کشف جالب درباره دلفین ها
۲۰۶۹۳۲
۰۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹
۱۱۰۱۳ 
مطالعات اخیر محققان نشان می دهد که دلفین ها نیز همانند انسان ها به شبکه ای از روابط اجتماعی وصل هستند و زمان زیادی را با دوستان خود می گذرانند.
خبرگزاری مهر: مطالعات اخیر محققان نشان می دهد که دلفین ها نیز همانند انسان ها به شبکه ای از روابط اجتماعی وصل هستند و زمان زیادی را با دوستان خود می گذرانند.

تحقیقات پیشین محققان نشان داده بود که دلفین ها پستاندارانی باهوش هستند که از رفتار دوستانه و متفاوتی با انسان ها برخوردارند اکنون این رفتار توجه محققان را به خود جلب کرده تا تحقیقات گسترده تری را در این رابطه انجام دهند.

تحقیقات محققان موسسه HBOI در دانشگاه فلوریدای آمریکا نشان می دهد، دلفین ها نیز همانند انسان ها با دوستان خود معاشرت داشته و زمان زیادی را با دوستان خود سپری می کنند.

محققان در تحقیقات خود الگوها و همینطور عملکردهای پیچیده ارتباطی و رفتاری ۲۰۰ دلفین را در مدت شش سال مورد بررسی قرار دادند. نتایج این مطالعه نشان داد که دلفین ها نیز همانند انسان ها رفتارهای متفاوتی دارند و برخی از دوستان خود را بر دیگران ترجیح می دهند. برای مثال برخی از دلفین ها با برخی دیگر همراه هستند و از معاشرت با آنها لذت می برند اما از برخی دیگر دوری می کنند و تمایلی به برقراری ارتباط با آنها ندارند.

اما نکته جالب توجه در این تحقیقات را می توان در این موضوع دانست که دلفین های پوزه دراز وقت بیشتری را صرف دوست یابی یا گذراندن زمان خود با دوستانشان می کردند.

«الیزابت موردک»، دانشمند زیست شناس HBOI در این رابطه می گوید: «زندگی گروهی دلفین ها نیز شبیه انسان هاست. در شهرهای کوچک انسان های کمتری زندگی می کنند و در شهرهای بزرگتر نیز انسان های بیشتر. دلفین ها نیز از همین قاعده پیروی می کنند آنها در اجتماعات کوچک از تعداد کمتر و در مکان های بزرگ از گروه های بزرگتری برخوردارند.»
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج