دانستنی‌ های جالب (147)

در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
۵ ساعت پیش
جالبترین ها

دورافتاده ترین جزیره جهان

تریستان یک جزیره آتشفشانی در وسط اقیانوس اطلس در فاصله 2816 کیلومتری از نزدیک ترین خشکی در آفریقای جنوبی و 3360 کیلومتر از نزدیکترین خشکی در آمریکای جنوبی قرار دارد.
۱۰ ساعت پیش
جالبترین ها

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (125)

تنها چیزی که آدمی از تماشا کردن و دیدن آن هیچ گاه خسته نخواهد شد زیبایی هاست. تامل و فوکوس روی جزئیات حاضر در این تصاویر که از سرتاسر دنیای زیبایمان گرد آوری شده است، بار دیگر ذکر «فتبارک الله احسن الخالقین» را بر زبانتان می آورد.
۱۰ ساعت پیش
جالبترین ها

بخش هایی از پارتنون در لندن

یک موزه باید گنجینه های هنری که مدت ها پیش از کشوری دیگر به دست آمده را نگه دارد یا آن ها را به کشور اصلیشان بازگرداند؟ این بحثی است که پیرامون الگین ماربلز مطرح شده است.
۱۱ ساعت پیش
جالبترین ها

خانه های شناور روی دریاچه!

در طول سال ها، دریاچه تبدیل به مکان محبوبی برای ماهیگیری شد و تعدادی کلبه چوبی کوچک توسط مردم محلی روی دریاچه ایجاد شدند با گذرگاه های تخته ای روی دریاچه که به آن ها می رسید.
۱۱ ساعت پیش
جالبترین ها

ستاد مبارزه با چرندیات (67)

در این سری مطالب سعی داریم به بررسی دروغ ها و شایعات مشهوری که در هر از چند گاهی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به راه می افتند بپردازیم و با مستندات آن ها را برای شما تحلیل کنیم تا شاید قدم کوچکی در مسیر آگاه سازی مخاطبان عزیز باشد.
۱۲ ساعت پیش
جالبترین ها

برندگان رقابت عکاسی حیات وحش WildlifePhoto

رقابت عکاسی از حیات وحش با عنوان WildlifePhoto هر سال برگزار و برنده های آن اعلام می شوند. در سال ۲۰۱۶ نیز این رقابت به رسم همیشه برپا شد و به تازگی برنده های آن معرفی شده اند.
۱۲ ساعت پیش
جالبترین ها

ساکنان صحرا؛ مردمی که در تپه های آوازه خوان زندگی می کند

عکاس لندنی «دن جوزف» پس از دیدن اثر عکاسان دیگر از عشایر مغول که در مراتع زندگی می کنند، تصمیم گرفت از زندگی مغولان در صحرا عکاسی کند.
۱۲ ساعت پیش
جالبترین ها

ربات پلیس هم آمد

این ربات می تواند بدون کمک انسان سالن های ترمینال و فرودگاه ها را گشت زنی و چهره ی مسافرین را اسکن کند. همچنین می تواند به سوالات مسافرین پاسخ دهد ، سطح درجه حرارت را اسکن نموده و خطر آتش سوزی را هشدار دهد.
۱۳ ساعت پیش
جالبترین ها

دنیای آبشارهای یخ زده دریاچه پلیتیویس

«تاماس توت» اخیرا به سفر عکاسی کوتاه به یکی از بزرگترین پارک های ملی کرواسی در اطراف دریاچه پلیتیویس رفته است.
۱۳ ساعت پیش
جالبترین ها

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ نوشیدنی تاریک

آلیسون آلنگواد ( Alison Alngevad ) این عکس فوق العاده را در جنوب آفریقا و در حفاظتگاه خصوصی زیمانگا گرفته است.
۱۳ ساعت پیش
جالبترین ها

ماجرای دختر مردی که خودش را پیامبر می‌دانست!

اِرویل لو بارُن، پدر آنا، رهبر یک آیین چند همسری بود که مسئولیت 20 قتل را نیز بر عهده داشت. ارویل خودش را پیامبر خدا بر روی زمین معرفی کرده بود و 13 همسر داشت. برایان ویلِر این ماجرای خواندنی را برای شما گزارش می‌کند.
۱۴ ساعت پیش
جالبترین ها

دختر 20 ساله ای که شبیه 60 ساله هاست!

زارا هارتشون از 12 سالگی به علت بیماری که از مادرش تریسی گیبسون به ارث برده بود با زنان 40 یا حتی 50 ساله اشتباه گرفته می شد.
۱۴ ساعت پیش
جالبترین ها

سوشی 100 دلاری با یک لایه از ورقه طلا

ژاپنی ها هر سال روز سوم فوریه را جشن می گیرند که به آن سیتسوبون (Setsubun) گفته می شود. این یک سنت قدیمی است و خانواده ها برای دور کردن نیروهای شیطانی از خانه و دعوت خوشبختی به زندگی خود، مراسم ویژه ای را به جا می آورند.
۱۴ ساعت پیش
جالبترین ها

مومیایی های آتش در فیلیپین

در اوایل قرن بیستم مومیایی های آتش در فیلیپین پیدا شدند. عجیب بودن شکل ظاهری آنها از یک سو و انعکاس فرهنگ منحصر به فرد قبایل منزوی و دور افتاده از جهان از سوی دیگر باعث به سرقت رفتن تعدادی از مومیایی ها شد، تا جایی که دولت فیلیپین تصمیم گرفت تا این گنج های باستانی مردم را به مکان های دور از دسترس و غارهای مهر و موم شده ببرد و نگهداری کند.
۱۵ ساعت پیش
جالبترین ها

پاراگراف کتاب (109)

ما در اینجا سعی کرده ایم با انتخاب گزیده هایی متفاوت و زیبا از کتاب های مختلف آثار نویسندگان بزرگ، شما را با این کتاب ها آشنا کرده باشیم، شاید گام کوچکی در جهت آشتی با یار مهربان کودکی مان برداشته باشیم.
۱۵ ساعت پیش
جالبترین ها

حقایقی درباره مخوف‌ترین قاتل دنیا

بدون شک کشتن یک انسان دیگر یکی از بدترین جرم‌هایی است که هرکسی هم نمی‌تواند آن را انجام دهد، با این‌حال هستند کسانی‌که خیلی هم خوب مشغول آدم کشتن هستند، از قاتل‌های سریالی تا مزدورهایی که برای پول دست به این کار می‌زنند و با برنامه‌ریزی برای کشتن آدم‌ها قدم برمی‌دارند.
۱۵ ساعت پیش
جالبترین ها

شباهت جالب شخصیت های دیزنی به مدل ها

در دنیای کارتون ها و انیمیشن ها، تمام غیر ممکن ها ممکن می شوند و هر چیزی می تواند رنگ واقعیت به خود بگیرد. ما در آثار کارتونی شاهد آن هستیم که قوری ها به حرف درآمده و یا حیوانات زندگی مشابهی با انسان ها دارند.
۱۵ ساعت پیش
جالبترین ها

اولین استخراج نفت در ایران

یکصد و هشت سال قبل قبایل کوچ نشین بختیاری که از مسجد سلیمان عبور می کردند تنها کسانی بودند که در مسیر خود داربست ها و میله های بلند و لوله های ضخیم که ایستاده در زمین فرورفته و مشغلو حفاری بود را مشاهده می کردند؛ آنها نمی دانستند صدایی که از این هیولا در دشت می‌پیچید و تا صدها متر آن سو تر به گوش می رسید به زودی همه جهان را بر می داشت.
۱۶ ساعت پیش
جالبترین ها

آداب سلام دادن در ملل مختلف دنیا

آداب سلام دادن از کشوری به کشور دیگر متفاوت است که به نوعی نشان دهنده احترام به دیگران است. کمی درباره آداب و رسوم فرهنگ های دیگر بدانید تا بدانید هنگام سفر به کشورهای دیگر چگونه رفتار کنید.
۱۷ ساعت پیش
جالبترین ها

یک خانواده مقدونیه ای با 3 گرگ بالغ زندگی میکنند

خانواده اسماعیلی بر خلاف باور عموم که گرگ ها را حیوانات وحشی قلمداد میکنند زندگی آرام و شادی را در کنار یکدیگر سپری میکنند.
۱۸ ساعت پیش
جالبترین ها

ایران 330 سال پیش از نگاه جهانگرد اروپایی

10 سال قبل از پایان حکومت شاه سلیمان صفوی، تجار ایرانی حاضر در اروپا پیشنهاد روابط تجاری با سوئد را با «کارل یازدهم» پادشاه وقت این کشور در میان می‌گذارند. به دستور او و در سال 1684میلادی، هیأتی به سرپرستی «لودویک فابرتیوس» برای بررسی شرایط و رایزنی راهی ایران می‌شود.
۱ روز پیش
جالبترین ها

اینفوگرافی؛ محبوب سفره ها چقدر چاق تان می کند؟

عموما تركيبي است از گوشت و سبزيجات و گاهي مغزها و اصولا چرب و چيلي. اين تركيب جادويي و لذيذ از لحاظ كالري هم بالطبع پر و پيمان است اما از آنجا كه تا بوده و نبوده، برنج آدم بَده داستان رژي مهاي لاغري است،
۱ روز پیش
جالبترین ها

سوار بر آرامش در هند!

ساخت خانه های قایقی الهام گرفته از معماری سنتی کرالا است که با افسون لاکچری و مدرنیته ترکیب شده تا دل مهمانان را برباید.
۱ روز پیش
جالبترین ها

سنگ نوشته عاشقانه ای که ماندگار شد

داستان حدود 30 سال پیش آغاز می شود. در آن زمان یک خانه سفید کوچک در کنار جاده 103 وجود داشت که از نیوبری عبور می کرد و یک مزرعه پرورش مرغ در حیاطش داشت. در این مزرعه یک دختر بسیار زیبای شانزده ساله به نام گرچن رول زندگی می کرد.
۱ روز پیش
جالبترین ها

اینجا ایران است (125)

همه ما در طول زندگی روزمره خود در شهر یا روستای خودمان در محل کار، مسیر خانه و .... خلاصه همه جا با صحنه ها و اتفاقاتی رو به رو میشویم شاید خیلی مهم نباشد ولی لحظه ای ما را به توقف و نگاه عمیق وا می‌دارد. که همیشه پس از آن به سادگی از آن عبور می‌کنیم. ولی چرا این لحظات زیبا ولی غیر مهم ثبت نشود؟
۱ روز پیش
جالبترین ها

خواب هایی که تاریخ علم و ادبیات را متحول کردند

انیشتین نظریه نسبیت را پس از یک رویای زنده کشف کرد. او در خواب خود را سوار بر سورتمه ای دید که از شیب یک کوه به سرعت پایین می آید. سرعت او آنقدر افزایش می یابد که به سرعت نور نزدیک می شود تا جایی که رنگ ستاره ها را منقلب می بیند.
۱ روز پیش
جالبترین ها

جادوی رنگ‌ها (77)

گزیده ای از نقاشی های برتر دنیا اثر نقاشان و هنرمندان بزرگ تاریخ، دستمایه سری جدید مطالبمان با عنوان «جادوی رنگ ها» است.
۱ روز پیش
جالبترین ها

حراج تلفن ویرانگر هیتلر در جنگ جهانی

این تلفن در اصل از نوع «باکلیت» به رنگ مشکی بوده است که با قرمز سیر رنگ شده و نام هیتلر بر آن حک شده بود. این قطعه تاریخی پس از شکست آلمان در سال 1945 در پناهگاه زیرزمینی رهبر نازی پیدا شد.
۱ روز پیش
جالبترین ها

ماندالای شنی؛ مراسم سنتی تبتی ها

ماندالاها با طرح های سنتی از جمله شکل های هندسی و بسیاری از نمادهای معنوی باستانی تزئین می شوند. در بودیسم تبتی، ماندالاها با ماسه های رنگی ایجاد می شوند.
۱ روز پیش
جالبترین ها

بیابان در نیویورک

"بیابان در شهر" عنوان پروژه عکاسی است که در آن خیابان های شلوغ چند شهر بزرگ جهان در خلوت ترین ساعات شبانه روز به تصویر کشیده شده است.
۱ روز پیش
جالبترین ها

زمین گلف شناور در ایالت آیداهو

این مقصد تفریحی در ساحل شمالی «کور دلین» قرار دارد و با زمین گلف شگفت انگیزش مشهور است که بخشی از آن روی یک جزیره مصنوعی متحرک در وسط دریاچه قرار دارد.
۱ روز پیش
جالبترین ها

جشنواره پرتقال بازی ایتالیایی ها در شهر «ایوریا»

در جشنواره نبرد پرتقالی ایتالیایی ها، ده ها هزار نفر، بیش از ۴۰۰ تن پرتقال را به سمت یکدیگر پرتاب می کنند.
۱ روز پیش
جالبترین ها

ریوربوردینگ در طولانی ترین یخچال طبیعی اروپا

هیدروسپیدینگ یا ریوربوردینگ شکلی از ورزش های مخاطره آمیز است که شرکت کنندگان به حالت دمر روی یک تخته فوم سخت دراز می کشند و با سرعت با جریان آب حرکت می کنند.
۱ روز پیش
جالبترین ها

شادی یعنی... (45)

در زندگی همه ما رخ داده است؛ لحظه ها و اتفاقات کوچکی که شاید بسیار ویژه نباشند، ولی دلچسبی و لذت بخشی آن لحظه ها و اتفاقات بسیار بزرگ است و شیرینی خاصی دارد. اتفاقاتی که بهانه ای دلچسب برای داشتن یک حس خوب و تکرار نشدنی هستند، حسی که هر چند کوتاه باشد، ولی تاثیر بسزایی بر روح و آرامش آدمی دارد. حسی که همه ی ما آن را با "شادی" می‌شناسیم.
۱ روز پیش
جالبترین ها

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ لحظه برخورد صاعقه

در یکی از روزهای تابستان گذشته، David Rankin، توانست این تصویر را در زمان وقوع طوفانی سهمگین و از لحظه ی برخورد صاعقه به صخره های سرخ ( Vermilion Cliffs ) ثبت کند. این صخره ها در یوتای جنوبی و آریزونای شمالی واقع شده اند.
۱ روز پیش
جالبترین ها

20 اختراع مبتکرانه و خلاقانه

از زمان های گذشته تا به حال، بشر همواره تلاش نموده که نیازهای روزمره خود را برطرف کند. به همین منظور، مخترعین و دانشمندان زندگی خود را فدا کردند تا انسان امروزی در آسایش کامل به سر ببرد.
۱ روز پیش
جالبترین ها

8 تاثیر عجیب زندگی در فضا بر روی بدن انسان!

اسکات کلی، یکی از فضانوردان سابق سازمان ناسا، اخیرا برای پیشرفت علم مدت زمانی معادل 340 روز را در ایستگاه فضایی بین المللی که با سرعتی معادل 28,154 کیلومتر بر ساعت دور زمین می گردد، سپری کرده است.
۱ روز پیش
جالبترین ها

قاشقی که طعم غذا را بهتر می‎کند!

بدون در نظر گرفتن اینکه چه روشی مناسب تر است؛ اما خوردن غذاهای کرمی و خامه‎ای مثل کره بادام زمینی یا نوتلا با انگشت دست خوشمزه‌تر است. به نظر می‌رسد این کار، صمیمیت را به غذا اضافه می‎کند و مزه‎اش را هم بهتر.
۱ روز پیش
جالبترین ها

زندگی زیرزمینی در لاس وگاس

در زیر چراغ های معروف و پر زرق و برق لاس وگاس، دخمه پرپیچ و خمی از تونل های زیرزمینی نهفته است. این تونل 320 کیلومتری محل زندگی حدود هزار فرد بی خانمان است .
۱ روز پیش
جالبترین ها

لباس های زنان اقوام جهان

در گوشه و کنار کره زمین اقوام گوناگونی با فرهنگ ها و سنت های متنوع زندگی می کنند. هر چند که کت، پیراهن و شلوار لباس غالب میان مردم جهان شده است اما بسیاری از اقوامی که در دور و نزدیک دنیا زندگی می کنند هنوز به پوشش های سنتی شان وفادار هستند.
۲ روز پیش
جالبترین ها

حیوان خانگی این خانواده آمریکایی بوفالوی 1تنی است

خانواده بریجز در ایالت تگزاس آمریکا زندگی میکنند. این زوج برخلاف معمول حیوانی یک تنی را به عنوان همنشین انتخاب کرده اند.
۲ روز پیش
جالبترین ها
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج