کد خبر: ۲۴۴۶۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۲
تعداد بازدید: ۸۱۰۷۰
تعداد نظرات: ۵۰ نظر
هیچ چیز مثل این موضوع قلب زنی را که برای بارداری تلاش می‌کند، به تپش نمی‌اندازد. آیا من باردارم؟
برترین مجله اینترنتی ایرانبرترین ها: هیچ چیز مثل این موضوع قلب زنی را که برای بارداری تلاش می‌کند، به تپش نمی‌اندازد. آیا من باردارم؟ و فکر می‌کنید چند روز دیر شدن عادت ماهانه دلیلی برای بارداری است؟ اینطور نیست. برای اینکه واقعا بدانید باردار هستید یا نه نشانه‌های بیشتری از تعویق عادت ماهانه وجود دارد. بعضی وقت‌ها ممکن است عادت ماهانه شما به دلایل دیگری عقب افتاده باشد.ده نکته از شایع‌ترین علل تاخیر در عادت ماهانه

۱- استرس. استرس می‌تواند بر خیلی از مسائل زندگی تاثیر بگذارد از جمله عادت ماهانه. گاهی استرس بیش از حد باعث کاهش مقدار هورمون مسئول تخمک‌گذاری می‌شود و به این ترتیب عادت ماهانه به تاخیر می‌افتد.

۲- بیماری. یک بیماری کوتاه و ناگهانی یا حتی طولانی مدت می‌تواند بر زمان عادت ماهانه تاثیر بگذارد.

۳- تغییر در ساعات بدن. تغییر در برنامه‌های کاری مثل تغییر شیفت کاری از روز به شب یا برعکس، ساعات بدن را تغییر می‌دهد و موجب تاخیر عادت ماهانه می‌شود.

۴- تغییر در داروهای کنترل بارداری. گاهی تغییر در داروهای بارداری باعث تاخیر در عادت ماهانه می‌شود.

۵- اضافه وزن. داشتن وزن زیاد می‌تواند از طریق هورمونی چرخه‌های ماهانه را تغییر دهد یا حتی متوقف کند. بسیاری از زنان بعد از کم کردن وزن، دوباره به چرخه باروری و  مرتب بازمی‌گردند.
۶- کمبود وزن. اگر بدن شما به اندازه کافی چربی نداشته باشد عادت‌های ماهانه منظمی نخواهید داشت و گاهی اوقات همین موضوع می‌تواند شما را در آستانه توقف عادت ماهانه قرار دهد. به طور معمول با افزایش وزن می‌توان به برگشتن عادت‌های ماهانه کمک کرد. این علت در تاخیر عادت ماهانه اغلب در زنانی که به شدت بیرون از خانه کار می‌کنند یا ورزشکار حرفه‌ای هستند، رخ می‌دهد.

۷- محاسبه غلط. چرخه قاعدگی در هر خانمی متفاوت است. در حالی که کار‌شناسان معتقدند چرخه قاعدگی به طور متوسط ۲۸ روز است ولی درباره همه به این شکل نیست. گاهی اوقات فکر می‌کنید عادت ماهانه به تاخیر افتاده است در حالی که به سادگی دچار محاسبه غلط زمان عادت ماهانه شده‌اید.

۸- دوره پیش از یائسگی. دوره‌ای که خانم از سن باروری به سن غیر باروری می‌رود را دوره یائسگی می‌گویند. عادت‌های ماهانه در این دوران ممکن است زیاد‌تر یا کمتر شوند که البته این امر عادی نیست و اگر قصد بارداری ندارید بهتر است از یک روش جلوگیری مطمئن استفاده کنید چون تا مدتی هنوز احتمال باروری وجود دارد.

۹- یائسگی. زمانی است که شما به نقطه‌ای از زندگی می‌رسید که دیگر تخمک‌گذاری نمی‌کنید و یک رویداد طبیعی در زندگی است.

۱۰- بارداری. بالاخره! ممکن است تاخیر عادت ماهانه به دلیل باردار بودن شما باشد. یک تست ساده حاملگی مثل ادرار یا خون می‌تواند نشان دهد شما باردار هستید یا نه.احساس درد در رحم

بسیاری از زنان در اوایل بارداری دردهای رحمی را احساس می‌کنند و این می‌تواند برای برخی نسبتا نگران کننده باشد. شایع‌ترین علت احساس درد در واقع مربوط به رشد رحم است. این درد طبیعی است و باید در یک بارداری سالم مورد انتظار باشد. یک احساس سنگینی در ناحیه رحم به وجود می‌آید که اغلب زنان آن را به احساس شروع هر لحظه عادت ماهانه توصیف می‌کنند. اگر در ادامه این درد‌ها هر کدام از موارد زیر را مشاهده کردید فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

الف- لکه بینی یا خونریزی ب- درد یک طرفه

ج- درد در حال افزایش یا درد شدید

د- تهوع و استفراغ. تهوع صبحگاهی معمولا اولین علامت بارداری است که بیشتر زنان آن را تجربه می‌کنند و ممکن است به محض این‌که جواب تست بارداری مثبت بود، شروع شود.تغییر بافت سینه‌ها

زمانی که برای اولین بار باردار می‌شوید تغییرات بافت سینه‌ها یکی از علائم مهم بارداری محسوب می‌شود. سینه‌ها در تغییر برای آماده‌سازی تغذیه کودک با شیر مادر هستند و برخی از شایع‌ترین تغییرات آن‌ها عبارتند از:

 الف-  درد در ناحیه سینه. این درد در 3 ماهه اول بارداری احساس می‌شود. برای برخی از زنان این درد یکی از نشانه‌های وقوع عادت ماهانه است. بنابراین ممکن است از نظر دور بماند.

ب-  تغییرات نوک سینه.‌‌ همان طور که بارداری پیشرفت می‌کند ممکن است نوک سینه‌ها بزرگ‌تر و تیره‌تر شود. همچنین امکان دارد جوش‌ها یا نواحی سفید رنگی روی هاله قهوه‌ای اطراف نوک سینه‌ها مشاهده شود. وجود همه این موارد طبیعی است.

ج- بزرگ‌تر شدن سینه‌ها. در اواخر 3 ماهه اول یا شروع 3 ماه دوم ممکن است مشاهده کنید که سینه‌ها شروع به رشد می‌کنند. این به این دلیل است که بافت‌های سینه برای تغذیه کودک آماده می‌شوند. در اواخر بارداری باید از یک لباس زیر مناسب استفاده کنید.

د-  بیرون آمدن آغوز. آغوز اولین شیری است که بدن می‌سازد. آغوز هر چیزی را که نوزاد برای شروع زندگی نیاز دارد برای او تامین می‌کند. در اواخر بارداری ممکن است برخی از زنان متوجه شوند که این مایع طلایی رنگ از سینه‌های‌شان خارج می‌شود یا در نوک سینه یک ماده سخت ببیند، هر دوی آن‌ها آغوز است.

ه- بدون تغییر در سینه. ممکن است شما یکی از زنانی باشید که فقط علائم خفیف در سینه یا هیچ علامتی نداشته باشید. نگران نباشید این ربطی به توانایی شما در داشتن یک بارداری موفق یا تغذیه نوزاد با شیر نخواهد داشت.ادرار مکرر

ادرار مکرر می‌تواند یکی از علائم اولیه بارداری باشد. این علامت می‌تواند در اوایل بارداری شروع شود وتا 3 ماهه سوم ادامه پیدا کند. در هفته‌های اول بارداری ادرار اغلب به علت به کارگیری خون و مایعات اضافی در بارداری است که از طریق کلیه‌ها دفع می‌شود. همان‌طور که بارداری پیشرفت می‌کند نوزاد هم فشار بیشتری بر مثانه ایجاد می‌کند و باعث تکرر ادرار می‌شود. ادرار مکرر در بارداری به طور کلی نشان‌دهنده مشكل در مورد شما یا نوازد نیست. اگر چه ممکن است شما علائم زیر را تجربه کنید. اگر دچار عفونت دستگاه ادراری یا عفونت مثانه باشید:
 
الف-سوزش هنگام ادرار، 
ب- تب،
ج- دردهای شکمی،
د- کمر درد،
ه-  ادرار کردن زیاد.هوس‌های عجیب

بسیاری از زنان در طول بارداری هوس‌های عجیب دارند. برخی مطالعات نشان می‌دهد بیشتر از ۶۸ درصد زنان در بخش‌هایی از بارداری ولع مصرف دارند. هوس‌ها می‌تواند چیزهای مختلف در افراد مختلف باشد. ما معمولا فکر می‌کنیم آنچه بدن ما هوس کرده همان چیزی است که ما برای سلامت به آن نیاز داریم. بعضی از هوس‌ها می‌توانند مضر باشند مثل مواد غیر غذایی و خطرناک، خاک رس، پودر رختشویی و....تغییرات پوستی

فکر می‌کنید پوست‌تان بعد از این بارداری به شدت تغییر می‌کند؟ پاسخ این است: احتمالا بله. پوست هم به علت تغییرات هورمونی و هم تغییرات مکانیکی دچار دگرگونی می‌شود.

نشانه‌های کشش پوست. این نوع نشانه‌ها احتمالا از مورد بحث‌ترین تغییرات پوستی در طول بارداری هستند كه تقریبا هر زنی از آن‌ها می‌ترسد و درباره آن‌ها فکر می‌کند. این تغییرات پوستی معمولا در ۵۰ تا ۹۰ درصد همه زنان باردار در نیمه آخر بارداری ظاهر می‌شود. در حالی‌که اکثر این تغییرات روی قسمت پایین شکم خواهد بود ولی آن‌ها همچنین می‌توانند در ران‌ها، باسن، بازو‌ها و سینه‌ها نیز دیده شوند. این تغییرات اغلب به صورت فرورفتگی‌های کوچکی در پوست دیده می‌شوند. در زنانی که پوست‌شان روشن است رنگی مایل به صورتی دارند و در زنانی که پوست تیره دارند رنگ‌شان روشن‌تر از پوست اطراف‌شان است. آن‌ها جدایی کلاژن از پوست را منعکس می‌کنند در حالی که دردناک نیستند ولی ممکن است احساس سوزش یا خارش ایجاد کنند. درحالی‌که برخی از زنان سعی می‌کنند از کرم‌ها یا لوسیون‌های خاص استفاده کنند. حقیقت این است که شما نمی‌توانید کار زیادی در مورد این تغییرات انجام دهید. عواملی وجود دارد که به بروز این تغییرات دامن می‌زند:

 الف- خانواده (اگر خواهر یا مادر شما دچار این علائم شده باشند)

ب- افزایش سدیم

ج- وضعیت تغذیه‌ای

د- قومیت و‌ نژاد

این تغییرات در ‌‌نهایت بعد از تولد نوزاد محو می‌شوند و به خطوط نقره‌ای رنگ تبدیل می‌شوند. در حالی که بیشتر زنان بعد از مادر شدن به این خطوط فکر نمی‌کنند، بعضی دیگر می‌خواهد آن‌ها را بردارند. امروزه تکنیک‌های جدید و جراحی‌های متعددی برای برداشتن این خطوط وجود دارد.

خط سیاه. خطی تیره رنگ است که به بالای رحم امتداد یافته است. معمولا در زنانی که برای اولین بار مادر شده‌اند حدود ماه سوم آشکار می‌شود. در زنانی که بیشتر از یک فرزند دارند و بارداری دوم یا سوم آن‌هاست، معمولا زود‌تر دیده می‌شود. هر چند همه زنان وجود این خط را تجربه نمی‌کنند ولی در باورهای خرافی اعتقاد بر این است که نوزاد پسر در راه است.

جوش و آکنه. در واقع زنان درمی‌یابند هورمون‌های بارداری جوش‌های آن‌ها را دوباره زنده می‌کند و پوست آن‌ها چرب و مستعد جوش زدن است. اینجاست که باید از راه‌حل‌های دوران دبیرستان استفاده كرد. در واقع باید اطمینان داشته باشید که مقدار زیادی آب می‌نوشید، صورت‌تان را به اندازه کافی می‌شویید و از کارهایی که باعث بروز جوش می‌شود، پرهیز می‌کنید.خستگی

خستگی در دوران بارداری چیزی است که در بسیاری از زنان تا پایان 3 ماهه آخر مورد انتظار است ولی به طور دقیق‌تر خستگی می‌تواند یک علامت اولیه در بارداری باشد. یکی از بزرگ‌ترین شکایت‌ها در دوره 3 ماهه اول این است که خستگی در شما چگونه می‌تواند باشد؟ خستگی بارداری صرفا احساس کسل بودن هنگام بیدار شدن از خواب نیست. برخی از زنان احساس می‌کنند در تمام اوقات خواب‌آلود هستند و این چیزی است که زندگی را مختل می‌کند. خبر خوب این‌که فقط در 3 ماهه اول باید فشار این علامت بارداری را تحمل کرد. خستگی بارداری می‌تواند از حدود‌‌ همان وقتی که جواب تست مثبت شد، شروع شود و تا آغاز 3 ماهه دوم برطرف شود در حالی که اکثر قریب به اتفاق زنان باردار دوباره این خستگی را در 3 ماهه آخر احساس خواهند کرد که معمولا به شدت اوایل بارداری نیست. راه‌هایی وجود دارد که با انجام آن‌ها می‌توانید تاحدودی با خستگی و خواب آلودگی مبارزه کنید:

 الف- هر وقت توانستید چرت کوتاهی بزنید ولی خیلی طولانی نباشد.

ب- هر شب در زمان مشابهی به رختخواب بروید.

ج- هر روز در زمان مشخصی از خواب بلند شوید.

د- همیشه ورزش کنید، البته نه بعد از شام.

ه- از نوشیدنی‌های کافئین‌دار اجتناب کنید.

و- مواد غذایی و آبرسانی به بدن‌تان را بررسی کنید.

ز- از نظر کم خونی آزمایش شوید.
بازدید از صفحه اول
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۵۰
نظر user
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۸
پاسخ
2
6
- تغییر در داروهای کنترل بارداری. گاهی تغییر در داروهای بارداری باعث تاخیر در عادت ماهانه می‌شود.
نظر user
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
پاسخ
24
3
خوبه.
نظر مهدیه
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
پاسخ
3
7
سلام
من بیش از یک سال بود که برای بارداری اقدام کرده بودم اما خبری نشد تا اینکه دکترم گفت برو عکس رنگی بگیر از رحم. به خانمهایی که نمیدونن عکس رنگی چیه توصیه میکنم برن عکس بندازن چون تو اون عکس مایعی رو در رحم شما میر یزن که باعث میشه لوله های رحمی باز بشه و من بعد از اون من به فاصله یک ماه باردار شدم در حالی که اصلا باورم نمیشد.
الانم خیلی خوشحالم انشاالله قسمت همتون بشه نمیدونین چه حس خوبیه!
نظر سمیرا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۷
پاسخ
9
4
سلام.عکس رنگی همراه با درده من خیلی می ترسم دکترم گفته باید عکس رنگی بگیرم
نظر user
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۹
پاسخ
1
3
سلام
نظر سمیرا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
پاسخ
20
4
سلام اینطور که معلومه بیش از یک ساله کسی اینجا نظرنداد چرررررررررررررررررررااااااااااااااااااااااهیچ کس بخه سوال هیچ کس جواب نمیده
نظر مهدیه
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
پاسخ
12
14
سلام.من یک هفته است که برای بارداری اقدام کردم استرس دارم میخوام بدونم ایاباردارم
پاسخ ها
نظر s
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۶
سلام عزیزم منم 1هفته ای میشه اقدام کردم خیلی استرس دارم انشالله که خوبه
نظر مریم
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۳
عزیزم خیلی عجله داری.من الان 6 ماهه دقیقا در زمان تخمک گذاری اقدام می کنم و خبری نیست.
نظر فاطی
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۹
پاسخ
14
13
من یکسال و نیمه برای بارداری اقدام کردم و هرماه هم دارو خوردم یک بار هم iiui منفی داشتم این ماه هم عکس رنگی گرفتم ، امیدوارم منم حامله بشم ، برام دعا کنید
پاسخ ها
نظر user
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۴
انشاءالله به زودي زود مامان ميشي براي منم دعا کن که مامان بشم
نظر سارا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
سلام من حدودیک هفته که عقب انداختم ولی
نظر زهرا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۳۰
پاسخ
3
4
منم هشت ماهه اقدام كردم ولي خبري نشده اما هنوز اميد دارم
نظر بهار
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
پاسخ
11
10
سلام من 4 روز پیش لک دیدم فردا هم زمان پریودیمه.به نطرتون باردارم؟یه کم هم درد مشابهه درد پریودی دارم .
به نظرتون باردارم؟
نظر نادیا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۵
پاسخ
17
6
سلام منم خیلی دوست دارم مادر بشم برام دعا کنید
نظر صفورا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۰
پاسخ
9
6
سلام
مامانای مهربون منم تازه عکس رنگی دادم تو همین ماه روز 8پریودی رفتم الان دو هفته میگذره درد تو رحمم احساس میکنم .یعنی میشه مامان بشم من 6ساله که ازدواج کردم
نظر سولماز
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۸
پاسخ
16
9
سلام میخواستم از مامانای مهربون بپرسم بارداری از هفته چندم معلوم میکنه؟چون بهم گفتن قبل از هفته پنجم نشون نمیده؟من 4 روز که عقب انداختم ولی سرگیجه و بی جونی و حالت افسردگی دارم تا حالت تهوع،ممنون میشم در این زمینه بیشتر مطلعم کنید.
پاسخ ها
نظر پری
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
salam solmaz jan manam hamin aleme shoma ro daram.4rozam hast ke peryodam aghab oftade.shoma bardar bodi?
نظر ناشناس
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
پاسخ
5
1
از مطالب مفیدتون واقعا ممنونم . یه ماهه عقب انداختم . تست بارداریم منفی بود . البته این یک ماهو مسافرت بودم با تغییر شدید آب و هوایی و استرس هم داشتم .
نظر ai da
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۶
پاسخ
0
2
منم خيلي دوست دارم مامان بشم دعا كنيد بشم يه هفته هست اقدام كرديم دعا كن خيييييييييلي دوست دارم مامان بشم
نظر ندا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
پاسخ
1
3
سلام . من 26 سالمه و تقریبا 8 ماه که ازدواج کردم . الانم 20 روزه از پریو گذشته آزمایش خونمم منفی بوده . خودم خیلی دوست دارم باردار بشم و لی همسرم خیلی راضی نیست . چیکار کنم .
نظر رضا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۳
پاسخ
4
8
سلام همسرم 9دي وقت پريودش ولي ديشب ازش يكمي خون اومده ولي پريود نشده زير شكمش درد داشت ادرارش هم باسوزش بود الان چيكاركنه يعني همسرم بارداره توروخداجواب بدين
پاسخ ها
نظر user
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
نه ممکن نیس
نظر دينا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
پاسخ
5
6
سلام٠من يك دختر ٧ ساله دارم واين چند سال من طبيعي جلوگيري ميكنم ولي الان چند روزه پريودم عقب افتاده و وقتي دستشويي ادرار دارم با درد رحم بدجوري مواجه ميشم و ادرارم هم زرد ،زرد هستش موندم كه من حامله هستم يا عفونت شديد دارم ؟ ممنون ميشم اگه به سوالم جواب بديد.
نظر سونیا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
GERMANY
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
پاسخ
2
2
سلام من شکم درد مثل پریود دارم اونم هر گاهی و سمت چپ شکمم کمی بزرگ تر شده سینم موقع دست زدن خیلی درد میکنه و زیر چشم تیره تر شده از علایم حاملگی هست
پاسخ ها
نظر شیوا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۱
س منم علایم تو دارم برام دعا کنید باردار باشم عاشق بچه هستم خداکنه همه اونایی که بچه دوست دارن ی فرشته کوچولو تو بغلشون باش
نظر سونیا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
GERMANY
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
پاسخ
1
3
پس جواب من چی شد اگه میشه زود جواب بدین خیلی استرس دارم
نظر مریم
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۰
پاسخ
0
1
سلام من همه علایم بارداری رو دارم. سیکلم در ماههای گذشته 27 روزه یا 31 روزه بوده الان توی 29 روزم تا کی باید منتظر بمونم بعد آز بدم؟
نظر منير
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۴
پاسخ
0
1
سلام منم علائم حاملگي رو دارم امروز لکه ديدم ميشه که منم حامله باشم برام دعا کنيد
نظر ELHAM
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
UNITED STATES
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۵
پاسخ
0
2
من شوهرم واریکوسل داره وعمل نکرده الان 2 ماه جلوگیری نکردم وخبری نشده کسی هست با واریکوسل شدید شوهرش حامله شده باشه ؟خیلی خیلی نگرانم خواهشا 1 جوابه منو بده
نظر user
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۵
پاسخ
0
6
منم مامان بشم
نظر فرشته
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۶
پاسخ
1
2
منم دوست دارم حامله بشم
نظر user
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۸
پاسخ
1
4
منم یه هفته ای میشه که هم سینه هام درد میکنه هم حالت تحوع دارم هم احساس خستگی میکنم.یعنی این علایم حامتگی هستش
نظر یاس
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
پاسخ
1
0
سلام من یک وسال ونیم هستش که ازدواج کردم وجلوگیری طبیعی میکردم الان ۳ماه هستش که اقدام به بارداری کردمه ولی نتیجه ای نگرفتمه منم دوست دارم مامانشم
نظر خاطره
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
پاسخ
1
1
سلام یاس عزیز ایشالله که بزودی نتیجه میگیری ایشالله همگی باردار بشییییید
منم سه ساله ازدواج کردم دو سه هفته اس اقدام کردم ولی بیتابم که ببینم باردارم یا نه
نظر اسی
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۳
پاسخ
1
2
پاسخ به الهام

واریکوسل یک بیماریه که تقریبا 70 درصد مردا دارن و اگه قرار باشه واریکوسل باعث عدم بارداری بشه نسل بشر خیلی کم میشد.

ضمن اینکه داداش بنده واریکوسل شدید داشت دکترا گفتن بچه دار نمیشه اگر هم بشه دختر میشه ولی شکر خدا پارسال زنش یه پسر خوشکل زایید.
تا معلوم بشه هنوز دکترا خیلی چیزا رو نمی دونن.
نظر نویده
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۸
پاسخ
0
1
سلام من بد از یه هفته تاخیر با درد خیلی شدید پریود شدم ولی متفاوت از ماههای قبل بوده. یعنی با وجود مصرف قرص کلرفین بازم باردار نشدم..........لطفا یکی بهم جواب بده
نظر حدیث
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
پاسخ
0
3
سلام بیشتر علایم که خوندم رودارم خیلی استرس دارم کاش خدا یه نی نی بهم بده کمکم کنید نمیدانم از کجا جوابتون رو بگیرم
نظر طلا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
پاسخ
0
1
سلام من 2 سال اقدام به بارداری کردم . و 23 سال سن درم و شوهرم مشکل غلظت اسپرم داره و 2 بار iuiشدم ولی جواب نگرفتیم ... و الان 3 ماه پریودیم 4 هر ماه بود و شوهرم دارو مصرف میکنه تا ابن ماه که امروز هفتمه هنوز پری نشدم و رو بازوهام جوش زده خیلی زیاد ولی هیچ علائمی ندارم بنظرتون من باردار شدم؟!
نظر سارا قربانى
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۷
پاسخ
0
0
سلام بچه ها من سه پسر تو شگم دارم ىعنى منظورم سه قلوى برام دعا کنىد تا به سلامتى به دنىا بىان انشالله روزى خودتون باشه
نظر زهرا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۷
پاسخ
0
0
سلام دوستان عزیز,من تازه بیست ساله شدم,آیا برای بارداری زوده یانه؟خواهشاجواب بدین,م
نظر سوده
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۶
پاسخ
0
0
منو همسرم الان ۲۴ ساعت متوجه شدیم که خدا بهمون فرزند داده و من خیلی خوشحالم که دارم مامان میشم
نظر user
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
ROMANIA
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۷
پاسخ
0
1
سلام، منم 2ماه هست اقدام کردم ولی خبری نیست. تو را خدا برام دعا کنین مامان بشم
نظر مریم
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۷
پاسخ
0
1
من 3ماه هست که اقدام به بارداری کردم وخبری نیست خیلی استرس دارم 10روز دیگه تاریخ پری هست نمیدونم باردارم یانه دکترم کفته احتمال زیاد این ماه باردار میشم واسم دعا کنید
نظر user
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۴
پاسخ
1
0
سلام من بعد از ماه رمضان خيلي حالت تهوع داشتم ولي چون قرص ميخوردم پريوديم سر موقع بود بيبي چك هم گرفتم منفي بود الان شكمم خيلي بزرگ شده ممكنه باردار باشم؟
نظر user
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۸
پاسخ
0
0
سلام من 5روز میشه که باردار شدم
نظر لیدا
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲
پاسخ
0
0
سلام،منم بیست روزه پری م عقب افتاده،آزمایش خون دادم منفی بود بنظرتون من حامله ام؟؟؟؟
نظر user
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
ROMANIA
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
پاسخ
0
0
سلام من هم خیلی دوست دارم مادر شم دعا کنید به من مرسی
نظر asl
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۹
پاسخ
0
0
ایا باردار نباشم هم میشه برای استرس درس خواندن تهوه صبحگاهی داشته باشم برای گاهی اوقات
نظر user
| درباره از کجا بفهمم باردارم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۳
پاسخ
0
0
سلام مندوسال ونیم ازدواج کردم ویک سال اقدام به بارداری وای نشده برام دعا کنید!!!!
  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  • در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: