کد خبر: ۳۱۹۱۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: ۱۰۸۳۸۷
تعداد نظرات: ۶۵ نظر
دردها و اسپاسم‌های عصب سیاتیک از جمله رایج‌ترین دردهای شایع در جوامع امروزی است. امروزه کمتر کسی را می‌توان یافت که تجربه یک بار گرفتگی عصب سیاتیک را در زندگی ‌تجربه نکرده باشد.
برترین مجله اینترنتی ایران

برترین ها: دردها و اسپاسم‌های عصب سیاتیک از جمله رایج‌ترین دردهای شایع در جوامع امروزی است. امروزه کمتر کسی را می‌توان یافت که تجربه یک بار گرفتگی عصب سیاتیک را در زندگی ‌تجربه نکرده باشد. این عصب که از ناحیه لگن آغاز شده و تا نوک انگشتان ادامه دارد، اغلب به دلیل افزایش فشار، جابه جایی لگن، تخریب غشای دیسک و حتی ناراحتی‌های عصبی و فشارهای ناشی از استرس دچار اسپاسم، انقباض و درد می‌شود. افرادی که دردهای سیاتیک را تجربه کرده‌اند می‌دانند که این دردها با انقباضاتی در ناحیه پشت ران تا قوزک پا همراه است که فرد مبتلا را در بیشتر موارد از حرکت و انجام فعالیت‌های روزانه ناتوان می‌کند. برای پیشگیری از بروز این عارضه در بدن، تکنیک‌ها و راهکارهایی وجود دارد که اجرای آنها در زندگی می‌تواند احتمال ابتلا به این بیماری را به حداقل ممکن برساند. برای آشنایی با این تکنیک‌ها به سراغ محمد عبادیانی، مدرس دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران رفتیم تا اطلاعات بیشتری درباره روش‌های پیشگیری از ابتلا به سیاتیک به دست آوریم.طب سنتی و سیاتیک!

این روزها افراد زیادی را می بینم که به دلایل مختلف از قبیل استرس، تنش‌های ناشی از کار روزانه و یا شیوه غلط زندگی با گرفتگی و درد عصب سیاتیک رو به رو شده و به دلیل درد ناشی از آن مجبور به ترک کار و خانه‌نشینی می‌شوند. این گروه برای رهایی از انقباض‌ها و اسپاسم‌های عصب سیاتیک و درد ناشی از آن دست به دامن انواع داروها و مسکن‌های شیمیایی می‌شوند و به این ترتیب برای تسکین دردهایشان اقدام می‌کنند.

این افراد اگر بدانند که با شیوه‌هایی ساده اما کاربردی می‌توانند احتمال ابتلا به دردهای سیاتیکی و اسپاسم‌های این ناحیه را به حداقل برسانند، بی‌شک سراغ مسکن‌ها نمی‌روند و از دستورات و تدابیر طب سنتی برای پیشگیری و درمان سیاتیک استفاده می‌کنند.

در این شماره از سیب سبز برای آشنایی بیشتر با عصب سیاتیک که یکی از طولانی‌ترین و ضخیم‌ترین عصب‌ها در بدن است با محمد عبادیانی، مدرس طب سنتی در دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران به گفت و گو نشستیم تا از دلایل دردناک شدن عصب سیاتیک در آستانه رسیدن فصل‌های سرد سال و ارتباط آن با کار و شیوه زندگی افراد مطلع شویم.

علاوه بر این در بخش طب مکمل این شماره با شیوه‌های طبیعی و گیاهی درمان و پیشگیری از سنگ کلیه و شیوه تسکین دردهای ناشی از سیاتیک با فشار درمانی آشنا خواهید شد و روش‌های پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی، زکام و آبریزش بینی را در آستانه فصل پاییز مرور خواهیم کرد.سیاتیک با شغل شما مرتبط است

برخی افراد که به سیاتیک مبتلا هستند به دلایلی غیر از جابه‌‌جایی دیسک و لگن و یا تجمع رسوبات در اطراف مفاصل به این عارضه مبتلا شده‌اند. در جهان افرادی وجود دارند که سیاتیک را به صورت ارثی از پدر یا مادر خود به ارث برده‌اند. گروهی از مردم نیز وجود دارند که به دلیل استرس، اضطراب و عصبانیت در خطر ابتلا به سیاتیک قرار دارند. این گروه به دلیل بروز استرس یا شوک‌های روحی، با انقباض عضلات و اعصاب بدن به‌ویژه سیاتیک رو به رو می‌شوند.  در حقیقت فشارها و تنش‌های عصبی در بدن موجب منقبض شدن عضلات شده و این مسئله به تنگ شدن مجرای ریشه‌های عصبی و دردناک شدن سیاتیک منجر می‌شود. بنابراین قرار گرفتن در محیط‌های پر استرس و شلوغ برای مبتلایان به سیاتیک مناسب نیست؛ زیرا این افراد با داشتن شغل‌های پر مشغله و پر استرس امکان انقباض و اسپاسم‌های عضلانی و عصبی را در بدن خود افزایش می‌دهند.

پاییز فصل دردهای سیاتیک است

یکی از نکاتی که افراد مبتلا به سیاتیک باید به آن توجه کنند تشدید دردهای سیاتیک و اسپاسم‌های عضلانی در فصل‌های سرد سال است. به اعتقاد درمانگران، سرمای هوا یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش غلظت مایع میان مفصلی در بدن است که موجب کاهش فضای مورد نیاز ریشه‌های عصبی در جایگاه خود می‌شود. به این ترتیب افراد مبتلا به سیاتیک باید مراقبت‌های لازم را برای پیشگیری از عود کردن درد رعایت کنند. برای این منظور می‌توانند با پوشش مناسب و قرار نگرفتن در معرض هوای سرد از تشدید درد پیشگیری کنند.

رژیم غذایی برای مبارزه با سیاتیک

در طب سنتی توصیه‌های کاربردی زیادی برای پیشگیری از عود کردن دردها و اسپاسم‌های عصب سیاتیک به  افراد مبتلا به سیاتیک شده است:
 •   افراد مبتلا به سیاتیک بهتر است از مصرف مواد غذایی با طبع سرد و مرطوب پرهیز کنند. این افراد بهتر است از مصرف گوشت گوساله و گاو، انواع چاشنی‌های ترش، ماست و دوغ و حبوبات بپرهیزند یا مصرف آنها را در طول هفته به حداقل برسانند.
 •   پیاده‌روی صبحگاهی اما مستمر نیز یکی از بهترین روش‌ها برای پیشگیری از بروز گرفتگی‌های سیاتیک است.
 •   این افراد بهتر است در وعده‌های غذایی خود به ویژه وعده صبحانه یا میان‌وعده‌های صبح و عصر از شیره انگور و مغز گردو که در گروه مواد غذایی با طبع گرم هستند، استفاده کنند.سیاتیک در چه کسانی عود می‌کند؟

با مشاوره با یک متخصص طب سنتی به راحتی می‌توانید استعداد ابتلا به سیاتیک را در خود بررسی کنید. این درمانگران با بررسی طبع هر فرد و بررسی میزان اخلاط موجود در بدن وی احتمال ابتلا به اسپاسم‌های عضلانی و سیاتیک را مشخص می‌کنند.
 •   از دیدگاه این گروه از درمانگران افرادی که میزان خلط دم و بلغم در بدنشان زیاد است در مقایسه با دیگر گروه‌ها استعداد بیشتری در ابتلا به دردهای سیاتیکی دارند که این گروه نیز با اصلاح شیوه زندگی و رعایت دستورات و رژیم غذایی مناسب می‌توانند میزان اخلاط بدن خود را به تعادل برسانند و به این ترتیب احتمال ابتلا به سیاتیک را کاهش دهند.
 •   علاوه بر این علائم دیگری مانند چاقی و اضافه وزن نیز وجود دارد که استعداد ابتلا به سیاتیک را افزایش می‌دهد. افراد چاق به دلیل وزن غیراستاندارد و نامناسب،  اصولا به هنگام نشستن و برخاستن و حتی راه رفتن فشار بیشتری را در مقایسه با افراد طبیعی تحمل می‌کنند و به همین دلیل احتمال ابتلا به انقباض‌های عضلانی در آنها افزایش می‌یابد و متعاقب آن احتمال بروز سیاتیک نیز چند برابر می‌شود.


   درمان‌های خانگی برای سیاتیک

اگر در شرایطی خاص دچار اسپاسم یا گرفتگی عصب سیاتیک شدید، می‌توانید برای کاهش میزان درد از یکی از شیوه‌های زیر استفاده کنید.
 •   گرم کردن موضع درد در ناحیه لگن یا ران با  کیسه آب گرم می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش درد سیاتیک در افرادی که دچار اسپاسم‌های عصبی شده‌اند داشته باشد.
 •   ورزش‌های کششی و نرمشی نیز در کاهش دردهای ناشی از سیاتیک بسیار موثر است. اما باید مراقب بود که از انجام ورزش‌های چرخشی و پرتابی پرهیز کرد.
 •  نوشیدن چای گیاهی و دمنوش‌هایی نظیر گل گاوزبان و یا نعناع می‌تواند به کاهش درد و ریلکسی اعصاب کمک کند و دردهای ناشی از سیاتیک را تخفیف دهد.
 •   ماساژ موضع درد با روغن زیتونی که در آن مقدار کمی زنجبیل رنده شده، می‌تواند به بهبود این دردها کمک کند.
 •   افزودن چاشنی‌ها و ادویه‌های گرم مثل دارچین و عسل به برنامه غذایی مبتلایان به اسپاسم می‌تواند موثر باشد.چرا سیاتیک به سراغتان می‌آید؟


اسپاسم و درد عصب سیاتیک از جمله دردهایی است که اکثر بزرگسالان آن را یکی، دو بار در طول زندگی تجربه کرده‌اند.  از دیدگاه درمانگران طب سنتی و مدرن، عوامل مختلفی مانند فشارهای ناشی از جا به جایی دیسک در بدن، تغییر شکل و ظاهر دیسک، ضربه خوردن در اثر تصادف، ورزش و یا حادثه از جمله رایج‌ترین و شایع‌ترین عواملی است که می‌تواند موجب تورم و  دردناک شدن عصب سیاتیک شود؛ به گونه‌ای که روند زندگی فرد را تحت تاثیر قرار داده و امکان حرکت و جابه جایی را در او به حداقل می‌رساند.


تاثیر سیاتیک در دررفتگی مفصل ران


در افرادی که گرفتگی عصب سیاتیک و اسپاسم‌های ناشی از آن به طور مستمر تکرار می‌شود، به گونه‌ای که فرد در یک هفته چند  اسپاسم و انقباض عصب سیاتیک را تجربه می‌کند، احتمال دررفتگی و جابه‌جایی مفصل ران وجود دارد زیرا گرفتگی‌های متعدد اعصاب و ماهیچه‌ها در ناحیه لگن و ران احتمال جابه‌جایی مفاصل و انحراف لگن را برای بیمار به همراه دارد؛ بنابراین افرادی که استعداد ابتلا به گرفتگی‌های سیاتیک را دارند بهتر است با مراجعه به متخصص احتمال این جابه‌جایی‌ها را در بدنشان بررسی کنند زیرا عوارض جبران‌نشدنی برای او به همراه دارد.


ضربه‌های ناگهانی؛ عامل بروز سیاتیک 


یکی دیگر از دلایل ابتلا به سیاتیک جابه‌جایی لگن خاصره بر اثر ضربه است. از آنجا که ریشه عصب سیاتیک در لگن خاصره وجود دارد با بروز هرگونه جابه‌جایی در استخوانبندی لگن خاصره، این عصب دچار تورم، التهاب و درد می‌شود. بنابراین احتمال ابتلا به درد سیاتیک در افرادی که تجربه تصادف داشتند یا دچار ضربه در ناحیه پا یا لگن شده‌اند وجود دارد.علاوه بر این، تجمع رسوبات و مواد زاید در اطراف مهره‌ها و مفاصل به‌دلیل رعایت نکردن رژیم غذایی مناسب از دیگر عواملی است که موجب افزایش حجم ناحیه میان مهره‌ای می‌شود و موجب می‌شود که عصب سیاتیک تحت فشار قرار گرفته و دردناک شود.


چه دردی، درد سیاتیک است؟


درد سیاتیک معمولا با دردهای خفیف و اندک آغاز می‌شود و به مرور در مدت زمانی کوتاه تشدید پیدا می‌کند و در برخی موارد به دردی غیرقابل تحمل تبدیل می‌شود؛ به گونه‌ای که فرد امکان حرکت پای خود را از دست می‌دهد و کوچک‌ترین حرکتی برای او با دردی غیرقابل توصیف همراه است. درد سیاتیک معمولا از ناحیه پشت باسن آغاز می‌شود و با پیشروی آن به ران‌ها و ساق پا نیز سرایت می‌كند. این درد ممکن است برخی مبتلایان را برای چند روز خانه‌نشین کند.

بازدید از صفحه اول
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۶۵
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۹
پاسخ
7
15
بسیار مطلب خوب و مفیدی بود. با تشکر از شما
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
پاسخ
5
5
سلام دست شما درد نكند خيلي مطلب جالب وعالي بود وبه اطلاعات ما اضافه شد.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۹
پاسخ
3
7
سلام استفاده کردم ممنون
نظر منيره سعادت مهر
| درباره بوعلی‌ سینا با درد سیاتیک چه می‌کرد؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
پاسخ
8
9
سلام به شما دوست عزيز - من از شما خيلي خيلي خيلي ممنون هستم به خاطر مطلبي كه در سايتتون گذاشتيد- خيلي به من كمك كرد. خيييييييييييييييييييلييييييييييييي ممنون.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۱
پاسخ
4
8
سلام بر شما. از مطلب بسیار خوبتان سپاسگزارم. من دارای بیماری CDHتغییرات فرسایشی مفصل لگن هستم به صورت مادرزادی و به تشخیص پزشک متخصص علاوه بر دیسک کمر و ارتروز و ... به تازگی درد وحشتناک سیاتیک هم به آن افزوده شده است. ان شاء الله بتوانید ورزش های مرتبط با کاهش درد این بیماری را نیز بیان کنید.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۹
پاسخ
4
48
سلام شماهمه چیزگفتید جزاینکه ابن سینابرای دردسیاتیک چه میکرد
نظر محمد از اهواز
| درباره بوعلی‌ سینا با درد سیاتیک چه می‌کرد؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
پاسخ
6
10
سلام مطالب جهت اطلاع خوب بود ولی در خصوص ابن سینا چیزی یاد نشده .
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۳
پاسخ
2
3
salam.
Kheily azatoon mamnonam,
Vebe kheily khubi darin.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۳
پاسخ
4
9
با سلام من 20سالمه و پارگیه شدید دیسک سه وچهار دارم.یک هفته ی پیش درد خفیفی در زانوهایم احساس کردم و حالا پایه چپم 60درصد بی حس شده یعنی نمیتونم یک دقیقه روی پاهام بایستادم.لنگنم هم درد شدیدی داره.رفتم متخصص گفتن بر اثر پارگیه دیسکه.ولی حالا این مطلبو خوندم خیلی ترسیدم(تاثیر سیاتیک در دررفتگی مفصل ران).حالا نمیدونم چکار کنم وقتی میرم استخر واسه اب درمانی درد پام بیشتر میشه.توروخدا راهنمایم کنید من دیسک کمر دارم ولی لنگ و زانویه پایه چپم درد میکنه.دانا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۹
پاسخ
2
5
مطالبتون خیلی مفیده ممنون. من تو ماه پنجم بارداری هستم و یکی دو روزه درد سیاتیک رو تو پای راستم حس میکنم. چی میتونه به من کمک کنه؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۴
پاسخ
1
0
بهترن روش گذاشتن مشمما است وقتی به محل مورد نظر مشمما می گذاریم محل را داغ کرده اکه یه دو ساعت تحمل کنی یواش یواش خوب می شه و اکه نماز خوان نباشی ماهیچه های بدنت سست می شوند من نماز نمی خوندم از وقتی شروع به نماز خواندن کردم ماهیچه های کمرم قوی شد و کمتر کمر درد می کیریم و هم چنین باید ارابطه جنسی خصو صاغیر مشروع اش دوری کرد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۶
پاسخ
3
13
خوب يخوره در مورددرمان ابو علي سينا توضيح ميداديد بد نبود.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۰
پاسخ
1
5
سلام اگه رگ سیاتیک کلا له بشه و پا کلا فلج بشه راه درمانی هستq
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
پاسخ
1
3
کسی رگ گیر سنتی سراغ داره
پاسخ ها
نظر پانیذ
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
توهمدان خودم جزمراجعین بودم کارش عالی شماره تماس08132671375مطب09187101161معرف به حاج اقا ناصر خوب شدی دعا خیرمافراموشت نشه
UNITED STATES
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
پاسخ
0
6
سلام.بهترنبودبه بوعلی سیناهم میپرداختید؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
نظر user
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۹
منم دارم دنبال اسم بوعلی سینا میگردم تو متن!!!!!!!!
GERMANY
|
۰۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
پاسخ
1
3
ﺳﻼﻡ, ﻣﻦ 28 ﺳﺎﻟﻤﻪ 1 ﺳﺎﻝ ﭘﻴﺶ ﻋﻤﻞ ﺩﻳﺴﻚ ﻛﻤﺮ اﻧﺠﺎﻡ ﺩاﺩﻡ و ﻳﻪ ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯﻱ ﻣﻴﺸﻪ ﺑﺎ ﺳﺮﺩ ﺷﺪﻥ ﻫﻮا ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺩﺭ ﻗﺴﻤﺖ ﻛﻤﺮ و ﺭﮒ ﭘﺎﻱ ﺳﻤﺖ ﺭاﺳﺘﻢ ﺩﺭﺩ ﻫﺎ ﺧﻔﻴﻔﻲ ﺭﻭ اﺣﺴﺎﺱ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﻓﻜﺮ ﻣﻴﻜﻨﻴﺪ ﻋﻠﺖ اﻳﻦ ﺩﺭﺩ ﻫﻢ ﻧﺎﺷﻲ اﺯ ﺳﻴﺎﺗﻴﻚ اﺳﺖ? ﺑﺎ ﺗﺸﻜﺮ اﺯ ﺷﻤﺎ
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۰
پاسخ
0
4
من ازدردسیاتیک عاجزم کمکم کنید
پاسخ ها
نظر مجید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۷
سیاه دانه اسیاب شده و عسل را به اندازه مساوی مخلوط کرده هرشب یک قاشق چایخوری از این مخلوط بخورید.مخلوط سیاه دانه عسل وروغن حیوانی به صورت پماد نیز موثر است
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
پاسخ
0
7
سلام ۳۷سالمه و۳ماه بشدت سیاتیکم اذیت مکنه بهتر نبود از بوعلی سینا هم چیزی میگفتین شاید راهکار جدیدی داشت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
پاسخ
3
4
سلا م ممنون.اما اگه نظر ابن سینا رو هم میگفتین بهتربود
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
پاسخ
0
1
در ضمن یادم رفت بگم تا جایی که میدونمو دکترم گفته سیاتیک درمان چندانی نداردفقط میشه دردشو اروم کرد وتلاش کنیم زودزوددردش شروع نشه زیادروی با نایستیدتو اب راه برید موقع ایستادن بایی که سیاتیک داره باید در مکانی بالاتر قراربگیره
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۲
پاسخ
0
2
با سلام وعرض ادب.
با تشکر فراوان ازسایت مفید و مطالب کاربردی شما.من مدتی درد سیاتیک داشتم که با استفاده از راهکارهای ساده الان اون درد خداحافظی کرده ورفته.
1-انجام حجامت عمومی(وسط کتف پشت)
2-نوشیدن روزانه 2نیم لیوان
ومداوم دمنوش گل گاوزبان وسیاهدانه با عسل
3-استفده از روغن زیتون بجای روغنهای جامد ومایع
4-اضافه کردن ادویه طبع گرم به غذاهایی با طبع سرد خصوصا زیره سیاه کوبیده.
@@@مغزت طلا بو عللی سینا@@@
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۶
پاسخ
0
0
باسلام مدت یکسال است دچار دردسیاتیک هستم که بااستادن دچار درد شدید سردی ومورمور کف پا هستم لطفا مرا راهنمایی کنید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۷
پاسخ
1
0
خوب بود
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۳
پاسخ
0
0
ممنون تونستم استفاده ببرم خدا کنم جواب بده
UNITED STATES
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۶
پاسخ
0
4
به بوعلی سینا سلام برسونین
نظر حسین خوانچه سپهر
| درباره بوعلی‌ سینا با درد سیاتیک چه می‌کرد؟
UNITED STATES
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۶
پاسخ
2
0
بسیار عالی جامع و کامل و امروزی بود

سپاسگزارم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
پاسخ
0
0
سلام من 19 سالمه ودچار کمردرد هستم اکثراوقات دچارگرفتگی سیاتیک میشوم ولی خوب نشدم با این ورزشا این بوعلی سینا ک گفتین گفتم شایدفرجی شد ی مطلبی بخونم ک بدردم بخوره امامتاسفم ک با این کمر دردم به سایت شما مراجعه کردم
نظر غلامحسین صابونی
| درباره بوعلی‌ سینا با درد سیاتیک چه می‌کرد؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
پاسخ
0
3
خوب بود لطفا ابن سینا را از تیتر حذف کنید.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۲
پاسخ
0
1
مطالب بسيار جالب است.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۶
پاسخ
0
2
من از يه نفر شنيدم أبوعلي سينا توصيه كرده چهل روز يك قاشق چايي خوري كمتراسپند بخوريد التهاب سياتيك از بين ميره.البته تا تحقيق كامل نكرديدو مطمئن نشديد به كسي توصيه نمي كنم
نظر میثم زینال زاده
| درباره بوعلی‌ سینا با درد سیاتیک چه می‌کرد؟
-
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۶
پاسخ
0
0
سلام، از راهنمایی هایتان نهایت تشکر را داریم. درمان کننده بیماریها اول خدا بعد بنده های خدا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۱
پاسخ
0
0
ممنون هستم از مطالبي كه تو وبلاگتون گذاشتيد خسته نباشيد دوستان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۱
پاسخ
1
0
بسیار مفید بود
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۲
پاسخ
1
1
با سلام من 1سال پیش درد سیاتیک پای راستم خیلی زیاد بود استخر می رفتم راه میرفتم خیلی خوب بود الان 2ماه استخر نمی رم دوباره درد به سراغم اومده باید چکار کرد ممنون
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۶
پاسخ
0
0
خوب بود.ببخشید سردی نخور و بحث مزاجی از بو علی نظر من که نیست
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۲
پاسخ
0
1
شما را به خدا راه درمان بوعلی را بنویسید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۳
پاسخ
0
1
سلام عالی بود .ابن سینا کجای ماجرا بود
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
پاسخ
1
0
برای درمان چه باید کرد.. باشکر اازشما
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
پاسخ
0
0
سلام میشه لطف کنین بگین برای درمان قطعی سیاتیک باید چکار کرد ممنون
UNITED KINGDOM
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۷
پاسخ
0
1
عالی بود با تشکر از سایتتون
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۶
پاسخ
0
0
سلام
آسیاب کردن و کوبیدن سیاه دانه باعث تولید سم توسط آن میشود
لطفا از آسیاب کردن آن خودداری کنید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
پاسخ
0
0
من شنیدم که مخلوط شیروعسل وتخم مرغ خانگی البته زرده رو هر شب به جای شام بخوری برای کمردرد معجزه میکنه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۴
پاسخ
0
0
بسیارمفید بود .دستون درد نکنه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۲
پاسخ
0
0
سلام ممنون از اطلاعات خوبتون بخصوص قسمت غذایی دکتر طب سنتی این توصیه ها رو به من گفته بود با یه سری مخلوط عرقیات گیاهی و دمنوش واقعا مفید بود.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
پاسخ
0
0
ممنون از اینک اینقدر ساده قابل فهم توضیح دادید .من حدود یک ماهه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۱
پاسخ
0
0
لطفادرموردعصب سیاتیک بیشتر بگیدممنون منتظرهستم بدونم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
پاسخ
0
1
اطلاعات خوبی بود سپاس گزارم اما نظر بو علی سینا رو ندیدم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۳۰
پاسخ
0
0
منم هم دیسک دارم هم سیاتیک اما با زنجبیل دردم رو ساکت میکنم.با پودر زنجبیل و آب جوش خمیر درست کنید.(سفت نباشه)و روی کمر و پاهاتون بذارید و با مشما و پارچه ببندید.کم کم شروع ب سوزش میکنه و گرم میشه اما بعدش دردتون رو ساکت میکنه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۵
پاسخ
0
0
دوستان من هم مشکله سیاتیک داشتم خیلی دردناک بود و یوگا و مدیتیشن انجام میدم واقعا نتیجش عالی بوده من به همگی توصیه میکنم که امتحان کنید حد اقل 3_ 4 ماه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
پاسخ
0
0
عالی بودمرسی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۴
پاسخ
0
0
من 9 ماهه به خاطره فشار کاری وطولانی نشستن پشت میز دچار درد سیاتیک شدم الان در هفته 3 بار استخر میرم بهترم ولی همین که دوباره نقاشی کار میکنم دردم شروع میشه چکار باید کرد ممنون از راهنمای شما
UNITED STATES
|
۰۵:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۶
پاسخ
0
0
سلام من ۲۲سالمه الان دارای درد سیاتیکم دکترا میگن به خاطرپارگی دیسک ۳و۴دچار سیاتیک شدم .پای راستم خیلی درد میکنه به صورتی که از بالا تا مچ پام کلا ازدردنمیتونم شب ها بخوابم..خواهش میکنم ی کمکی ب من بکنین وی راحل خوب بهم بدین.الان ۴ماه که از درد دیونه شدم.ودیگه طاقت درد ندارم..خواهشمندم بهم کمک کنین....ی راحل بدین دردم کم شه..باتشکر ...منتظرم...فقط هرچه زودتر...
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
پاسخ
0
0
بوعلی‌ سینا با درد سیاتیک چه می‌کرد
UNITED STATES
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۲
پاسخ
0
0
سلام من به خاطر بوعلی سینا اومدم متننتون رو خوندم ولی خبری ازش نبود
UNITED STATES
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۴
پاسخ
0
0
خیلی خوب بود.
نظر ضیاءالدین فلاح دوست
| درباره بوعلی‌ سینا با درد سیاتیک چه می‌کرد؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۱
پاسخ
0
0
با سلام و تشکر حضور یکایک فعالان سایت مجله اینتر نتی .55 ساله هستم مدتی است مبتلا به عارضه درد سیاتیک شده ام که تورم و گز گز در ناحیه انگشتان پای راستم ملموس تر است . طی چند مرحله با روغن سیاهدانه هر دو پایم توسط پزشک طب فیزیکی ماساز داده شده که درد شدیدی را بدنبال داشته است . سئوالم این بود که ماساژ برای درد سیاتیک مناسب است یا خیر .با تشکر فراوان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۳
پاسخ
0
0
خوب بود اما حرفی از پیشگیری و درمان نبود!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۶
پاسخ
0
0
من کمر درد داشتم وبا نرمشهای توصیه شده بهتر شد ولی وقتی زیادسرپا می ایستم کمرم یا پام درد میگرد الان به همین دلیل دچار درد سیاتیک پای راست شده ام ولی درد از سمت راست لگن شروع شده وبه صورت خط پهن تا ساق پا ادامه دارد ویک هفته است که استراحت مطلق دارم ولی درد کمی بهتر شده وهنوز نمیتوانم سرپا چند قدم بردارم وانچه نوشتید کمکی در نحوه درمان نکرد ایا درد سیاتیک حتما از پشت ران است یا درد از کنار ران هم میتواند شروع شود
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
پاسخ
0
0
راه درمان بوعلى سينا را لطف کنيد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۶
پاسخ
0
0
درود بر شما مطالب جالبی است به من که کمک شایانی کرد ( سپاس )
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
پاسخ
0
0
چه چیزای بیخودی گفتی فکرنکنم هیچ کس هیچ راه حلی تواین مطالب دیده باشه شایدهم مانمیدونستیم اسم ابوعلی سینااشتباهی چاپ شده
ROMANIA
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۹
پاسخ
0
0
لتفن نزر بوعلی سینا را به ما که دوچار این ارزه حستیم مرهمط فرمایید -این به زبان خودتان بود امیدوارم حالی شده باشید ببخشید که سواد درستوحسابی ندارم!
 • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
 • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
 • در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: