۳۳۳۴۸
۱۳ مهر ۱۳۹۱ - ۰۰:۰۷
۵۵۴۸ 
ضروري است با تامين بار مالي وعده رئيس‌جمهور و رئيس سازمان تامين اجتماعي مبني بر افزايش حداقل‌ حقوق‌ها به 700 هزار تومان اجرايي شود، چرا كه اين اظهارات توقع ايجاد كرده است.
ایسنا: رئيس كانون عالي بازنشستگان و مستمري‌بگيران تامين اجتماعي با بيان اين‌كه 80 درصد از بازنشستگان و مستمري‌بگيران تامين اجتماعي حداقل‌بگير هستند، تاكيد كرد: ضروري است با تامين بار مالي وعده رئيس‌جمهور و رئيس سازمان تامين اجتماعي مبني بر افزايش حداقل‌ حقوق‌ها به 700 هزار تومان اجرايي شود، چرا كه اين اظهارات توقع ايجاد كرده است.

علي اكبر خبازها با تاكيد بر لزوم ادامه داشتن حمايت‌هاي رئيس‌جمهور و رئيس سازمان تامين اجتماعي افزود: فقط پنج تا شش درصد از بازنشستگان و مستمري بگيران تامين اجتماعي سقف مستمري را دريافت مي‌كنند.

خبازها توضيح داد: قانون همسان‌سازي حقوق‌ها در بند 39 قانون بودجه سال 88 به تصويب رسيده و براساس آن مجلس 2500 ميليارد تومان براي اجراي اين پيش‌بيني كرده است، اما در آن زمان با اجراي ناقص اين قانون فقط 937 ميليارد تومان آن اختصاص يافت و بنابراين همسان‌سازي به طور درست انجام نشد.

رئيس كانون عالي بازنشستگان و مستمري بگيران تامين اجتماعي با اشاره به قطعي شدن قرارداد بيمه تكميلي با بيمه دي از افزايش حق بيمه 6700 توماني بيمه شدگان به 1050 تومان خبر داد.

خبازها در ادامه تاكيد كرد: بازنشستگان از اول آبان به مدت دو ماه فرصت دارند براي اعلام انصراف يا اضافه كردن فردي به افراد تحت پوشش خود در راستاي بهره‌مندي از بيمه تكميلي اقدام كنند.

تمهيدات جديد براي پرداخت مطالبات بازنشستگان

مدير عامل صندوق بازنشستگي كشوري از اجراي تمهيدات لازم براي پرداخت بخشي از مطالبات 770 هزار بازنشسته كشوري خبر داد.

براساس مصوبه هيأت وزيران بابت مطالبات بازنشستگان ناشي از اجراي قانون مديريت خدمات كشوري از مهر 86 تا مهر 87 مبلغ 1830 ميليارد تومان سهام شركت‌هاي دولتي به صندوق بازنشستگي كشوري اختصاص يافت كه تاكنون از محل فروش اين سهام طي دو قسط جمعا 420 هزار تومان به 830 هزار بازنشسته پرداخت شده است.

هم‌اكنون پس از تسويه كامل حدود 60 هزار نفر از بازنشستگان، نزديك به 772 هزار بازنشسته همچنان در نوبت دريافت باقيمانده مطالبات خود هستند كه بيشترين گروه اين افراد مربوط به فرهنگيان بازنشسته وزارت آموزش و پرورش مي‌شود.

در اين راستا، رئيس جديد سازمان خصوصي‌سازي با اشاره آخرين اقدامات براي پرداخت باقيمانده مطالبات بازنشستگان گفت: اين سازمان از صندوق بازنشستگي كشوري وكالت دارد تا بخشي از سهام شركت‌هاي تعيين شده را به صورت نقدي و بخش ديگر را به صورت اقساط به فروش برساند كه تاكنون 732 ميليارد تومان از سهام مذكور فروخته شده و از اين مبلغ 375 ميليارد تومان بابت سال 90 و شش ماهه سال 91 به حساب صندوق بازنشستگي كشوري واريز شده است.

محمدرحيم احمدوند افزود: البته در اين ميان 67 درصد سهام نيروگاه تبريز نيز به صندوق واگذار شده و قرار است بخشي از سهام شركت هواپيمايي هما نيز به اين صندوق داده شود تا از محل سود آن بتوان بخشي از مطالبات بازنشستگان را پرداخت كرد.

وي تصريح كرد: تلاش مي‌كنيم تمامي سهام شركت‌هايي را كه هيات وزيران براي صندوق بازنشستگي كشوري تصويب كرده، بفروشيم تا هر چه سريع‌تر باقيمانده مطالبات بازنشستگان تسويه شود، اما با توجه به وضعيت كنوني اقتصاد كشور لازم است بازنشستگان كمي صبرپيشه كنند تا ما بتوانيم اين سهام را به پول نقد تبديل كنيم.

به گفته رئيس سازمان خصوصي‌سازي، تلاش اين سازمان در شش ماهه دوم سال آن است كه تا پايان سال جاري مجموعا 550 ميليارد تومان از مطالبات را به صورت نقد و اقساط تسويه كند و وجوه آن را به حساب صندوق بازنشستگي كشوري واريز كند.
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج