رابطه عاشقانه موفق با رعایت ادبِ عاشقی

چنان که پیش تر اشاره کردم، اگر ادب عشق رعایت نشود، عشق ورزی ناکام خواهدماند و شکست خواهدخورد هرچند ضوابط اخلاقی زیر پا گذاشته نشده باشد.
۱۱ ساعت پیش
مهارت های زندگی

گفت و گو با نخستین زن چترباز ایرانی

زیر پایش محکم نیست و نباید چشمانش را ببندد. سرش را باید بالا بگیرد، دستانش را باز کند و آماده پرواز باشد! پرنده نیست، اما بال و پر خیال به هر کسی توان پرواز می دهد. او اما خیال را رها می کند. ترس را کنار می گذارد. به گوشش می گوید صدای بالگرد را نشنوند و نگاهش خیره می شود به چراغی که موقع روشن شدن، دست هایش را بال پرواز می کند.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

این شماره های ضروری را به خاطر بسپارید

شرکت مخابرات شماره های ضروری را جوری برایتان چیده که بتوانید آن ها را راحت به خاطر بسپارید و استفاده کنید. منتها بعضی از شماره ها اخیرا تغییر پیدا کرده و بعضی ها از سه رقم به چهار یا پنج رقم تبدیل شده است.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

ترفندهای خرید کردن؛ مراقب باشید کلاه سرتان نرود!

روسای اتحادیه های مختلف به ما می گویند، به دیدن چه ترفندهایی می توان به صداقت و درستی یک فروشنده شک کرد. با جادوگران بازار آشنا شوید.
۲ روز پیش
مهارت های زندگی

روزگار زنان در افغانستان

یکی از شگفتی های افغانستان فیلتر نبودن فیس بوک و توییتر است! فیس بوک در این سرزمین محبوبیت و فراگیری عجیبی داشت. آنقدر که جوانان برای چک کردن اخبار خبرگزاری ها و روزنامه ها به فیس بوک مراجعه می کردند و پیگیر همه رویدادها از طریق صفحات فیس بوک بودند.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: یک فرمول برای پاک کردن لکه ها

لکه ها را با محلول دست ساز خودتان به راحتی تمیز کنید.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

از جنون دیده شدن تا افسردگی لاکچری

«لاکچری» حالا کلیدواژه ای است که نمودش نه صرفا در شبکه های مجازی که در متن زندگی بسیاری از افراد وارد شده است و آفتی است برای خودشان و دیگران.«سبک زندگی لوکس» ترجمه راحت تری از این واژه فرانسوی است. زندگی که بسیاری را حتی وادار می کند تا خودروی زیرپایشان را بفروشند تا بتوانند یک کفش معمولی بخرند!
۴ روز پیش
مهارت های زندگی

ماندن یا رفتن؟ بررسی پدیده مهاجرت

یکی از مسائل اجتماعی که به رغم مساله بودنش برای جامعه ایرانی، مورد اقبال و توجه جوانان و بخشی از نخبگان قرار گرفته است، پدیده مهاجرت به خارج از ایران است. ابتدا توصیفی از این پدیده داشته باشید و سپس عواملی را که در این زمینه تاثیرگذار هستند، برایمان به بحث بگذارید؟ و این که در چنین شرایطی چه باید کرد؟
۵ روز پیش
مهارت های زندگی

یافته های علمی درباره «سندروم شرارت انسان»

چه دلیلی می تواند عامل تبدیل یک دانشجوی معمولی به یک تروریست خونسرد باشد؟ این معمایی است که از زمان به وجود آمدن گروه تروریستی داعش، بسیاری را به مطالعه و تفکر در خصوص آن مجبور و مشغول کرده است اما 70 سال پیش هم سوالاتی مشابه در رابطه با کمپ های نازی ها پرسیده می شد. سوال این است که: چرا یک آدم معمولی به یک آدمکش تبدیل می شود؟
۶ روز پیش
مهارت های زندگی

تب «غذای خانگی» در فضای مجازی

همه یک روز زده می شوند. چه کسی می تواند غذاهای چرب و چیل رستورانی را روزهای پی در پی بخورد و یک روز هوس کته تازه خانه را نکند؟ یا هوس سالاد و آبمیوه خانگی و شستن میوه ها و سبزیجات در یک کاسه پلاستیکی رنگی با مواد ضدعفونی کننده مطمئن؟
۶ روز پیش
مهارت های زندگی

افراطی ترین تماشاگران فوتبال دنیا را بشناسید

جورج اورول یک بار گفته بود «فوتبال جنگ بدون تیراندازی است». خب جنگی که جورج اورول از آن دم می زد چیزی است که از صفحه تلویزیون قابل دیدن نیست.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

10 سال پس از انقلاب یادشان افتاد زنان هم وجود دارند

سیده زهرا شجاعی، متولد 1335 در شهر تهران، از جمله فعالان سیاسی- اجتماعی و فعال حوزه زنان در جمهوری اسلامی ایران است و در زمره اولین زنانی قرار دارد که در دولت ایران به کابینه راه یافته اند.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

سنگ تمام «آنجلینا جولی» برای دختران افغانستان

آنجلینا جولی با نقش آفرینی در هالیوود شناخته می شود؛ بازیگری که معمولا بالاترین دستمزد را می گیرد و تا به حال جوایز ارزنده- اسکار و گلدن گلوب- را دریافت کرده است.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش کاشت بذر سبزیجات در ظرف شیشه ای

در این ویدیو چگونگی کاشتن بذر سبزیجات در ظرف های شیشه ای آموزش داده شده است.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

از آلمان تا تهران فقط با یک چرخ!

شاهین سادات الحسینی که سال هاست در آلمان زندگی می کند، همراه با یک چرخ که مربوط به رشته ژیمناستیک است، از آخن تا آلمان در حال حرکت به طرف تهران است.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

اخلاقِ عاشقی

عشق یک مشترک لفظی است که معناهای متفاتی دارد. نه فقط عشق در فارسی، که حب در عربی، Love در انگلیسی و amour در فرانسه هم هر کدام به چندین و چند پدیده متفاوت اطلاق می شوند. بنابراین همه این الفاظ در زبان های مربوطه خودشان اشتراک لفظی دارند و برعهده ماست که با استفاده از قرائن برای مخاطب خود مشخص کنیم که مرادمان از عاشقی چیست.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

قانون صوری بانک داری بدون ربا

روح حاکم بر قانون عملیات بانکی بدون ربا استقرار نظام پولی و اعتباری برمبنای حق و عدل به منظور تنظیم گردش صحیح پول و اعتبار است.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

سگ ها و رفتارهای بیولوژیک شان

ارتباط با حیوانات در واقع توانایی فهمیدن پیام هایی است که آنها می خواهند منتقل کنند و مهم ترین قسمت تشخیص برای درمان است و می تواند مکمل خوبی باشد.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

راهنمای قدم به قدم: بعد از تصادف این کارها را انجام دهید

تصادفات رانندگی به شرط آنکه خسارت جانی نداشته باشند، آنقدرها اعصاب خردکن نیستند. در چنین مواقعی تنها باید قوانین را بلد باشید و بدانید حرکت بعدی کدام است.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

مواردی که از نظر علمی، بر جذابیت تان می افزاید

اگر چه زیبایی ژنتیکی است اما از نظر علمی ثابت شده که برخی چیزها بر جذابیت افراد می افزاید. در این مطلب نکاتی را که از نظر علمی بر جذابیت تان می افزایید، به شما معرفی می کنیم تا با رعایت آنها جذاب تر از همیشه بدرخشید.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

معتادان بهبودیافته به جامعه بازمی گردند

راهکار مواجهه درست و منطقی با آسیب کارتن خواب ها به شکل جدی در ترک اعتیاد و فراهم سازی زمینه های بازگشت به آغوش جامعه خواهدبود. مراکز بهاران شهرداری تهران براساس این راهکار و با همین هدف راه اندازی شده اند؛ کمک به افرادی که روزی معتاد، کارتن خواب یا بزهکار بوده اند اما امروز می خواهند با سلامت یکامل به جامعه خود بازگردند.
۱۳ روز پیش
مهارت های زندگی

مذهب، پناهگاه ایرانیان در دهه پنجاه

این نظرسنجی به چند دلیل مهم است. اول این که این پژوهش تنها نظرسنجی ملی است که ما از آن دهه در دست داریم و تنها تحقیقی است که براساس آن می توانیم بدانیم مردم در دهه پنجاه به چه مسائلی فکر می کردند و فضای ذهنی و ادراکی آنها چه بوده است؛ یعنی نظرسنجی ملی دیگری وجود ندارد که با مراجعه به مردم نظرات، گرایش ها، دغدغه ها و نگرانی های ایشان را مورد سنجش قرار داده باشد.
۱۴ روز پیش
مهارت های زندگی

شامپوهای تاریخ‌ مصرف‌ گذشته را دور نریزید!

اگر شامپو یا نرم‌کننده مویی دارید که تاریخ مصرفش گذشته یا از آن رضایت نداشته‌اید، به جای دور انداختنش می‌توانید از آن استفاده‌های دیگری کنید.
۱۴ روز پیش
مهارت های زندگی

7 پرده از تاریخ و بررسی فرهنگ استعفا در ایران

با خنده روبروی هم نشسته اند؛ از چشمان شان مشخص است که می خواهند چاقو بردارند و چشم های هم را از کاسه بیرون بکشند؛ اما صداوسیما است و باید مراعات کنند؛ هر وقت که می خواهند حرف شان را به کرسی بنشانند، از مردم مایه می گذارند؛ مردم بهترین قاضی هستند؛ مردم خودشان حرف آخر را می زنند؛ اما پای عمل که به میان می آید، یکدیگر را محکوم به استعفا می کنند؛ یکی فیلمساز است و مجری برنامه تلویزیونی هفت، دیگری مدیر است و مسئول سینمای کشور.
۱۴ روز پیش
مهارت های زندگی

این رفتارهایتان روی اعصاب دیگران است

به طور کلی در اولین ملاقات ها شما تنها چند ثانیه زمان دارید تا نظرات مثبت یا منفی دیگران را نسبت به خودتان جلب کنید. همه چیز در نگاه اول اهمیت دارد از نام خانوادگی تا بوی عطر.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: یک روش ساده برای کاشتن بذر گیاهان

برترین ها: این ویدیو یک روش جدید و ساده برای کاشتن بذر گیاهان را آموزش می دهد.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

آیا «شهروند خبرنگاران»، روزنامه نگاران را بیکار می کنند؟ (2)

این روزها شهروندخبرنگارها بنا به ویژگی های شان همه جا هستند. کمتر خبری می توان یافت که در لحظات نخستین رخداد، در یک شبکه اجتماعی درج نشود. با این وصف این تصور به وجود می آید که آیا دوران روزنامه نگاری و خبررسانی حرفه ای و رسمی به سر رسیده و این شکل روزنامه نگاری به خصوص با رواج توییتر، جایگاه خود را از دست داده است؟
۱۶ روز پیش
مهارت های زندگی

لحظات پدرانه ای که قند را در دل تان آب می کند

پدرها موجودات دوست داشتنی هستند. عشق آنها به فرزندان شان بی نهایت است، طوری که با نگاهی به رفتارشان می توان عمق آن را به خوبی حس کرد.
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

آیا «شهروند خبرنگاران»، روزنامه نگاران را بیکار می کنند؟ (1)

رسانه های غیررسمی و شبکه های اجتماعی که باعث شدند تا «شهروندخبرنگاران» زاده شوند، به رقیبی جدی برای رسانه های سنتی بدل شدند. در این شرایط برخی معتقدند که این اتفاق را باید به فال نیک گرفت چرا که باعث خروج انحصار رسانه ای از دست عده ای معدود شده است.
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

قانون درباره «ایست و بازرسی»ها چه می‌گوید؟

طبق قانون، تنها زمانی می‌توان کسی را مورد تفتیش قرار داد که یا جرم مشهودی واقع شده یا در جرایم غیرمشهود دستور دادستان مبنی بر ادامه تحقیقات موجود باشد.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش ساخت نرم کننده لباس خانگی

این ویدیو به شما نشان میدهد که چگونه با مواد غیر شیمیایی داخل منزل، نرم کننده لباس تهیه کنید.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

امنیت ملی در گرو امنیت شغلی

در برهه ای از زمان دولت ها و حکومت ها امنیت را تنها در سایه سار حفظ مرزهای جغرافیای خود جستجو می کردند. به همین جهت نیز تجهیز نیروهای نظامی در اولویت نخست حکومت ها قرار می گرفت و پرداختن به سایر شئون اجتماع ارزش تبعی و درجه چندم داشت.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: پاوربانک سفری بسازید

به این روش میتوانید برای گوشی خود یک پاوربانک سفری ساده بسازید.
۱۹ روز پیش
مهارت های زندگی

گفت‌وگو با زنان خارجی که دور دریاچه آزادی دویدند

خوشحالند که عصر یک روز بهاری، در استادیومی که کمتر رنگ حضور زنان را به خود دیده، ایستاده‌اند و زنان ایرانی دورشان می‌پیچند. تنها چند دقیقه مانده تا پشت خط شروع مسابقه دو پارس، زیر سر در سفید، بایستند و ١٠ کیلومتر را بدوند.
۱۹ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: چند ترفند استفاده از آویز پلاستیکی

این ویدیو شما را با کاربرد های متنوع آویز های پلاستیکی آشنا می کند.
۲۰ روز پیش
مهارت های زندگی

ماجرای «پویا»یی که بعد از سال‌ها «پروانه» شد

۳۰ سال از ۶۰ سال عمرش را در پیله‌ای از بیزاری زیست؛ بیزاری از خود، پیرامون و پیرامونی ها. ۳۰ سال از شنیدن نامش «پویا» کهیر می‌زد، اما حالا ۳۰ سال است که از آن پیله درآمده و تبدیل به «پروانه»ای سبکبال شده است.
۲۰ روز پیش
مهارت های زندگی

استوری، مُد جدید و محبوب شبکه های اجتماعی

استوری های کوتاه که روزهای اول سوت و کور بودند، این روزها شلوغ شده اند و هر روز دقایقی وقت صرف تماشای عکس ها و ویدیوهای لحظه ای دوستانمان می کنیم. با اضافه شدن ویدیوهای زنده به امکانات اینستاگرام حالا کاربران ایرانی هم می توانند تصاویر زنده را منتشر کنند. تصاویری که یک بار دیده می شوند و بعد حذف می شوند تا برای همیشه فراموش شوند.
۲۰ روز پیش
مهارت های زندگی

غرب، در مسیر جنونِ تکنولوژی

فردریش ویلهلم نیچه ((1900-1844 میلادی) فیلسوف شهیر آلمانی که در قرن 19 می زیست در کتاب «اراده قدرت» می گوید: «آنچه حکایت می کنم تاریخ دو سده آینده است. من وصف می کنم آنچه را که در شرف آمدن است. آنچه دیگر نمی تواند به گونه ای دیگر بیاید؛ ظهور هیچ انگاری».
۲۲ روز پیش
مهارت های زندگی

فرار مالیاتی در ایران، چرا راحت است؟

پیش از هر چیز باید گفت که فرار مالیاتی به معنی توسل به وسایل متقلبانه و اقدام های غیرقانونی برای نپرداختن مالیاتی است که شخص مکلف به پرداخت آن است.
۲۲ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: ساختن آویز توپی، مخصوص تولد

برای تزئین در جشن تولدها میتوانید از این آویز های توپی رنگی استفاده کنید.
۲۲ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: به راحتی برای سگ ها لباس درست کنید

لباس های کهنه و قدیمی خود را نگه دارید و برای سگ ها لباس درست کنید.
۲۳ روز پیش
مهارت های زندگی

قطع درختان تهران از کجا آب می خورد؟

باغ های تهران که از چیتگر در غرب تا لویزان در شرق کشیده شده اند و بیشتر آنها نیز در مناطق شمالی تهران یعنی مناطق 1 و 2 و 3 و 5 هستند، در یکی دو دهه گذشته در معرض تهدید برج سازها بوده اند.
۲۳ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: سه ایده برای ساختن کیف موبایل و تبلت

این ویدیو به شما آموزش میدهد که چگونه برای موبایل و تبلت خود کیف های زیبا بسازید.
۲۴ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش یک مدل گلدوزی زیبا

در این ویدیو یک مدل گلدوزی زیبا را آموزش می دهیم.
۲۵ روز پیش
مهارت های زندگی

سال متفاوت، آدم متفاوت می‌خواهد

سالی که گذشت چطور گذشت؟ خوب گذشت یا بد؟ برای عده‌ای سالی که گذشت، سالی خوب و پر از اتفاقات شیرین و دلچسب بود.
۲۵ روز پیش
مهارت های زندگی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج