۲۶۲۵۵
۱۱ تير ۱۳۹۱ - ۱۳:۲۵
۹۱۰۸۷ 
آفتاب شدید است، آنقدر كه چشمان‌تان را می‌زند، گاه رانندگی كردن و حتی راه‌رفتن در چنین نورهای شدیدی سخت می‌شود یكی از ساده‌ترین كارها استفاده از عینك‌های آفتابی است


برترین مجله اینترنتی ایران


 برترین ها: 

عینك‌های آفتابی هم چشمان شما را از آفتاب دور نگه می دارد و نمی‌گذارد كه اشعه‌های مضر خورشید به چشمان شما ضرر برساند و هم می‌تواند كاری كند كه شما خوش‌تیپ‌تر به نظر برسید؛ اما به شرطی كه قواعد كلی برای انتخاب بهترین عینك آفتابی با توجه به نوع صورت‌تان را رعایت كنید. عینكی متناسب با نوع چهره‌تان خریداری كنید كه به صورت شما می‌نشیند و می‌تواند حالت وقار یا اسپرت بودن و مطابق روز بودن را به دیگران القا كند ولی برای آنكه بدانید چه نوع عینكی به صورت شما می‌آید، اول باید حالت صورت‌تان را بشناسید، اما چگونه؟ برای آنكه فرم صورت‌تان را بشناسید مطلب زیر را بخوانید.صورت شما چه شکلی است ؟

شما باید اندازه‌های صورت‌تان را اندازه‌گیری كنید و با استفاده از این اندازه‌ها فرم صورت‌تان را دریابید. برای این كار شما به یك آینه كه در محل مناسب پر نور قرار گرفته، یك متر و یك كاغذ و قلم برای نوشتن اندازه‌ها نیاز دارید. با فراهم كردن این وسایل از شیوه‌های زیر استفاده كنید:

1- انتهای متر اندازه‌گیری را روی نقطه خارجی یك چشم خود بگذارید سپس متر را خیلی آرام از روی چشم و بینی خود عبور دهید و تا نقطه خارجی چشم دیگر خود ببرید. در این حالت، متر اندازه‌گیری باید از بالای نقطه تیزگونه،گونه‌های شما یا نقطه برجسته گونه‌هایتان عبور كرده باشد. این اندازه را یادداشت كنید. این اندازه را به اصطلاح فاصله میان «2 استخوان‌گونه» می‌نامند.

2- اكنون نوبت اندازه‌گیری «خط‌فكی» است. متر را روی یكی از مفاصل استخوان فك خود كه در نقطه كناری قسمت برجسته گوش قرار دارد بگذارید و سپس متر را تا نقطه مقابل این قسمت در گوش دیگر ببرید. سپس عدد به دست آمده را در 2‌ضرب و یادداشت كنید.

3- حالا «پیشانی»‌تان را اندازه‌گیری كنید. یك سر متر اندازه‌گیری را در نقطه‌ای كه كاملا وسط نقطه میانی ابروها و نقطه روییدن موها در بالای آن است بگذارید (این نقطه مهم‌ترین نقطه پیشانی شماست). حالا متر را تا نقطه مقابل در سمت دیگر ببرید و عدد به دست آمده را یادداشت كنید.

4- در نهایت قد یا ارتفاع صورت‌تان را اندازه‌گیری كنید. سر متر اندازه‌گیری را در نقطه وسط رویش‌ موهایتان قرار دهید و آن را به صورت صاف پایین بیاورید تا به چانه برسد. اندازه را یادداشت كنید. پس از نوشتن این اندازه‌ها می‌توانید شكل صورت‌تان را حدس بزنید.


شکل صورت تان مربع است یا مستطیل ؟صورت‌های تخم‌مرغی:

 اگر اندازه «قد- ارتفاع» صورت شما یك و نیم برابر «فاصله میان 2 استخوان‌گونه» شما باشد، آن وقت این صورت را فرم صورت «تخم‌مرغی» می‌نامند كه از لحاظ آرایشگران فرم ایده‌آلی برای صورت است. «جولیا رابرتز» یكی از چهره‌های مشهور فرم صورتش اینگونه است.

صورت‌های گرد:

اگر «ارتفاع» صورت شما مساوی فاصله میان 2 استخوان «گونه» صورت‌تان یا نزدیك به آن باشد، در این حالت صورت شما گرد محسوب می‌شود. در میان چهره‌های مشهور صورت «كیت وینسلت» صورت گرد محسوب می‌شود.

صورت مستطیلی:

اگر «فاصله  میان 2 استخوان‌گونه» و خط فكی صورت شما بیشتر از «ارتفاع» آن باشد، صورت‌تان را صورت «مستطیلی» می‌نامند. در میان چهره‌های معروف صورت «نیكی تایلور» تقریبا مستطیلی است.

صورت قلبی شكل:

در این حالت اندازه دو استخوان «گونه» و «پیشانی» شما بیشتر از اندازه خط فكی است. صورت «جنیفر لاوهویت»  اینگونه است.

صورت مربعی:

 اگر در صورت شما «ارتفاع» با اندازه «2 استخوان گونه» و نیز اندازه‌های خط فكی و پیشانی تقریبا یك اندازه است، آن وقت حالت كلی صورت شما مربعی است. «ساندرا بولاك» یكی از چهره‌های مشهور با این نوع صورت است.

صورت الماسی:

 
اگر در صورت شما اندازه خط فكی با  ارتفاع آن تقریبا برابر است اما خط پیشانی و اندازه خط فكی و «فاصله 2 استخوان گونه» مساوی است، صورت‌تان حالت الماسی‌شكل دارد.

افرادی كه خوش به حالشان استصورت‌های تخم‌مرغی

افرادی كه صورت گرد دارند، برای خرید عینك آفتابی مناسب كار سختی پیش‌رو ندارند. واقعیت این است كه بیشتر فریم‌های عینك برای اینگونه صورت‌ها مناسب هستند و هم فریم‌های دایره‌ای و هم فریم‌های مربعی می‌تواند صورت شما را زیبا كند. حتی قاب‌های خیلی بزرگ و نوع عینك‌های خلبانی هم به این نوع صورت‌ها می‌آیند اما، خب رعایت بعضی نكته‌های كوچك به شما كمك می‌كند عینك بهتری انتخاب كنید: اگر اجزای صورت‌تان كوچك است هرگز از عینك‌های با قاب‌های بزرگ استفاده نكنید و اگر هم حالت موهایتان چتری یا رها روی صورت است از عینك‌های ریز گرد استفاده نكنید.

زاویه‌‌دار بخرید


صورت‌های گرد

افرادی كه صورتشان گرد است به عینك‌های زاویه‌دار نیاز دارند تا صورتشان را به حالت مناسب تغییر دهد. بهترین نوع عینك‌ها برای این نوع صورت آنهایی هستند كه تقریبا خطوط فریمشان صاف باشد. عینك‌های مربع و مستطیل بهترین انتخاب برای این نوع صورت‌ها هستند. درباره این نوع صورت‌ها هم البته بسیار مهم است كه به اندازه اجزای صورت‌تان هم توجه كنید. اگر چشم‌های بزرگ و دهان برجسته دارید از عینك‌های ریز و ظریف استفاده نكنید.

خلبان شوید


صورت‌های قلبی

در صورت‌های قلبی‌شكل پیشانی بسیار بزرگ‌تر و عریض‌تر از چانه‌ها و گونه‌هاست باید عینك‌هایی را با حالت متضاد فرم صورت‌تان را انتخاب كنید. عینك‌های خلبانی برای این نوع صورت‌ها بسیار مناسب هستند. در كل باید گفت، همه عینك‌های گرد یا چند ضلعی كه قسمت بالایی آنها بزرگ‌تر از قسمت پایینی آنهاست، برای این نوع صورت‌ها بسیار مناسب هستند.

به صورت‌تان انحنا دهید


صورت‌های مربع

صورت‌های مربعی باید از عینك‌های منحنی استفاده كنند، زیرا این نوع عینك‌ها بیشتر از هر نوع دیگری بر این صورت‌ها می‌نشیند. این فریم‌ها صورت تیز افراد صاحب چهره مربعی را نرم می‌كند و شكل متوازن و آراسته به آنها می‌دهد. افرادی كه دارای این نوع صورت هستند، گونه‌ها و فك بزرگی دارند و بهتر است برای اصلاح این حالت از عینك‌هایی استفاده كنند كه بالاتر از حد معمول روی صورت می‌‌ایستند. با این نوع عینك‌ها توجه به چشمان شما جلب می‌شود.

مربع‌های بزرگ به شما می آید


صورت‌های مستطیلی

در این فرم از صورت‌ها استخوان‌های گونه عموما برجسته‌اند و بینی‌ها درشت و استخوانی هستند. دركل برای این نوع از صورت‌های كشیده هم بهترین نوع عینك‌ها، عینك‌هایی موسوم به خلبانی هستند. با این نوع عینك‌ها حالت صورت شما از كشیدگی درمی‌آید و فرم مناسبی پیدا می‌كند. عینك‌‌های مربعی كه فریم‌های خیلی بزرگی نداشته باشند هم یك انتخاب بسیار مناسب برای این گروه از چهره‌ها هستند.
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1391/11/15
دوستون دارم و مرسی از تازه هاتون
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1392/04/25
سلام خسته نباشید
صورت پهن باگونه های بزرگ چه مدل عینک افتابی میتونه بزنه؟
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1392/12/08
خوب بودن عکساتون اما اگه میشه واسه صورتای مثلثیم بزارین
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1394/12/22
من که نفهمیدم چطور باید اندازه گیری کرد
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1396/05/08
سلام من صورتمو اندازه گرفتم. گونه ها 17 و پیشانی 15 و خط فک که 14*2=28 و طول کل صورت که 21 شد . واینکه فقط خط رویش موهای من مثه قلب هست .شبیه عکس خانومی که برا صورت قلبی شکل گذاشتین ولی دیگه چپنه من تیز وخیلی باریک نیست.میشه بگین صورت من چه فرمی هست?
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1396/05/17
فرم صورت من درست شبیه سلنا گومزه به هر حال ممنون
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1396/12/27
دستتون در نکنه عالی بود ولی به صورت های گرد علاوه بر عینک زاویه ای عینک های دایره ای شکل نمی شه
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج