۳۰۷۵۳
۰۱ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۹
تشك‌های خوشخواب یكی از مهم‌ترین لوازم در خانه است كه از نظر علم پزشكی هم بسیار بااهمیت است. اگر تشك شما غیراستاندارد، قدیمی و غیرقابل استفاده باشد شما را دچار بیماری‌های عضلانی و استقامتی می‌كند كه رایج‌ترین آنها بیماری دیسك كمر است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 260207

برترین مجله اینترنتی ایران

 برترین ها: تشك‌های خوشخواب یكی از مهم‌ترین لوازم در خانه است كه از نظر علم پزشكی هم بسیار بااهمیت است. اگر تشك شما غیراستاندارد، قدیمی و غیرقابل استفاده باشد شما را دچار بیماری‌های عضلانی و استقامتی می‌كند كه رایج‌ترین آنها بیماری دیسك كمر است. استفاده از تشك‌های طبی برای افرادی كه بیماری‌های عضلانی و استخوانی دارند الزامی است. همه این دلایل و مهم‌تر از آن لذت خواب خوش، دست به دست هم داده تا برندهای خارجی و داخلی بسیاری به  طراحی و تولید این تشك‌ها بپردازند. از قضا برندهای ایرانی هم در تولید و طراحی این تشك‌ها چیزی كم از بهترین برندهای روز دنیا ندارند. ما هم در این گزارش نگاهی  داریم به انواع و اقسام این تشك‌ها و بازار تولیدات داخلی و خارجی آنها.فقط 3 سال عمر می‌كنند

نوعی دیگر از تشك‌ها «تشك‌های فنری» هستند كه به آنها تشك‌های كلاسیك هم گفته می‌شود. در این تشك‌ها از 2 فنر بزرگ برای نگه داشتن جرم بدن استفاده می‌شود. طول عمر آنها 3 سال است. مزیت‌شان راحت بودن آن است و بزرگ‌ترین عیب‌شان هم نرم بودن است. بیشتر بیماری‌های عضلانی هم به علت همین راحتی و نرمی بیش از حد تشك‌ها ایجاد می‌شوند.استاندارد تشك‌های فنری به اندازه ارتفاع و عرض آنهاست؛ اندازه فنر و انعطاف‌پذیری آن نیز به ارتفاع آن بستگی دارد. یك تشك فنری استاندارد باید  202 سانتی‌متر طول،  152 عرض و 22 سانتی‌متر ارتفاع داشته باشد.

   تشك استاندارد یعنی...

یك تشك استاندارد باید پارچه‌ای با دوخت محكم و جنس خوب داشته باشد. دوخت‌ها و طرح‌های آن نباید آنقدر برجسته باشد كه به كمر و بدن آسیب برسانند، بلكه انعطاف‌پذیری بالایی باید داشته باشند تا هر وزنی را تحمل كنند و زود گود یا پاره نشوند. یک تشک استاندارد باید دارای فنرهای قوی باشد. نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده‌سازی و بسته‌بندی تشک نشانه مرغوبیت کالاست. در انتخاب نوع تشک‌های وارداتی نیز دقت کنید تا امکان ارائه خدمات پس از فروش را داشته باشند. برای خرید این تشک‌ها لازم است به موجود بودن نمایندگی آنها در ایران توجه کنید. بهتر است  از شرکت‌های معتبر تولیدکننده خرید کنید زیرا تنها گارانتی تعمیرات و تعویض این شرکت‌ها قابل اعتمادند. اگر پارچه استفاده شده در تشک دارای درصد مناسبی از الیاف طبیعی نباشد، ممکن است باعث بروز بیماری‌های آلرژیک و ناراحتی‌های پوستی شود. ضدآب بودن، ضد حریق بودن و ضدنفوذ حشرات بودن پارچه‌های تشک هم از موارد مهم و ضروری است. تشك خوب چه جور تشكی است؟

بهترین تشک برای خوابیدن، تشکی است که از سطح تخت بالاتر بیاید و کم ارتفاع نباشد. در تشک‌های معمولی، بحث ارتفاع مهم نیست و اصلا ارتفاع تعریف شده‌ای برای آنها وجود ندارد، در حالی که انواع مدل‌های طبی و خوشخواب موجود در بازار، دارای ارتفاع متنوع هستند. محتویات تشک‌ها و نوع مواد تشکیل‌دهنده آنها در انواع مختلف این محصول متفاوت است و در نمایندگی برندهای ایرانی می‌توانید ماکت مواد تشکیل دهنده هر تشک را از نزدیک ببینید. نمد، فنر، موکت، یونولیت و فوم ازجمله مواد تشکیل‌دهنده تشک‌های خوشخواب هستند، در حالی که تشک‌های معمولی فقط از فنر تشکیل شده‌اند یا ابر و مواد‌پرکننده مانند پر و پشم در آنها وجود دارد.

 سلامت جسمانی از همه مهم‌تر است

 مهم‌ترین نکته در انتخاب تشک خوشخواب، بررسی تاثیر آن بر سلامت جسمانی است.  برای این کار انواع تشک‌های طبی موجود در بازار که سطحی سفت و انعطاف‌ناپذیر دارند، برای سلامت بدن و به خصوص جلوگیری از گودی کمر و فاصله میان مهره‌های آن بسیار مفید هستند. بهتر است تشک را به همراه پایه تخت مخصوص خودش خریداری کنید. پایه هر تشک در ویژگی اجزای آن تشک تاثیرگذار است و چنانچه تشک جدید را بر پایه قدیمی و کهنه قرار دهیم آن تشک نمی‌تواند آنطور که باید عمل کند. طول تخت شما باید 10 تا 15 سانتی‌متر بلندتر از قد شما باشد. در این صورت تخت فردی که دارای قد 80/1 متر است باید بلندتر از حد استاندارد یک تخت معمولی باشد.

تشك‌تان را آزمایش کنید

 برای اینکه نرمی یا سفتی تشک را آزمایش کنید، به پشت تشک بخوابید و یک دست خود را به صورت صاف داخل گودی کمرتان قرار دهید. اگر دست شما به راحتی به سمت داخل گودی کمرتان فرو رفت، آن تشک خیلی محکم و سفت است اما اگر نمی‌توانستید به هیچ وجه دست‌تان را به داخل گودی کمرتان سُر دهید، آن تشک خیلی نرم است.

 یادتان باشد تشك باید به اندازه‌ای سفت باشد كه ستون مهره‌ها در وضعیت عملكرد یعنی همان مقدار انحنایی كه در حالت ایستاده در كمر وجود دارد قرار بگیرد. اگر تشك شما آنقدر سفت باشد كه این انحنا به طور كامل از بین برود یا آنقدر نرم باشد كه كمر بیش از اندازه انحنا پیدا كند، فرد دچار كمردرد می‌شود. این تشك طبی است!


حتما شما هم هنگام خرید بارها از فروشنده شنیده‌اید كه این تشك طبی است! یادتان باشد یك تشك طبی باید سطحی صاف و بدون شیب داشته باشد. تشك‌های طبی نباید به اندازه تشك‌های كلاسیك نرم باشند زیرا همین نرمی باعث درد كمر می‌شود.

 برای زیر 90 كیلوها!

در تشك‌های «طبی اسفنجی» فقط از اسفنج فشرده و پنبه استفاده می‌شود. این نوع تشك‌ها اصولا طول عمر پایینی دارند و بیشتر برای افرادی با وزن كمتر از 90 كیلوگرم استفاده می‌شوند. بیشتر تشك‌های كودك اسفنجی هستند. زیرا ساختار این  تشك‌ها به گونه‌ای است كه به هیچ وجه به بدن آسیب نمی‌رسانند. با استفاده از نرمی ای كه پنبه به بدن می‌دهد، فشار بدن را می‌گیرد و گردش خون را به راحتی در بدن ایجاد می‌كند و  فشار روی اعصاب و ماهیچه‌ها را به حداقل می‌رساند. امتیاز بزرگ این تشك‌ها استفاده از الیاف طبیعی در آنهاست كه باعث ضدحساسیت بودن‌شان می‌شود.

 هم طبی، هم فنری

تشك‌های «طبی- فنری» نوع دیگری از تشك‌ها هستند  كه همان خصوصیات تشك‌های فنری را دارند اما فنر آنها بسیار سخت‌تر است و راحتی تشك‌های فنری را ندارد. این تشك‌ها معمولا به افرادی كه ناگزیرند زمان زیادی در بستر بمانند توصیه می‌شود چون سفتی سطح آنها مانع خواب رفتن دست و پای افراد می‌شود.

 یك تیر و دو نشان!

نوع دیگری از تشك‌ها، «تشك‌های بادی» هستند. این نوع تشك‌ها با استفاده از یك تلمبه باد می‌شوند و با استفاده از عقربه‌ای كه روی آنها تعبیه شده باد داخل آن تنظیم می‌شود. اگر عقربه روی 200 تا 250 باشد این تشك حكم یك تشك راحتی را دارد و شما می‌توانید از آن به عنوان یك تشك نرم و راحت استفاده كنید و اگر عقربه را روی 300 تا 350 باد كنید این تشك حكم یك تشك طبی بادی را دارد و سفت‌تر از آن است كه حالتی راحت و آرام‌بخش را به شما بدهد؛ به این ترتیب شما با انتخاب این تشك‌ها در ازای دریافت هزینه‌های بیشتر با یك تیر دو نشان زده‌اید  و هم تشك طبی دارید و هم تشك فنری.

 كدام‌ تشك‌ها؟ كدام برندها؟

در كشور ما برندهایی مثل soft، best night و good sleep از برندهای خارجی هستند كه  بازار تشك‌های خوشخواب را  در دست گرفته‌اند اما آنقدر برندهای ایرانی در بین مخاطبان طرفدار دارند كه دیگر كسی از برندهای خارجی خرید نمی‌كند. برندهای ایرانی كیفیت بالا را با قیمتی مناسب در اختیار مخاطبان می‌گذارند. برندهای ایرانی مثل: رویا، لایكو، خوشخواب و...  از بهترین برندهای ایرانی هستند.  گشت‌وگذاری در بازار تشك‌ها و میزان فروش آنها نشان می‌دهد بازار فروش تشك‌های خوشخواب دست تشك‌های ایرانی است.

 طبی یا فنری؛ انتخاب با شماست

نوع دیگر از تشك‌ها كه طرفداران خاص خودشان را دارند «تشك‌های جك‌دار» هستند. ارتفاع  این تشك‌ها با استفاده از جكی كه زیر آنها تعبیه شده  قابل تنظیم است. هرچه ارتفاع بالاتر باشد تشك‌ها طبی‌تر است و هرچه پایین‌تر باشد تشك راحت‌تر و فنری‌تر است، زیرا با بالا بودن جك، فنر داخل آن سفت و شل می‌شود. این برند تشك طبی ندارد

 برند Soft ،خود را از قدیمی‌ترین تولیدكنندگان این محصولات می‌داند و تبلیغات بسیاری برای خوشخواب‌های خود انجام می‌دهد. در سراسر دنیا محصولات خود را با قیمت‌های بسیار گران عرضه می‌‌كند اما در ایران به علت نداشتن خدمات و گارانتی این برند هواداران كمی داشته و زیاد فروش ندارد. برند soft تشك‌های خود را در مدل‌های كلاسیك عرضه می‌كند و هرگز تشك طبی تولید نكرده و نمی‌كند.

 گران اما خوش‌ساخت

  best night هم از برندهای معروف اروپایی است كه محصولات خود را در قالب كلاسیك و طبی به بازار دنیا عرضه كرده اما تنها 5 سال است كه محصولات این برند وارد ایران شده و هنوز مخاطبان زیادی ندارد. تشك‌های این برند از جنس خوب و پارچه با دوخت محكم برخوردار است. محصولات این برند تنها 2نفره عرضه می‌شود و قیمت بسیار بالایی دارد. این برند محصولات خود را از 6 ماه تا 3 سال گارانتی می‌كند البته غیر از گارانتی وارنتی هم دارد یعنی  اگر اتفاقی برای تشک بیفتد، یك محصول جدید به شما داده می‌شود. رنگ محبوب خوش‌خواب‌های برند best night صورتی است كه در ایران طرفدارهای خاص خودش را دارد.

 تخصص ما طبی بودن ماست

Good sleep محصولات خود را تنها در قالب تشك‌های طبی عرضه می‌كند. اگر قصد خرید تشك طبی دارید، بد نیست تشك‌های این برند را هم بررسی كنید. نمایندگی این برند محصولات خود را بسیار ارزان‌تر از مغازه‌دار‌ها و با خدمات بالاتر به مخاطبان عرضه می‌كند. تشك‌های تك‌نفره و 2نفره این برند به خاطر دوخت بسیار محكم، محبوب هستند.

نگاهی به قیمت تشك‌های خوشخواب در بازار
برچسب ها:
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1391/06/09
ممنون خیلی عالی بود خصوصا اینکه قیمتها رو هم ذکر کرده بودین
اما باید دید قیمتها ثابت باقی موندن؟
پاسخ ها
محسن سياحي
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
باتشكر از راهنماييهاي خوبتان
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1391/06/11
خیلی ممنون. عالی بود.
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1391/11/02
بنده درد کمر و گردن دارم بطوریکه صدای گردنم اطرافیانم رو اذیت میکنه و ضمنان خروپف شدید هم دارم . چه تشکی و از چه برندی بخرم. با تشکر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۸
شما بمیری بهتره
سیتین بختیاری
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۴
به جای این شخص بددهن از شما معذرت میخوام.
کامنتشو خوندم شرمم شد
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۱
برا کمر درد بهتر یک پتو روی زمین بندازی و روش بخوابی
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1392/02/19
باسلام
براي كسي كه ديسك كمر و گردن دارد
چه نوع تشكي پيشنهاد مي كنيد.
از راهنمايي شما ممنونم
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1392/05/20
با سلام
بنده درد کمر و گردن دارم چه نوع تشکی را از برند خوش خواب پیشنهاد میدهید؟
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1392/06/13
بهترین تشک برای کمردرد و گردن درد چیست
لطفاًنومنه معرفی کنید.
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1392/08/26
اطلآعاتتون عالی بود! کلی مرسی
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1393/01/22
من تشک ازپشم دارم گرفتگی کمرعضلانی دارم تشک اسفنجی هم دران فرورفتگی ایجاد شد نظرشما درخصوص پنبه ای چییست
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1393/07/18
خیلی خوبه ممنون ااگه میشه از مواد داخل تشکها برند ایرانی عکسهای می گذاشتید
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1393/08/06
من مشکل گودی کمر شدید دارم
با اینکه مدام ورزش میکنم ولی بهرحال هر روز بدتر شده
مهمترین مشکل من این است که وقتی از خواب بیدار میشوم تمام پشت و کمرم درد میکند
اولین تخت ما دونفره و سایز 180 بود بهرحال من آن را از کسی که خود رابعنوان نمایندگی رویال در اصفهان معرفی کرد خریداری کردم و نام اختصاصی آن هم ایده آل سوپر طبی فنری بود و واقعا هیچ مشکلی با آن نداشتم حتی بلند شدن و غلطیدن همسرم را بهیچ وجه متوجه نمیشدم
ولی از وقتی تخت ما عوض شده و سایز آن 160 شده با اینکه دوبار به همان محل برای خرید تشک مراجعه کردم و تاکنون دو بار تشک عوض کرده ام که همه نام رویال و به ادعای فروشنده همان مدل بوده بهیچ عنوان راضی نیستم و درد زیادی را موقع خوابیدن تحمل میکنم بخصوص اینکه هرحرکتی روی آن احساس میشود
الان واقعا نمیدانم چه کنم و ترسم ازین است که اگر باز هم تشک خود را عوض کنم مشکلم حل نشود
مضافا این که بر اساس تجربه حس میکنم تشکهای فنری به هیچ عنوان مناسب من نیست و باید احتمالا اسفنجی باشد تا هم حرکت کردن روی آن حس نشود هم سفت تر بودن آن برای کمرم مناسب تر است
بهرحال ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید
پاسخ ها
یعل
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۱
من هم مشکل شما ره دارم .قبلا تشک رویا اسمان داشتم ولی الان رویا 4 دارم واصلا رضایت ندارم. و کمر درد و بد خوابی زیاد دارم
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1393/11/07
سلام دوستان تشك سوپر كلاس هارد خوشخواب مخصوص كساني هست كه از ديسك كمر رنج ميبرند و مضافاً تشك هاي كلاس مموري خوشخواب با لايه فوم هوشمند منحصر به فرد ترين تشكه اميدوارم مطلبم مفيد بوده باشه
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1394/05/28
خیلی عالی بود.ممنون ازراهنمایتون
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1394/06/30
باسلام من امروزتشک دونفره بامارک رویاNEWخریدم.ولی درهیچ کجاقیمت ومشخصاتش راپیدانکردم که به اصطلاح فروشنده طبی هست یا...خواهشا راهنمایی از باب قیمت ومشخصه دیگرش را میخواهم بدانم.اگراطلاع رسانی کنیدممنون می شوم.باتشکر.
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1394/11/20
سلام لطفا پاسخ سوالات پرسیده شده را بدهید
Iran, Islamic Republic of
21:45 - 1394/12/13
سلام ممنون از اطلاعاتتون
میخاستم ببینم تشک هایی که از جنس فیبر هستند خوبه یه نه ؟
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1395/02/21
در مورد نظر الهام و درد کمر بدلیل تعویض 180به 160 عرض کنم تشک اولا باید فنری باشد و فنرهای سخت داشته باشد که با وزن های متفاوت قسمتهای برجسته بدن فنرها را بصورت یکنواخت خم کند نه جای باسن پایین برود و جای پا و کمر بالا باشد
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1395/09/19
سلام ، ممنون از سایت خوبتون و راهنمایی همه ی دوستان ; من میخوام واسه بچه هام تشک بگیرم چون تختشون رو عوض کردم ب سایز بزرگ ولی نمیدونم چی بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1395/12/21
دوستان من تشک ابر شمال مدل کاسپین دارم و روی تخت 160 به مدت 8 ساله دارم استفاده میکنم.فوق العاده هست.تو خریدش شک نکنید.اینقدر راحته که اعتیاد میاره
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1396/02/03
ببخشید قیمت ها رو که زدین شماره تلفن هم بزنین ممنون
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1396/04/17
سلام دوستان میخام براجهیزیم تشک بخرم نمیدونم رویال بخرم یاخوش خواب لطفا کمکم کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج