زورگیری خریدار از فروشنده پس از معامله!
۳۰۴۴۷۱
۱۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۵
۲۴۹۲۷ 
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که با همکاری دو برادر همسرش اقدام به خرید خودرو و زورگیری پول خرید از فروشنده کرده بودند.
خبرگزاری ایسنا: رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که با همکاری دو برادر همسرش اقدام به خرید خودرو و زورگیری پول خرید از فروشنده کرده بودند.

در تاریخ 16 دی ماه امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک فقره زورگیری و سرقت خودرو به کلانتری 169 مشیریه اعلام شد . با حضور مأمورین کلانتری در محل اعلامی در میدان آقانور، فردی با مراجعه به مأمورین اعلام کرد که سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ ، با تهدید چاقو به وی حمله ور شده و اقدام به سرقت مبلغ 20 ملیون تومان پولِ ودیعه دریافتی در معامله فروش خودرو و کیف دستی حاوی قولنامه تنظیمی فروش خودرو ، مدارک و سوئیچ خودرو از وی کرده اند .

با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان به محل پارکینگ مراجعه و در تحقیقات از کارکنان آن اطلاع پیدا کردند که خودرو زانتیای مالباخته نیز از پارکینگ خارج شده است . با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 14 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : چند روز پیش خودرو زانتیا خود را در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار برای فروش آگهی کرده بودم که فرد ناشناسی با من تماس گرفت و خودش را به عنوان مشتری معرفی کرد ؛ پس از توافق اولیه بر سر قمیت خودرو ، برای بازدید خودرو با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم . در روز 16 دی ماه جوانی به نام رضا . الف با یک دستگاه سواری آزرا به محل قرار آمد ؛ پس از بازدید خودرو توسط ایشان و برابر توافق اولیه برسر قیمت خودرو ، ایشان مبلغ 20 میلیون تومان پول نقد به من تحویل داد و در ادامه قولنامه فروش خودرو مابین ما دو نفر تنظیم شد . قرار شد تا روز انتقال سند خودرو و تسویه کامل پول ، خودرو برای چند روز در پارکینگ بماند ؛ به همین علت ، دو نفری ماشین زانتیا را به پارکینگ بردیم و رسید پارکینگ در اختیار خریدار و سوئیچ ماشین در اختیار من باقی ماند تا در روز محضر و تسویه کامل توسط خریدار ، سوئیچ و سایر مدارک خودرو به او تحویل شود .

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : پس از گذاشتن ماشین در داخل پارکینگ و در حالیکه مبلغ 20 میلیون تومان پول نقد از خریدار گرفته بودم ، دو نفری از پارکینگ خارج و سوار ماشین خریدار شدیم . پس از طی مسافتی کوتاه ، من از ماشین پیاده شدم ؛ هنوز مسافت زیادی از محل پیاده شدن من از ماشین نگذشته بود که ناگهان سرنشنیان یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ به من حمله ور شده و با تهدید چاقو و ضرب و شتم اقدام به سرقت کیف دستی حاوی 20 میلیون وجه نقد ، قولنامه فروش خودرو ، سوئیچ و مدارک شناسایی خودرو کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

با توجه به اظهارات مالباخته ، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی محل سکونت رضا . الف در منطقه افسریه- شهرک رضوی کرده و این شخص را در دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .

رضا در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع و یا مشارکت در زورگیری از مالباخته شد ادعا کرد که خودرو زانتیای شاکی پرونده را طی یک معامله قانونی خریداری و تمامی پول خرید خودرو را نیز برابر قولنامه تنظیمی به فروشنده پرداخت کرده است .

در ادامه تحقیقات و با شناسایی دو برادر خانم رضا به نام های فرشید 30 ساله و وحید 32 ساله بعنوان مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف کیف قاپی و زورگیری ، تصاویر این دو برادر توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت ؛ با شناسایی مخفیگاه فرشید و وحید در منطقه مشیریه ، 20 متری امام خمینی (ره)، طی یک عملیات هر دو نفر دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

فرشید و وحید ، همانند رضا منکر هرگونه ارتکاب سرقت از مالباخته شده اما با کشف قسمتی از اسناد و مدارک متعلق به افراد غیر در مخفیگاهشان ، به ناچار به زورگیری و سرقت اموال شاکی پرونده و همچنین انجام سرقت های مشابه اعتراف کردند .

با اعتراف فرشید و وحید به انجام سرقت و زورگیری با موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ و معرفی رضا . الف به عنوان سرکرده گروه ، رضا نیز به ناچار لب به اعتراف گشود . وی در اعترافاتش عنوان داشت که بدین شیوه و شگرد ، اقدام به خرید سرقت چندین دستگاه خودرو سواری از جمله BMW مدل 530 ، اسپورتیج و MVM در قالب قولنامه کرده و دو برادر خانمش با موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ اقدام به سرقت سوئیچ خودرو ، اسناد و مدارک خودرو ، پول پرداختی به فروشنده خودرو از سوی رضا در پوشش خریدار کرده و نهایتا خودروها نیز پس از خارج شدن از پارکینگ توسط وی و بعنوان مالک خودرو به فروش رسیده است .

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه رضا امیدی ، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت و کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان نبرد شمالی، میدان نبرد، انتهای خیابان شهید بیدچی مراجعه کنند .
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج