چه مشاغلي پول ساز هستند؟
۲۰۷۱۴
۰۵ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۸
۸۱۸۰۸ 
این روزها دیگر هر خانه و مغازه ای از بنگاه های املاک گرفته تا خرده فروشی ها کامپیوتر دارند. کامپیوترهایی که جدای از سرگرم کنندگی، ابزاری برای کارها و مشاغلی شده اند که شاید در نگاه اول چندان نیازی به کامپیوتر ندارند اما...
خبر آنلاين :این روزها دیگر هر خانه و مغازه ای از بنگاه های املاک گرفته تا خرده فروشی ها کامپیوتر دارند. کامپیوترهایی که جدای از سرگرم کنندگی، ابزاری برای کارها و مشاغلی شده اند که شاید در نگاه اول چندان نیازی به کامپیوتر ندارند اما با کمی تامل می توان فهمید که برای مثلا ساده ترین مسائل مانند ذخیره سازی به این وسیله محتاجند. این خودش نشان می دهد که واقعا عصر، عصر تکنولوژی و ارتباطات است و وقتی این طور باشد طبیعتا مشاغل هم به تبعیت از پیشرفت این تکنولوژی ها رشد می کنند و تغییر شکل می دهند. دیگر نظام استاد ـ شاگردی که همان دم مغازه رفتن ها را در ذهن متبادر می کند در این عصر یا جایی ندارد و یا بسیار نادر است. مشاغل و دنیای اشتغال تغییر کرده، حتی در شغل هایی مثل نانوایی هم که همه روزگاری فکر می کردند هرگز روزی نمی آید که مردم به نان نیازی نداشته باشند تا نانوا بیکار شود این روزها با آمدن نان صنعتی و صرفه بیشتر این نوع نان، دیگر شاطرها کم کم ترجیح می دهند شغل دیگری داشته باشند.
شاید این را بتوان روزگاری در مورد مشاغل ساختمانی هم گفت که دیگر به جای کارگران ساختمانی از ابزارهایی استفاده شود که صرفه آن ها بیشتر باشد. هر چند که امروزه هم اتاق ها و ساختمان های آماده در برخی کشورهای پیشرفته خیلی راحت ساخته می شوند، بدون اینکه نیاز به سیمان و مصالح ساختمانی دیگر و کارگرانی باشد که با این مصالح، دیواری بالا ببرند.

خدماتی ها رو بورس هستند
آن زمانی که مهندس شدن و ریاضی خواندن خیلی ارزش داشت و وقتی کسی مهندس می شد فکر می کرد به قله قاف رسیده، شاید کسی فکر نمی کرد شغل های خدماتی که در نگاه همه چندان جذاب نبود آن قدر رشد کند که حتی مهندس ها هم به اندازه آن ها نتوانند درآمد و حتی جایگاه شغلی به دست بیاورند. البته این شغل های خدماتی تعریف خاص خودشان را دارند و منظور فقط کارهای خدماتی مثل تعمیرات لوازم خانگی، مکانیک اتومبیل و برقکار نیست. اکنون دیگر عصر ارتباطات است و خدماتی های این عصر مثلا کسانی هستند که با کامپیوتر برای یک شرکت طرح و لوگویی را تهیه می کنند که به آنها گرافیست هم می گویند یا کسانی که می توانند یک وب یا نرم افزار طراحی کنند یا کارهایی مثل مونتاژ انواع فیلم را انجام دهند و یا حتی نرم افزار صادر کنند. این ها تنها بخش کوچکی از شغل های خدماتی است و مهم تر از آن ها، مثلا حتی پزشک ها، استادها و معلم ها، وکیل ها، مدیران، حسابدارها و خبرنگاران هم با خدمتی که ارائه می کنند و در قبال آن خدمت درآمدی کسب می کنند، جزء این گروه شغلی هستند.
الان بیشتر شغل های کشور ما همین گروه مشاغل هستند که بخش خدمات نام دارند. تقریبا نیمی از افرادی که در ایران شغل دارند در بخش خدمات شاغل هستند و این یعنی از هر دو ایرانی یکی از آن ها همین مشاغل خدماتی را برعهده دارد که حجم عمده آن مرتبط با رایانه و تکنولوژی های این چنینی است.
در این گروه، مشاغلی که بیشترین متقاضی را دارند، به دو بخش تقسیم می شوند. اول گروهی که دارای مدرک تحصیلی نیستند و دوم گروهی که دارای تحصیلات هستند. در بخش اول که این افراد درس نخوانده اند یا مدرک قابل توجه ای ندارند شغل هایی که نیاز به مهارت دارد و شغل هایی که به مهارت نیاز ندارند وجود دارد. مکانیکی لوازم برقی و وسایل خانگی، مکانیکی انواع خودروها، پرده دوزی و نصب پرده، برق کاری، جوشکاری، نجاری، خیاطی ، بنایی، قصابی و کفاشی از جمله شغل هایی هستند که هنوز به شکل سنتی مانده اند و افرادی که درس نخوانده اند اما مهارت این شغل ها را یاد گرفته اند می توانند سراغ این شغل ها بروند. حال اگر کسی مهارت این شغل ها را هم نداشته باشد می تواند کارهایی که نیاز به مهارت ندارند مانند نگهبانی و آبدارچی شدن را انتخاب کند.
اما در گروه بعدی مشاغل خدماتی شغل هایی هستند که نیاز به مدرک تحصیلی و مهارت انجام یک کار را دارند. این گروه مشاغل همان گروه رشد کرده و به روز شده مشاغل هستند که اتفاقا امروز بیشترین متقاضیان را هم دارند. الان هر شرکتی به یک مدیر، یک حسابدار، یک انباردار و یک متخصص در امور کامپیوتری حتما نیاز دارد. با بیشتر شدن مبادله های تجاری دیگر شرکت های تجاری به وکیل نیاز دارند و یا به اطلاعات اقتصادی نیاز دارند که خبرنگاران باید آن ها را تهیه و منتشر کنند. پس قطعا تعداد شغل های این بخش می تواند خیلی زیادتر از بخش های کارگران صنعت و کشاورزی و هر گروه دیگری باشد.
اما این شغل ها نیاز دارند که افراد ابتدا مدرک تحصیلی آن را دریافت کرده و سپس مهارت آن را بیاموزند که البته به دلیل درآمدهای مناسب آن، افراد هم بیشتر تمایل دارند به سمت آن ها بروند، البته در کنار این درآمد، منزلت اجتماعی آن ها هم تامین می شود. چرا که مثلا یک پزشک یا استاد یا معلم یا حسابدار یا خبرنگار جایگاهی در میان مردم دارد که مثلا هرگز یک جوشکار یا نجار فقط به خاطر شغلش ندارد.
لیستی از این شغل های خدماتی که نیاز به مهارت دارد به این شرح است: « وکیل ـ قاضی ـ پزشک ـ پرستار ـ استاد ـ معلم ـ خبرنگار ـ مدیر ـ حسابدار ـ عکاس ـ فیلمبردار ـ کارگردان ـ موسیقدان ـ روان شناس ـ نویسنده ـ مددکار و روابط عمومی »
در کنار این ها، مشاغل مرتبط با کامپیوتر هم تعدادشان کم نیست که از جمله آن ها، این موارد هستند: «گرافیست ـ طراح شبکه های ارتباطی ـ مسئول امنیت شبکه های کامپیوتری ـ سرویس دهندگان اینترنت ـ مدیریت وب سایت ـ طراح صفحات وب ـ برنامه نویس ـ کارشناس ابزارهای مهندسی نرم افزار ـ کارشناس مهندسی سخت افزار ـ ساخت نرم افزارهای مجازی ـ ساخت سنسورهای هوشمند ـ بازاریابی الکترونیک ـ کارشناس آموزش از راه دور ـ مسئول جمع آوری اطلاعات و آمار ـ مدیریت بر فروش ـ خرده و عمده فروشی های بدون فروشگاه و طراحی کارت های ویزیت »

گرافیست
از میان این همه شغل به صورت اجمالی در مورد چند مورد آن ها که به نظر می رسد متقاضیان بیشتری داشته باشند، برای آشنایی بیشتر توضیحاتی داده می شود که اولین آن ها گرافیست است. داشتن دانش و آگاهی های لازم در زمینه طراحی و گرافیک، هنرهای تجسمی، طراحی های سنتی، نقاشی و داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با هنر و طراحی و آشنایی با کامپیوتر از ضروریات این حرفه است. البته ممکن است افرادی دارای تحصیلات دانشگاهی نباشند اما شم هنر گرافیک را داشته باشند که این افراد با طی دوره های آموزشی کوتاه مدت و آشنایی با کامپیوتر می توانند به این کار بپردازند. علاوه بر این، باید یک طراح و گرافیست رایانه ای بتواند از نیروی فکر برای خلق آثار هنری بهره گیری کند، اتودهای طراحی گرافیک را تهیه کند، محاسبات و اندازه گیری های دقیق و آفرینش آنچه را سفارش داده اند انجام دهد، اندازه، رنگ و قطع مناسب را انتخاب کند و برای رشد کیفی زمینه های کار با استفاده از آموزش های لازم تلاش کند.
یک طراح و گرافیست که می خواهد کار خود را آغاز کند ابتدا یک سایت جذاب را طراحی می کند تا نمونه ای از بهترین کارهای خود را در معرض دید عموم قرار دهد که مشتریان بتوانند براساس قضاوت خود طرح مورد نظر را انتخاب کرده و سفارش بدهند. طراحان و گرافیست ها دنیای وسیعی را پیشروی خود دارند و با گسترش روزافزون شبکه های ارتباطی و کامپیوتری دستشان برای ارائه هنر خود بسیار باز است.

برنامه نویس
برنامه نویس رایانه پس از تعیین مشخصات کلی برنامه، نیازهای آن را بررسی و اطلاعات و مشخصات کلی و جزیی موردنظر را جمع آوری می کند و براساس اطلاعات گردآوری شده درخواست مشتری برنامه را می نویسد. سپس داده های آزمایشی را در برنامه مورد آزمون قرار می دهد و تغییرات و اصلاحات لازم را اعمال می کند. فرم های ورودی و خروجی را طراحی و آماده می کند و در آنالیز و تحلیل برنامه همکاری می کند. برنامه نویس نصب و راه اندازی و آموزش های لازم به کاربران را بر عهده دارد و مستندات برنامه و فایل های اطلاعات و داده ها را حفظ و نگهداری می کند و در صورت نوشتن برنامه به صورت گروهی باید توانمندی انجام پروژه در مقاطع زمانی خاص و همکاری و تعامل با سایرین را داشته باشد. در این زمینه شغلی، کارشناسان و افرادی می توانند وارد شوند که دارای مدرک تحصیلی مهندسی نرم افزار و IT باشند.
برنامه نویسان باید توانمندی های مورد نیاز را داشته و با زبان های مختلف برنامه نویسی آشنایی کامل داشته باشند. معمولا برنامه نویسان مهارت های خود را در یکی از زبان های برنامه نویسی افزایش می دهند و در آن بخش متخصص می شوند.

بازاریابی الکترونیک
این روزها هر کسی که حداقل ایمیل یا وبلاگی داشته باشد کاملا با این شغل بازاریابی الکترونیکی آشناست. بازاریابی یک علم است و هم یک هنر و اینکه وقتی کسی به محض دیدن تبلیغی به شکلی از آن طفره می رود خود به منزله سخت بودن این شغل است.
امروزه در دنیای تجاری بدون این شغل نمی توان پایدار ماند و در جهان کنونی و دهکده جهانی بازاریابی الکترونیک از جایگاه خاصی برخوردار است. خرید و فروش از طریق اینترنت و یافتن مشتریانی در سراسر جهان برای کالا و خدمات، جزء برنامه های اصلی و از رموز موفقیت هر بنگاه کوچک و بزرگ اقتصادی است.
بازاریابی الکترونیک روش نوینی است برای ارائه کالا و خدمات و پایدار ماندن کسب و کار، این شغل از جمله مشاغلی است که در تمام جهان خواهان بسیاری دارد و متخصصان در این زمینه فرصت های شغلی بسیار پول سازی را پیش روی دارند. این شغل حرفه ای بسیار پویا و فعال در دنیای تجارت است و هرچه مهارت ها در این بخش بیشتر و شناخت بازارهای تجاری قوی تر باشد، موفقیت ها بیشتر خواهد شد. تعداد مشاغل بازاریابی فوق العاده زیاد است و تحقیقات هم نشان داده که در هر موسسه اقتصادی تجاری برجسته ترین مدیران آن افرادی هستند که در زمینه بازاریابی فعالیت داشته اند.
در روند رشد بازاریابی دو پدیده مشهود است، یکی ورود زنان به عرصه این حرفه و حضور قابل توجه آنان و دیگری باور بازاریابی از سوی تشکیلات غیرتجاری مانند دانشگاه ها، بیمارستان ها، کتابخانه ها و واحدهای هنری و بسیاری دیگر. کسانی که دارای تحصیلات دانشگاهی در رشته های مختلف IT ، تجارت الکترونیک بازاریابی، بازرگانی، تجارت در رشته های مشابه باشند می توانند در این زمینه شغلی به فعالیت بپردازند.
حسابداری
خیلی ها حسابداری را زبان تجارت می دانند و به همین دلیل یکی از مشاغلی که برای آن فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد، خدمات حسابداری است. امروزه تقریبا همه بنگاه های کوچک، متوسط و بزرگ به خدمات این بخش نیاز دارند. نگهداری وضع مالی بنگاه، رسیدگی به اسناد، نگارش دفاتر روزانه و کل، بررسی وضع موازنه حساب ها، تراز بازرگانی، جمع آوری و تنظیم و نگهداری مدارک مالی مربوط به فعالیت های تجاری موسسات و بسیاری دیگر از جمله وظایف خدمات حسابداری است که تقریبا کلیه بنگاه های تجاری، تولیدی و خدماتی برای بررسی سود و زیان و پرداخت مالیات، بیمه و بسیاری از امور اداری و مالی خود باید آن ها را داشته باشند.
از جمله مواردی که حسابداران باید در آن بخش ها تخصص داشته باشند، نگهداری و تهیه گزارش وضع مالی موسسه، تنظیم اسناد و گزارش های مربوط به دریافت ها و پرداخت ها، رسیدگی به اسناد، نگارش دفاتر روزانه و کل، موازنه حساب ها، بدهکار و بستانکار، تهیه و تکمیل اظهارنامه های مالیاتی، وظایف دفتر اداری، معاملات در بانک ها و دفاتر سرمایه گذاری، تهیه قراردادها، تنظیم اوراق و اسناد سهام و ضمانت نامه ها، جمع آوری تنظیم و دسته بندی مدارک مالی مربوط به فعالیت های تجاری بازرگانی اقتصادی شرکت ها و در بخش حسابرسی، رسیدگی به حساب های درآمد و هزینه، نظارت بر صحت و سقم عملکرد مالی موسسات، شرکت ها و نحوه نگهداری حساب های مربوطه، تراز سود و زیان از طریق روش های حسابرسی که براساس استانداردهای بین المللی تهیه و تدوین شده، هستند.
کشاورزی؛ قدیمی و ماندگار
در حال حاضر شاید اصلا به چشم نیاید که از هر پنج ایرانی یک نفر در بخش کشاورزی فعالیت می کند. حالا یا آن فرد به معنای واقعی و سنتی باغدار یا مزرعه دار است و یا به شکل مدرن آن به صورت انبوه محصولات کشاورزی تولید می کند. در این بخش می توان مشاغل را به دو دسته سنتی و مدرن تقسیم کرد که در ایران هنوز میل به اولی وجود دارد اما برخی ها هم در راه کشاورزی مدرن گام هایی برداشته اند. از جمله شغل های مرتبط با این بخش که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته و دولت هم تسهیلات خوبی را برای مشاغل پرداخت کرده است، پرورش انواع مرغ، بوقلمون، شترمرغ، گاو، گوسفند، شتر و انواع ماهی است.
در کنار این، داشتن مزرعه های انواع گیاهان و گل در برخی از شهرهای کشور مثلا کاشان از دیرباز رونق داشته است. اما در کنار این گیاه و گل داری موضوعی که اخیرا به آن توجه می شود مزرعه گیاهان دارویی است.
در حال حاضر با توجه به افزایش مصرف و استقبال روز افزون مردم از گیاهان دارویی، تولید و کشت این گیاهان توجیه اقتصادی مناسبی دارد. تولیدات گیاهی خریداران بسیاری دارد؛ از خرده فروشی ها و عطاری های محلی گرفته تا شرکت های اسانس گیری، تولید کننده افشره و قرص های گیاهی، شرکت های آرایشی - بهداشتی و موارد دیگر همگی تمایل به خرید این نوع گیاهان دارند. نحوه فروش را هم خود تولید کننده می تواند انتخاب کند، یا مستقیما گیاه خود را (به صورت تازه یا خشک شده) عرضه می کند و یا به شرکت های عصاره گیری تحویل می دهد.
مهم تر اینکه، بازار کشت و تولید گیاهان دارویی در ایران هنوز اشباع نشده است. معمولا کل اندام یک گیاه دارویی قابل استفاده است. برای کشت گیاهان نیز، انتخاب های متنوعی وجود دارد که هرکسی با توجه به برنامه و هدفش باید روشی را انتخاب کند.

مشاغل صنعتی؛ از واحدهای کوچک تا بنگاه های بزرگ
در حال حاضر بیش از 6 میلیون نفر در بخش صنعت کشور ما شاغل هستند که این میزان 30 درصد شاغلان کشور می شوند. در این حوزه از یک سو بنگاه های بزرگ مانند انواع واحدهای تولید خودرو و قطعات آن یا واحدهای نساجی و دیگر سو بنگاه های کوچک مثلا واحدهای تولید کننده صنایع شیرینی و شکلات فعال هستند. شاغلان این بنگاه ها هم دو قشر هستند؛ یا آن هایی که مدرک تحصیلی خاصی ندارند و به دلیل داشتن یک مهارت به عنوان کارگر در این واحدها مشغول به کار هستند و یا مدیران این واحدها که به واسطه داشتن مدرک تحصیلی و یا توان مالی مناسب یا صاحب این واحدها هستند و یا در سطح مدیریت این واحدها فعالیت می کنند. انواع مهندسی ها در این حوزه اقتصاد کشور جای دارند. تمام فارغ التحصیلان رشته های مهندسی مواد، صنایع، معادن، پتروشیمی و نفت همه کسانی هستند که می توانند روزگاری به عنوان یک فرد شاغل در واحدهای صنعتی کشور به عنوان یک مهندس مشغول به کار شوند و یا با سرمایه گذاری خودشان یک واحد صنعتی را احداث کنند. البته به گفته خیلی از خبره های این عرصه و با تجربه های این بخش، یک فرد حتما نباید یک واحد بزرگی را تاسیس کند که از همان روز اول آن واحد سودآور باشد، بلکه با وام های کوچکی هم می توان به موفقیت هایی رسید که مستلزم آن داشتن صبر و حوصله و طی کردن فرایند پیشرفت به صورت تدریجی است.
انتشار یافته: 38
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1391/01/05
از مطالبات سر گرم کننده تون تشکر موفق وموئیدباشین
این یا اون چه فرقی میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1391/01/06
ادم حوصلش نمیگیره بخونه ولی در هر صورت ممنون
-
12:08 - 1391/01/07
سلام عموی من کشاورزه و حدود 63 ساله که توی کشاورزی همیشه بهترین بوده و چن سال اخیر هم بعنوان کشاورز نمونه شناخته شده،بگذریم این عموی ما هر سال نزدیک 1000 تن سیب زمینی برداشت میکنه ولی هزینه دخل و خرجش هم در نمیاد.امسال 800 تن سیب زمینی داشت که کیلویی 120 تا160تومن هم بزور فروخته ،این وسط سود فقط وفقط نصیب دلال ها شده .
من از همدان شهرستان کبودراهنگ هستم .به نظر من شغل برتر از ان دلال هاست.نه کشاورزی .
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1391/01/10
من با ali موافقم
دلال ها بهترینن حسابدار و مدیر و کشاورز برن غاز بچرونن
پاسخ ها
امير
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۴
منم همينطور.با علي موافقم
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1391/01/15
به نظر من هیچی مثل کلاه برداری نیست اگه با اصول سر مردم و شیره بمالی حله من تو دوران دانشجویی در شهر ساری کلی پول به جیب زدم ههههههههههههههههههه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
افرین.. بیشتر ازین افتخار کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
همین شماید که گند میزنید به دنیا
United States
20:51 - 1391/03/13
مجله جالبی هست اما پول دار شدن زرنگی خاصی میخواد ......زمانه سختی شده
پاسخ ها
یکتا
-
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۱
باید تو ایران حتما جراح صورت شی تا پولدار بشیم
United States
16:16 - 1391/08/08
یکی که خیلی تجربش بالاس بهم بگه آیا رشته کامپیوتر پول توشه؟ببینید من به کامپبوتر علاقه دارم نه به چیزهای جزئش
کارایی مث برنامه نویسی ,امنیتی,...
هزاران نفر نظر دادن اما به دردم نخورد
لطفا یکی که تجربش خیلی بالاس راهنماییم کنه
من سامان از کرج رشتم نقشه کشیه اما خوشم نمیاد
من در آستانه دانشجو شدن هستم وسر دوراهی ام
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1391/09/20
عطاری!!!!سرمایه ی کمتر سود بیشتر.
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1391/12/20
باید در هر کاری زرنگ باشی تا پول دار شی
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1392/03/29
راشو پیدا کنی پولدار میشی منظورم کلا برداریه
Iran, Islamic Republic of
03:25 - 1392/04/02
بنظر من بدترین رشته هم اگه واسش زحمت بکشی و واقعا هدف داشته باشی،به پول میرسی‏_یادت نره همان میشوی که به ان می اندیشی.
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1392/05/01
سلام نیوشا هستم ! منو راهنمایی کنید که با مدرک دیپلم وبا 100 میلیون تومان پول چه کاری میتونم انجام بدم که در امد خوبی داشته باشم و کارم مناسب شان یک خانوم هم باشه؟ممنوم میشم از نظر و راهنماییتون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۵
سلام .اگه میتونی برو تایلند لباس بیار مخصوصن مجلسی و لباس خونگی من خودم اوردم سود خوبی هم کردم
United States
03:50 - 1392/07/20
به نظرمن تولیدی لباس ولی اگردنبال سودخوبی هستی دلال سنگ واس مجتمع ها
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1392/08/05
سلام من دنبال یه شریک کاری میگردم در زمینه تعمیرات ماشین من خودم واردم البته اگه مهارت دارید البته ساکن کرج باشه
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1392/12/24
سلام آدم هر کاری انجام بده اما خدمات کامپیوتری نزنه - چرا؟ چون الان همه از اون بچش تا اون بزرگش بلدن (مهندسن) کارای کامپیوتری رو خودشون انجام می دن بعدشم دست تو این کار زیاد شده هرکی رسیده یه زوقولدونی پیدا می کنه دو تا کامپیوتر و یه ویترین میندازه توش بعدم مشغول میشه فکر میکنه خیلی داره کار شاقی می کنه! خبر نداره که ای دل قافل که همه دیگه الان از چاپگر گرفته تا اسکنر و دوربین دیجیتال و هر نوع لوازم جانبی دیگه از مغازه ای که خودش قبلاً پیدا کرده و خریده دارن و نیازی به این بابا نیست!!!!!!!! فقط تو این شغل فروش عمده خود کامپیوتر و لوازم جانبی ( توجه کنید فروش عمده ) که سرمایه ی زیادی هم می خواد خوبه-خدمات این کار یعنی دوووووغ!
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1392/12/24
سلام آدم هر کاری انجام بده اما خدمات کامپیوتری نزنه - چرا؟ چون الان همه از اون بچش تا اون بزرگش بلدن (مهندسن) کارای کامپیوتری رو خودشون انجام می دن بعدشم دست تو این کار زیاد شده هرکی رسیده یه زوقولدونی پیدا می کنه دو تا کامپیوتر و یه ویترین میندازه توش بعدم مشغول میشه فکر میکنه خیلی داره کار شاقی می کنه! خبر نداره که ای دل قافل که همه دیگه الان از چاپگر گرفته تا اسکنر و دوربین دیجیتال و هر نوع لوازم جانبی دیگه از مغازه ای که خودش قبلاً پیدا کرده و خریده دارن و نیازی به این بابا نیست!!!!!!!! فقط تو این شغل فروش عمده خود کامپیوتر و لوازم جانبی ( توجه کنید فروش عمده ) که سرمایه ی زیادی هم می خواد خوبه-خدمات این کار یعنی دوووووغ!
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1393/08/24
يا كلاه بداري يا پارتي.همين و بس
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1393/10/11
به من بگین با یک میلیارد ارثیه ام چکار کنم که چند برابر بشه مجردم هستم؟
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1393/12/10
با من ازدواج کن خود به خود 2 برابر میشه چون من هم صاحبه 1 میلیارد پول میشم تو هم که 1 میلیارد داری پس میشه 2 میلیارد :-)
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1393/12/16
سلام به همگي به نظرم تقدير همه دست خداست از اون بخواين اگه صلاح بدونه وسيله جوره نه اينكه بيكار بشينيد هدف ومعلوم كنيد و توي اون كار درست باشيد خداوند خودش معجزاتي ميكنه كه آرامش قلبي مي گيريد و احساس رضايت داريد اگر پول دار بوديد و احساس رضايت و خوشحالي داشتين خوبه، البته شروع مهمه شروع كنيد حتي با كمترين . با خدا باش و پادشاهي كن به خدا باش و هر چه خواهي كن
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1394/04/16
فقط کلاه برداری
Iran, Islamic Republic of
01:25 - 1394/08/20
باسلام به همگی کاردنبال ادم نمیاد شما باید بری دنبال کار مطمن باش شروع کنی با توکل بر خدا سرمایه خودش میاد هرهنر کوچلی سرمایه بزرگی
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1394/11/16
از شهر خودت هجرت کن ،،حلال کار کن مال مردم مال خودت بدون،،به کسی اعتماد نکن ،اگر بدهکار شدی ،،تلاش کن نگو نمیدم پول مردم باید بدی تا خدا برکت کارتو زیاد کنه راز کار ودلتو با پولتو به کسی نگو کارودست شاگرد نده دانش کاریتو بروز کن مشتری مداری سر لوحه کار باشه به هرچی که بخوای میرسی از اشتباهات گذشته درس بگیر تکرار نکن من کارگر سر میدان با کارکردن و کاسبی وشاگردی نمایشگاه ماشین مغازه زدم ولی تجربه ام کم بود شکست خوردم ولی دوباره دارم کار میکنم
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1395/06/10
سلام وخسته نباشی به کلیه خوانندگان فقط در یک کلام انگیزات را در شغل پیدا کن هر شغتی میخواهد باشد فقط انگیزه
France
00:16 - 1395/10/19
یه دختر پولدار بیاد با من ازدواج کنه خود به خود صاحب یه گنج میشه...!
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1395/12/25
بنگاه معاملات ملکی نزنین بخدا از بیکاری و ببی پولی دارم دیوانه می شم الان سه ماهه یک قولنامه ننوشتم مسلمان ای چه جور مملکتیه
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1396/02/02
به نظرمن اگه کسی سرمایه ای داره یه کامیون ده چرخ و یه گواهبنامه پایه1 جورکنه و بره تو دل جاده.من با اینکه24سالمه ومجردم تو فروردین ماه20ملیون صافی برام افتاد کامیون هم خودم کارکردم قسطی برداشتم ک اگه خدابخادکم کم دارم قسطاشومیدم.یه کم سخته و مراقبت میخاد ولی پول توشه لامصب
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1396/03/13
دولت تدبیرو امید حتما یکاری براتون میکنه!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1396/04/08
با رعایت اصول بازاریابی، مشاغل زیر شاید به کارتون بیاد
1-تنظیم کار موتور خودرو 2- تعمیرکار موتورسیکلت 3- توزیع و پخش لوازم یدکی 4-پخش خشکبار 5- کارگاه تولید صندلی
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1396/05/16
سلام، در مورد رشته ی برق یکی که تجربه ی بالایی داره راهنمایی کنه ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1396/08/30
رشته های فنی مثل برق و مکانیک و امثالهم افتضاحن
من خودم پیمانکار برق بودم رشتمم برقه میگگم عمرتو تلف نکن
برو رشته های بهداشت و درمان
5 سالم ک پشت کنکور بمونی ارزش داره
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1396/11/11
سلام دوستان من جرثقیل 50تن دارم کارشو ندارم هر کی تونست کار براش پیدا کنه درصدی بهش میدم
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج