سریال های سیاسی تلویزیون؛ از «گسل» تا «علی البدل»

پیش از «گسل» سریال های سیاسی زیادی روی آنتن رفته که از قضا در میان شان آثار کمدی هم یافت می شود و سرمنشا آن به «کاکتوس» می رسید.
۷ ساعت پیش
تلویزیون

نمایش پر آب و تاب «رامبد» در قسمت آخر

نگار جواهریان در آخرین قسمت خندوانه، مهمان برنامه نود بود. رامبد جوان به جای اینکه مصاحبه را روی مسیر همیشگی پیش ببرد، آن را به یک نمایش احساسی بدل کرده و از مسیر حرفه ای خارج شد. دلایل عدم موفقیت قسمت آخر را بررسی می کنیم.
۱ روز پیش
تلویزیون

گیم آو ترونز، پلی میان اسطوره و تاریخ

آیا جورج. آر. آر. مارتین توانسته با هوشمندی، روایت های مختلف در قرون و اعصار و فرهنگ های متفاوت را بجا و درست کنار هم بنشاند و از آن قصه ای امروزی بسازد؟
۱ روز پیش
تلویزیون

برنامه‌ی «وقتشه» به دنبال سلبریتی‌ها نیست!

تا‌کنون برنامه‌های متعددی در خصوص ازدواج ساخته شده بود که چندان مورد اقبال مخاطبان واقع نشد. اما برنامه «وقتشه» به تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری با انتخاب یک بازیگر به عنوان مجری در ابتدا توانست مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.
۳ روز پیش
تلویزیون

نوستالژیک ترین تیتراژهای سریال های تلویزیون

صحبت درباره ماندگاری یک اثر بسیار سخت است؛ به ویژه اگر پای تیتراژها در میان باشد که از موسیقی و تصویر تشکیل می شود. بعضی از این سریال ها بیش از هر چیز با تیتراژهای شان شناخته می شوند و ممکن است روایت آن سریال توان ماندگاری تا به امروز را نداشته باشد.
۴ روز پیش
تلویزیون

«خندوانه»؛ راز ماندگاری یک لبخند

چهار فصل از عمر خندوانه گذشته و سه سال از پخش اولین قسمت آن. این برنامه در هر فصل با همان چهره همیشگی اما رنگ و لعاب تازه و بدیع ظاهر شده است.
۵ روز پیش
تلویزیون

منتظر فصل جدید این سریال‌های جذاب باشید (2)

بدون شک یکی از دغدغه های تماشاگران سریال های جذاب این است که از تاریخ اتمام آن ها اطلاع داشته باشند. البته همانطور که اعلام شدن تمدید این سریال ها برای یک یا چند فصل موجبات خوشحالی طرفداران آن ها را فراهم می کند.
۵ روز پیش
تلویزیون

منتظر فصل جدید این سریال‌های جذاب باشید (1)

بعضی اوقات شبکه های تلویزیونی باید تصمیم بگیرند که کدام یک از سریال های خود را برای چند فصل دیگر تمدید کرده و کدام یک را کنسل کنند.
۶ روز پیش
تلویزیون

نقش‌های تلویزیونی، که بازیگران هالیوود آرزوی آن‌ها را داشتند

تلویزیون چنان به رسانه ی جذاب و پرسودی تبدیل شده که دیگر حتی بازیگران سرشناس و سوپراستار سینمای هالیوود نیز برخلاف گذشته به راحتی وارد دنیای سریال های تلویزیونی می شوند.
۷ روز پیش
تلویزیون

گپی با «سامان دارابی»؛ بچه زرنگ تیرون!

سریال «گسل» یک شخصیت بامزه دارد به نام شوکت کامل. تمام عشقش پراید سفید رنگ است و تعصب خاصی روی اسم آن دارد تا جایی که بقیه هم مجبورند «هاش بک» صدایش کنند نه «هاچ بک».
۷ روز پیش
تلویزیون

شیطنت های دلپذیر «نازنین فراهانی» برای تغییر نقش

پخش اپیزود «دیگری» از مجموعه «روزهای بهتر» با بازی نازنین فراهانی بهانه ای شد تا با او درباره این سریال، مسیری که طی کرده و آینده اش در بازیگری گفت و گو کنیم.
۸ روز پیش
تلویزیون

کامران تفتی: جای کسی را تنگ نکردم

کامران تفتی از برنامه «وقتشه» می گوید؛ برنامه ای که از همین ابتدای راه هم دیده شده، هم نقدهایی جدی به آن وجود دارد!
۱۰ روز پیش
تلویزیون

«جادوی صدا»؛ برنامه ای که نه جادو داشت نه صدا

فصل دوم رقابت «جادوی صدا» روز شنبه به پایان رسید. در گفتگو با حسین خانی، تهیه کننده برنامه، دلایل افت مخاطبان، پخش بی سروصدا و مشکلات برنامه را بررسی کرده ایم.
۱۲ روز پیش
تلویزیون

سریال‌های پرطرفداری که ادامه‌ی آنها ساخته نشد

در سال های اخیر برخلاف باور عمومی و در کمال ناباوری سریال های تلویزیونی محبوب متعددی به یکباره و البته به اشتباه کنسل شده اند. هر روزه نیز خبر می رسد که برخی از سریال های تلویزیونی محبوب دیگر تمدید نخواهند شد و در میانه ی راه طرفداران خود را ناراحت و مبهوت رها خواهند کرد.
۱۲ روز پیش
تلویزیون

چرا باید «دروغ های کوچک بزرگ» را تماشا کنیم؟

درباره سریال «دروغ های کوچک بزرگ» که در قالب فضایی بسیار زنانه، به معنای یک جنایت می پردازد؛ هر چند در جریان تماشای سریال، زندگی آدم ها از اصل جنایت مهم تر می شود.
۱۳ روز پیش
تلویزیون

«عالیجناب»؛ یک مینی سریال ایرانیِ سیاسی و متفاوت

سریال های شبکه نمایش خانگی با وجود پیشرفت های قابل توجهی که داشته اند، در سال های اخیر به سریال های طنز و ملودرام های عاشقانه محدود شده اند.
۱۴ روز پیش
تلویزیون

گفت و گوی صریح با بهروز افخمی: هفت سینما را زنده کرد

اولین برخورد من با بهروز افخمی به بیست سال قبل باز می گردد. من مدیر هنرستان سینمایی «روایت فتح» بودم و او متواضعانه پذیرفته بود علم تحلیل فیلم هنرستان باشد.
۱۵ روز پیش
تلویزیون

سریال های جایگزین برای «گیم آو ترونز»

تعداد سریال‌های خوب با نمره‌های imdb بالای ۸ کم نیستند، اما ما می‌خواهیم در اینجا سریال‌هایی را معرفی کنیم که برخی از ویژگی‌های آن با سریال گیم آو ترونز بخواند.
۱۶ روز پیش
تلویزیون

حدیث میر امینی: نیازی نمی بینم خودم را تغییر دهم

روایت حدیث میر امینی از نقش متفاوتش در سریال «در جستجوی آرامش»؛ با این بازیگر درباره چگونگی خلق کاراکتر دختری معتاد، تلاش برای نجات از افتادن در دام کلیشه و چند مسئله دیگر گفتگو کرده ایم.
۱۷ روز پیش
تلویزیون

دختران دم بخت در فیلم و سریال های ایرانی

یک سوژه بامزه؛ چرا «دختر دم بخت» در سریال های تلویزیونی و فیلم های سینمایی، نقش ثابت چند بازیگر خاص است؟ با آن ها آشنا هستید؟
۱۸ روز پیش
تلویزیون

«شهرزاد دوم» چگونه سقوط کرد؟

فصل دوم از پروژه جذاب شهرزاد حالا دیگر به یک سوم پایانی اش رسیده است. یازدهمین قسمت از این فصل که برخلاف فصل اول که بیش از سی قسمت داشت، تنها 15 قسمت دارد، در بازار عرضه محصولات شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.
۱۹ روز پیش
تلویزیون

مدیرانی که فیلم ساز شدند

واکاوی عملکرد چهار مدیر ارشد تلویزیون که در دوران فراغت از مسئولیت وارد عرصه تولید سریال شده اند. نتیجه فعالیت مهدی فرجی، محمودرضا تخشید، رحمان سیفی آزاد و محمد احسانی در این زمینه چه بوده است؟
۱۹ روز پیش
تلویزیون

کارتون های دوران کودکی، که رمان بودند

در گذشته اقتباس های مجموعه های کارتونی از رمان ها و کتاب ها بسیار بیشتر از امروز بود؛ هرچند که عده ای فضای تیره برخی از آن ها را مناسب سن و سال کودک و نوجوان نمی دانند...
۲۰ روز پیش
تلویزیون

سریال «والاندر»، کارآگاه شاعر جذاب

درباره سریال «والاندر» که داستان هایش در سوئد ظاهرا آرام می گذرد و هر قسمتش روایتگر ماجرای جنایی جذابی است که می تواند مخاطبان بسیاری را پای سریال بنشاند.
۲۱ روز پیش
تلویزیون

«گسل»؛ سریالی علیه مدیران دولتی؟!

«گسل» سریال خوبی است. عیب هایی دارد اما علیرضا بذرافشان از پس خلق دنیای مورد نظر برآمده و حالا که نیمی از سریال پخش شده می توان عنوان موفق به آن اطلاق کرد.
۲۱ روز پیش
تلویزیون

گفت و گو با «پرویز فلاحی پور» درباره نقش‌اش در شهرزاد

گفته های پرویز فلاحی پور از سایه روشن های نقش نصرت در سریال «شهرزاد». او روایتی جالب از ممنوع الکاری و دلیل نافرجام ماندن همکاری هایش با حسن فتحی بیان کرد و دلیل این اتفاق را اسماعیل عفیفه دانست.
۲۲ روز پیش
تلویزیون

چیزهایی که در مورد بازیگران سریال «بازی تاج و تخت» نمی دانید

این روزها همه جا صحبت از سریال «بازی تاج و تخت» و اتفاقات تلخ و شیرین آن است و به جرأت می توان گفت کمتر کسی در میان تماشاگران تلویزیون و علاقمندان عالم سینما وجود دارد که این سریال را ندیده و یا در مورد آن نداند.

سریال های سیاسی تلویزیون ایران

برای مرور مجموعه های سیاسی متر و معیار مشخصی وجود ندارد؛ اگر بخواهیم به صرف روایت یک دوره تاریخی، که مطمئنا با اتفاقات سیاسی هم همراه بوده، به این مجموعه ها بپردازیم، سریال های زیادی در دل داستان اصلی خود مضمونی سیاسی هم داشتند.
۲۳ روز پیش
تلویزیون

7 نکته درباره فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت»

فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» بامداد دیروز به پایان رسید. برخلاف فصول پیشین این سریال، این فصل هفت اپیزود بیشتر نداشت اما اتفاقات و حوادث آن بسیار فراوان بود.
۲۴ روز پیش
تلویزیون

برف، شن، اژدها؛ بررسی قسمت هفتم فصل هفتم «بازی تاج و تخت»

بالاخره به ایستگاه پایانی فصل هفتم از سریال بازی تاج و تخت رسیدیم. این هفته خوشبختانه نه هکرها و نه شعبه‌های رسمی HBO در کشورهای مختلف، نتوانستند خواسته و البته ناخواسته آخرین قسمت این فصل که نام آن «اژدها و گرگ» بود را در اینترنت پخش کنند!

سریال «سرگذشت ناگوار»؛ جذاب و فانتزی اما سیاه

درباره سریال «سرگذشت ناگوار»؛ داستان سریال جذاب، اما غم انگیز و در فضای سیاه و فانتزی روایت می شود و درباره بچه هایی است که با وجود ثروت هنگفتشان، در به در و آواره اند.
۲۷ روز پیش
تلویزیون

بازیگران سریال تاج و تخت، روی صندلی داغ

سال 1996 بود که جورج آر‌آر مارتین رمانی با عنوان «بازی تاج‌ و تخت» منتشر کرد؛ رمانی که این روزها به منبع اصلیِ معروف‌ترین سریال شبکه HBO تبدیل شده‌ است. سریالی که حالا به غیر از مخاطبان شبکه HBO، میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان را پای جعبه جادویی میخکوب می‌کند.
۲۷ روز پیش
تلویزیون

با علیرضا جاویدنیا، مرد دوست‌داشتنیِ رادیو

علیرضا جاویدنیا می‌گوید فضای کار طنز باید شیرین و به‌دوراز تلخی باشد و منوچهر نوذری یکی از کسانی بود که در کارش همیشه این شیرینی را داشت.
۲۸ روز پیش
تلویزیون

این گروه خشن؛ بررسی قسمت ششم فصل هفتم «بازی تاج و تخت»

در هفته‌ای که گذشت شبکه‌ی HBO در یکی از ناامیدکننده‌ترین مواضع ممکن قرار گرفت. ابتدا لو رفتن قسمت ششم این فصل از سریال بازی تاج و تخت آن هم توسط شعبه‌ی رسمی این شبکه در اسپانیا با بهترین کیفیت‌ها جنجال‌ساز و پرسر و صدا بود.

سریال «13دلیل برای اینکه»؛ معضل خودکشی میان نوجوانان

سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» (۱۳ Reasons Why) که داستانی حول محور نوجوانان دبیرستانی داشت به معضل خودکشی در میان این گروه سنی می پرداخت.
۳۰ روز پیش
تلویزیون

سریال «بازی تاج و تخت»، نصف کتابش هم نیست!

در سریال بازی تاج و تخت دیدم، تقریبا نیمی از داستان های فرعی کتاب نبود و از بس از دوستانِ جان پرسیدم فلان آدم کجاست که نتیجه اش این شد فکر کنند دارم قصه را لو می دهم.
۱ ماه پیش
تلویزیون

مرگ هایی که تماشاگران را به خشم آورد

برای طرفداران پرشور سریال های تلویزیونی بسیار سخت است که با برخی از شخصیت های سریال های محبوب خود همزادپنداری نکرده و به آن ها وابسته نشوند. به همین دلیل وقتی که یکی از شخصیت های محبوب داستان در سریال کشته می شود این طرفداران ممکن است درمانده شده و به شدت ناراحت شوند.
۱ ماه پیش
تلویزیون

درباره‌ی سریال فوتبالیِ «لژیونر»

پخش سریال لژیونر از نیمه گذشته است. سریالی كه روزهای زوج ‌ ساعت هفت عصر و 11 شب، روی آنتن شبكه پنج می‌رود. لژیونر با حضور بازیگران شناخته شده‌ای مانند محمدرضا شریفی‌نیا، حسن پورشیرازی، معصومه آقاجانی، لاله صبوری، مهرداد ضیایی و زهیر یاری درباره ورزش و به‌خصوص فوتبال است.
۱ ماه پیش
تلویزیون

صحنه هایی واقعی از سریال «بازی تاج و تخت»

یکی از جنبه های زیبایی شناختی و جالب سریال «بازی تاج و تخت» نبردها، کشتارها و توطئه های شخصیت های اصلی داستان است که حقیقتاً انسان را متحیر می سازند.اما نکته ی جالب تر این است که اگر چه نویسنده ی داستان سریال از تخیلات خود در به تحریر درآوردن این عناصر استفاده کرده اما هر یک از آن ها در واقع تمثیلی از یک رخداد واقعی تاریخی هستند.

هواداران سریال «بازی تاج و تخت»، چه تیپی هستند؟

در میان طرفداران دوآتشه بازی تاج و تخت، همه نوع شخصیتی پیدا می‌شود؛ از کتاب‌بازهای سریال‌گریز گرفته تا کسانی که بی‌خاصیت‌ترین برنامه‌های تلویزیونی هم از زیر دستشان درنمی‌رود.

نگار عابدی؛ زنی جیغ جیغو یا آرام و مهربان

نگار عابدی بازیگر نقش‌های آشنا در سریال‌های« شمعدونی» و«‌پادری» برای خیلی از علاقه‌مندان سینما با بازی‌ در فیلم‌های« یه حبه قند»، « دهلیز»، «آبنبات چوبی» و امسال با« سد معبر» به یاد آورده می‌شود.
۱ ماه پیش
تلویزیون

جوخه‌ی انتحار؛ بررسی قسمت پنجم فصل هفتم «بازی تاج و تخت»

قسمت پنجم از فصل هفتم این سریال که ایست‌واچ نام دارد، به راحتی می‌تواند لقب بدترین قسمت این فصل تا اینجا را یدک بکشد؛ آن هم در حالی که چند اتفاق بسیار بسیار هیجان‌انگیز در آن به وقوع پیوست و شاید از از مهم‌ترین راز‌های تاریخ سریال در آن فاش شد.

گفت و گو با «جورج آر. آر. مارتين»، خالقِ بازی تاج و تخت

سريال «بازي تاج‌وتخت» مجموعه سريال تلويزيوني فانتزي حماسي است كه ديويد بيناف و دي. بي. وايس براساس رمان‌هاي پرفروش جورج آر. آر. مارتين يعني «ترانه يخ و آتش»، ساخته‌اند.
۱ ماه پیش
تلویزیون

بازیگرهای مجری شده و مجری های بازی کرده

میان بازیگر بودن و مجری بودن تفاوت و فاصله زیاد است اما خیلی ها این فاصله را نادیده می گیرند و هر دو حیطه را تجربه می کنند.

رضا داوودنژاد؛ پنچری و شوخی های بامزه و بی مزه اش

رضا داوودنژاد از آن دست کمدین هایی است که در طول این سال ها خیلی کم او را در تلویزیون دیدیم؛ اتفاقی که باعث شده هنوز هم برای مخاطب تازگی داشته باشد و تصویرش در نقش های مختلف لوس نشده باشد، البته این دوری چندان هم خودخواسته نبود و به دلیل این که مدتی بیمار بود، چند سالی از فضای کارهای سنگین تلویزیونی فاصله گرفت.
۱ ماه پیش
تلویزیون
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج