واکنش ایران به اظهارات وزیر خارجه عربستان
۲۰۲۲۹۷
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۴
۱۹۰۰۶ 
سخنگوی وزارت خارجه ایران اظهارات وزیر خارجه عربستان درباره نقش ایران در یمن را تکراری و بی‌فایده خواند.
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت خارجه ایران اظهارات وزیر خارجه عربستان درباره نقش ایران در یمن را تکراری و بی‌فایده خواند.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران اظهارات عادل جبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی درباره ایران در کنفرانس مطبوعاتی با همتای آمریکایی در ریاض را مردود دانست و گفت: این اظهارات فرافکنی و مبتنی بر یک رشته تحلیل‌های تکراری و بی‌فایده است.

او افزود: مقام سعودی درحالی مدعی دخالت ایران در یمن است که بیش از چهل روز است کشور یمن برای تامین منافع ریاض و هم‌پیمانانش بی‌وقفه هدف حملات نظامی قرار دارد و با محاصره کامل زمینی؛ دریایی و هوایی به گروگان گرفته شده است.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد:‌ مردم یمن همانند همه ملت‌های مستقل اجازه دخالت در امورشان را تحت هیچ عنوانی به هیچ کشوری نخواهند داد.

افخم گفت: ایران در چارچوب اصول اسلامی و انسانی پایان محاصره یمن و ارسال فوری کمک‌های انسان دوستانه برای جلوگیری از فاجعه انسانی در کشور مسلمان یمن را بسیار ضروری می‌داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به این که گفت‌وگو بهترین راه برای پایان بحران و رسیدن به یک راه حل منطقی و پایداراست؛ اضافه کرد: ‌توقف عملیات نظامی علیه یمن و از سرگیری گفت‌وگوهای یمنی برای تشکیل دولت فراگیر گام‌های فوری و اساسی برای حرکت در مسیر راهکار سیاسی است.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:02 - 1394/02/18
جناب آقای دکتر ظریف انتخاب وزیر خارجه عربستان را تبریگ گفت!!!
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج