کولبری، جدال جان و نان

در هفته های اخیر، افزایش بارش برف و باران در نواحی مختلف کشور، حوادث زیادی را رقم زد. از جاری شدن سیل در سیستان بلوچستان گرفته تا ریزش بهمن در محورهای شمالی کشور و گرفتارشدن چندین ساعته مسافران در برف و سرما.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش ساخت زنبور پارچه ای

به این روش میتوانید زنبورهای پارچه ای زیبا و تزئینی بسازید.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

معامله های عجیب در بازار خرید و فروش لایک و فالوئر

صدای ضبط شده منشی تلفنی ما را با دنیای تازه ای رو به رو می کند؛ اینجا پول می گیرند و فالوئر و مِمبِر می فروشند.
۲ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: چند ترفند استفاده از لیموترش

لیمو ترش علاوه بر طعم خوبی که دارد کاربرد های دیگری هم دارد که در این ویدیو به آنها اشاره شده است.
۲ روز پیش
مهارت های زندگی

رفتارهای ممنوعه در شبکه های اجتماعی برای متاهل ها

شما به عنوان یک فرد متاهل، هر چقدر هم که رابطه محکمی با همسرتان داشته باشید، باز هم ممکن است که با اشتباهی تمام آنچه ساخته بودید، یکباره فرو ریزد. رابطه عاطفی شکننده است به همین دلیل نباید نسبت به آن بی توجه بود.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: ساختن قصر مقوایی برای گربه ها

به همین راحتی قصرهای مقوایی زیبا برای گربه هایتان بسازید.
۵ روز پیش
مهارت های زندگی

حوادث تلخ سال 95؛ از آغاز تا پایان

سال 95 یکی از پرحادثه ترین سال های اخیر بود. حوادث تلخ و شیرینی که در نقاط مختلف کشور رخ داد و تا مدت ها ذهن مردم را درگیر کرد.
۵ روز پیش
مهارت های زندگی

ماهی قرمز نخریدیم، سبزه گره نزدیم!

مشکل از جایی شروع شد که همه مان اکانت فیس بوک ساختیم و بعد دیدیم اگر اینستاگرام هم نداشته باشیم، جلوی دوست و آشنا برایمان افت دارد.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

با انجام این کارهای کوچک، سال 96 آدم بهتری باشید!

همه ما در مسیر تکامل، رشد و تغییر هستیم و هر روزی که می گذرد به طور آگاهانه سعی داریم تبدیل به انسان بهتری شویم.حالا که سال نو آغاز شده است این انگیزه در وجود همه خیلی قویتر از همیشه است و می خواهیم تغییراتی که همیشه پشت گوش انداخته بودیم را عملی کنیم. از همین حالا با ایجاد این تغییرات کوچک انسانی بهتر شوید.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

حضور تاریخی زنان در جشن های نوروز

«شرقی ها به طور کلی هر نوع نمایش چشم نواز را دوست دارند و برای ایرانیان، هیچ چیز خوش آیندتر از آتش بازی نیست... جمعیت، با لباس های عجیب و رنگارنگ که هر از گاهی روشنایی خیال انگیز آتشبازی ها روی آنها رنگ و نور می پاشید، نظامیان بی حرکت که در دو سوی پیاده روها صف بسته بودند، ساززن ها که روی زمین نشسته بودند، انبوهی زن که خود را در چادر پیچیده، و روی پشت بام های کوتاه و پست خانه ها به تماشا ایستاده بودند، منظره ای را تشکیل می دادند، که نظیر آن را تنها در شرق می توان یافت.»
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

نمادهای اساطیری جشن نوروز

در ایران باستان اقوام و ادیان مختلف نوروز را برگزار می کردند و زردشتیان هم با نام ریپتون و جشن ریپتون، «روز اورمزد و ماه فروردین» یعنی آغاز بهار را جشن می گرفتند.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

طبقه متوسط بحران های اجتماعی را حل می کند

طبقه متوسط به عنوان طبقه ای که بیشترین جمعیت جامعه را تشکیل می دهد، همواره مورد توجه جامعه شناسان قرار دارد. تعاملات این طبقه با طبقات بالا و پایین خود، مناسبات درونی خود این افراد، جایگاه آنها در جامعه، نقشی که بر عهده دارند و وظیفه ای که بر دوش می کشند، همواره از موضوعات مورد توجه بوده است.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

خرید جهیزیه امسال چقدر خرج روی دست عروس خانم ها گذاشت؟

یخچال، گاز، ماکروویو، ماشین لباسشویی و اخیرا هم ماشین ظرفشویی مهم ترین وسایلی هستند که برای پر کردن هر آشپزخانه ای هزینه صرف آنها می شود.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

جامعه ایرانی بی مسئولیت شده است؟

«جامعه ایرانی بی تفاوت شده است.» حتما شما هم بارها و بارها این جمله را شنیده و خوانده اید. شاید سرتان را تکان داده اید و برای هزارمین بار با تاسف گفته اید: «از کجا به کجا رسیدیم؟»
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: یک راه ساده برای کاشتن آناناس

این ویدیو به شما نشان میدهد که چگونه میتوانید به راحتی و در گلدان هایتان آناناس بکارید.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

گداهای متمول؛ چالش شهرهای بزرگ و کشورهای پیشرفته

بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده در حال حاضر بیش از 400 هزار متکدی در هند فعالیت می کنند که حدود 46 درصد آنها را زنان تشکیل می دهند. همچنین فقط در شهر داکا، پایتخت بنگلادش حدود 40 هزار متکدی وجود دارد.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

بازدید خودرو چقدر خرج روی دست تان می گذارد؟

در روزهای آخر سال هستیم و خیلی ها برنامه سفر نوروزی شان را از همین حالا مشخص کرده اند. مقصد سفر و همراهان تنها قسمتی از ماجراجویی دو هفته ای شماست. چیزی که خیلی ها به آن اهمیت نمی دهند.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

هدیه های خلاقانه برای روز مادر

29 اسفند امسال با چند مناسبت مهم تاریخی و مذهبی متبرک شده است. یکی از آنها سالگرد ولادت حضرت زهرا (س) است که ما آن را با عنوان روز مادر هم جشن می گیریم.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: چند ترفند برای تمیز کردن دستشویی و حمام

این ویدیو به شما نشان میدهد که چگونه به راحتی دستشویی و حمام را تمیز کنید.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

باورهای اصیل ایرانیان درباره «آتش» و «جشن های آتش»

در پایان هر سال و در فصل زمستان، دو جشن بزرگ با آتش افروزی و به صورت گروهی میان ایرانیان برگزار می شود. یکی جشن سده در بهمن ماه است و دیگری چهارشنبه سوری در آخرین چهارشنبه سال.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

دستاوردهای شهین دخت مولاوردی برای زنان ایران

با شهین دخت مولاوردی دستاوردهای معاونت زنان و امور خانواده دولت حسن روحانی را مرور کردیم، از گام های برداشته شده و موانع در راه مانده سوال کردیم و کمی هم از حواشی غیرقابل انتشار حرف زدیم.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش ساخت در بازکن دیواری برای بطری ها

این ویدیو طرز ساخت دربازکن دیواری را به شما آموزش میدهد.
۱۳ روز پیش
مهارت های زندگی

سال 95؛ سال رونق «کافه سیارها»

لازم نیست حتما اهل قهوه خوردن، مطالعه و گپ و گفت های فرهنگی باشید تنها کافیست خیلی اتفاقی از کنار خیابانی که این کافه ها در آن مستقرند گذر کنید تا هم جذب ظاهر دلربای این ماشین ها شوید و هم درگیر بو و طعم انواع محصولاتشان.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

نبرد با داعش با توییت و لایک

از ابتدای فعالیت داعش، رسانه های اجتماعی بخش مهمی از فعالیت این گروه تروریستی بوده است. این رسانه ها به داعش کمک کرد بر دیگر گروه های تروریستی برتری یافته و نیروهای زبده ای از گروه هایی همچون القاعده را به استخدام خود درآورد. این مسئله به آنها اجازه داد با گذشت زمان، اراضی و مناطق تحت کنترل شان نیز بیشتر شود.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

«برند» می پوشم؛ پس هستم!

اکثر مطالعاتی که در ده، بیست سال اخیر در گروهی از رشته های جدید و به روز جهان نظیر رفتارشناسی جانوری، عصب شناسی روانی، علوم شناخت و اپی ژنتیک انجام شده، خلاف تصورات چندصد ساله ما نشان داده اند که پهنه های پیچیده اخلاق، سلایق، عواطف، زبان، خاطره، مبادله و هویت خاص انسان نیستند و در یک گسست با طبیعت و در تداوم و پیوند با آن قرار دارند.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

در بانک ها، از جوان ها خبری نیست

مشتری های مسن بیشترین رابطه را با صنعت بانک دارند و دلیل آن نیز واضح است، طبق آمار رسمی سازمان ملل، تعداد افراد بالای 65 سال، در عرض 30 سال آینده سه برابر خواهد شد و به یک میلیارد و 500 میلیون نفر خواهد رسید که همه آنها به خدمات بانکی نیاز دارند.
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: ساختن محفظه چند منظوره با بطری پلاستیکی

با بطری های پلاستیکی محفظه هایی برای کیسه نایلون و دستمال و ... بسازید.
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

زنان در مشاغل مردانه؛ من هم بولدوزر می‌رانم، هم کامیون

برخی شغل‌ها در اذهان عموم به عنوان "شغل‌های مردانه" شناخته می‌شوند. اما هستند زنانی که عملا نشان داده‌اند در انجام چنین مشاغلی نه تنها دست‌کمی از مردان ندارند بلکه حتی پشتکار و عملکردشان هم بهتر است.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

ایرانی های خارج، نوروز را بیشتر دوست دارند

ایرانی که باشی با آمدن بوی بهار به فکر ترتیب دادن تدارکات لازم برای نوروز و سفره هفت سین می افتی. لازم هم نیست فقط در ایران باشید تا این حس و حال به سراغ تان بیاید. در قلب آمریکا هم یک ایرانی برایش مهم است که سال جدید طور دیگری شروع شود.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: کاربردهای دیگر مسواک را یاد بگیرید

مسواک علاوه بر تمیز کردن دندان ها کاربرد های جالب دیگری هم دارد که در این ویدیو نشان داده شده است.
۱۹ روز پیش
مهارت های زندگی

درباره «عشق آگاپه ای»؛ زلزله یِ جنون

گفت و گو با ایرج شهبازی درباره عشق؛ هم از نگاه عقلایی که بیرون از گود عاشقی ایستاده اند هم از نگاه عاشقانی که شرط اول قدم را جنون می دانند.
۱۹ روز پیش
مهارت های زندگی

10 تلاش آرایشی خانم‌ها که هیچ جذابیتی برای آقایان ندارد

خانم‌ها معمولاً با هم‌جنس‌های خود درمورد «ایرادها» حرف می‌زنند. خیلی راحت می‌توانند ایرادهای آرایش صورت، بد لباس پوشیدن یا آرایش بد مو را با هم تشخیص دهند. ولی مردها چطور؟ آیا مردهایی که هیچ از مُد و مسائل زنانه سر در نمی‌آورند، به این ایرادها پی می‌برند؟
۱۹ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش ساخت کاغذ پخش کن برای جشن ها

با وسایل ساده به راحتی میتوانید برای جشن ها و تولد ها کاغذ پخش کن بسازید.
۲۰ روز پیش
مهارت های زندگی

بازارهای پر رونقِ قبل از شب عید، از آرایشگری تا قالیشویی‌

مردم هم این روزهای پایان سال بیشتر به تکاپو می‌افتند. شلوغی خیابان‌ها و ترافیک‌های سنگین پایان سال و مغازه‌های شلوغ و بازارهای پر رفت‌وآمد شاهد این تکاپوی مردم است.
۲۰ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: ساختن لانه گربه در 30 ثانیه

با ساده ترین وسایل برای گربه ها لانه ی مخصوص بسازید.
۲۱ روز پیش
مهارت های زندگی

طرز تهیه انواع سبزه عید به زبان ساده

با نزدیک شدن به ایام عید نوروز و شروع سال جدید بسیاری از خانواده ها خود به سبز کردن سبزه برای سفره هفت سین خود اقدام می کنند.
۲۱ روز پیش
مهارت های زندگی

کلکسیون تمبر، فرهنگ مستند ایران

روزی که تمبر اختراع شد، شاید هیچ کس فکرش را نمی کرد که این کاغذ یک سانتی متر مربعی، تبدیل به عشق و علاقه میلیون ها نفر در سراسر جهان شود. تلاش برای چاپ اولین تمبر در جهان به سال 1837 میلادی بر می گردد.
۲۱ روز پیش
مهارت های زندگی

نظر متفاوت یک کارشناس: کار کودکان می تواند مفید باشد!

کودک کار یا کودک خیابانی با فشارها و استرس های ناشی از کار و از بین رفتن حق و حقوقش مواجه می شود و ناکامی و شکست را بیشتر از کودکان عادی تجربه می کند آن هم در سنینی که هنوز از آمادگی روانی کافی برای این شکست ها و تنش ها برخوردار نیست.
۲۱ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش بافت کیف رودوشی

به این روش کیف های رودوشی زیبا بسازید.
۲۲ روز پیش
مهارت های زندگی

چگونه احساس خوشبختی کنیم؟

گاهی اوقات احساس می‌کنیم به آنچه که دوست داشتیم نرسیدیم یا حس خوبی نسبت به خود یا زندگی‌مان نداریم. اما داشتن حس خوشبختی در گرو رسیدن به تک تک آرزوها و خواسته‌هایمان نیست. شاید با پی بردن به نکات هر چند کوچک، بتوانیم حس خوشبختی را در وجودمان زنده کنیم.
۲۲ روز پیش
مهارت های زندگی

تب هاوربردسواری در تهران

اینجا تهران است، شهری با صدها اسکوترسوار نیمه حرفه ای که به تب سواری بر فناوری دچار هستند. مردم امروز نه تنها با سواری بر این اسکیت های الکتریکی سرگرم می شوند بلکه گاهی مهار سرکشی های آن را به راه رفتن روی پاهای خود ترجیح می دهند.
۲۲ روز پیش
مهارت های زندگی

رانندگان مقصر چه کلک هایی که بلدند؟

بیمه شخص ثالث قوانین خاص خود را دارد؛ از تخفیف برای رانندگان بدون خسارات تا 70 درصد حق بیمه گرفته تا پرداخت جریمه 20 تا 100 درصدی در هنگام تمدید بیمه.
۲۴ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: ساختن پناهگاه برای حیوانات خیابانی

در زمستان بسیاری از حیوانات خیابانی برای رهایی از سرما به دنبال جایی برای خوابیدن هستند. در این ویدیو طرز ساخت پناهگاه زمستانی برای این حیوانات آموزش داده شده است.
۲۴ روز پیش
مهارت های زندگی

جدال اصناف و استارت آپ ها به کجا می رسد؟

کت طوسی رنگ، جلیقه ای پشمی، سبیل های خاکستری، موهایی نقره فام، دست های چروک خورده، چین ها روی پیشانی و چهره ای ساکت و عبوس، همه چیز در قامت پیرمردی بازنشسته که در میانه های دهه هفتم زندگی بسر می برد، تناسب دارد.
۲۵ روز پیش
مهارت های زندگی

جرم هایی که زنان در دوره قاجار مرتکب می شدند

در معدود سندهای بر جای مانده از وضعیت اجتماعی زنان در روزگار گذشته ایران، می توان نشانه هایی از حضور زنان را در مسائل و جرائم شخصی و اجتماعی یافت. شاید جالب باشد، امروز آگاهی یابیم زنان در دو سده گذشته، درگیر چه مسائل و اختلاف های خصوصی و اجتماعی بوده و چه جرم هایی را مرتکب می شدند.
۲۵ روز پیش
مهارت های زندگی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج