دزدی که عاشق بنز و بی.ام.و بود
۳۳۷۰۲۶
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۸
۱۷۰۰۶ 
سارق حرفه ای که با شناسایی آگهی خودروهای فروش خودروهای مدل بالا آنها را در پوشش خریدار سرقت می‌کرد، هنگام فروش این خودروها از طریق آگهی شناسایی و دستگیر شد.
روزنامه آرمان: سارق حرفه ای که با شناسایی آگهی خودروهای فروش خودروهای مدل بالا آنها را در پوشش خریدار سرقت می‌کرد، هنگام فروش این خودروها از طریق آگهی شناسایی و دستگیر شد.

در پی وقوع سرقت‌های مشابه خودروهای مدل بالا از فروشندگانی که از طریق انتشار آگهی خودرو در شبکه‌های مجازی و یا نیازمندی‌های روزنامه قصد فروش خودروهای خود را داشتند، پرونده ای در این خصوص در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۵ تهران تشکیل و پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

یکی از مالباختگان که خودرو بنز وی به این شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته بود، پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از طریق انتشار آگهی فروش قصد فروش خودرو بنزم راداشتم. پس از انتشار آگهی در روزنامه، فرد ناشناسی با من تماس گرفت و مدعی خرید خودرو شد.

این شخص در تماس تلفنی و پس از توافق بر سر قیمت خودرو اصرار بر آن داشت که مدارک شناسایی خودرو را برای تنظیم قرارداد فروش همراه داشته باشم تا در همان جلسه بازدید خودرو و اطمینان از سالم بودن آن نسبت به خرید و فروش خودرو اقدام کنیم.

روز ملاقات با این شخص در محدوده منطقه سعادت آباد قرار ملاقات گذاشتم تا اینکه در روز مقرر جوانی حدودا ۲۵ ساله با ظاهری شیک و آراسته بر سر قرار حاضر شد و خودش را خریدار خودرو بنز معرفی کرد. پس از بازدید اولیه خودرو، این شخص از من خواست تا برای اطمینان پیدا کردن از سلامت موتوری خودرو با آن رانندگی کند اما به محض نشستن بر پشت فرمان و پیش از سوار شدن بنده به ماشین، در یک لحظه از این غفلت من استفاده کرد و با سرقت خودرو از محل متواری شد.

سرقت خودرو در حالی صورت گرفت که تمامی‌مدارک شناسایی و مالکیت خودرو بنز در داخل آن قرار داشت. با توجه به شیوه و شگرد متهم در انجام سرقت خودروهای مدل بالا و احتمال فروش این خودروهای مسروقه ازطریق انتشار آگهی فروش خودرو در روزنامه یا سایت‌های مجازی، اقدامات پلیسی در این خصوص در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم آگاهی تهران قرار گرفت.

در ادامه رسیدگی به پرونده کارآگاهان موفق به شناسایی آگهی فروش خودرو بنز مسروقه در یکی از سایت‌های مجازی شده و در ادامه محل فروش خودرو در منطقه نیاوران شناسایی شد. با شناسایی محل تردد، خودرو مسروقه در منطقه نیاوران این محل تحت مراقبت‌های پلیسی قرار گرفت و سرانجام روز ۱۱ خرداد خودرو بنز مسروقه شناسایی متوقف و راننده آن به نام حسین دستگیر، پس از انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی و مواجه حضوری با مالک خودرو بنز مسروقه مورد شناسایی قرار گرفت.

متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتا به سرقت خودرو بنز در منطقه سعادت آباد و همچنین سرقت دو دستگاه خودرو بنز و بی ام و به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرد که در ادامه مالک دو خودرو مسروقه ی دیگر نیز شناسایی و متهم را مورد شناسایی قرار دادند. سرهنگ کارآگاه سعدا... گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر کشف هر سه دستگاه خودرو سرقت شده توسط متهم، در پایان این خبر گفت:هر سه خودرو کشف شده به صاحبان آنها تحویل داده شد و متهم پرونده نیز با قرار قانونی و برای شناسایی سایر جرائم در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1395/03/17
قربونت برم، دزد دیگه دزد است و احتیاج به این همه تفسیر نداره، دزد ممکنه به هر شکل ممکن جهت رسیدن به مقصد شوم خود اقدام کنه، مردم می باید از مال شون نگه داری کنند، دیگه از این ساده تر بگه (میرزا)
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1395/03/17
چی بگم والا جوان دیگه این کارها رو نکنه چه کار کنه بره دزدی پراید همش که نمیشه ماشین فقیر فقرا رو دزدی حالا هم ماشین پولدارها چی میشه مگه دوستان حرفهای که زدم شوخی بود دزدی دزدی دیگه ولی خودمونیم......؟غنچه
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1395/03/21
عجب اشتهایی هم داشته به قول قدیمیها تخم مرغ دزد شتر دزد میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج