۱۳۰۰۵
۱۵ آبان ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۰
نگاهی به پرونده‌های جنایی پایتخت حاکی از آن است که با گذشت ماه‌ها از وقوع چندین جنایت هولناک، همچنان راز پرونده‌ها ناگشوده مانده است.
امتیاز خبر: 92 از 100 تعداد رای دهندگان 8435
نگاهی به پرونده‌های جنایی پایتخت حاکی از آن است که با گذشت ماه‌ها از وقوع چندین جنایت هولناک، همچنان راز پرونده‌ها ناگشوده مانده است.

پرونده قتل مرد بساز بفروش

در این جنایت که عصر یکشنبه 28 فروردین 90 به پلیس اعلام شد، جسد مرد میانسالی در صندوق عقب خودروی پژو 206 رها شده در کنار بوستانی در محله قیطریه کشف شد. به دنبال انتقال جسد متعفن به پزشکی قانونی، مأموران دریافتند مقتول حسن - 50 ساله - نام داشته که از یک ماه قبل به‌طور مرموزی ناپدید شده بود.

در این پرونده همسر جوان قربانی جنایت با شکایت خانواده شوهرش بازداشت شد، اما با گذشت هفت ماه از این جنایت، تحقیقات پلیسی برای کشف راز قتل مرد بساز بفروش بی‌نتیجه مانده است.

پرونده قتل فروشنده عمده سیگار

جسد مرد جوان که فروشنده عمده سیگار بود، نیمه شب سه‌شنبه - 5 اردیبهشت امسال - توسط رفتگر شهرداری در حالی در جوی آب خیابان پیدا شد که با شلیک سه گلوله از پا درآمده بود. محمد از فروشندگان و توزیع‌کنندگان عمده سیگار بود که هنوز راز قتلش فاش نشده است.

جنایت مرموز شبانه در خانه ویلایی

این قتل مرموز شامگاه شنبه سوم اردیبهشت در خانه‌ای ویلایی واقع در شهر زیبا - غرب تهران - رخ داد. همسر و پسر مقتول به مأموران گفتند در اتاق پذیرایی نشسته بودند که ناگهان در خانه باز شد و مرد قدبلند نقاب‌داری با اسلحه وارد خانه شد و پس از شلیک دو گلوله به محمد - 74 ساله - متواری شد.

کشف پیکر مثله در شرق تهران

کشف پیکر مثله مرد ناشناس در یکی از خیابان‌های شرق تهران معمای جنایی حل نشده دیگری است که در اداره آگاهی تهران با بن‌بست تحقیقاتی روبه‌رو شده است. مأموران کلانتری 106 نامجو صبح جمعه - 6 خرداد - دست‌های یک مرد را در خیابان سبلان یافته و کمی دورتر نیز سر مرد جوان در جوی آب کشف شد. در ادامه جست‌و‌جوها نیز پاهای مقتول در یکی از خیابان‌های اطراف پیدا شد، اما هنوز گره کور جنایت هولناک با گذشت پنج ماه ناگشوده مانده است.

جسدی در رستوران

جنایت مرموز دیگر مربوط به جسدی در باغچه یک رستوران بود که مأموران کلانتری انقلاب صبح یکشنبه 15 خرداد در جریان کشف آن قرار گرفتند. مأموران پس از حضور در یکی از رستوران‌های خیابان حافظ دریافتند یکی از کارگران هنگام برداشتن درپوش جوی آب با جسد مرد جوان در کانال آب روبه‌رو شده و وحشتزده موضوع را به همکارانش اطلاع داده بود.

راز جسدی در گونی

ظهر جمعه - 20 خرداد - ساکنان یک مجتمع مسکونی در شهرک نفت تهران با مشاهده جسد متعفن مرد ناشناس در گونی، موضوع را به پلیس اطلاع دادند. مأموران کلانتری شهر زیبا در نخستین بررسی‌ها دریافتند حدود یک هفته از مرگ مرموز مرد ناشناس می‌گذرد، اما با گذشت بیش از پنج ماه از این ماجرا این پرونده نیز در بن‌بست تحقیقاتی است.

پرونده حسابدار زن

تحقیقات پلیسی برای کشف راز قتل زن 30 ساله در حوالی خیابان میرداماد نیز همچنان بی‌نتیجه مانده است. الهام که حسابدار یک شرکت خصوصی بود، صبح سه‌شنبه - 31 خرداد - در غیبت همسر و دختر خردسالش به طرز هولناکی به قتل رسید. شوهر وی ابتدا به عنوان مظنون اصلی قتل مدتی بازداشت شد، اما سرانجام با اثبات بیگناهی‌اش آزاد شد. با این وجود گره کور این جنایت همچنان ناگشوده است.

قتل زن ناشناس

هشتمین جنایت کشف نشده امسال مربوط به پرونده قتل زن جوان ناشناسی است که پیکر بی‌جان و پتوپیچ او نیمه شب یکشنبه 11 تیر در کنار یکی از سطل‌های زباله شهرداری، حوالی خیابان میرداماد کشف شد.

کشف جسد سوخته در باغ متروکه

پنجم تیر امسال صاحب یک باغ متروکه در حوالی تجریش پیکر سوخته مرد ناشناسی را کشف کرد و موضوع را به پلیس خبر داد، اما با وجود گذشت چند ماه از جنایت مرموز، راز این معما نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

راز جمجمه منجمد

مأموران کلانتری 154 چیتگر عصر پنجشنبه - 13 مرداد - سر منجمد یک انسان را که در کیسه پلاستیکی قرار داشت، در ضلع غربی ورزشگاه آزادی و کنار خیابان کشف کردند، اما هنوز تحقیقات پلیسی برای افشای راز این جنایت هولناک نیز در بن‌بست قرار دارد.

منبع: ایران

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:09 - 1390/08/18
امنیت داره فوران میکنه.......!!!!
پاسخ ها
فاران
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۸
بهتر نیست جملات قشنگتری بکار ببری ؟؟
mohamadreza khoshbakht
UNITED STATES
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۹
mage nashnidi harki too shahresh too keshvaresh amniyat nadare miad iran jorme bi amni be khodesh mizane inja eghamat migire
mese irania ke miran ba mamoore polis dava migiran jormeshoon siasy she beran onvar eghamat begiran
he
khande dare
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:18 - 1390/08/21
فاران کجای جمله من زشت بود؟؟؟؟؟؟؟؟
تو اگه بلدی جمله قشنگ بگو که فیض ببریم...
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:14 - 1390/08/25
فاران خفه
پاسخ ها
مينا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۵
خيليييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييي بي ادبي اين چه طرز تيترنوشتنه ؟برات خيلي متآسفم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج