بهترین شهرهای جهان در سال 2012
۳۴۸۵۱
۰۶ آبان ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۰
۵۸۶۲ 
در گزارشی که به نام "وضعیت شهرهای جهان ۲۰۱۲-۲۰۱۳ " توسط برنامه‌ی سکونتگاه‌های انسانی سازمان ملل منتشر شده شهرهای جهان بر اساس میزان رفاه رتبه بندی شده‌اند.
 فرارو: در گزارشی که به نام "وضعیت شهرهای جهان ۲۰۱۲-۲۰۱۳ " توسط برنامه‌ی سکونتگاه‌های انسانی سازمان ملل منتشر شده شهرهای جهان بر اساس میزان رفاه رتبه بندی شده‌اند.

 شاخص‌های رفاه در این گزارش را بهره‌وری، گسترش زیرساخت‌ها، کیفیت زندگی، برابری اجتماعی و پایداری زیست محیطی ‌تشکیل می‌دهند. بر این اساس وین، که در اتریش کشوری که با بحران مالی اروپایی دست‌وپنجه نرم می‌کند قرار دارد، در جایگاه نخست رده‌بندی سازمان ملل‌ قرار گرفت.

این گزارش بیکاری، کمبود غذا، فشار بر نهادهای مالی و بی‌ثباتی سیاسی را معضلات مهم رو در روی اقتصاد جهان دانسته و پیشنهاد کرده تا مرفه‌ترین شهرهای جهان نقش قوی‌تری را در جهت بحران اقتصادی برعهده گیرد.

در این گزارش آمده: "شهرها چاره‌ی بحران جهانی هستند. بسترهایی که شهرها پدید می‌آورند می‌توانند به صورت عملی و مناسب در کاهش بحران‌های جهانی و منطقه‌ای موثر واقع شوند."

بر اساس این گزارش با وجود مشکلات اقتصادی،‌ سیاسی و زیست‌محیطی در جهان همچنان شهرهایی چون وین در اتریش، پاریس در فرانسه، زوریخ در سوییس و استکهلم در سوئد در همه‌ی جوانب رفاه پیشگام هستند.

نیویورک به عنوان تنها شهر آمریکایی در میان ۶۹ شهر حاضر در این لیست نتواست نمره‌ای بهتر از ۰/۸۲۵ کسب کند و در میان ده شهر برتر حضور ندارد. شهرهای با نمره‌ی ۰/۹۰۰ و بالاتر شهرهایی با "شاخصه‌های رفاه بسیار استوار" محسوب می‌شوند در حالی که شهرهای با نمره‌ی از ۰/۵۰۰ تا ۰/۵۹۹ شهرهای با "شاخصه‌های رفاه ضیعف" به حساب می‌آیند.

 هر چند نیویورک در زمینه‌های بهره‌وری، کیفیت زندگی، زیرساخت‌ها و محیط زیست نمره‌های بالایی کسب کرده بود، اما شاخص برابری در آن بسیار پایین و ۰/۵۰۲ است. این شاخص در اتریش ۰/۸۸۳ می‌باشد.


فهرست ۱۰ شرح برتر بر اساس گزارش سازمان ملل به شرح زیر می‌باشد:

۱. وین (اتریش)

۲. اسلو (نروژ)

۳. هلسینکی (فنلاند)

۴.کپنهاگ (دانمارک)

۵.دوبلین (ایرلند)

۶. توکیو (ژاپن)

۷. لندن (انگلیس)

۸. ملبورن (استرالیا)

۹. استکهلم (سوئد)

۱۰. پاریس (فرانسه)
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:19 - 1391/08/06
سازمان ملل شهر های ایران رو از قلم انداخته؟!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:34 - 1391/08/07
میشه بگید تهران رتبه چندمه ؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:39 - 1391/09/11
تهران بعد از شهر زیبای تبریز دومین شهر ایران است
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج