۳۱۹۱۲
۰۸ مهر ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۸
۵۲۳۲۰۲ 
دردها و اسپاسم‌های عصب سیاتیک از جمله رایج‌ترین دردهای شایع در جوامع امروزی است. امروزه کمتر کسی را می‌توان یافت که تجربه یک بار گرفتگی عصب سیاتیک را در زندگی ‌تجربه نکرده باشد.
مجله سیب سبز: دردها و اسپاسم‌های عصب سیاتیک از جمله رایج‌ترین دردهای شایع در جوامع امروزی است. امروزه کمتر کسی را می‌توان یافت که تجربه یک بار گرفتگی عصب سیاتیک را در زندگی ‌تجربه نکرده باشد. این عصب که از ناحیه لگن آغاز شده و تا نوک انگشتان ادامه دارد، اغلب به دلیل افزایش فشار، جابه جایی لگن، تخریب غشای دیسک و حتی ناراحتی‌های عصبی و فشارهای ناشی از استرس دچار اسپاسم، انقباض و درد می‌شود.
 
افرادی که دردهای سیاتیک را تجربه کرده‌اند می‌دانند که این دردها با انقباضاتی در ناحیه پشت ران تا قوزک پا همراه است که فرد مبتلا را در بیشتر موارد از حرکت و انجام فعالیت‌های روزانه ناتوان می‌کند. برای پیشگیری از بروز این عارضه در بدن، تکنیک‌ها و راهکارهایی وجود دارد که اجرای آنها در زندگی می‌تواند احتمال ابتلا به این بیماری را به حداقل ممکن برساند. برای آشنایی با این تکنیک‌ها به سراغ محمد عبادیانی، مدرس دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران رفتیم تا اطلاعات بیشتری درباره روش‌های پیشگیری از ابتلا به سیاتیک به دست آوریم.

بوعلی‌ سینا با درد سیاتیک چه می‌کرد؟

طب سنتی و سیاتیک!

این روزها افراد زیادی را می بینم که به دلایل مختلف از قبیل استرس، تنش‌های ناشی از کار روزانه و یا شیوه غلط زندگی با گرفتگی و درد عصب سیاتیک رو به رو شده و به دلیل درد ناشی از آن مجبور به ترک کار و خانه‌نشینی می‌شوند. این گروه برای رهایی از انقباض‌ها و اسپاسم‌های عصب سیاتیک و درد ناشی از آن دست به دامن انواع داروها و مسکن‌های شیمیایی می‌شوند و به این ترتیب برای تسکین دردهایشان اقدام می‌کنند.

این افراد اگر بدانند که با شیوه‌هایی ساده اما کاربردی می‌توانند احتمال ابتلا به دردهای سیاتیکی و اسپاسم‌های این ناحیه را به حداقل برسانند، بی‌شک سراغ مسکن‌ها نمی‌روند و از دستورات و تدابیر طب سنتی برای پیشگیری و درمان سیاتیک استفاده می‌کنند.

در این شماره از سیب سبز برای آشنایی بیشتر با عصب سیاتیک که یکی از طولانی‌ترین و ضخیم‌ترین عصب‌ها در بدن است با محمد عبادیانی، مدرس طب سنتی در دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران به گفت و گو نشستیم تا از دلایل دردناک شدن عصب سیاتیک در آستانه رسیدن فصل‌های سرد سال و ارتباط آن با کار و شیوه زندگی افراد مطلع شویم.

علاوه بر این در بخش طب مکمل این شماره با شیوه‌های طبیعی و گیاهی درمان و پیشگیری از سنگ کلیه و شیوه تسکین دردهای ناشی از سیاتیک با فشار درمانی آشنا خواهید شد و روش‌های پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی، زکام و آبریزش بینی را در آستانه فصل پاییز مرور خواهیم کرد.سیاتیک با شغل شما مرتبط است

برخی افراد که به سیاتیک مبتلا هستند به دلایلی غیر از جابه‌‌جایی دیسک و لگن و یا تجمع رسوبات در اطراف مفاصل به این عارضه مبتلا شده‌اند. در جهان افرادی وجود دارند که سیاتیک را به صورت ارثی از پدر یا مادر خود به ارث برده‌اند. گروهی از مردم نیز وجود دارند که به دلیل استرس، اضطراب و عصبانیت در خطر ابتلا به سیاتیک قرار دارند. این گروه به دلیل بروز استرس یا شوک‌های روحی، با انقباض عضلات و اعصاب بدن به‌ویژه سیاتیک رو به رو می‌شوند.  در حقیقت فشارها و تنش‌های عصبی در بدن موجب منقبض شدن عضلات شده و این مسئله به تنگ شدن مجرای ریشه‌های عصبی و دردناک شدن سیاتیک منجر می‌شود. بنابراین قرار گرفتن در محیط‌های پر استرس و شلوغ برای مبتلایان به سیاتیک مناسب نیست؛ زیرا این افراد با داشتن شغل‌های پر مشغله و پر استرس امکان انقباض و اسپاسم‌های عضلانی و عصبی را در بدن خود افزایش می‌دهند.

پاییز فصل دردهای سیاتیک است

یکی از نکاتی که افراد مبتلا به سیاتیک باید به آن توجه کنند تشدید دردهای سیاتیک و اسپاسم‌های عضلانی در فصل‌های سرد سال است. به اعتقاد درمانگران، سرمای هوا یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش غلظت مایع میان مفصلی در بدن است که موجب کاهش فضای مورد نیاز ریشه‌های عصبی در جایگاه خود می‌شود. به این ترتیب افراد مبتلا به سیاتیک باید مراقبت‌های لازم را برای پیشگیری از عود کردن درد رعایت کنند. برای این منظور می‌توانند با پوشش مناسب و قرار نگرفتن در معرض هوای سرد از تشدید درد پیشگیری کنند.

رژیم غذایی برای مبارزه با سیاتیک

در طب سنتی توصیه‌های کاربردی زیادی برای پیشگیری از عود کردن دردها و اسپاسم‌های عصب سیاتیک به  افراد مبتلا به سیاتیک شده است:
  •   افراد مبتلا به سیاتیک بهتر است از مصرف مواد غذایی با طبع سرد و مرطوب پرهیز کنند. این افراد بهتر است از مصرف گوشت گوساله و گاو، انواع چاشنی‌های ترش، ماست و دوغ و حبوبات بپرهیزند یا مصرف آنها را در طول هفته به حداقل برسانند.
  •   پیاده‌روی صبحگاهی اما مستمر نیز یکی از بهترین روش‌ها برای پیشگیری از بروز گرفتگی‌های سیاتیک است.
  •   این افراد بهتر است در وعده‌های غذایی خود به ویژه وعده صبحانه یا میان‌وعده‌های صبح و عصر از شیره انگور و مغز گردو که در گروه مواد غذایی با طبع گرم هستند، استفاده کنند.سیاتیک در چه کسانی عود می‌کند؟

با مشاوره با یک متخصص طب سنتی به راحتی می‌توانید استعداد ابتلا به سیاتیک را در خود بررسی کنید. این درمانگران با بررسی طبع هر فرد و بررسی میزان اخلاط موجود در بدن وی احتمال ابتلا به اسپاسم‌های عضلانی و سیاتیک را مشخص می‌کنند.
  •   از دیدگاه این گروه از درمانگران افرادی که میزان خلط دم و بلغم در بدنشان زیاد است در مقایسه با دیگر گروه‌ها استعداد بیشتری در ابتلا به دردهای سیاتیکی دارند که این گروه نیز با اصلاح شیوه زندگی و رعایت دستورات و رژیم غذایی مناسب می‌توانند میزان اخلاط بدن خود را به تعادل برسانند و به این ترتیب احتمال ابتلا به سیاتیک را کاهش دهند.
  •   علاوه بر این علائم دیگری مانند چاقی و اضافه وزن نیز وجود دارد که استعداد ابتلا به سیاتیک را افزایش می‌دهد. افراد چاق به دلیل وزن غیراستاندارد و نامناسب،  اصولا به هنگام نشستن و برخاستن و حتی راه رفتن فشار بیشتری را در مقایسه با افراد طبیعی تحمل می‌کنند و به همین دلیل احتمال ابتلا به انقباض‌های عضلانی در آنها افزایش می‌یابد و متعاقب آن احتمال بروز سیاتیک نیز چند برابر می‌شود.
بوعلی‌ سینا با درد سیاتیک چه می‌کرد؟
 
   درمان‌های خانگی برای سیاتیک
 
اگر در شرایطی خاص دچار اسپاسم یا گرفتگی عصب سیاتیک شدید، می‌توانید برای کاهش میزان درد از یکی از شیوه‌های زیر استفاده کنید.
  •   گرم کردن موضع درد در ناحیه لگن یا ران با  کیسه آب گرم می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش درد سیاتیک در افرادی که دچار اسپاسم‌های عصبی شده‌اند داشته باشد.
  •   ورزش‌های کششی و نرمشی نیز در کاهش دردهای ناشی از سیاتیک بسیار موثر است. اما باید مراقب بود که از انجام ورزش‌های چرخشی و پرتابی پرهیز کرد.
  •  نوشیدن چای گیاهی و دمنوش‌هایی نظیر گل گاوزبان و یا نعناع می‌تواند به کاهش درد و ریلکسی اعصاب کمک کند و دردهای ناشی از سیاتیک را تخفیف دهد.
  •   ماساژ موضع درد با روغن زیتونی که در آن مقدار کمی زنجبیل رنده شده، می‌تواند به بهبود این دردها کمک کند.
  •   افزودن چاشنی‌ها و ادویه‌های گرم مثل دارچین و عسل به برنامه غذایی مبتلایان به اسپاسم می‌تواند موثر باشد.چرا سیاتیک به سراغتان می‌آید؟

اسپاسم و درد عصب سیاتیک از جمله دردهایی است که اکثر بزرگسالان آن را یکی، دو بار در طول زندگی تجربه کرده‌اند.  از دیدگاه درمانگران طب سنتی و مدرن، عوامل مختلفی مانند فشارهای ناشی از جا به جایی دیسک در بدن، تغییر شکل و ظاهر دیسک، ضربه خوردن در اثر تصادف، ورزش و یا حادثه از جمله رایج‌ترین و شایع‌ترین عواملی است که می‌تواند موجب تورم و  دردناک شدن عصب سیاتیک شود؛ به گونه‌ای که روند زندگی فرد را تحت تاثیر قرار داده و امکان حرکت و جابه جایی را در او به حداقل می‌رساند.

تاثیر سیاتیک در دررفتگی مفصل ران

در افرادی که گرفتگی عصب سیاتیک و اسپاسم‌های ناشی از آن به طور مستمر تکرار می‌شود، به گونه‌ای که فرد در یک هفته چند  اسپاسم و انقباض عصب سیاتیک را تجربه می‌کند، احتمال دررفتگی و جابه‌جایی مفصل ران وجود دارد زیرا گرفتگی‌های متعدد اعصاب و ماهیچه‌ها در ناحیه لگن و ران احتمال جابه‌جایی مفاصل و انحراف لگن را برای بیمار به همراه دارد؛ بنابراین افرادی که استعداد ابتلا به گرفتگی‌های سیاتیک را دارند بهتر است با مراجعه به متخصص احتمال این جابه‌جایی‌ها را در بدنشان بررسی کنند زیرا عوارض جبران‌نشدنی برای او به همراه دارد.

ضربه‌های ناگهانی؛ عامل بروز سیاتیک

یکی دیگر از دلایل ابتلا به سیاتیک جابه‌جایی لگن خاصره بر اثر ضربه است. از آنجا که ریشه عصب سیاتیک در لگن خاصره وجود دارد با بروز هرگونه جابه‌جایی در استخوانبندی لگن خاصره، این عصب دچار تورم، التهاب و درد می‌شود. بنابراین احتمال ابتلا به درد سیاتیک در افرادی که تجربه تصادف داشتند یا دچار ضربه در ناحیه پا یا لگن شده‌اند وجود دارد.علاوه بر این، تجمع رسوبات و مواد زاید در اطراف مهره‌ها و مفاصل به‌دلیل رعایت نکردن رژیم غذایی مناسب از دیگر عواملی است که موجب افزایش حجم ناحیه میان مهره‌ای می‌شود و موجب می‌شود که عصب سیاتیک تحت فشار قرار گرفته و دردناک شود.

چه دردی، درد سیاتیک است؟

درد سیاتیک معمولا با دردهای خفیف و اندک آغاز می‌شود و به مرور در مدت زمانی کوتاه تشدید پیدا می‌کند و در برخی موارد به دردی غیرقابل تحمل تبدیل می‌شود؛ به گونه‌ای که فرد امکان حرکت پای خود را از دست می‌دهد و کوچک‌ترین حرکتی برای او با دردی غیرقابل توصیف همراه است. درد سیاتیک معمولا از ناحیه پشت باسن آغاز می‌شود و با پیشروی آن به ران‌ها و ساق پا نیز سرایت می‌كند. این درد ممکن است برخی مبتلایان را برای چند روز خانه‌نشین کند.
انتشار یافته: 191
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1391/07/09
بسیار مطلب خوب و مفیدی بود. با تشکر از شما
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
دوستان یه کانال تلگرامی سراغ دارم برای حل مشکل سیاتیک
برای آشنایی با چگونگی رفع درد های کمر و زانو
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1391/07/30
سلام دست شما درد نكند خيلي مطلب جالب وعالي بود وبه اطلاعات ما اضافه شد.
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1391/10/29
سلام استفاده کردم ممنون
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1391/11/15
سلام به شما دوست عزيز - من از شما خيلي خيلي خيلي ممنون هستم به خاطر مطلبي كه در سايتتون گذاشتيد- خيلي به من كمك كرد. خيييييييييييييييييييلييييييييييييي ممنون.
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1391/11/21
سلام بر شما. از مطلب بسیار خوبتان سپاسگزارم. من دارای بیماری CDHتغییرات فرسایشی مفصل لگن هستم به صورت مادرزادی و به تشخیص پزشک متخصص علاوه بر دیسک کمر و ارتروز و ... به تازگی درد وحشتناک سیاتیک هم به آن افزوده شده است. ان شاء الله بتوانید ورزش های مرتبط با کاهش درد این بیماری را نیز بیان کنید.
پاسخ ها
سید
United Arab Emirates
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
درمان فوری سیاتیک، با آب کردن دنبه گوسفند صحراگرد امکان پذیر هست. به طوری که در طول سه روز درمان می شید. روش مصرف این هست که باید دنبه این گوسفند رو آب کنید. روغن اون رو به سه قسمت تقسیم کنید. هر روز صبح قبل از اینکه چیزی بخورید، سهم اون روز رو بخورید. شما باید این سه قسمت رو در سه روز پشت سر هم بخورید. بعد سه روز ان شاءالله درمان میشید. اما باید دقت داشته باشید که دنبه حتما مال گوسفندی باشه که توی کوه و دشت چریده، نه گوسفندی که توی طویله غذا خورده و بعد ذبح شده.
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1391/12/09
سلام شماهمه چیزگفتید جزاینکه ابن سینابرای دردسیاتیک چه میکرد
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1392/01/30
سلام مطالب جهت اطلاع خوب بود ولی در خصوص ابن سینا چیزی یاد نشده .
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1392/02/13
salam.
Kheily azatoon mamnonam,
Vebe kheily khubi darin.
Iran, Islamic Republic of
03:28 - 1392/04/13
با سلام من 20سالمه و پارگیه شدید دیسک سه وچهار دارم.یک هفته ی پیش درد خفیفی در زانوهایم احساس کردم و حالا پایه چپم 60درصد بی حس شده یعنی نمیتونم یک دقیقه روی پاهام بایستادم.لنگنم هم درد شدیدی داره.رفتم متخصص گفتن بر اثر پارگیه دیسکه.ولی حالا این مطلبو خوندم خیلی ترسیدم(تاثیر سیاتیک در دررفتگی مفصل ران).حالا نمیدونم چکار کنم وقتی میرم استخر واسه اب درمانی درد پام بیشتر میشه.توروخدا راهنمایم کنید من دیسک کمر دارم ولی لنگ و زانویه پایه چپم درد میکنه.دانا
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1392/04/19
مطالبتون خیلی مفیده ممنون. من تو ماه پنجم بارداری هستم و یکی دو روزه درد سیاتیک رو تو پای راستم حس میکنم. چی میتونه به من کمک کنه؟
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1392/04/24
بهترن روش گذاشتن مشمما است وقتی به محل مورد نظر مشمما می گذاریم محل را داغ کرده اکه یه دو ساعت تحمل کنی یواش یواش خوب می شه و اکه نماز خوان نباشی ماهیچه های بدنت سست می شوند من نماز نمی خوندم از وقتی شروع به نماز خواندن کردم ماهیچه های کمرم قوی شد و کمتر کمر درد می کیریم و هم چنین باید ارابطه جنسی خصو صاغیر مشروع اش دوری کرد
Iran, Islamic Republic of
02:57 - 1392/04/26
خوب يخوره در مورددرمان ابو علي سينا توضيح ميداديد بد نبود.
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1392/05/20
سلام اگه رگ سیاتیک کلا له بشه و پا کلا فلج بشه راه درمانی هستq
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1392/07/18
کسی رگ گیر سنتی سراغ داره
پاسخ ها
پانیذ
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
توهمدان خودم جزمراجعین بودم کارش عالی شماره تماس08132671375مطب09187101161معرف به حاج اقا ناصر خوب شدی دعا خیرمافراموشت نشه
United States
20:22 - 1392/09/19
سلام.بهترنبودبه بوعلی سیناهم میپرداختید؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۹
منم دارم دنبال اسم بوعلی سینا میگردم تو متن!!!!!!!!
Germany
03:43 - 1392/09/23
ﺳﻼﻡ, ﻣﻦ 28 ﺳﺎﻟﻤﻪ 1 ﺳﺎﻝ ﭘﻴﺶ ﻋﻤﻞ ﺩﻳﺴﻚ ﻛﻤﺮ اﻧﺠﺎﻡ ﺩاﺩﻡ و ﻳﻪ ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯﻱ ﻣﻴﺸﻪ ﺑﺎ ﺳﺮﺩ ﺷﺪﻥ ﻫﻮا ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺩﺭ ﻗﺴﻤﺖ ﻛﻤﺮ و ﺭﮒ ﭘﺎﻱ ﺳﻤﺖ ﺭاﺳﺘﻢ ﺩﺭﺩ ﻫﺎ ﺧﻔﻴﻔﻲ ﺭﻭ اﺣﺴﺎﺱ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﻓﻜﺮ ﻣﻴﻜﻨﻴﺪ ﻋﻠﺖ اﻳﻦ ﺩﺭﺩ ﻫﻢ ﻧﺎﺷﻲ اﺯ ﺳﻴﺎﺗﻴﻚ اﺳﺖ? ﺑﺎ ﺗﺸﻜﺮ اﺯ ﺷﻤﺎ
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1392/10/10
من ازدردسیاتیک عاجزم کمکم کنید
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۷
سیاه دانه اسیاب شده و عسل را به اندازه مساوی مخلوط کرده هرشب یک قاشق چایخوری از این مخلوط بخورید.مخلوط سیاه دانه عسل وروغن حیوانی به صورت پماد نیز موثر است
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1392/10/20
سلام ۳۷سالمه و۳ماه بشدت سیاتیکم اذیت مکنه بهتر نبود از بوعلی سینا هم چیزی میگفتین شاید راهکار جدیدی داشت
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1392/10/26
سلا م ممنون.اما اگه نظر ابن سینا رو هم میگفتین بهتربود
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1392/10/26
در ضمن یادم رفت بگم تا جایی که میدونمو دکترم گفته سیاتیک درمان چندانی نداردفقط میشه دردشو اروم کرد وتلاش کنیم زودزوددردش شروع نشه زیادروی با نایستیدتو اب راه برید موقع ایستادن بایی که سیاتیک داره باید در مکانی بالاتر قراربگیره
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1392/11/02
با سلام وعرض ادب.
با تشکر فراوان ازسایت مفید و مطالب کاربردی شما.من مدتی درد سیاتیک داشتم که با استفاده از راهکارهای ساده الان اون درد خداحافظی کرده ورفته.
1-انجام حجامت عمومی(وسط کتف پشت)
2-نوشیدن روزانه 2نیم لیوان
ومداوم دمنوش گل گاوزبان وسیاهدانه با عسل
3-استفده از روغن زیتون بجای روغنهای جامد ومایع
4-اضافه کردن ادویه طبع گرم به غذاهایی با طبع سرد خصوصا زیره سیاه کوبیده.
@@@مغزت طلا بو عللی سینا@@@
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1392/11/26
باسلام مدت یکسال است دچار دردسیاتیک هستم که بااستادن دچار درد شدید سردی ومورمور کف پا هستم لطفا مرا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1393/01/03
ممنون تونستم استفاده ببرم خدا کنم جواب بده
United States
00:39 - 1393/01/06
به بوعلی سینا سلام برسونین
United States
17:27 - 1393/01/06
بسیار عالی جامع و کامل و امروزی بود

سپاسگزارم
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1393/01/14
سلام من 19 سالمه ودچار کمردرد هستم اکثراوقات دچارگرفتگی سیاتیک میشوم ولی خوب نشدم با این ورزشا این بوعلی سینا ک گفتین گفتم شایدفرجی شد ی مطلبی بخونم ک بدردم بخوره امامتاسفم ک با این کمر دردم به سایت شما مراجعه کردم
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1393/01/17
خوب بود لطفا ابن سینا را از تیتر حذف کنید.
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1393/01/22
مطالب بسيار جالب است.
Iran, Islamic Republic of
02:57 - 1393/01/26
من از يه نفر شنيدم أبوعلي سينا توصيه كرده چهل روز يك قاشق چايي خوري كمتراسپند بخوريد التهاب سياتيك از بين ميره.البته تا تحقيق كامل نكرديدو مطمئن نشديد به كسي توصيه نمي كنم
-
10:52 - 1393/01/26
سلام، از راهنمایی هایتان نهایت تشکر را داریم. درمان کننده بیماریها اول خدا بعد بنده های خدا
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1393/01/31
ممنون هستم از مطالبي كه تو وبلاگتون گذاشتيد خسته نباشيد دوستان
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1393/02/22
با سلام من 1سال پیش درد سیاتیک پای راستم خیلی زیاد بود استخر می رفتم راه میرفتم خیلی خوب بود الان 2ماه استخر نمی رم دوباره درد به سراغم اومده باید چکار کرد ممنون
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1393/02/26
خوب بود.ببخشید سردی نخور و بحث مزاجی از بو علی نظر من که نیست
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1393/04/12
شما را به خدا راه درمان بوعلی را بنویسید
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1393/04/23
سلام عالی بود .ابن سینا کجای ماجرا بود
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1393/04/25
برای درمان چه باید کرد.. باشکر اازشما
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1393/04/30
سلام میشه لطف کنین بگین برای درمان قطعی سیاتیک باید چکار کرد ممنون
United Kingdom
00:16 - 1393/05/07
عالی بود با تشکر از سایتتون
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1393/05/26
سلام
آسیاب کردن و کوبیدن سیاه دانه باعث تولید سم توسط آن میشود
لطفا از آسیاب کردن آن خودداری کنید
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1393/06/03
من شنیدم که مخلوط شیروعسل وتخم مرغ خانگی البته زرده رو هر شب به جای شام بخوری برای کمردرد معجزه میکنه
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1393/06/14
بسیارمفید بود .دستون درد نکنه
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1393/06/22
سلام ممنون از اطلاعات خوبتون بخصوص قسمت غذایی دکتر طب سنتی این توصیه ها رو به من گفته بود با یه سری مخلوط عرقیات گیاهی و دمنوش واقعا مفید بود.
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1393/06/30
ممنون از اینک اینقدر ساده قابل فهم توضیح دادید .من حدود یک ماهه
Iran, Islamic Republic of
07:07 - 1393/07/01
لطفادرموردعصب سیاتیک بیشتر بگیدممنون منتظرهستم بدونم
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1393/07/23
اطلاعات خوبی بود سپاس گزارم اما نظر بو علی سینا رو ندیدم
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1393/07/30
منم هم دیسک دارم هم سیاتیک اما با زنجبیل دردم رو ساکت میکنم.با پودر زنجبیل و آب جوش خمیر درست کنید.(سفت نباشه)و روی کمر و پاهاتون بذارید و با مشما و پارچه ببندید.کم کم شروع ب سوزش میکنه و گرم میشه اما بعدش دردتون رو ساکت میکنه
Iran, Islamic Republic of
01:31 - 1393/08/15
دوستان من هم مشکله سیاتیک داشتم خیلی دردناک بود و یوگا و مدیتیشن انجام میدم واقعا نتیجش عالی بوده من به همگی توصیه میکنم که امتحان کنید حد اقل 3_ 4 ماه
Iran, Islamic Republic of
08:33 - 1393/09/04
من 9 ماهه به خاطره فشار کاری وطولانی نشستن پشت میز دچار درد سیاتیک شدم الان در هفته 3 بار استخر میرم بهترم ولی همین که دوباره نقاشی کار میکنم دردم شروع میشه چکار باید کرد ممنون از راهنمای شما
United States
05:59 - 1393/09/16
سلام من ۲۲سالمه الان دارای درد سیاتیکم دکترا میگن به خاطرپارگی دیسک ۳و۴دچار سیاتیک شدم .پای راستم خیلی درد میکنه به صورتی که از بالا تا مچ پام کلا ازدردنمیتونم شب ها بخوابم..خواهش میکنم ی کمکی ب من بکنین وی راحل خوب بهم بدین.الان ۴ماه که از درد دیونه شدم.ودیگه طاقت درد ندارم..خواهشمندم بهم کمک کنین....ی راحل بدین دردم کم شه..باتشکر ...منتظرم...فقط هرچه زودتر...
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1393/10/01
بوعلی‌ سینا با درد سیاتیک چه می‌کرد
United States
18:31 - 1393/10/02
سلام من به خاطر بوعلی سینا اومدم متننتون رو خوندم ولی خبری ازش نبود
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1393/11/01
با سلام و تشکر حضور یکایک فعالان سایت مجله اینتر نتی .55 ساله هستم مدتی است مبتلا به عارضه درد سیاتیک شده ام که تورم و گز گز در ناحیه انگشتان پای راستم ملموس تر است . طی چند مرحله با روغن سیاهدانه هر دو پایم توسط پزشک طب فیزیکی ماساز داده شده که درد شدیدی را بدنبال داشته است . سئوالم این بود که ماساژ برای درد سیاتیک مناسب است یا خیر .با تشکر فراوان
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1393/11/03
خوب بود اما حرفی از پیشگیری و درمان نبود!
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1393/11/06
من کمر درد داشتم وبا نرمشهای توصیه شده بهتر شد ولی وقتی زیادسرپا می ایستم کمرم یا پام درد میگرد الان به همین دلیل دچار درد سیاتیک پای راست شده ام ولی درد از سمت راست لگن شروع شده وبه صورت خط پهن تا ساق پا ادامه دارد ویک هفته است که استراحت مطلق دارم ولی درد کمی بهتر شده وهنوز نمیتوانم سرپا چند قدم بردارم وانچه نوشتید کمکی در نحوه درمان نکرد ایا درد سیاتیک حتما از پشت ران است یا درد از کنار ران هم میتواند شروع شود
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1393/11/14
راه درمان بوعلى سينا را لطف کنيد
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1393/11/26
درود بر شما مطالب جالبی است به من که کمک شایانی کرد ( سپاس )
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1393/11/30
چه چیزای بیخودی گفتی فکرنکنم هیچ کس هیچ راه حلی تواین مطالب دیده باشه شایدهم مانمیدونستیم اسم ابوعلی سینااشتباهی چاپ شده
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1393/12/19
لتفن نزر بوعلی سینا را به ما که دوچار این ارزه حستیم مرهمط فرمایید -این به زبان خودتان بود امیدوارم حالی شده باشید ببخشید که سواد درستوحسابی ندارم!
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1394/01/19
ای بالا اقای بوعلی کجاتشریف بردن ماکه پیدانکردیم اگه میشه نظر ایشونو بذارین
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1394/02/15
باسلام.مادرم عمل قلب باز کرده .از پاهاش رگ گرفتن به قلبش پیوند زدن دقیقا. دوسال اول اردیبهشت درد سیاتیک فوقالعاده شدید و.غیر قابل تحمل داره لطفا برای کمتر شدن دردش راهنماییم کنین .خودشم خیلی دکتر میره ولی هیچ جوابی نگرفته
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1394/02/20
ممنون لذت بردم وبه اطلاعاتم اضافه شد
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1394/02/28
هروقت بوعلی اومد بگید نظرشو عنوان کنه ماکه هرچی گشتیم پیداش نکردیم ........................................
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1394/03/01
خوردن نخد هم برای کمر خوبه فراموش نکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
منظورت نخود هست؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1394/03/05
ممنونم خيلي عالي بود استفاده كردم
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1394/03/08
سلام دوستان عزیز من شش ماهه این دردو دارم یه راههایی به من کمک کرده به شما هم پیشنهاد میکنم امیدوارم مفید باشه
1- اب درمانی(راه رفتن در اب حداقل 1ساعت ) هر روز
2-ورزش در ناحیه کمر،فیله
3-این یکی از همه بهتره،یخ درمانی ماساژ ناحیه درد با یخ
موفق باشید،قرص خوردن هم تعطیل کنید ،درسته درد عصبیتون میکنه ولی سعی کنید بزنید به بی خیالی
Iran, Islamic Republic of
06:35 - 1394/03/13
آیا پارگی یکی از سه سر ماهیچه ساق پا تاثیری در درد سیاتیک دارد؟چون با توجه به توضیحات شما من درد سیاتیک دارم ولی دلیلشو نمیدونم،ممنون از مطالب عالیتون،لطفا توضیح بدید ممنون میشوم با تشکر
Iran, Islamic Republic of
05:33 - 1394/04/05
۷سال که دچاردرد پای سمت راست شدم به هردکتری که بگی رفتم هرنوع عکس ام ار ای هم گرفتم دکترا میگن عکسات مشکلی ندارن تو هیچت نیس ولی من از دردی که دارم حتی نمیزاره بخابم لطفا راهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1394/04/09
لطفا متخصص طب فیزیک معرفی کنید تشکر
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1394/04/27
من ابو علی سینا هستم .خودم سیاتیک داشتم .به خاطر همین سیاتبک مردم و رفتم.اگر درمان سنتی دارد به من هم بگویید لطفا .
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1394/05/01
سلام به همه دوستان
من هم به دليل مشگل ديسك و عوارض شايعش كه درد كمر و سياتيك درگيرم يه ٥ روز يك سري نرمش انجام ميدم و خدارو شكر خيلي بهترم
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1394/05/03
با تشکرر از مطالب خو بتون ابن سینا ظاهرا حرفی برای گفتن نداشته .عسل را فرامو ش نکنید
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1394/05/10
سلام.همسرم دچار این درد شده درد الان از زانو به پایین احساس میکنه پاش متورم شده
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1394/05/16
فقط استخر روزی یک ساعت
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1394/05/17
روزی یک ساعت استخر یک ماه کامل با لطف خدا شفا میگیرند
-
12:05 - 1394/05/18
من زمان مجردی سن25سالگی درد شدید سیاتیک داشتم ولی بعد از ازدواج این درد کاملا بهبود یافت ولی الان که سنم از 40 رد کرده دردم دوباره اوت کرده امیدوارم با ازدواج دوم تا سن 80 سالگی این درد به سراغم نیاید تا بفکر ازدواج سومی نباشم.
Iran, Islamic Republic of
04:22 - 1394/06/04
از نظرات استفاده کردم.ممنون
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1394/06/15
آقا مجید ممنون که به جای سایت قبول زحمت کردید نظر بوعلی را نوشتید.بقول خودتون مغزش طلا.ایشان فصد عرق النساء را نیز تجویز نمودن که خدا رو شکر هنوز اطباء سنتی ای مثل استاد خیر اندیش و دکتر روازاده پیدا میشن که عرق النسا را بشناسن و بتونن فصدش کنند. اینم از قول روازاده: پاسخ: مشکل شما همان عرق النساء است. به مطب بیایید تا فصد شوید و دستوراتی ارائه گردد. باید همچنین منضج سودا بخورید و بعد از آن مسهل بخورید.
Iran, Islamic Republic of
05:43 - 1394/06/28
من ۳۹ سالمه، سه هفته پیش در اثر لغزش پا حین جابجایی یه جسم سنگین دچار چرخش شدید لگن و درد سیاتیک در پای راستم شدم.از درد خواب نداشتم، دیشب سیاهدانه و عسل مصرف کردم، البته باید سیاهدانه را قبل از آسیاب کردن یکم تفت بدید تا سم تولید نکنه. و پودر زنجفیل را با آب جوش خمیر کردم و روی کمر، ران و ساق گذاشتم. نیم ساعت بعد دردم به مدت ۴ ساعت برطرف شد و تونستم کمی بخوابم.
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1394/06/28
کجاش طب ابوعلی سینا بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1394/06/28
این تجربه شخصی من بود. در ضمن، اگه خمیر زنجفیل خیلی طولانی روی بدن، خیس بمونه مثلا به دلیل استفاده از مشما، ممکنه پوست را اذیت کنه.
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1394/06/29
فکر کنم در کتاب تحفه حکیم مومن آمده
جهت سیاتیک تا ۱۵شب یک مثقال تا یک ونیم مثقال اسپند نکوبیده خوردن مجربه
خودتونم یه تحقیقی بکنید انشآلله موثر باشه
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1394/07/04
سلام خوب بودبالاخره دکتربوعلی چی گفتن؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1394/08/02
سلام خسته نباشید.
من 4 ماهی میشه درد سیاتیک دارم.
2بار به دکتر رفتم و تا حالا 10 تا امپول d3 و تعدادی زیاد قرص خوردم, ولی دردم هنو خوب نشده است.
اگه میشه یه راهی واسه درد من بیچاره بیابید :(

دز ضمن 1 ماه دیگه باید برم سربازی ایا معاف دایم میشم یا معاف از رزم ؟

با تشکر
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1394/08/11
ممنون مفید بود خدا خیرتکن بده
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1394/08/29
سوء استفاده از آوردن اسم بو علی سینا آمار بازدید از سایتشوت رو افزایش میده ،و یه جور کلاهبرداریه همین
United States
15:48 - 1394/09/04
سلام خیلی ممنونم مرسی
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1394/09/07
سلام واقعا ممنونم
مدت هاست از درد سیاتیک می نالم با مطالبتان خیلی چيزا یاد گرفتم الهی خیر ببينين. بهرامی
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1394/09/07
ابو علی سینا هستم .برای درمان سیاتیک به کتاب شفا مراجعه کنید..تیم استقلال بلاخره اون شش گل را جبران کرد یا خیر؟
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1394/09/11
سلام نظرهای خوبی بودمنم سیاتیک دارم خیلی سخته
United States
20:33 - 1394/09/23
من خودم درد سیاتیک دارم چن روز پیش رفتم عطاری گفت روزی یک مشت نخود و کشمش بخور چن روز خوردم درد سیاتیکم کمتر شد غذا با طبع سرد اصلا مصرف نشه
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1394/09/25
سلام من امشب برای تسکین درد سیاتیکم از شیاف دیکلو فناک استفاده کردم خیلی راحت شدم البته دکترم قرصشو برام تجویز کرده بود این قدر فایده نداشت.شما هم می تونید استفاده کنید..البته یک بار استفاده اش خالی از لطف نیست .یک ساعت قبل ازخواب .
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1394/09/27
کسانی که درد سیاتیک دارند تا اخر عمر این درد مهمانشان هست فقط درد کم وزیاد میشود من خودم 35 سال این درد را دارم قابل توجه کسانی که سالم هستند مراقب سلامتی خودباشند کار سنگین وزنه سنگین فشار سنگین انجام ندهند ارزوی سلامتی و تندرستی برای همه
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1394/10/01
سلام.خیلی جالب بود.ممنون
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1394/11/04
تو مازندران رگ گیر یا کسی که به شیوه ی خاص درمان میکنه سراغ دارید؟
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1394/11/25
مادر من هم درد از باسنش شروع می شد و به ساق پا منتشر می شد
که خیلی درد داشت دکتر هم رفت ولی خوب نشد.
وقتی نتیجه نگرفت توی خونه براش کرسی گذاشتیم
پاشو با پماد چهل گیاه چرب کرد. (نباید ماساژداد)
ورفت زیر کرسی خوابید.
الان خیلی بهتر شده حتی نمی تونست راه بره
Iran, Islamic Republic of
20:59 - 1394/11/26
پماد چهل گیاه خیلی خوبه واقعا" عالیه حتما" بزنید نتیجه می گیرید.( از عطاریها بخرید)
کرسی هم میتونید با میز عسلی رنگ نشده درست کنید. و روش یک پتو بندازید.
ویک کرسی برقی زیرش قرار بدید.
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1394/12/21
با سلام خدمت شما عزیزان.
من۱۸سالمه یک بار هم در مسابقه فوتسال روی لگن چپم خوردم زمین.
از اون موقع کمرم کمی درد میکرد ولی چند مدتی بود که درد خفیفی داشتم.
دکتر علت اون رو لوردوز کمر(صافی کمر)میدونست.
ولی تمام حالت های ممکن که نشانه سیاتیک رو دارا باشه رو دارم.
ممنون میشم اگه ی راهنمایی کوچیک بکنید.
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1394/12/24
سلام
حداقل به ملت بگین بوعلی سینا کجای بود!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1395/01/14
ضمن تشکر از جناب بوعلی سینا خدمتتون عارضم که بخاطر درد سیاتیک اومدم اینجا و وقتی کامنتهای دوستانو خوندم از خنده یه چندساعتی دردم یادم رفت و به این نتیجه رسیدم که دیدن برنامه خندوانه تو کاهش درد خیلی تاثیرش زیاده، یه راه دیگم یادتون میدم، پایی که دردنمیکنه روی یک میز گذاشته و بایه چکش ضربه ای به ساق پا بزنید بطوری که از درد آن درد سیاتیک را فراموش کنید، دعا یادتون نره
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1395/01/25
مطلبی که کسی عنوان نکرد ولی من بیان می کنم این است که من سالها خودارضایی دارم و با اطمینان درد کمر و پا و سیاتیک و دیسک کمرم را صد در صد به خاطر استمنا می دانم. ولی آدم خجالت می کشد این مطلب را به پزشک یا درمانگر بگوید.
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1395/02/10
سلام از راهنمایی های شما ممنون
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1395/02/12
سلام من بیست وسه سال سن دارم ودچار گرفتگی شدیدسیاتیک شدم میخواستم بپرسم روش زدن رگ سیاتیک چطوره تعییری دارد
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1395/03/29
سلام خسته نباشین من الان بیست روزه تعوبض مفصل ران کردم ولی هنوز درد شدیدی دارم که بیشترین درد در ناحیه کف پا و انگشتانم هست خواهش راهنمایی کنید با تشکر
Iran, Islamic Republic of
02:09 - 1395/04/09
خداوند دراین شب عزیز همگیمان را شفا دهد
Iran, Islamic Republic of
04:31 - 1395/04/14
اسم بوعلی مراتااینجاکشیدامابیچاره ازهیچی خبرنداشت
Iran, Islamic Republic of
03:10 - 1395/04/20
.دوستان.سلام فردی در شهر سیرجان است که با طب سنتی این مشکل را برطرف می کنه هزینه زیادی نمی گبره جالب بدانید ایشان افغانی شیه است وروزانه تا صد نفر را از ساعت سه میبینه من به همین در مبتلا بودم که خدا را شکر بر طرف شددوست داریند که از شر این بیماری راحت بشین تشریف بیاورین سیرجان بپرسین ادرسش براتون میدن جالب هزینه زیاذی هم نمی گیره وان مقدار هزینه راهم خرج هییت دارد که در ان مسبر خرج مبکند باید ابشان را از نزدیک دید قضاوت کرد
Iran, Islamic Republic of
02:05 - 1395/04/27
سلام
با سپاس فراوان از سایت شما
از درد سیاتیک شدیدا رنج می بردم ام آرا کردم,آزمایش دادم
متاسفانه تشخیص سیاتیک ندادند,گفتند جا بجایی مهره کمر است,و داروها تاثیری نداشت,خودم درمان را شروع کردم,
ماساژ با روغن زیتون و گرم نگاهداشتن خوردن، خرما,گردو و از همه مهمتر چای نبات با دارچین و زنجبیل از شدت
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1395/06/01
پس بو علی سینا کو رفته گل بچینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1395/06/16
من خودم ۴ ماه بود که اصلا نمی تونستم از جا بلند شم به صورت اتفاقی یی عطاری به من شماره اقایی را داد من با ۵ جلسه پیش اون رفتم الان کاملا خوب شدم ظرف دو هفته ارزش این داره پیش ااون برید وکاملا درمان شید
Iran, Islamic Republic of
03:48 - 1395/06/20
خانوم سولماز لطفا بگید چکار کرد راهنمایی کنید بخدا از این درد دیگه خسته شدم دارم میمیرم ،یکی راهنمایی کنه توروخدا الان 6,7ماهه ماهیچه ساق پام درد شدیدی دارم خواب و خوراک ازم گرفته ،من بندرعباس هستم دکتر رفتم کلی امپول و دارو دادن خوب نشدم خواهشا راهنمایی کنید ثواب داره ،اگه کسی راه حلی سراغ داره لطفا بهم بگه ..
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1395/06/24
اگه خواستید یه ایمیل بزنید واین اقا در کرج هستن
پاسخ ها
آقاپور
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
سلام خانم عبدالهی:ممنون میشم اگه آدرس دقیق این بنده خدا که تو کرج هستش رو واسم بفرستید
خانم عبدالهی محبت میکنید ادرس این اقا رو در کرج بگید ثواب داره من عمل کردم ولی بهتر نشدم
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
خانم عبدالهی ادرس این اقا رو در کرج میخواستم ثواب داره من عمل کردم ولی نتیجه ای ندیدم
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1395/07/08
هیچ حرفی ندارم فقط دارم ازدرد سیاتیک میمیرم
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1395/07/10
سلام منم درد سیاتیک داشتم در حدی ناجور که حتی سرفه هم میکردم کمرم با پام درد میگرفت پیش چهار پنج دکتر هم رفتم فایده نداشت چند وقت پیش رفتم پیش یه دکتری یه کار بم گفت انجام بده خوب میشی خیلی خوب شدم الان خدارو شکر اول یه حوله بلند حوله حمام دولا میکنی پراهن و شلروارتو هم در میاری بعد حوله رو از وسط کمرت میزاری تا پاین پات نزدیک زانو بعد یه نفر از رو. حوله جاهایی رو که درد میکنه اتو میکنه روزی سه بار شک نکنید خوب میشید تست شدس
Iran, Islamic Republic of
02:02 - 1395/07/23
ممنون به من خیلی کمک کردین من تازه سیاتیک گرفتم.
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1395/07/23
دوستان منم بیست ساله درد عصب سیاتیک دارم تمام راهها را رفتم از رگ زدن تا...تها راه تسکین درد نرمش های کششی ونخوردن غذاهای سرد ومرطوب است دکترهام فقط. شما را س رکیسه میکنن ونمیتونن درمان کنن
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1395/07/27
سلام لطفا به دکترهای طب سنتی مراجعه کنید تا با بادکش و فیزیوتراپی و حجامت درمان بشید ،من درمان شدم،ان شاا..... شما هم درمان میشید
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1395/07/29
سلام دوستان من خودم درد سیاتیک داشتم من بچه گنبدم رفتم پیش دکتر و فیزیوتراپی اما کار ساز نبود از درد داشتم میمردم تا یکی از دوستان بهم یه نفر که حکیم قدیمی بود معرفی کرد اونم 200تومن گرفت بعد 10دیقه خوب شدم بخدا دستش درد نکنه.....
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۲
این حکیم ادرسش کجاست
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1395/08/04
سلام
آدرس دکتر رو بگید لطفا
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1395/08/05
سلام کی یه دکتر خوب واسه ستون فقرات سراغ داره
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1395/08/08
مدت چندساله دیسک کمردارم ولی خفیف وکم درد امامدت 15روزه که .اقعادرد میکشم رفتم دکترگفت برای ام ارای نوشت فهمیدم دیسکم به رگ عصبم خورده ای مدت ازدردخواب ندارم پای چپم ازلگن تا روپاهام دردشدیددارم ازخودبیخودشدم راه حل تروبخدا
Iran, Islamic Republic of
23:28 - 1395/08/12
سلام. صدتا روش اینجا گذاشتین ک بهترتون کرده...ولی بعد یه مدت دوباره میاد سراغتون شک نکنین نمونش خود من
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1395/08/29
به نظر من درمورد درد سیاتیک نباید به دکترای پولی که فقط عمل رو پیشنهاد میدهند اعتماد کرد .تجربه من رگ گیرهای خانگی .استراحت.ورزش.ارامش..دکترها فقط از درد بیماران سوء استفاده میکنن وجیب خودشونو پر میکنن .
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1395/08/29
اسپند بخورید حتما خوب میشید تا ۱۵روز
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1395/09/01
سلام ،من مادرم دیسک کمر داشتن شدید هم بود زفتن پیش دکتر طب سنتی با طب سوزنی وحجامت درمان شدن،بعدش خواهرم دچار دیسک کمر شدن ایشون هم رفتن پیش دکتر طب سنتی خوب شدن،بعدش خودم دچار درد سیاتیک کمر شدم که خیلی اذیتم میکرد رفتم پیش همون دکتره طب سنتی که خواهرم رفته بود خداروشکر منم نتیجه گرفتم وخوب شدم،چون دردش خیلی عذاب اوره خواستم کمکی کرده باشم تا ان شاا..... شما هم نتیجه بگیرید وخوب شین،من از شیراز این پیامو گذاشتم ..........
پاسخ ها
باران
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
ادرسش کجاست منم شیرازم
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1395/09/05
اینهای که زیاد درد پا دارند شیافت دیفتو فناک بزند
Iran, Islamic Republic of
06:05 - 1395/09/06
سلام به همه دوستانی که مثل من درد دارن و نمیتونن از درد سیاتیک بخوابن بمن پیشنهاد شد که برم رگ گیری امروز 3روزه رفتم و گفته 3جلسه به فاصله 20 روز برم تا کلا خوب شم یکی از دوستام مشکلش برطرف شده تو هر شهری دکترای سنتی هستن شما هم امتحان کنید انشالله هیچ موجودی نباشه که درد داشته باشه آمین
Iran, Islamic Republic of
03:29 - 1395/10/06
سلام خسته نباشید آرزوی بهبودی برای همه دوستان راه درمان درد سیاتیک خوردن مومنایی که از آن به عنوان شیره کوه یاد میشه هر صبح به اندازه یه نخد با یک لیوان شیر میل شود.از ععشایر ها بگیرین جنس اصلی باشه.بخورین جواب میده
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1395/10/13
سلام من دیسک کمر دارم که باعث درد سیاتیک.میشه الان بعد چند مدت درمان خدارو شکر خوب شدم فقط یه مشکل دارم اونم اینه که کف پام خیلی سوزش داره و گرم میشه اگه کسی میدونه یا قبلا تجربشو داشته که خوب شده یا درمانی دربارش داره بگه که منم انجام بدم مرسی ممنون
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1395/10/13
سلام اهورا مزدا نکهبان جان مال شما باد من بجای بوعلی سخن گویم با شما دردمندان سیا رگ با دو رگ دیگر رفیق همسایه هستش بنام سرخ رگ وسیاتیک هر کدام ازاین رگها بدیگری عرض ادب دارندوبا هم چنان دوستی عمیق دارند دردرا بهمدیگه انتقال میدن عزاب بتوان 3 میشود بو علی بیان میکند با فسق یا حجامه خودرا راخت کنید و من بگویم ره حل خوبی است اما با موارد دیگه بجز خون ریزی ب اسانی درمان وجلوی سیاه باز میشود ورزش مخصوص خوبه اما راه که میگویم در جا سیاتیک تخلیه ودردکشنده وزجر اور ارام میشود این هم روش جدید فیزیکی هستش وتجربه کهن را بصورت اب گرم گشتن ب قسمتی که درگیره منهم قبلا حجامه میکردم دیگه با روش جدید بدون خون ریزی فسق کردن تخلیه میشود وبهتر هست چون خون را جبران کردن مشکلات خودش را دارد راهش.......
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1395/10/14
سلام ای درد مند عزیز سیا تیک بدلیل فتخ زدگی دیسک بوجود میاید دیسک تا جا نرود عزاب سیاتیک کم نخواهد شد پس اول دیسک سپس موارد دیگه حجامه خوبه اما راه حل اخر نیست اگه توان مالی اجازه نمیده اول کمی خرما دمبه بزار شب تا صبح بعد درازکش یکبار بچپ یکبار براست پاها را تیرکش تا صدای تق را بشنوی وفتی شنیدی هیچ کاری دیکه نیاز نداری کنی ببندش با کوم زرده تخم مرغ10روز یا میمنویی یا گچ سبمان خاک نیاز ب هیچ دکتر خواصی نداری غضروف ساز غذای مقوی بخور
Iran, Islamic Republic of
23:16 - 1395/10/15
سلام

مدت ٢ هفتس كه از ناحيه پايين كمر و باسن و ران پاى راست احساس درد و ناراحتى ميكردم، بطوريكه نشستن و بر خاستن برايم بسيار مشكل بود
با اين وجود سعى ميكردم با اهمينت ندادن به آن روال زندگى طبيعى رو پيش بگيرم
و هروز طبق معمول مسير كار تا منزل و بالعكس را با لنگيدن پياده طى ميكردم ٢٠ديقه رفت، ٢٠ ديقه برگشت
اما به مرور اين درد شديدتر شد، ران پام سوزن سوزن ميشد، زانو درد هم اضافه شد
٤ روز در منزل ماندم و استراحت مطلق كردم بطوريكه از بس دراز كشيده بودم ساير قسمتهاى بدنم هم درد گرفته بود
بالاخره بلند شدم، بد نبود ديگه موقع عطسه هم چندان اذيت نميشدم، احساس بهبودى ميكردم، گفتم ٢ روز ديگه به همين استراحت ادامه ميدم تا خوب خوب بشم
اما الان بعد از ٢ روز، حتى نميتونم سر پا بايستم، چنان دردى در سمت راست باسن و ران پاى راستم احساس ميكنم كه حتى براى يه ادرار تا دسشويى هم نميتونم برم، از درد رنگم زرد ميشه و حالت تهوع بِهِم دست ميده
حداقل اگر ميتونستم با همان وضعيت لنگ لنگان هم راه برم، دكتر ميرفتم و براى مدتى براى درمان به استخر ميرفتم، ولى سر پا كه ميخوام بايستم چنان درد بسيار وحشتناكى در باسن و ران پام ايجاد ميشه، كه با فرياد مياُفتم

مستأسل شدم نميدونم چه كار كنم!
يک سؤال بطور ويژه هم دارم:

آيا اگر به استراحت مطلق خودم ادامه بدم تا ١ هفته ديگه ميتونم از جام بلند شم ؟ تا پيش دكتر برم و استخر
يا استراحت ديگه بيشتر از اين فايده اى نداره و وضعمو بدتر ميكنه؟
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1395/11/29
برادر گنبدی لطفا ادرسو بفرست
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1395/12/06
سلام با تشکر از نظرات دوستان هیچ چیزی بهتر از پیشگیری نیست سیاتیک هر کس ممکن است درمان خاصی را نیاز داشته باشد من که سه سال است درگیرم با سیاتیک خوردن سیر برای از بین بردن التهاب کمر خوب است و همچنین گذاشتن مقداری گل داخل یک ظرف و اضافه کردن مقداری نمک که هنگام خواب این دو را به هم زده وروی شعله گاز گرم کرده و هر دو پایتان را روی ان قرار دهید و این کار را به صورت مداوم تکرار کرده تا التهاب کمرتان به طور کامل رفع شود و در نتیجه سیاتیک ارام میشود برای کسانی که معمولا سیاتیک شان از دیسک نیست
Iran, Islamic Republic of
02:38 - 1395/12/15
آقا ساعت 2/5 شب از درد سیاتیک خوابم نمیبره..یک راه حل نشون بدین..طب سوزنی چطوره...من مشهدم
پاسخ ها
حاج رحیم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
ای بچه موشهد این کار انجام بده کمی حرما ودمبه ببند روی کمر وقتی نرم شد یاهات بزن دیوار بصورت ‍یروانه باز بسته کن وشیشه نوشابه زیر کشاله بزار 10شماره تاقت بیار راحت میشوی
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1395/12/22
برادران خواهران هموطن نبادا جهت درمان کمردردودیسک کمر تحت عمل جراحی قراربگیریدسال۹۲عمل جراحی روی کمرم انجام شدرضایت بخش نبود وکماکان دردکمر وسیاتیک رادارم بادرد ورنج تحمل مینمایم متاسفانه اکثر پزشگان ماپولی هستند وبه مریض به چشم کالا استفاده مینگرندکسانیکه ناراحتی کمردردوسیاتیک دارندویدیو۳۸دقیقه ای که۴۷مگابایت است ازآپارات بنام درمان معجزه آسای دیسک کمر،سیاتیک وآرتروزگردن باور زش توسط آقای یوسف مولایی که خودش تجربه ومداوا شده دانلود وبه کاربندند امیداست نتیجه بگیرند
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1395/12/27
بهترین روش معالجه سیاتیک فقط ورزش ماساژ است من خودم این دردرون زیادکشیدم ولی باورزش دردم التیام پیدا کرده به دوستان هم توصیه میکنم به جای دکتر برن ورزش خودشم ورزش کونگ فو
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1395/12/30
سلام کسی اگه راهی بلده راهنمایی کنه ممنون میشم سه سال پیش دستگیره یک وسیله رواز بالا دو نفری بایک دست دست راست گرفتم پایین اوردم ودر حین پایین امدن کمرم پیچ خورد و یه صدای تقه ای داد الان سه سال میگذره و درد از باسن سمت راست تا ساقم درد میگیره به نظرتون چیکار کنم پامو از درد نمیتونم بالا بیارم و هروقت عطسه میکنم باین وکمرم درد میگیره ام ار ای. دادم میگه مشکل تو کمرت نداری. تورو خدا راهی بلدید کمک کنید خواهش میکنم
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1396/02/07
من 3ماه کمر درد داشتم الان یه ماهه پای چپم از باسن به پایین درد میکنه میدونم دردسیاتیکه امانمو بریده نرمش میکنم قرص پروفن میخورم میگن ترامادول هم مسکن خوبیه
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1396/02/11
من روزی نصف قرص ترامادول 200میخورم اثرش بیشتر وبهتر از هر قرصیه فقط مواظب باشید دوزشو زیا نکنید وبهش عادت نکنید
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1396/02/20
سلام من 33سالمه حدود سه سال پیش یه درد جزئی در کمرم افتاد که ناگفته نماند تقریباحدود 20روز قبل از درد از یه راه پله خورده بودم زمین ولگنم ضربه خورده بوددرد کمرم خوب شد چند روز بعد یه احساس کرختی و بی حسی مبهمی در دو انگشت کوچک پام احساس میکردم خلاصه طی 5الی6 ماه درد سنگینتر شدبه گونه ای که ازباسن چپم تا انگشت پا وحتی ماهیچه ها پشت بام به طرز باور نکردنی فلجم کرده بودبه معنی واقعی کلمه درد داشتم حدودا به دوسال کشید تمام روش ها که گفتین اجرا کردم حدود20 میلیون فقط خرج دوا دکتر کردم کوچکترین نتیجه نگرفتم هر کدوم یه چی گفتم یکی میگفت دیسکت پاره شده یکی میگفت سیاتیکه خلاصه فقط سرکیسه ام کردن اواخر دیگه عصبی افسرده شده بودم حتی دردش تو پای راستم هم افتاد مرد درشت استخان وقدرت مندی هم هستم اما درد کاری به سرم آوردین که دیگه حتی 30 ثانیه نمیتونستم رو پام وایسم واین برام واقعا ناراحت کننده هیچ خیری از دکتراهم ندیدم حتی حاضر شده بودم تن به تیغ جراحی بدم دیگه نمیتونستم تحمل کنم چون همه راها رفته بودم تا این که سه روش خیلی ساده که فقط احتیاج به یه جو پشتکار داره خوبم کرد این اقایون میگن پارگی دیسک وهزار عیب میگن همه دروغه ما ایرانی هستیم وبه خاطر چهار زانو نشستن مهره ها اکثرمون یه دیسکاخفیف داریم که بی خطره بگذریم خلاصه اگه دنبال شفا هستی 3روش درمان که من کردم وخوبم کرد میگم 1رابطه جنس به مدت حداقل 6ماه کاملا کنار بزارید بعدا حداقل بشه ماهی یه بار 2فقط میوه خواری کنید قید هر نوع غذا دیگه بزنین حتی نون برنج گوشت مرغ همه کنار بزارید3کار خودتون سبک کنید در حد توانتون کار کنید به خواب هشت ساعت کامل ارزش بدین وخوردن مایعات ویه مقدار حرکات نرمشی حتی کوه نوردی انجام بدین یه مقداری هم اعصابتون آرام کنید همین من حدود یک ساله با همین سه روش ساده خوب شدم امیدوارم هرچه زودت انجام بدین ونتیجه بگیرید چون خودم شخصا این درد کشیدم و واقعا برام زجر آور بود ودرکتون میکنم واقعا سخته به امید سلامت
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1396/02/22
سلام دوستان اگه درد سیاتیک دارید دردشو باید بکشید تا بهتر شید ولی اگه راستشو بخواید پیش گیری بهتره ؛؛؛؛؛؛
حرکت کششی رو پا وکمر رو حتما انجام بدید تا درد نیمده
اگر هم درد دارید بهتر که تو ناحیه لگن رگا رو له کنید
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1396/03/02
اسپندوخاکشیردودبدید,ابتداذغال وخوب داغ کنیدبعداسپندوخاکشیروروش بریزیدویک دامن بپوشدودودبدیدتادوداسپندبه پاتون بخوره ودردتون ساکت بشه حتماامتحان کنیدعالیه
Iran, Islamic Republic of
04:57 - 1396/03/14
بالاخره نفهمیدیم بوعلی سینا با درد سیاتیک چکار می کرد!!!!!
ولی من خودم 7 سال پیش سیاتیک داشتم به مطب دکتر روازاده در تهران رفتم و فصد کردم همان لحظه خوب شدم و اکنون دوباره بعد از 7 سال درد سیاتیک شروع شده و به ماهیچه پام میزنه و ان شاء الله دوباره بعد از ماه رمضان می خوام فصد کنم خیلی تاثیر داره.
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1396/04/09
اقای بوعلی سینا کجای این مطلب بود؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1396/04/13
اي بابا من كه سر درنياوردم كه بالاخره چه راه حلي براي تسكين درد عصب سياتيك خوبه
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1396/04/13
خانم لیلا شما اول باید بدونید درد ساتیکتون از چیه اگه از دیسکتونه باتجربه ای که من دارم استراحت ودوری از فعالیتهای مضر و مصرف یک دوره دارو های ضد درد و التهاب میتونه ماثر باشه
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1396/04/25
سلام. حدود ۵هفته پیش خواسم از یه ارتفاعی برم بالا که بپای راستم خیلی فشار اومد.از اون روز درد هم توو پای راستم و بیشتر تووقسمت راست کمر داشتم.الان یه چند روزیه که پای راستم بیشتر از کمرم درد میکنه.خواسم بدونم کشیدگی رگ سیاتیکه یا دیسکم تحریک شده؟ بعد وزننم یه مقدار بالاست خواستم بدونم پیاده روی آروم برام خوبه یعنی میتونه توو روند درمانم کمک کنه یا نه. ممنون میشم اگه جواب بدین
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1396/05/01
بدبختی اینه که نفهمیدم اینجا ابن سینا کجای سیاتیک بود
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1396/05/17
سلام من درد سیاتیک شدید دارم آیا راه حلی داریدلطفلا راهنمایی کنید استخر میرم خوبه ترک می کنم شدید چه کار بادبکنم
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1396/07/07
سلام به همه هم درد های خودم
دو سال پیش درگیر درد سیاتیک شدم دکتر مغز و اعصاب تجویز کرد بیست روز فقط استراحت مطلق و فقط به پهلوی چپ یا راست و مطلقا به پشت نخوابم و تنها برای اجابت مزاج میتوانم راه بروم رعایت کردم و تا الان دوباره شروع شد گرم نگه داشتن موضع درد خیلی موثر است .
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1396/08/01
سلام.ممنون از مطالب خوبتون.من الان دو ماهه درگیر درد سیاتیک هستم و یازده سال پیش حدود بیست سالگی دیسک کمرم تو مسالقات اسیایی پاره شد و منجر به عمل جراحی شد و طی یازده سال دردهای خفیف داشتم اما دو ماه پیش به طور ناگهانی پشت ماشین پای جپم دردی گرفت که نتونستم تحمل کنم و فقط داد میزدم و گریه میکردم و فقط یادمه از ماشین اومدم بیرون و از شدت درد هیجی نمیفهمیدم.من اسیبهای زیادی دیدم تو دوران حرفه ای ورزش.اما به جد میگم هیج دردی مثل این درد نیست.بهم مورفین و پتدین میزدند خودم از حال رفتم اما درد کم نشد.زالو انداختم کمی بهتر شدم اما حفره استابولوم که ران به لگن وصل میشه خیلی دردناک شده و خیلی صدا میده و پام لاغر شده.پماد عرق النسا هم زدم که تاثیر خوبی داشت و توصسه میکنم.اگر کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم.چون واقعا زندگی و روح و روانم رو تحت تاثیر قرار داده.
...
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1396/08/02
بهترین روش درمانی برای هر نوع دیسک کمر مراجعه به یک دکتر کایروپراکتیک میباشد.
Iran, Islamic Republic of
04:08 - 1396/08/10
سلام‌من‌۷
سال‌پیش‌سیاتیک‌داشتم‌ولی‌‌این‌بیحسی‌همش‌درپایم‌وجود‌هست‌چه‌کارکنم‌لطفا‌بهم‌بگین
Iran, Islamic Republic of
07:07 - 1396/09/05
اول بایددلیل سیاتیک بررسی بشه که توی اکثرمواردبیرون زدگی دیسک وبعدهم عصبی شدن وفشاردرد,دردسیاتیک ودوبرابر میکنه که بایدبه وسیله یه دکترکایروپراکتیک متبهردیسک وجابندازیدوازخوردن غذای سردبخصوص توی شب دوری کنیدوباگرم نگه داشتن کف پاالتهاب کمروسیاتیک وبرطرف کنیدمثلا روغن مالیدن به کف پاتوشب وبانایلون بستن وجوراب پوشیدن یااستفاده ازپیازبجای روغن گرم ,به هیچ عنوان هم ازمسکن استفاده نکنیدکه بدنتون عادت میکنه وبیماری کلیه ومعده و...هم میگیریدبهترین مسکن اسفندیعنی روغن اسفندموضعی یاشستن اون وقورت دادنش ونجویدچون سمی است بهترین درمان اون بعدکایروپراکتیک ورزش پیاده روی,استخرواویزان کردن پاباکمک میله های استخرتوی اب وورزشهای کششیه بایداونقدرفیله وعضلات کمرقوی بشه تاازدیسک هادرمقابل خطرات حمایت کنه
Afghanistan
14:48 - 1396/09/24
السلام علیکم ورحمت الله برای درمان سیاتیک تابه حال راه حلی رو داکتراپیدانگرده اما ان شاالله اگرخودتونو به شخصی به نام طبیب حقبین برسونید باسیاتیک تون خداحافظی میکنید واون درکشورافغانستان هست
Afghanistan
14:48 - 1396/09/24
السلام علیکم ورحمت الله برای درمان سیاتیک تابه حال راه حلی رو داکتراپیدانگرده اما ان شاالله اگرخودتونو به شخصی به نام طبیب حقبین برسونید باسیاتیک تون خداحافظی میکنید واون درکشورافغانستان هست
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1396/09/26
سلام.26سالمه.دچار بیرون زدگی دیسک مهره های 4 و 5 شدم.خواستم بدونم آیا دردسیاتیک به پای چپ هم میزنه یا نه؟؟
چون من علائم سیاتیک هم دارم
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1396/09/27
سلام اقا بنظر من اصلا درمانی نداره هر روشی که بگید انجام دادم حجامت انجام دادم زالو گذاشتم قرص خوردم استراحت کردم استخر رفتم سیاه دانه خوردم هر روشی که به ذهن بشر رسیده انجام دادم باز بعد دو ماه دوباره اوت کرده
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1396/10/02
من پارسال اواسط زمستون کمر درد گرفتم بعد 3ماه زد به پای چپم دکترا گفتن باید عمل کنم رفتم پیش دکتر ...برام نرمش و دارو و مکمل تجویز کرد الان خیلی خوبم و نرمشها رو هروز انجام میدم
Netherlands
22:52 - 1396/10/20
سلام. همش کشکه. من ده سالی میشه این دردو تحمل میکنم. فیزیوتراپی رفتم. لیزر درمانی رفتم. چاره ای جز تحمل درد نیست ولی میشه دردشو کم کرد. با مصرف غذاهای گرم و کار کردن صحیح و گرم نگه داشتن محل درد و ورزش و...
درد سیاتیک من در حد مرگ بود با این شرایط سخت ترین کار ها و سنگینترین ورزش ها رو انجام میدم. تا امکانش هست از رطوبت و هوای سرد دور باشید. به امید سلامتی.
United Arab Emirates
13:10 - 1396/11/05
ممنون جالب بود ولی چرا از اسم ابو علی استفاده کردین؟؟ این کارتون باعث میشه که حرفاتون یکم حالت کپی داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1396/12/06
اقا کسی که سیاتیک دردناکی داره ولی پول نداره باید چی کار کنه؟ لطفان راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1396/12/13
اغلب دوستان ازنظر ابوعلی سینا می پرسند وبه همین مناسبت مطالب این سایت را خوانده بودند وچون مطلبی تحت عنوان نظر ابوعلی سینا گفته نشداصرار برگفتن نظریه ابوعلی سینا دارند وخبری ازپاسخ نمی بینند به نظر میرسد این بیانات برگرفته ازنظریات ابوعلی سینا میباشد باتشکر
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1396/12/26
من خودم یکسال درد شدید داشتم خدا رو شاهد میگیرم رفتم مطب دکتر روازاده برام فصد کردن همون لحظه خوب شد یعنی از رو تخت اومدم پایین هیچ اثری از درد نبود این رو قسم میخورم همون لحظه خوب شد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
سلام لطفا ادر س را بده
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1397/01/08
با سلام ، بطور کلی درد کمر و دیسک به پنج دلیل میتواند بروز کند که عبارتند از ، کم تحرکی و یکجا نشستن ، برداشتن جیزهای سنگین و پیچ خوردن مهره کمر ، تصادفات ویا ضربه خوردن به ناحیه کمر ، داشتن بیماری اعصاب و افسردگی ، بیماری پوکی استخوان و تحلیل استخوان . متاسفانه علم پزشکی نوین راه و روشی برای معالجه قطعی و دائمی بیماریها را ندارد و با داروهای شیمیایی فقط علایم بیماری را از بین می برند ، و از طرف دیگر به فکر آبونه کردن مردم هستند که همیشه برای ویزیت به مطب بیایند . هر یک از بیماران درد کمر و دیسک میتواند شرایط خودش را با پنج موردی که در بالا گفته شد تطبیق داده و دلیلش را پیدا کند و برای رفع بیماری با دلیلی که پیدا کرده به پزشک اصیل سنتی مراجعه نماید . ناگفته نماند که علایم پوکی استخوان ، درد در استخوانهای قسمتهای مختلف بدن هست و علایم تحلیل استخوان هم نازک شدن فک پایین است که لبها و دهان بیشتر جمع می شود.
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1397/01/25
سلام یکی از همکارام دیسکش زده بود بیرون ودکتر بهش گفته بود عمل ولی به کمک وپیشنهاد یکی دیگه از همکاران سه هفته استراحت مطلق کرد وهر روز پاچه گوسفند استفاده کرد وبه لطف خدا خوب شد بدون هیچ عملی اب کله پاچه تنها غذایی هست که میتونه غصروف سازی بکنه
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1397/01/26
الان که اینهمه علم پزشکی پیشرفت کرده سیاتیک درمان آن سخت است بعد شما دنبال درمان 500 سال پیش بوعلی سینا می گردید اکثر این حرفها که راجب به ابن سینا می زنند خالی بندی است در همه کشورها یکی مثل ابن سینا دارند که براش خالی ببندد برید دکتر خودتان را درمان کنید به جای اینکه درد بکشید و دنبال راه واهی بگردید
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج