثر هستند؛ ازجمله درگیرهای مزمن در بعضی مناطق جهان، به‌ویژه در خاورمیانه و آفریقا، بحران منابع طبیعی مانند کمبود آب و همچنین تلاش برای دستیابی به رفاه و امنیت بیشتر برای خود و خانواده.
۹ روز پیش
مهارت های زندگی

دوپینگ تحصیلی در ایران با مدارس پولی

پرونده جدال درباره مدارس غیرانتفاعی و دولتی از دیرباز در میان مردم و مسئولان گشوده شده است. در یک سوی این جدال بی پایان، مردم همواره از هزینه های گزاف تحصیل در این «پایگاه های استراتژیک» گلایه داشته اند و در دیگر سو مسئولان وجود این مدارس را اجتناب ناپذیر قلمداد کرده اند اما واقع امر چیزی غیر از این است.
۹ روز پیش
مهارت های زندگی

چطور قبا و ارخالق، کت و شلوار شد؟

زمان را که به عقب برگردیم، چه در عکس ها و چه در نوشته ها آنچه که ثبت شده گواهی می دهد جماعت ایرانی همواره در پوشش، غنی و ریشه دار عمل کرده است. غنی از این حیث که ایرانی ها در انتخاب لباس و طراحی اش صاحب سبک بوده اند.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

نقطه تولد آسیب های اجتماعی در ایران

فصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به حقوق ملت اختصاص دارد؛ فصلی که در لا به لای اصول و بندهای آن می توان وظایف دولت در قبال ملت و حقوقی را که مردم بر دولت دارند مشاهده کرد.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

روایت یک زن ایرانی از 20 سال زندگی در سوییس

من یکی زن محجبه هستم که از 20 سال پیش به اجبار وارد سوییس شدم و تا امروز در این کشور زندگی می کنم. منظورم از اجبار این است که آمدنم به اینجا به خواست خودم نبود.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

افتضاح سینمای ایران: 200 سالن برای 80 میلیون نفر!

بسیاری از شهرهای ایران که روزگاری چند سینما داشتند امروز در حسرت یک سالن نمایش فیلم هستند و شهرهای بزرگ هم به اندازه کافی سینما ندارند. با این وجود سینما با تغییر روند و نگاه ها به سمت بهبود شرایط پیش می رود و به نظر می رسد فروش بهتر فیلم ها سرمایه گذاران را برای ساخت سالن های جدید راغب کرده است.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: چند ترفند استفاه از سلفون

این ویدیو چند ترفند جالب برای استفاده از سلفون را به شما نشان می دهد.
۱۳ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: با لیوان پلاستیکی، آویز بسازید!

میتوانید با لیوان های پلاستیکی، جا کلیدی و پیکسل و گل سر های ضد آب و زیبا بسازید.
۱۴ روز پیش
مهارت های زندگی

تهران در برابر زلزله تاب می آورد، اما...

اگرچه گمان بر این است که تهران در برابر زلزله بزرگ احتمالی زانو می زند و از پا می افتد، اما مطالعات جدید نشانگر آن است که تهران تاب می آورد و روی پا می ایستد.
۱۴ روز پیش
مهارت های زندگی

بالاخره روزی دماغ طبیعی هم «زیبا» خواهد شد

دماغتان که خیلی بزرگ باشد، سیل انتقادها به‌سوی شما سرازیر می‌شود و اگر ترمیمش کنید سیل پچ‌پچ‌ها شروع می‌شود که لابد ضعیف‌تر از آن بوده‌اید که با چهرۀ طبیعی‌تان کنار بیایید.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: ترفندی برای جلوگیری از بخار گرفتگی شیشه عینک

در این روزهای سرد زمستان بخار گرفتگی شیشه عینک معضل بزرگی است. در این ویدیو راه حلی برای پیشگیری از بخار کردن شیشه عینک را به شما نشان میدهیم.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

چالش لوازم خانگی؛ امین حضور یا بانه؟

چرا یخچال ساید بای ساید ال جی در بانه با ضمانت نامه کره ای و محصول تولید شده در کره با قیمتی نزدیک به 30 درصد ارزان تر از بازار امین حضور تهران در دسترس مشتریان است؟
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: ساختن جعبه کادویی فوری

اگر برای هدیه دادن به دوستانتان نیاز به یک جعبه کادویی که سریع آماده شود دارید، این ویدیو را از دست ندهید.
۱۶ روز پیش
مهارت های زندگی

برزیل، پایتخت جنایت دنیاست

جنایت اخیری که در کشور برزیل رخ داد و طی آن ده نفر از اعضای یک خانواده به دست یک مرد به قتل رسیدند، ظاهرا نشان از آن دارد که سال 2017 نیز برای این کشور سال پرجنایتی خواهد بود.
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

دوگانه زائر و گردشگر در مشهد

در یک نگاه کلی مسافران مشهد به دو گروه داخلی و خارجی تقسیم می شوند. بنا بر آمار رسمی گردشگری، مشهد بیشترین توریست خارجی را در کشور داشته و پس از تهران بیشترین مسافر داخلی را نیز پذیرا است.
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

با وابستگی بیش از حد به دیگران چه کنیم؟

این اتفاق برای هر کسی می افتد که احساس کند در شرایط و موقعیت های خاصی نمی تواند از پس مشکلات و تصمیم گیری های مهم به تنهایی بربیاید و حتما به کمک و راهنمایی دیگران نیاز دارد.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

همه چیزهایی که باید درباره «بیمه» بدانیم

آیا بیمه کردن لازم است؟ چرا باید وسایل، ماشین و حتی جانمان را بیمه کنیم؟
۲۰ روز پیش
مهارت های زندگی

فوتبال زنان؛ هویت ورزشی یا ابزار چشم چرانی؟!

ورود زنان به رشته های مختلف ورزشی، همیشه با تاخیر همراه بوده است. برای نمونه در اوایل قرن نوزدهم میلادی، این فقط مردان بودند که مثلا در آلمان در رشته ژیمناستیک فعالیت داشتند و در دهه سی همان قرن، یعنی بعد از گذشت سی سال، زنان نیز رفته رفته این فرصت را یافتند که به شکلی سازمان یافته در این رشته ورزشی فعلا شوند.
۲۰ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش ساخت ظرف کنفی

به این روش ظرف های کنفی در اندازه های مختلف بسازید و در موارد کاربردی و تزئینی از آنها استفاده کنید.
۲۱ روز پیش
مهارت های زندگی

افسانه ای به نام بهره هوشی I.Q

هرچه به ساعت چهار که قرار بود نتایج اعلام شود نزدیک می شدیم، به شدت مقدار استرس میانمان اضافه می شد. یک دو نفر از کارمندها حتی داشتند ناخن هایشان را از شدت استرس می جویدند، توبی پیر که سال ها در بایگانی کار کرده بود، از من پرسید که فکر می کنم چند می گیرم، سری تکان دادم و گفتم: «نمی دانم، حدس خاصی ندارم.»
۲۱ روز پیش
مهارت های زندگی

ریشه های خالکوبی و سایر نشانه های بدنی

نشانه‌های بدنی برای مدت‌هایی مدید به معنای تعلق به گروه اجتماعی مشخصی بوده‌اند. در برخی از جوامع سنتی هم به‌سان آیین گذارتلقی می‌شدند.
۲۱ روز پیش
مهارت های زندگی

در شبکه های اجتماعی، همه می خواهند کتاب خوان شوند!

شبکه های اجتماعی چهارنعل می تازند؛ هر روز بیشتر از دیروز زندگی مردم به آنها وابسته می شود، زندگی حالا بدون تلگرام و واتس آپ و اینستاگرام و... برای بسیاری از مردم بی معناست. یکی از کارکردهای عجیب این شبکه اجتماعی به موضوعی بر می گردد که درباره آن بحث و اختلاف نظر فراوان است: کتابخوانی.
۲۱ روز پیش
مهارت های زندگی

زندگی مجردی زنان در ایران، انتخاب یا اضطرار؟!

در کوچه های تهران و دیگر شهرهای کشور خانه هایی هست که چراغ آنها تنها برای یک نفر می سوزد، دختران یا پسرانی که در میانه دهه های 30 و 40 عمرشان هستند اما خانواده ای ندارند.
۲۲ روز پیش
مهارت های زندگی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج