ساختمان پزشکان

هنر جذب سرمایه از ایرانیان خارج از کشور

دستیابی به سطوح بالای تولید سرانه و سرعت بخشیدن به رشد و توسعه اقتصادی جزو آرمان‌هایی است که هر جامعه بشری در تلاش برای رسیدن به آن است.
۱۵ ساعت پیش
مهارت های زندگی

فیلم: اضافه کردن کشو به صندلی‌تان

برای صندلی های خود کشو بسازید.
۱۵ ساعت پیش
مهارت های زندگی

ویژگی هایی که باعث می شوند افراد مجذوبمان شوند

بر خلاف باور عموم، عشق و جذابیت کمتر به رمان های عاشقانه شباهت دارد و بیشتر شبیه به یک مجله روانشناسی است. در اینجا آنچه علم در پشت صحنه می گوید کارساز است، یعنی زمانی که در مورد خدای عشق صحبت به میان می آید.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

با اشتباهات زندگی‌مان چگونه مواجه شویم؟

هنگامی که شما پی به اشتباه خود بردید. کار درست و مسئولانه این است که اشتباه خود را بپذیرید. و در چنین مواقعی پذیرش عواقب کارتان می‌تواند راه حلی برای برون رفت از این اشتباهات باشد.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: برگ هایی برای دکور پاییزی

در این ویدئو یک دکوری برای دکور پاییزی یاد بگیرید.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

حرفه «فریلنسر»؛ صاحبکار شدن بدون منت

همه چیز درباره آنها که بی منت صاحبکار و تنها براساس توانایی های فردی همچنان شاغل می مانند.
۲ روز پیش
مهارت های زندگی

فروش «مو» در منوچهری؛ قصه‌ی گیس‌های بریده

مغازه‌هایی در خیابان منوچهری هستند که موی طبیعی دختران را می‌خرند، قیمت‌ها از ١٠٠هزار تومان شروع و به بالای ٥ میلیون تومان می‌رسد یکی از خریداران موهای طبیعی: بعضی از مادران برای فروش موی دخترانشان به مغازه ما می‌آیند و با پولش کتاب و دفتر می‌خرند.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: استفاده مجدد از مداد شمعی های قدیمی

در این ویدئو به شما آموزش داده ایم که اگر مداد شمعی های تان را مصرف کردید و به تهشان رسیدید، چگونه استفاده مجدد از آنها کنید.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

این ۱۰ کار را باید در وقت آزادتان انجام دهید

بی‌شک شنیده‌اید که چقدر صرف کردن زمانی برای خودتان دارای اهمیت است و ما همه به زمانی برای خودمان احتیاج داریم که کمی ریلکس کرده و ذهنمان را آزادکنیم. اما سوال اینجاست که در این بازه‌های زمانی که بخودمان اختصاص می‌دهیم و در وقت آزاد باید چه کاری کنیم؟
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

هزینه‌های پخش آگهی در تلویزیون، مطبوعات و ... چقدر تمام می‌شود؟

ورود به بخش تولید دل و جرات زیادی می خواهد. خارج از بحث هزینه ها و بازار نامطمئن و بی ثبات، هزینه های تبلیغات کالا و بازاریابی نیز کمر تولیدکننده را از چند جهت خم می کند.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

چگونه می توان مهماندار هواپیما شد؟

هرچه ناشناخته تر جذاب تر. شاید روی همین اصل است که مهمانداری شغل جذابی محسوب می شود. چرخیدن سرها در فرودگاه به سمت گروه خندان مهمانداران چمدان به دست و کامنت های بی شمار «چه جوری می شه مهماندار شد؟» پای پست هایشان، این را تایید می کند.
۴ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: ۴ ترفند استفاده از ظرف شیشه

در این ویدئو ترفندهای استفاده از ظرف های شیشه ای را یاد بگیرید.
۴ روز پیش
مهارت های زندگی

سنگ صبور بودن هم اندازه دارد!

آيا شما تاکنون نقش سنگ صبور کسي را داشته ايد؟ اصلا هرگز پاي درد و دل دوست و آشنا مي‌نشينيد؟ اگر پاسختان مثبت است، بد نيست به اين پرسش هم جواب دهيد که در اين شرايط چگونه واکنش نشان مي‌دهيد و براي کمک با فردي که با شما درد دل مي‌کند چه مي‌کنيد؟ فقط شنونده هستيد؟
۴ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: درست کردنِ گل رز کاغذی

در این ویدئو، آموزش ساخت گل رز کاغذی را به شما آموزش داده ایم.
۵ روز پیش
مهارت های زندگی

با مهم ترین جام های دنیای فوتبال آشنا شوید

جام ها در دنیای فوتبال استعاره ای از شکوه این ورزش هستند؛ اشیایی که فراتر از ارزش مادی شان، اعتبارشان را از آدم هایی می گیرند که آنها را بالای سرشان برده اند.
۵ روز پیش
مهارت های زندگی

۷ راه برای آنکه بدون پول خوش‌گذرانی کنید

همه ما مشکلات مالی خودمان را داریم. مهم نیست که چقدر پس انداز کنیم یا چقدر درآمد داشته باشیم، همیشه بیشتر می خواهیم و همیشه چیزی وجود دارد که برای رسیدن به آن پول کافی نداریم. اما چطور می توان بدون پول زندگی کرد؟
۶ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: با تیشرت‌های قدیمی، کوسن درست کنید

در این ویدئو با ترفندهای استفاده دوباره از تیشرت آشنا شوید.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

این ۱۰ چیز را هر روز صبح به خودتان بگویید

صبح مهم‌ترین قسمت روز است. اگر از دنده‌ی چپ بیدار شوید می‌توانید مطمئن باشید که روز بدی در انتظارتان است اما برعکس؛ اگر شروع خوبی داشته باشید می‌توانید در ادامه هم روز خوبی داشته باشید. بجز رژیم غذایی مناسب و آهنگ‌های خوش حس، چیزهای دیگری هم هستند که می‌توانند به داشتن روزی خوب به شما کمک کنند.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

شبکه‌های مجازی چطور مفهوم قدرت را تغییر دادند؟

فضای مجازی در ایران هنوز به چنان حد و دامنه ای نرسیده است که بتوان از شکل گیری جامعه و سیاست مجازی نام برد ولی می توان به برخی از مشخصات سیاست ایرانی در این فضای مجازی در دو سطح جامعه و دولت اشاره کرد.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

رفتارشناسی گربه ها؛ این موجودات ناز پرورده

گفت و گو با رضا صادقی درباره رفتارشناسی گربه ها؛ صادقی سال هاست در یک کلینیک دامپزشکی مشغول مطالعه و کار روی رفتار گربه هاست و در این زمینه حرف های زیادی دارد.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

سرانه فضاهای ورزشی ایران، یک سوم استاندارد جهانی

اگر از آنها درباره ورزش بپرسید، از شور و اشتیاق وصف ناشدنی خود می گویند که چطور قلب شان برای رسیدن زنگ های ورزش پر می کشد.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

نگاه منفی به خیابان و هنر خیابانی در ایران

موسیقی خیابانی، هنری که در خیابان های شهر به دور از هرگونه مناسبات قانونی و چارچوبی ارائه می شود و نزدیک ترین ارتباط را با مردم کوچه و بازار دارد، می تواند احوالات شهر و نگاه مردم را در دوره های مختلف بیان کرده و تحلیل کند.
۹ روز پیش
مهارت های زندگی

خصوصیات افراد منفی گرا

فقدان اعتماد به نفس، افکار تیره‌وتار، بی‌اعتمادی و اضطراب. اینها خصوصیات افراد منفی گرا هستند و چنین افرادی دور و بر ما وجود دارند. در این مقاله با خصوصیات افراد منفی گرا بیشتر آشنا می‌شوید.
۹ روز پیش
مهارت های زندگی

پیچیدگی های ترک اعتیاد کودکان

علی، دوساله، شاید یادش نباشد که تا چهار ماهگی چه روزهای جهنمی ای را از سر گذرانده است. حالا از خماری نرسیدن مواد و ترک اعتیاد روی تخت بیمارستان لقمان چیزی در حافظه علی نیست.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

بچه‌های پلاستیکی و مادران افسرده

بچه‌ای که از سیلیکون ساخته شده، با قلم‌مو نقاشی شده، با موتور الکتریکی نفس می‌کشد و گریه می‌کند، والدینش را اذیت نمی‌کند و بزرگ هم نمی‌شود، طبیعتاً نیازی به محبت هم ندارد اما به گفته روانشناسان می‌تواند خلاء عاطفی یک «مادر» را برطرف کند.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

چطور در عکس‌ها ژست بگیریم؟

حتی اگر ما به طور کامل از چهره مان که در آینه می بينیم راضی باشیم، یک عکس بد می تواند تأثیر بسیار زیادی روی ما بگذارد به طوری که گاهی سبب می شود چند روز احساس ناامیدی کنیم.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

شما هم زندگی برایتان جذابیت ندارد؟

آیا احساس می‌کنید دیگر هیچ چیزی در زندگی برایتان جذابیت ندارد؟ کم نیستند افرادی که یک زمانی تصور می‌کردند اگر در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود تحصیل کنند، مابقی زندگی به کامشان خواهد بود، حال آنکه وقتی به این هدف دست یافتند، از شور و هیجانی که انتظارش را داشتند خبری نبود.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

همنشینی با نسل جدید کافه‌نشینان

خانه فنجان‌ها وطعم‌ها. فضایی با ٦پنجره بزرگ شیشه‌ای که تصویر خیابانی بدون هیاهو را قاب گرفته است. نوری ملایم و زرد روی میز و صندلی‌‎های‌‌ چوبی‌ را تاریک و روشن کرده. روی بزرگترین دیوار آجری کافه به قدر ٢٠ وجب، طاقچه‌ای هست که کتاب‌ها در آن‌جا خوش کرده‌اند. چیدمان کتاب‌ها یادآورکافه‌‌‌های قدیمی است.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: ساخت اسباب بازی با جعبه کفش

با جعبه کفش اسباب بازی بسازید.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

فروش لوازم آرایشی در مترو؛ لوازم آرایشی سرطان زا!

بی کیفیت بودن کالاهایی که در مترو به وسیله دستفروشان فروخته می شود، بارها از سوی مسئولان تایید شده است و بارها اعلام شده که از این افراد خرید نکنند. به ویژه مواد آرایشی و بهداشتی که زیر نظر وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نبوده است و بسیاری از آن ها از راه قاچاق وارد کشور می شود. برای همین چون نظارتی روی آن ها وجود ندارد رویت هر گونه مشکلی در آن ها عجیب نیست.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

اشتراک این موارد در شبکه‌های اجتماعی، ممنوع!

شاید فکر کنید شبکه های اجتماعی، مانند فیسبوک، امنیت و حریم خصوصی خود را دارند، اما واقعیت چیز دیگری است. شما نمی توانید هیچ تضمینی برای این که چه اتفاقی برای عکس ها و نوشته هایتان می افتد، داشته باشید.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

جهان سوم، زباله دان کشورهای صنعتی

بسیاری از کشورهای صنعتی برای دفع ایمن و مناسب زباله، از جمله زباله های الکترونیکی که اجزای خطرناکی دارند با مشکلاتی مواجه هستند.
۱۳ روز پیش
مهارت های زندگی

معما؛ تمرینی برای حل مسائل جامعه

معماها تنها ابزار بازی نیستند، تمرینی برای عبور از مارپیچ مسائل جامعه اند؛ آن ها اگرچه آدم ها را سرگرم می کنند اما تنها با هدف سرگرم شدن مطرح نمی شوند.
۱۳ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: با «ورق چوب پنبه» چه کارها که نمی توان کرد!

با استفاده از ورق چوب پنبه کاردستی های خلاقانه زیادی میتوانید بسازید که در این ویدیو به آنها اشاره کرده ایم.
۱۴ روز پیش
مهارت های زندگی

مسئله‌ی «تنهایی»، اضطراب و تنها بودن

«تنهایی» و مسئله تنهایی از مشکلات جامعه مدرن جهانی است؛ در جامعه سنتی و در میان خانواده های گسترده مفهوم تنهایی به صورتی که در جامعه مدرن آن را تجربه می کنیم، وجود نداشت.
۱۴ روز پیش
مهارت های زندگی

رفتارهایی که برای دوست داشتنی‌تر شدن واجب است!

اینکه همیشه با دیگران خوش اخلاق باشید، کار راحتی نیست، مخصوصا زمانی که روحیه خوبی ندارید یا با فردی که باعث آزارتان می‌شود، مواجه هستید. اما اگر تلاش کنید تا ابتدایی‌ترین کارها مثل لبخند زدن یا احوالپرسی را انجام دهید، می‌توانید فضایی خوشایند برای خودتان و اطرافیان به وجود بیاورید.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

نبرد با آدامس در دیوار شهرها

هر شب ده ها کامیون که هرکدام شان 15 کارگر شهری را حمل می کنند، به مکزیکوسیتی و خیابان فرانسیسکو مادرو می روند؛ این درواقع معروف ترین پیاده روی پایتخت مکزیک به حساب می آید.
۱۶ روز پیش
مهارت های زندگی

پرداخت یارانه در کشورهای مختلف چگونه است؟

پرداخت یارانه از شروع جنگ جهانی دوم آغاز شد که با توجه به محدودیت های کالاهای خاص در بعضی از بخش ها، دولت ها مجبور می شدند کالاهایی را به قیمت بالاتر از قیمت بازار تولیدکننده خریداری کنند و بعد با قیمت پایین تر و با دادن کمک های بلاعوض آن ها را در اختیار مردم قرار دهند و این مسئله تا امروز گسترش چشمگیری داشته است.
۱۶ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: نو کردن کمدهای قدیمی

در این ویدیو به شما آموزش میدهیم که چگونه کمد های قدیمی خود را مثل روز اول نو کنید.
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

زندگی در سیاره پلاستیکی

دانشمندان می گویند آلودگی با پلاستیک به نشانه و شاخص اصلی یک عصر نوین زمین شناسی بدل شده است؛ از کیسه های خرید سوپرمارکت تا سی دی، از ظرف های یکبار مصرف غذا تا بطری های آب، اکنون چهار گوشه زمین با همین زباله های پلاستیکی تولید انسان آلوده شده است.
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: جامدادیِ ایموجی

با این ترفند برای کودکان جامدادی های نمدی به شکل ایموجی بسازید.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

چگونه خشم خود را در خیابان کنترل کنیم؟

درگیری‌هایی لفظی در خیابان یکی از عوامل تأثیرگذار در دعواهای فیزیکی است. اتفاقی که اگر با کنترل خشم همراه نباشد گاه می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را به بار بیاورد.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

جامعه شناسی جان سخت ها؛ موتور و موتوری ها!

گفتگو با حسن نراقی درباره موتور و موتوری ها؛ او با کتاب «جامعه شناسی خودمانی» نشان داده است مهارت خوبی در تحلیل جامعه شناختی موضوعات روزمره دارد.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: چند ترفند استفاده از خمیر دندان

خمیر دندان علاوه بر تمیزکردن دندان ها کاربرد های دیگری هم دارد که در این ویدیو به آنها اشاره شده است.
۱۹ روز پیش
مهارت های زندگی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج