پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«عصبانی نیستم» ساخته ی رضا درمیشیان نتوانست بر غول توقیف غلبه کند و عاقبت در روزهای نزدیک به انتخابات به شکل غیرقانونی در بازار یافت می شود همین که در نزدیکی انتخابات چنین فیلم بحث برانگیزی بیرون آمده نمی دانم اتفاقی است یا...مهم تر این که «عصبانی نیستم» اثر قابل توجهی است.
۲ روز پیش
عمومی

بازی مردان هنر در زمین مردان سیاست!

شاید اگر دوازده سال پیش در انتخابات ریاست جمهوری سال هشتاد و چهار محمود احمدی نژاد در میان شگفتی همگان به مقام ریاست جمهوری ایران نمی رسید، امروز بحث فیلم های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری تا بدین حد پردامنه و البته کنجکاوی برانگیز نمی شد.

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«یک روز بخصوص» ساخته ی همایون اسعدیان که پیش از این از او آثاری نظیر «طلا و مس» و «بوسیدن روی ماه» را دیده ایم.
۹ روز پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«مفت آباد» به کارگردانی پیمان تیمور تاش که اولین تجربه اش هم هست در گروه هنر و تجربه در حال اکران است.
۱۶ روز پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

مجموعه «دیوار به دیوار» شاید موفق ترین مجموعه نوروزی تلویزیون بود. سامان مقدم پس از «شمس العماره» دوباره به تلویزیون بازگشت و با بازیگرانی مثل پژمان جمیشدی، امیرمهدی ژوله، فرهاد آئیش و رویا تیموریان، طنز موقعیت موجود در کار که در قالب الگوی روابط بین همسایه ها جای گرفته به خوبی پرداخت شده و سریال را با مزه نشان می دهد.
۲۳ روز پیش
عمومی

تاریخ چاپ؛ بر سر دوراهی تکنولوژیک

«آیا اینترنت می تواند نیاز مطالعه روی کاغذ و به صورت کتاب جلد شده را بگیرد؟» بعضی ها معتقدند هرگز، این تب به زودی فروکش می کند و مطالعه روی کاغذ دوباره رونق می گیرد.
۱ ماه پیش
عمومی

امیدی به رستگاری کتاب های ورشی نیست؟

خدمت شما عرض کنم که قبلا کتاب هایی در بازار دیده می شد که نوعی گرته برداری از نسخه های خارجی بود. این کتاب ها را فوتبالی های هم نسل من بر می داشتند و به اسم خودشان چاپ می کردند.

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«هلن» کاری از علی اکبر ثقفی با بازی بازیگرانی نظیر: پژمان بازغی و رویا نونهالی. داستان دختری به نام هلن که می خواهد با پسری به نام اشکان از ایران برود.
۱ ماه پیش
عمومی

فرهنگ و هنر در سالی که گذشت

فرهنگ و هنر در سالی که گذشت مثل تمام سال ها فراز و نشیب داشت و مثل تمام سال ها افرادی بودند که بیشتر از دیگران نامشان شنیده می شد. در این جا فهرستی از گل درشت های عرصه های مختلف فرهنگ و هنر را آورده ایم، باشد که مقبول افتد.
۱ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«سیانور» یک پیشنهاد قابل تامل برای آن دسته از علاقه مندان به سینماست که از هجوم فیلم های کم مایه ی تلویزونی روی پرده سینما خسته شده اند و طالب یک فیلم واقعا سینمایی هستند.
۲ ماه پیش
عمومی

کتاب خوان ها در ایران؛ عزیزم کجایی، دقیقا کجایی؟

شنیده‌ایم که جامعۀ امروز دچار بی‌مسئلگی یا اگر ترجیح می‌دهید، گرفتار مسائل کاذب است. آدمیان می‌کوشند تا با خودشان، با مسائلشان و به‌طورکلی با حقیقت مواجه نشوند و در نتیجه مسائل کاذبی را جعل می‌کنند تا چند صباحی با آن‌ها خوش باشند؛ این جعل مسائل کاذب وجه دیگری از کارکرد فرهنگ عمومی است .
۲ ماه پیش
عمومی

مهم ترین رسانه های آمریکاییِ ضدترامپ

دونالد ترامپ روز گذشته یکبار دیگر به رسانه های آمریکایی حمله کرد. بهانه او این بار گزارش روزنامه نیویورک تامیز درباره علت استعفای مایکل فلین است. این روزنامه مدعی شده بود مامور امنیت ملی ترامپ با مقامات اطلاعاتی روسیه ارتباط داشته.

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«خوب، بد، جلف» این تجربه کارگردانی پیمان قاسمخانی است که در جشنواره فجر مورد استقبال واقع شد.
۲ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«ایستاده در غبار» به کارگردانی محمد حسین مهدویان به شبکه نمایش خانگی آمده.
۲ ماه پیش
عمومی

چگونه کودکمان بازیگر سینما و تئاتر شود؟

آموزشگاه پانیذ اولین آموزشگاه تخصصی کودک و نوجوان در ایران است. که با ده سال سابقه آموزش در زمینه بازیگری سینما و تئاتر توانسته است هنرجویان بسیاری را به عرصه حرفه ای بازیگری معرفی نماید. هم اکنون تعداد زیادی از هنرجویان آموزشگاه پانیذ در بسیاری از پروژه های حرفه ای سینما و تئاتر و تلویزیون هنر آفرینی می کنند.
۲ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

خب جشنواره فجر است و باید از خوب ها نوشت. تا این جای کار که چهار روزی از جشنواره گذشته، نسبت به سال قبل به نظر جشنواره کم رمق تری در پیش داریم.
۲ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

اوضاع سینما معمولا در روزهای منتهی به جشنواره فیلم فجر جالب نیست، قاعده کار این گونه است که فیلم ها ی بی پناه تر را در این دوره اکران می کنند، چون دوره صبر و انتظارمخاطبین پیگیرتر سینما برای شروع جشنواره فجر است.
۳ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«ناردون» ساخته ی فریدون حسن پور به نمایش خانگی آمده. حسن پور پیش از این آثاری چون «من و زیبا» و یا «وقتی همه خواب بودند» را ساخته. داستان «ناردون» در مورد اهالی یک روستا است که معضل عجیی دارند؛ قبرستان روستا جایی برای دفن ندارند و مجبورند اجساد را به روستای مجاور منتقل کنند.
۳ ماه پیش
عمومی

«اکیپ»؛ اولین سریال اینستاگرامی!

«اکیپ» نخستین سریال اینستاگرامی ایران و به ادعای فیلم‌ساز اولین سریال جهان است. وحید قنات‌آبادی، طراح، نویسنده و کارگردان این سریال مدعی این عنوان است.
۳ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«آبنبات چوبی» ساخته ی حسین فرحبخش، کاری است که می شود برای تماشا در منزل انتخابش کرد.
۳ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

فیلم «من» به کارگردانی سهیل بیرقی به شبکه نمایش خانگی آمده.
۳ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«خانه ای در خیابان چهل و یکم» به کارگردانی حمید رضا قربانی دستیار سابق اصغر فرهادی به تازگی اکران شده. فیلم داستان برادر کشی است.
۴ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«وارونگی» اثر بهنام بهزادی به تازگی اکران شده، فیلمی با بازی سحر دولتشاهی، علی مصفا، ستاره پسیانی و ...داستان در مورد دختر جوان و مجردی است که سال هاست تحت تاثیر تصمیمات دیگران زندگی کرده است و حالا به مرحله ای رسیده که باید یک تصمیم مهم بگیرد.
۴ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«جنجال در عروسی» ساخته سه بعدی سید رضا خطیبی در ژانر سینمای کودک اکران شده، فیلم از بازیگرانی نظیر: علیرضا خمسه، نعمیه نظام دوست و میرطاهر مظلومی بهره می برد و داستان یک عروسی جنجالی است که بچه ها را در باغ محل برگزاری مراسم راه نمی دهند و بعدتر بچه ها می فهمند با یک دسته قاچاقچی مواجه اند.
۴ ماه پیش
عمومی

گرافيك امروز ايران مديون «مرتضی مميز» است

شايد زيباترين تاثيري كه استادي روي شاگردش گذاشته را بتواني توي بغض‌هاي شاگردش ببيني، وقتي از آن استاد ياد مي‌كند. «ايرج ميرزا عليخاني»، دوست، همكار، همراه و شاگرد خلف پدر گرافيك ايران بود كه هنوز هم نام استادش كه مي‌آيد، مكث مي‌كند، و بغض و دلتنگي‌اش را پشت لبخندي مي‌پوشاند.
۴ ماه پیش
عمومی

نقاش‌ها آدم‌هاي خوشبختي هستند

ششمين نمايشگاه خط‌نگاره‌هاي ابراهيم حقيقي با عنوان «نقش غلط» اين‌روزها در گالري «آ» در حال برگزاري است. حقيقي جديدترين خط‌نگاره‌هايش را بر اساس اشعار حافظ كار كرده و در آن بر اساس همان شيوه آشنا در نمايشگاه‌هايش بيست‌و‌چند تابلو را به نمايش گذاشته است.

روشنفکران ایرانی از کجا پیدایشان شد؟

روشنفکران غیرانقلابی و یا اصلاح طلب به هیچ وجه خواهان زیر و رو کردن مناسبات اقتصادی و سیاسی در جامعه نبوده بلکه کوشش آنها معطوف به تغییر و تحول در بخش های خاصی از جامعه بود.

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«لاک قرمز» به کارگردانی سید حاتمی فیلمی خلاف جریان این روزهای سینما است.
۴ ماه پیش
عمومی

اين نقاشی بود كه به سراغ پرويز می آمد

پرويز كلانتري كارش را براي كودكان در همان سال‌هايي شروع مي‌كند كه انتشارات فرانكلين و اميركبير برنامه‌اي براي انتشار كتاب‌هاي كودكان و نوجوانان ترتيب مي‌دهند. او بعدتر به كانون مي‌رود و كارش را در اين زمينه كامل مي‌كند.

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«سه خواهر» نوشته ی آنتوان چخوف به کار گردانی مرتضی اسماعیل کاشی در تالار مولوی در حال اجراست و اتفاقا با استقبال هم مواجه شده. کاری فیزیکال و اصیل که هم آموزه های یوگا را دارد و هم توامان از آموزه های روانشناسی یونگ و فرویدی بهره برده.
۴ ماه پیش
عمومی

گرافیتی؛ هنر خیابانی نامشروع

وقتی که صحبت از هنر خیابانی می شود، قبل از هر چیز باید خیابان را بشناسیم. فضایی که هر روز به شهروندان تعلق می گیرد. این تعلق چه شرایط و تعریفی دارد؟

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«نیمه شب اتفاق افتاد» دومین کار تینا پاکروان پس از «خانوم» روایت یک عشق نامتعارف میان یک بیوه زن با پسری جوان است، البته با این تفاوت که زن بیوه داستان نه نیاز مالی خاصی دارد و موقعیت اجتماعی پایین دستی او عاشق پسر جوان است و از ابراز عشقش ابایی ندارد.
۵ ماه پیش
عمومی

كامبيز درم‌بخش: حرف‌هايم را با تصوير مي‌گويم

كامبيز درم‌بخش واقعا پركار است. نمونه‌اش نمايشگاهي است از طرح‌ها، نقاشي‌ها و عكس‌هاي كامبيز درم‌بخش كه در گالري آريانا برگزار شد؛ نمايشگاهي با عنوان «آتيش زدم به مالم» با بيش از ٥٧٠ طرح، نقاشي و عكس با قيمت‌هاي مختلف، از چندصد هزار تومان گرفته تا چند ميليون. درم‌بخش در اين سال‌ها به خاطر همين پركاري هر سال چهار يا پنج نمايشگاه هم برگزار كرده است.

ستاره‌های معروفی که صاحب رسانه هستند

جنگ امروز دنیا، جنگ رسانه‌هاست و در این جنگ کسی پیروز است که مسلح به رسانه قوی‌تری باشد و برای همین بسیاری از چهره‌ها برای قدرتمند شدن و شنیده شدن حرف‌هایشان به دنبال رسانه رفته‌اند.
۵ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«خشم و هیاهو» داستان خسرو و حنا است، خسرو خواننده ی معروفی است که زن و زندگی دارد اما وارد رابطه ای می شود که مورد تایید عرف جامعه نیست، حنا دختر جوان دانشجویی که از فرط علاقه به خواننده جوان وارد زندگی خسرو پارسا می شود.
۵ ماه پیش
عمومی

ایران در دهه 60 مُبلغ می خواست نه شاعر

عبدالجبار کاکایی از جمله شاعرانی است که در طول حیات فکری و ادبی خود القاب متفاوتی همچون انقلابی، متعهد و همین طور فتنه گر را تجربه کرده و به موازات حضور در برنامه های تلویزیونی و جشنواره های ادبی از سخنرانی در فرهنگ سراها منع شده است.

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«زاپاس» ساخته برزو نیک نژاد خیلی زود به شبکه نمایش خانگی آمده، فیلمی که داستان ازلی و ابدی رسیدن دو دلداده را به هم روایت می کند.
۵ ماه پیش
عمومی

بلاتکلیفی در سیاست های فرهنگی؛ از دولت سازندگی تا تدبیر و امید

«سیاست فرهنگی» چیست؟ این عبارت از چهار دهه پیش در اغلب کشورهای جهان و به مرور نیز در ایران و پس از انقلاب فرهنگی و تشکیل شورای عالی انقلاب پدید آمد.

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«متولد65» به کارگردانی مجید توکلی و با بازی هنگامه حمیدزاده و پدرام شریفی، یک فیلم سینمایی اصیل از این لحاظ که قصه دارد و دنبال ادا و اطوارهای شبه روشنفکرانه نیست و البته کلی رویا پردازی دارد.
۶ ماه پیش
عمومی

وزارت ارشاد فقط در دوره اصلاحات مرجعیت داشت

چرا با وجود قریب به چهار دهه سیاست گذاری فرهنگی در کشور هنوز فهم و تفاهم نظر منسجمی از این مقوله در میان متولیان این حوزه، از سیاست گذار گرفته تا مجری، وجود ندارد؟

هنر ایران زیر پای تحریم ها

لیلی جاسمی، شیفته ایران است و حسرت می‌خورد چرا دنیا و مشخصا اروپا از این همه خوبی و بزرگی بی‌خبر است. در این راه برای «سوفیاگالری» که با دو دوست جوان دیگرش آن را بنیان نهاده، نقش راهبردی قائل است. او و دوستانش در سوفیاگالری قصد دارند باد به پرچم هنر ایران در قلب لندن بدمند، شاید شما هم با خواندن این مصاحبه با ما هم‌نظر شوید.
۶ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«سیانور» بهروز شعیبی به سینماها آمده، اثری در باب گروه های چپ در دهه ی پنجاه که وقتی کارگردان خوش ذوقی چون شعیبی را بالای سر خود دارد که وسوسه کننده نشان می دهد.
۶ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«نفس» ساخته نرگس آبیار، فیلم سازی که با شیار143شناخته شد و به نوعی در سینمای ایران جایگاهی پیدا کرد.
۶ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

«خشکسالی و دروغ» بالاخره رنگ پرده را دید. فیلمی که پدرام علیزاده از روی متن محمد یعقوبی آن را ساخته و در آن بازیگرانی نظیر: محمدرضا گلزار،علی سرابی و پگاه آهنگرانی بازی می کنند. فیلم به طور خاص به «دروغ» می پردازد و این مضمون را در چهار رابطه بسط می دهد و البته در سطح بعدی این کنش های خانگی و خانوادگی را به اجتماع می کشاند.
۷ ماه پیش
عمومی

پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته

نمایش «دوشس ملفی» بر اساس متنی انگلیسی است که در مورد ماجرایی ایتالیایی نوشته شده و مربوط به قرن هفدهم پس از میلاد است
۷ ماه پیش
عمومی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج