۲۱۶۹۴
۲۷ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۹
۱۹۵۴۱ 
هرچند چیدن میز شام اصلاً کار سختی به نظر نمی رسد اما راه هایی برای هرچه بهتر چیدن آن وجود دارد. به خصوص وقتی مهمانی ما رسمی باشد و یا رابطه مان با مهمان ها بیشتر بر پایه احترام باشد تا صمیمیت.

 
 


برترین ها: هرچند چیدن میز شام اصلاً کار سختی به نظر نمی رسد اما راه هایی برای هرچه بهتر چیدن آن وجود دارد. به خصوص وقتی مهمانی ما رسمی باشد و یا رابطه مان با مهمان ها بیشتر بر پایه احترام باشد تا صمیمیت. با رعایت نکات زیر می توانید مطمئن باشید که میز شامتان مناسب و زیبا است و نظرمثبت مهمان ها را جلب می کند:

بشقاب ها و زیربشقابی ها را در فاصله یک اینچی لبه های میز بچینید.

زیر بشقابی ها و بشقاب ها را طوری روی میز بگذارید که فاصله شان با لبه های میز حدود یک اینچ (تقریباً 2.54 سانتی متر) باشد. اگر از زیر بشقابی استفاده می کنید آن را در فاصله یک اینچی لبه میز بگذارید و سپس بشقاب را در وسط آن قرار دهید. اگر از زیربشقابی استفاده نمی کنید، بشقاب ها را در فاصله یک اینچی لبه میز قرار دهید.


قاشق، چنگال و کارد هریک جای مخصوص خود را دارند.

هریک از این وسایل با توجه به کاربردی که دارند روی میز چیده می شوند. چنگال در سمت چپ بشقاب و قاشق و کارد در سمت راست بشقاب قرار می گیرند. اگر برای سوپ و دسر هم قاشق جداگانه ای در نظر گرفته اید (قاشق دسر معمولاً کوچک تر است)، باید کارد را نزدیک بشقاب، قاشق دسر را در وسط و قاشق غذا و سوپ را بعد از قاشق کوچک قرار دهید. اگر میز را برای صرف صبحانه می چینید کارد کره خوری را بر لبه بشقاب نان قرار دهید.

دیس ها و کاسه ها را می توانید در وسط میز قرار دهید.

دیس ها، بشقاب های سالاد و کاسه های سوپ باید در وسط میز قرار بگیرند، و ترتیب چیدن آنها به این صورت است: کاسه سوپ، دیس سالاد، و دیس های غذا. به این ترتیب مهمان ها به راحتی می توانند اول سوپ را صرف کنند، سپس سالاد میل کنند و در آخر به سراغ غذای اصلی بروند. اگر ترجیح می دهید همه این موارد را همزمان سرو کنید، همه آنها را در کنار هم و در وسط میز قرار دهید.


لیوان ها را نزدیک گوشه راست میز قرار دهید.

بشقاب نان را نزدیک گوشه چپ میز قرار دهید.

دستمال سفره را در وسط بشقاب یا در سمت چپ آن قرار دهید.

جای قرار دادن دستمال سفره بستگی به سلیقه شما دارد. می توانیدآن را در وسط بشقاب یا در سمت چپ آن، بعد از چنگال بگذارید.

مسلماً روش های مختلفی برای چیدن میز وجود دارد ولی آنچه در اینجا گفته شد معمول ترین روش است.امیدواریم این نکات به شما کمک کنند تا در مهمانی های خود میزی آراسته و زیبا داشته باشید.


انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:14 - 1391/01/29
ممنون من همیشه دلم می‌خواست اینا رو بدونم
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج