«گرامین»؛ بانکی برای فقرا

محمد یونس یک اقتصاددان بنگلادشی است که به خاطر تاسیس بانک گرامین، که معروف به بانک فقرا می باشد، در سال 2006 موفق به دریافت جایزه صلح نوبل شد.
۱۶ ساعت پیش
مهارت های زندگی

دیکتاتورها شوخی سرشان نمی شود

شوخی و امر سیاسی؛ مردم چه زمانی سراغ شوخی می روند؟ آیا شوخی ابزار همگرایی اجتماعی است و وقتی در جامعه ای رواج پیدا می کند نشانه ای از ظهور حقیقتی است؟
۱۷ ساعت پیش
مهارت های زندگی

افسردگی زیر سایه شبکه های اجتماعی

گسترش فناوری های ارتباطی بر ابعاد مختلف زندگی انسان تاثیر گذاشته است. زمان و مکان اهمیت خود را از دست داده اند و افراد به شکلی بسیار ساده تر می توانند در فضای مجازی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

آیا عشق فایده‌ای برای زنان داشته است؟

رهنگِ رمانتیک ما می‌گوید عشق مثلِ صاعقه سراغ شما می‌آید، بنابراین وقتی پای عشق در میان باشد، کاری از دستتان ساخته نیست. این اسطوره‌پردازی‌ها دربارۀ عشق، بسیار به زنان آسیب زده است، به زنانی که وظیفۀ سنگین مراقب را بر عهده دارند و خیلی خوب می‌دانند که عشق و کار چقدر به هم پیوسته‌اند.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش ساخت گلدان بتنی

به این روش برای گاهای خود گلدان های زیبا و با دوام بسازید.
۲ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: جعبه‌های کادویی را اینطوری تزئین کنید

با این دو روش جعبه های کادو را به زیبایی تزئین کنید.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

کره جنوبی؛ جایی که زمان طلاست!

داستان سفر به کره جنوبی؛ کشور افسانه، تکنولوژی، اینترنت، رودخانه و هر چیز دیگری که با زندگی گره خورده است.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: روش های مرتب کردن سیم هدفون

این ویدیو به شما آموزش میدهد که چگونه سیم هدفون خود را مرتب کنید.
۴ روز پیش
مهارت های زندگی

چرا مردم تماشاچی حمله داعش به مجلس بودند؟

اخیرا دو حادثه تروریستی در تهران اتفاق افتاد و تعدادی از هموطنان ما در این حوادث ناگوار، جان خود را از دست دادند و تعداد بیش تری هم زخمی و مجروح شدند.
۵ روز پیش
مهارت های زندگی

شهرهای خلاق؛ از «برلین» تا «اصفهان»

شهر خلاق از جمله مفاهیم جدیدی است که شهرسازان و اقتصاددانان شهری با آن مواجه شده اند. با توجه به جهانی شدن و تلاش شهرهای مختلف برای جذب سرمایه، راهکارهای رسیدن به این جذب مورد توجه قرار گرفته اند.
۵ روز پیش
مهارت های زندگی

گوشی‌های هوشمند، ارزش‌های اخلاقی ما را تغییر می‌دهند؟

اگر هنگام مواجهه با یک دوراهی اخلاقی، دارید از گوشی هوشمند استفاده می‌کنید، حواستان را بیشتر جمع کنید.
۶ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: 5 ترفند استفاده از اتو

این ویدیو به شما آموزش میدهد که از اتو چه استفاده های متفاوتی میتوان کرد.
۶ روز پیش
مهارت های زندگی

قوانین کشورها در قبال مواد مخدر

اعتیاد و گرایش بخشی از جامعه به استفاده از مواد مخدر، مشکلی است که گریبان کشورهای مختلف دنیاست و از پیشرفته ترین تا فقیرترین کشورهای جهان با این مسئله بغرنج دست و پنجه نرم می کنند.
۶ روز پیش
مهارت های زندگی

ماه رمضان و افطاری در پارک آب و آتش

قدیم‌ها حیاط داشتیم. موزاییك هایش را دمِ افطار آبپاشی می‌كردند، بوی خاك بلند می‌شد. گلدان‌های شمعدانی، آبچكان از پله‌های ایوان بالا رفته بودند....
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش قلاب دوزی

در این ویدیو آموزش قلاب دوزی آورده شده است.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

بودجه ای که به پلنگ‌های ایران نرسید...

از مهم ترین انتقادهایی که درباره سازمان حفاظت محیط زیست و دفتر حیات وحش این سازمان مطرح شد، شیوه نگهداری حیات وحش و رویکرد باغ وحش داری در این سازمان است. کارشناسان می گویند این سازمان مسئول حفظ تنوع زیستی است نه نگهداری از حیات وحش و پرورش آنها برای تحویل به باغ وحش.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

راهنمای تورلیدری، شغل پرهیجان

شاید باورکردنش سخت باشد اما هستند آدم هایی که برای سفر کردن، بودن در طبیعت و دیدن مکان های تاریخی به شما حقوق می دهند. البته باید شرایطی داشته باشید و ضوابطی را هم رعایت کنید تا این حقوق نصیبتان شود.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

زنان ایران به استادیوم ها راه پیدا می کنند؟

تا همین چند سال پیش زنان که نمی توانستند به استادیوم های فوتبال بروند، هرازگاهی می توانستند سراغ ورزش محبوب دیگری بروند و بازی های والیبال را از نزدیک ببینند. در سال های اخیر اما استادیوم های والیبال هم درهایشان را به روی زنان نیمه باز گذاشتند و بعد به طور کامل بستند
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: چند راهکار برای نگهداری بهتر از وسایل خانه

این ویدیو به شما چند راهکار برای نگهداری از وسایل خانه را نشان میدهد.
۹ روز پیش
مهارت های زندگی

مقایسه درآمد ایرانیان با مردم دنیا

یکی از دغدغه های کارمندان امروزی میزان حقوقی است که می گیرند. فرقی هم نمی کند که پول خوبی می گیرند یا نه، زیرا معمولا درصد کمی از کارمندها حقوقشان را عادلانه می دانند.
۹ روز پیش
مهارت های زندگی

تلاش همه مردم جهان برای صاحب خانه شدن

در حال حاضر 64 درصد مردم ایران مالک هستند، 22 درصد مستاجر هستند که در تلاش اند با وام 120 میلیون تومانی صاحب خانه شوند. خرید خانه یکی از دغدغه های اصلی مردم در تمامی دنیا است ولی ساکنان شهرهای بزرگ بیش از ساکنان شهرهای کوچک و روستاها درگیر این مسئله هستند.
۹ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: گل‌های کاغذی بسازید

اینجا برایتان طرز ساخت گل های کاغذی را آورده ایم.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

روابط کارگر، کارفرما و دولت در دنیا و ایران

انقلاب صنعتی و شکل گیری نظام سرمایه داری، نظم اقتصادی و اجتماعی خاصی به همراه داشت؛ ترتیبات سنتی رابطه کارگری و کارفرمایی در این دوره درهم ریخت.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

زن در چه شرایطی می تواند تقاضای طلاق کند؟

طبق ماده 1133 قانون مدنی «مرد هرگاه بخواهد می تواند زن خود را طلاق هد.» اما زن این اختیار را ندارد. با این حال، قانون و شرع اسلام به فکر احقاق حقوق خانم ها هم بوده و شرایطی را تعیین کرده که بتوانند، حتی بدون بخشیدن مهریه هم از همسرشان جدا شوند.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: سه روش برای ساخت کاسه

این ویدیو سه روش جالب برای ساختن کاسه را نمایش میدهد.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

تهران بهتر است یا نیویورک؟

با افزایش هزینه های زندگی مثل هزینه غذا، انرژی، مسکن، درمان و غیره بیشتر افراد با یک حساب کتاب ساده تصمیم می گیرند از شهر محل زندگی خود مهاجرت کرده و به شهری ارزان تر سفر کنند.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

«جام جهانی» به جای «جنگ جهانی»

نگاهی سریع و گذرا به وضعیت ورزش قهرمانی در دنیای امروزی خیلی زود روشن می کند محبوبیت و پایگاه اجتماعی وسیع فوتبال با هیچ رشته دیگری مقایسه شدنی نیست.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

با خدا چگونه حرف بزنیم؟

در مفاتیح الجنان ادعیه و مناجات‌های بسیاری زیبایی وجود دارد که حرفهای دل بسیاری از ماست. حرفهایی که بعد از در میان گذاشتن آن با خدا حسابی حالمان را خوب کند.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: خودتان گوشواره بسازید

این ویدیو به شما آموزش میدهد که چگونه خودتان گوشواره های زیبا بسازید.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

برندینگ شهری، فقط تجاری سازی نیست

وقتی صحبت از برند می شود ذهن ها به سمت و سوی تجارت و سودآوری و کالایی دیدن و فروش و بازاریابی می رود. حوزه برند در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از حوزه های برنامه ریزی و مدیریت شهری به ویژه در کلانشهرها قرار گرفته و یک رقابت بین شهری شکل گرفته است.
۱۳ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: یک استفاده متفاوت از شلوار های قدیمی

این ویدیو نشان میدهد که چگونه از شلوار های قدیمی جیب دار استفاده ی متفاوتی بکنید.
۱۳ روز پیش
مهارت های زندگی

ما برای زندگی در لحظه ساخته نشده‌ایم

بهترین متمایزکنندۀ گونۀ ما توانایی‌ای است که دانشمندان به‌تازگی در حال پی‌بردن به آن هستند: ما دربارۀ آینده تأمل می‌کنیم. آینده‌نگریِ منحصربه‌فردِ ما تمدن را آفرید و جامعه را حفظ می‌کند.
۱۴ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش ساخت آویز جواهرات با چوب

با یک تکه چوب میتوانید برای جواهرات خود آویز بسازید.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

آلودگی صوتی با تهرانی ها چه می کند؟

گزارش ها از افزایش آلودگی های صوتی در تهران خبر می دهد، البته این موضوع در تهران به حدی محسوس است که برای فهمیدن بحرانی بودن اوضاع نیازی به ارائه گزارش نیست. در 10 سال اخیر پروژه های ساخت و ساز مختلفی در تهران انجام شده است.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

تلاش کودک‌تان را ستایش کنید نه ضریب هوشی‌اش

در اینجا نمونه هایی می آوریم تا نشان دهیم والدین کجا مرتکب اشتباهاتی مشابه می شوند. یکی از این اشتباهات، اغلب ناراحت کننده ترین چهره ها را به وجود می آورد؛ به گونه ای که معلم کودک هم می تواند آن را ببیند: کودک باهوشی که از یادگیری و آموختن متنفر است.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

بررسی رشد علمی در دانشگاه های ایران

از همان دوره قاجار که ضعف کشورمان در زمینه سخت افزار نظامی مشخص شد در پی آن بر آمدیم که «علم کاربردی» را در کشور توسعه دهیم. تصور ظاهرا این بود (و به نظر می آید که هنوز هم هست!) که خودمان صاحب علم کافی هستیم.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: یک راه استفاده دوباره از کلیدهای قدیمی

با کلیدهای قدیمی که قابل استفاده نیستند، آویز کلید درست کنید.
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

نقش مهاجران در توسعه زادگاه خود!

بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی این موضوع پرداخته که چرا دولت‌های خاورمیانه و شمال آفریقا و شرکای توسعه آنها باید از نیروی افراد و متخصصان دور از وطن خود استفاده کنند؟
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

هوشمندترین شهرهای دنیا

با توجه به تغییرات سریع و مهم اقتصادی و زیست محیطی در سطح جهان، شتاب فزاینده پیشرفت های فناوری موجب شده مقامات و مسئولان شهری برای فائق آمدن بر مشکلاتی مانند تغییرات آب و هوایی، شلوغی و ترافیک شهرها و جمعیت پا به سن گذاشته خود به دنبال راهکارهای جدیدی باشند.
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

زلزله؛ غول خفته زیر «ایران زمین»

«علت زلزله، بی حجابی است.» همین جمله معترضه کوتاهی که بارها به طرق گوناگون بر زبان ائمه جمعه جاری شده است، نگرش و برنامه های ایران را درباره زلزله نشان می دهد.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

«زباله سوزی»؛ چند میلیون ایرانی در کام مرگ

در شهر تهران با چندین میلیون سکته، بیش از بمب اتمی، در خطر انهدام دیوکسین ها هستیم. هیچ فیلتر و صافی نمی تواند از انتشار ریزگردهای کشنده در هوا جلوگیری کند؛ بلکه باید هم چنان دست به دامان مسیر باد بود!
۱۹ روز پیش
مهارت های زندگی

ممنوعیت های عجیب در چین

دولت چین ریش و روبنده را در برخی مناطق این کشور ممنوع کرده است. این ممنوعیت های عجیب چه سابقه ای دارند؟
۲۰ روز پیش
مهارت های زندگی

آزادترین فضای های تجاری در کدام کشورهاست؟

تجارت آزاد کلید رشد اقتصادی و صنعتی در دنیاست. تجارت آزاد زمینه را برای افزایش فرصت‌های شغلی و افزایش نرخ رشد اقتصادی فراهم می‌کند و باعث ارتقای زیرساخت‌های اقتصادی می‌شود.
۲۰ روز پیش
مهارت های زندگی

گرایش جوانان ایرانی برای مهاجرت به کره‌جنوبی

ساعت ٩صبح، یکی ازخیابان‌های اصلی فرمانیه تهران. صف طولانی پشت در یکی از خانه‌ها تشکیل شده، خانه‌ای که تابلو و نشانی‌های برچسب‌شده روی دیوار آن می‌گوید اقامتگاه سفیر کره‌جنوبی‌ست و قرار است نیم‌ساعت دیگر «دومین همایش تحصیل در کره» در آن برگزار شود.
۲۰ روز پیش
مهارت های زندگی

راهنما: اگر در حمله‌ای گرفتار شدید، چه باید بکنید؟

وقوع دو حمله تقریبا همزمان به ساختمان مجلس و حرم امام خمینی (ره) در جنوب تهران یادآوری می‌کند که در دنیای امروز، هر کس در هر جا ممکن است روزی در معرض چنین حملاتی قرار گیرد. احتمال چنین چیزی زیاد نیست، اما به هر حال باید برای آن آماده بود.
۲۱ روز پیش
مهارت های زندگی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج