فیلم: چند استفاده متفاوت از گیره کاغذ

یک گیره کاغذ ساده استفاده های فراوانی دارد که در این ویدیو آموزش داده شده است.
۱۶ ساعت پیش
مهارت های زندگی

فیلم: آموزش ساخت چند مدل پاکت و جعبه هدیه

در این ویدیو طرز ساخت چند مدل پاکت و جعبه هدیه را آموزش می دهیم که میتوانید برای هدیه دادن از آنها استفاده کنید.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

کارگری مرزی؛ اجبار نه انتخاب

کارگری مرزی یا کولبری کاری است سخت، زیان آور، بی آینده و خطرناک در مناطق غربی کشور که محروم ترین اقشار جامعه را به سوی خود جلب می کند. به طور کلی کارگر مرزی یا کولبر در مناطق غربی ایران به کسی گفته می شود که برای امرار معاش و رهایی از بیکاری در نقطه صفر مرزی با بستن بار بر پشت خود اقدام به انتقال کالا و عبور دادن آن از مرز می کند.
۱ روز پیش
مهارت های زندگی

دانبو، خانه کوچک و پر از خوشبختیِ زوج ایرانی

گفت گو با علی نوروزی و مونا حسین زاده، زوجی که پنج سال است در خودروی کاروان خود زندگی می کنند.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: ترفندهای خانه تکانی؛ نو کردن وسایل چرمی

با استفاده از این محلول خانگی وسایل چرمی خود را مثل روز اول نو کنید.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

شرق آسیا، جولانگاه دزدان دریایی

درست دو ساعت پیش از غروب آفتاب روز 28 ماه می سال 2014، 10 فرد مسلح قایق تندروی خود را به کشتی نفت کش «اورافین 4» رساندند و وارد عرشه آن شدند. این کشتی در حال حمل مقدار زیادی سوخت بین سنگاپور و پونتیانک (بندری در ساحل غربی اندونزی) بود. افراد مسلح خدمه کشتی را در قسمت زیر عرشه زندانی و سیستم ارتباطی کشتی را قطع کردند.
۳ روز پیش
مهارت های زندگی

هنگ کنگ؛ موفق در مبارزه با فساد

کشورها ممکن است در مسیر توسعه و پیشرفت با مشکلات مشخصی رو به رو شوند، اما می توانند از تجربیات یکدیگر برای مقابله با بحران ها استفاده کنند. مبارزه با فساد نیازمند سازمان های کارآمد و مهم تر از آن مقامات مسئولیت پذیر است.
۴ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: چند راه ساده برای ساختن گل سر

به این چند روش گل سر های زیبا و رنگی برای کودکانتان بسازید.
۵ روز پیش
مهارت های زندگی

برنامه ها و تسهیلات بازنشستگی در کشورهای مختلف

نگاهی به آمار مربوط به تعداد افراد سالخورده در کشورهای مختلف جهان نشان می دهد که با توجه به کاهش میزان زاد و ولد، هر روز بر تعداد این قشر از جوامع افزوده می شود. دولت های مختلف نیز با اطلاع از این واقعیت، سعی می کنند برنامه ها و طرح هایی را تنظیم و ارائه کنند که رفاه افراد بازنشسته بیش از پیش تامین شود.
۵ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: پاک کردن لکه ها با نوشابه

جالب است بدانید، بسیاری از لکه هایی که با مواد شوینده پاک نمیشوند را میتوان با کوکاکولا به راحتی تمیز کرد.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

مدل شدن در ایران، عرصه چالش و کشمکش

زنانی که به عنوان مدل در ایران کار می کنند بارها به دلایل مختلف مورد بررسی قرار گرفته و زیر ذره بین رفته اند. آنها مشغول انجام کاری هستند که از دور ساده و شاید لذت بخش به نظر آید ولی در واقع به حاشیه هایش بیشتر از اصل موضوع پرداخته می شود.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

6 نکته که شاید از مهاجرت منصرف تان کند

چند موضوع اقتصادی و اجتماعی که ممکن است شما را در مورد مهاجرت دچار تردید کند.
۷ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: ساختن جا کلیدی چرمی

به این روش میتوانید جا کلیدی های چرمی رنگی و مطابق سلیقه تان درست کنید.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

راهنمای یک خانه تکانیِ اساسیِ 30 روزه

آیا به خانه تکانی علاقه دارید؟ آیا دوست دارید خانه تان را عین دسته گل کنید؟ آیا فکر می کنید این کار سخت است و خیلی زمان می برد؟ حالا که وقت خانه تکانی رسیده اصلا نگران نباشید چون با این راه حل های هوشمندانه ظرف مدت یک ماه می توانید خانه تکانی کنید و به منزلتان کلی سر و سامان بدهید.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

خوش‌ بینی، دشمنِ امید است

همان‌طور که عقاید سیاسی می‌توانند خوش‌بینانه یا بدبینانه باشند، ملت‌ها نیز ممکن است خوش‌بین یا بدبین باشند. ایالات متحدۀ آمریکا، البته در کنار کرۀ شمالی، از معدود کشورهای جهان است که در آن خوش‌بینی تقریباً نوعی ایدئولوژی دولت محسوب می‌شود.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

چرا مردم جهان خشمگین شده اند؟

مقاومت در کشورهای صنعتی در برابر مشکلات ناشی از جهانی شدن و تجارت آزاد در حال رشد است. پوپولیست هایی مانند دونالد ترامپ از کمک به ایجاد موانع جدید برای تجارت بدون مانع وعده داده اند. اما این یک مسیر خطرناک است.
۸ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: استفاده از لباس های قدیمی برای حیوانات خانگی

با استفاده از لباس های قدیمی و کهنه برای حیوانات خانگی محل زندگی درست کنید.
۹ روز پیش
مهارت های زندگی

چگونه اهواز، آلوده ترین شهر جهان شد؟!

خوزستان؛ جایی که نمی دانی برای زنده ماندن باید دهانت را باز کنی و نفس بکشی یا آن را ببندی. دهان را باز کنی، حلق و گلویت پر می شود از گرد و خاک، طوری که خاک لای دندان ها و روی زبانت لمس می شود، قیزقیز می کند و در معده و ریه هایت می رود. اینجاست آن نقطه ای که به جای «ممد حیات» بودن می شود «مخل حیات» و این می شود که اهواز «آلوده ترین شهر جهان» نام می گیرد.
۱۰ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: چند استفاده متفاوت از گیره لباس

گیره لباس کاربرد های متفاوتی دارد که در این ویدیو به چندتای آنها اشاره شده است.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

رازهایی که هرگز درباره خرید فرش نمی دانستید

نه گفتن به خرید فرش های ارزان قیمت قدم اول است. در ادامه باید چیزهایی درباره تفاوت مهم فرش های ماشینی و دستباف یاد بگیرید.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

ساختمان های خطرناک تهران؛ شاید پلاسکویی دیگر...!

راست می گفتند که «کک به تنور و مورچه خاک بر سر». از روزی که هرستِ پلاسکو در سکوت پس از هاشمی تهران پیچیده دودی به آسمان رفته که پاک شدنی نیست.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

چاقوسازهای زنجان؛ هنرمند یا مجرم؟!

مردم ایران و جهان، زنجان را با چاقوهایش می شناسند. سال هاست که هنر چاقوسازی در زنجان دنبال می شود و به عنوان صنایع دستی در اختیار مردم قرار می گیرد و به کشورهای دیگر هم صادر می شود.
۱۱ روز پیش
مهارت های زندگی

شرایط کار در کارخانه های سامسونگ؛ کسب و کار مرگ

شرکت کره ای سامسونگ الکترونیک از انواع شرکت های فعال در زمینه الکترونیک و فناوری اطلاعات است که در سال 2011 با سود 12 میلیارد دلاری در رتبه بیست و دوم بزرگ ترین شرکت های جهان قرار گرفت. این در حالی بود که از سال 2007 زمزمه هایی درباره محیط کار خطرناک در کارخانه های آن شنیده می شد.
۱۲ روز پیش
مهارت های زندگی

این جملات را به افسرده ها نگویید

روبه رو شدن و تسکین دادن فردی که افسردگی دارد، ساده نیست. افسردگی یک نوع بیماری است، بنابراین نباید بی فکر با آن برخورد کرد. شاید شما بخواهید که با حرف ها و نصیحت هایتان افسردگی طرف مقابل تان را کم کنید اما ممکن است که این تلاش شما تاثیری برعکس دهد.
۱۳ روز پیش
مهارت های زندگی

امام خمینی، مرز اخلاق برای عالم سیاست

حضرت امام(ره) اجرای عدالت را در یک محیط اجتماعی و جامعه به عنوان یک اصل می‌دانند که جزء قوانین زندگی اجتماعی محسوب می‌شود و تا زمانی که اجتماع بشری موجود باشد، همواره این اصل در آن، مورد توجه است.
۱۴ روز پیش
مهارت های زندگی

کسب و کار جدید و فجیع به نام «بارداری»

نمای ساختمان ها کهنه و قدیمی است. روی آجرهای بعضی از آنها هیچ پوششی قرار نگرفته و بعضی پنجره ها آن قدر دود گرفته و سیاه است که تصور جریان زندگی پشت قاب آنها سخت می شود. تمام آپارتمان ها قدیمی و کوچک هستند با درهایی باریک که بعضی های شان نیمه بازند و امتداد راهروی تنگ و بلندی از آنها پیداست.
۱۴ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: چند ترفند که در تعمیرات خانه به دردتان میخورد

این ایده ها را هنگام کار با ابزار در منزل به کار ببرید تا کارها آسان تر شود.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

آیندگان ما را به‌سبب کدام خطای اخلاقی ملامت خواهند کرد؟

در صد سال آینده، انسان‌های عادیِ آن روزگار به ما نگاه می‌کنند و سرشان را تکان می‌دهند، درحالی‌که از عمق مسئولیت‌ناپذیری، پستی و کوته‌فکریِ اخلاقی‌ِ ما در عجب‌اند.
۱۵ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: تبدیل پیراهن مردانه به کوسن!

با پیراهن های قدیمی که قابل استفاده نیستند، کوسن های زیبا درست کنید.
۱۶ روز پیش
مهارت های زندگی

نامه نوشتن؛ سنتی که هرگز نمی میرد

با وجود این که سنت نامه نویسی با ظهور تکنولوژی های جدید با تهدید مواجه شده است اما تا زمانی که انسان قادر به نوشتن است، نامه نویسی نمی میرد.
۱۶ روز پیش
مهارت های زندگی

ممنوعیت تجسس در حریم خصوصی و خلوت مردم و مسئولان

چندی است که رسانه ها به افشای برخی از پرونده های اقتصادی نهادها می پردازند. از اختلاس سازمان تامین اجتماعی گرفته تا ماجرای فیش های حقوقی نامتعارف... اما اینک باید پرسیده شود که تا چه میزان این رویکرد حقوقی است و تا چه میزان آن را می توان منطبق با حق نظارت رسانه ها بر حکومت دانست؟
۱۶ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: اگر پارکینگ خانه تان کوچک است، ببینید

اگر پارکینگ خانه تان کوچک است و هنگام پارک کردن ماشین دچار مشکل میشوید این راه به شما کمک میکند تا خودروی خود را با فاصله ی مناسب از دیوار پارک کنید.
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

مراقبت قمارخانه های آنلاین باشید

دیگر برای قمار کردن نیازی نیست تا به زیرزمین های تاریک و خلوت و ترسناک بروید، کافیست تا در رایانه شخصی خود یا تلفن همراه خود به یکی از سایت های قمار بروید و تمام زندگی خود را به حراج بگذارید و به رویای میلیونر شدن فکر کنید!
۱۷ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: پنج راه کاهش مخارج ماهیانه

با این پنج روش به راحتی مخارج زندگی خود را کاهش دهید.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

درمان کمرویی با این نکته ها

شاید حرف زدن با دیگران خصوصا در جمع، برای‌تان سخت باشد. برای موفقیت در این راه، باید شرایطی را که باعث خجالت و کمرویی‌تان می‌شود بشناسید، دیدگاه و ذهنیت‌تان را در مورد این شرایط تغییر دهید، سپس بر روی مکالمات راحت و دشوار تمرین کنید تا رفته‌رفته مشکل‌تان را حل کنید.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

فاجعه پلاسکو از نگاهی دیگر

فاجعه پلاسکو تبعات سنگینی از لحاظ اقتصادی بر دوش بسیاری تحمیل خواهد نمود. مالکان، کارگران، فروشندگان و بسیاری دیگر چه مستقیم و چه غیرمستقیم که با پلاسکو تابع بودند، ماه های سختی را در پیش رو خواهند داشت.
۱۸ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: چند ترفند استفاده از گیره لباس

از گیره ی لباس میتوان استفاده های بهینه ی زیادی کرد که در این ویدیو نشان داده شده است.
۱۹ روز پیش
مهارت های زندگی

دوستِ خوب یعنی کسی که...

داشتن دوست خوب یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های زندگی است. ارسطو، فیلسوف نامدار یونان باستان، دوست خوب را به منزله‌ی یک روح در دو بدن می‌داند.
۲۰ روز پیش
مهارت های زندگی

ایرانی ها از کِی چای خور شدند؟!

با گذشت بیش از یک قرن از کشت چای در ایران، چای ایرانی در آستانه واگذاردن قافیه بازار به چای های غیرطبیعی با وارداتی قرار دارد.
۲۱ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: روش ساخت شوینده های قوی خانگی

از این شوینده های قوی خانگی برای تمیز کاری در منزل استفاده کنید.
۲۲ روز پیش
مهارت های زندگی

هزینه های ارسال انواع بسته پستی به خارج از کشور

چند سالی می شود که شرکت های حمل و نقل هوایی کار فرستادن بسته های پستی به خارج از ایران را از دوش پست ایران برداشته اند. سرعت ارسال و تضمین برخی از این شرکت ها برای حفظ سلامت بسته، شاید مهم ترین عالم این پیشرفت باشد.
۲۲ روز پیش
مهارت های زندگی

آوار شایعات بر سر پلاسکو

بعد از وقوع حادثه تاسف بار پلاسکو، متاسفانه شایعات زیادی در فضای مجازی شکل گرفت و گروهی بدون آن که به وضعیت روحی خانواده حادثه دیدگان، آتش نشانان و ... توجه کنند، شروع به شایعه سازی کردند.
۲۲ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: سه روش جالب برای بستن بند کتانی

اگر میخواهید بند کتانی را به گونه ای متفاوت ببندید این ویدیو را تماشا کنبد.
۲۳ روز پیش
مهارت های زندگی

چگونه در شبکه‌ های اجتماعی اثرگذار شویم؟

همه شما می‌توانید به یکی از تاثیرگذارترین کاربران در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شوید. تنها کاری که باید بکنید این است که در پلتفرم‌های مختلف حساب کاربری ایجاد کنید و به‌صورت مرتب روی صفحه شخصی خود مطالب را به‌اشتراک بگذارید.
۲۳ روز پیش
مهارت های زندگی

فیلم: راه درست استفاده از ابزار را یاد بگیرید

بعضی ترفند ها هستند که به کارگیری آنها استفاده از ابزار را راحت تر می کند. در این ویدیو به چند تا از این ترفند ها اشاره شده است.
۲۴ روز پیش
مهارت های زندگی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج