۳۶۰۰۸
۲۳ آبان ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۵
دادگاه انقلاب تهران حاج‌منصور را از اتهام تهدید به قتل اسفندیار رحیم‌ مشایی تبرئه کرد و برای سعید حدادیان به اتهام توهین به مقامات دولتی جریمه نقدی در نظر گرفت.
امتیاز خبر: 92 از 100 تعداد رای دهندگان 8103
 خبرگزاری فارس: دادگاه انقلاب تهران حاج‌منصور را از اتهام تهدید به قتل اسفندیار رحیم‌ مشایی تبرئه کرد و برای سعید حدادیان به اتهام توهین به مقامات دولتی جریمه نقدی در نظر گرفت.
 
در پی سخنرانی ‌منصور ارضی و ‌سعید حدادیان درباره رئیس جمهور و رئیس دفتر وی در ماه رمضان سال گذشته، معاونت حقوقی دولت و وکیل شخصی اسفندیار رحیم‌مشایی از این دو مداح شکایت کردند.

انتشار فایل صوتی سخنان مداحان واکنش‌های گسترده و متفاوتی را در پی داشت؛ از اعتراض به ادبیات آنان تا مشکوک و  سیاسی خواندن پخش سخنرانی‌ها 8 ماه بعد و در آستانه خانه‌نشینی 11 روزه رئیس جمهور.

شکایت از حاج‌منصور بر اساس ماده 669 قانون مجازات اسلامی به اتهام توهین و افترا و تحریک به قتل رئیس دفتر رئیس جمهور و شکایت از حاج‌سعید بر اساس ماده 608 همین قانون و به اتهام توهین به مقامات دولتی صورت گرفت.

شعبه 9 دادسرای فرهنگ و رسانه، پرونده مداحان را با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواستی 30 صفحه‌ای برای آنها را به دادگاه ارجاع داد اما جلسه اول محاکمه به دلیل فوت عموی وکیل مشایی برگزار نشد.

دومین جلسه دادگاه نیز با وجود حضور وکلای طرفین دعوا، به دلیل نقص کیفرخواست مربوط به شکایت رئیس جمهور به زمان دیگری موکول شد.

اما در نهایت، دادگاه مداحان ساعت 10 صبح روز دوشنبه اول آبان با حضور نماینده دادستان در شعبه 26 دادگاه انقلاب برگزار و آخرین اظهارات و دفاعیات نماینده حقوقی دولت و وکلای طرفین اخذ شد.

بر اساس حکمی که قاضی پیرعباسی رئیس شعبه 26 انقلاب هفته گذشته صادر کرده، حاج‌منصور ارضی از اتهام وارده تبرئه شده است.

همچنین سعید حدادیان بر اساس ماده 608 قانون مجازات اسلامی به اتهام توهین به مقامات دولتی به پرداخت 50 هزار تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

این رأی که به گفته یک منبع مطلع، مراحل قانونی را طی کرده و آماده ابلاغ است، «بدوی» بوده و حکم صادره ظرف 20 روز قابل تجدیدنظرخواهی است.
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
05:13 - 1391/08/24
واقعا" دست بعضیها درد نکنه
اصلا" صحبت مداح جماعت نیست
خیلیها از فساد خیلی های دیگر خبر دارند
اما واقعا" مردم ایران مظلوم هستند که صدایشان در نمی آید اونوقت دو تا مداح محترم هم ک میخواهند حرف بزنند - کارشان به دادگاه کشیده میشود
پاسخ ها
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۴
نمیدونم فایل صوتی حدادیان توی اون مجلس رو شنیدی یا نه ؟ و کاری هم ندارم که رحیم مشایی چیکار ست؟
ولی حدادیان توی اون مجلس ...
آدم با ادب ممکنه انتقاد داشته باشه ولی توهین نمیکنه .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۶
متاسفم که کورکورانه از این دو مداح طرفداری می کنی
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1391/08/24
50 هزار تومان؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1391/08/24
50هزار تومن زیاد نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1391/08/24
طفلی حدادیان حالا از کجا میخواد بیار جریمه بده؟
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1391/08/24
چرا سانسور میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
Iran, Islamic Republic of
01:14 - 1391/08/25
چه خبره اين همه جريمه كردن 50 هزار تومن خيليه ها چرا وكيلش اعتراض نكرد
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1392/03/29
اگه به خودتون توهین می کردن هم مجازاتشون همین بود یا اعدام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج