۳۷۶۱۵
۱۸ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۴
در آزمون سراسری سال ۹۲ هر یک از داوطلبان می‌توانند براساس شرایط خود، متقاضی یکی از سهمیه‌های مصوب این آزمون باشند.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 27780
خبرگزاری فارس: در آزمون سراسری سال ۹۲ هر یک از داوطلبان می‌توانند براساس شرایط خود، متقاضی یکی از سهمیه‌های مصوب این آزمون باشند.

در آزمون سراسری سال 92 چهار سهمیه مناطق، شاهد و ایثارگر، آموزگاران و بهیاران وجود دارد و داوطلبان این آزمون براساس شرایط خود می‌توانند متقاضی یکی از این سهمیه‌های مصوب باشند.


*سهمیه مناطق


شرکت کنندگان در آزمون سراسری سال 92 بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره متوسطه جزو یکی از سهمیه‌های مناطق 1، 2 و 3 محسوب می‌شوند و بر این اساس داوطلبان متقاضی سهمیه مناطق باید قسمت مربوط در بند 16 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی را علامتگذاری کنند.

بر اساس مصوبه سی و پنجمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه‌ریزی کنکور سراسری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموزان دوره پیش دانشگاهی بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی دوره پیش‌دانشگاهی، دو سال آخر دبیرستان و هنرستان (سال دوم و سوم دبیرستان یا هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای یا کار و دانش) جزو یکی از سهمیه‌های مناطق 1، 2 و 3 محسوب می‌شوند.

فارغ‌التحصیلان دوره‌های کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش که دوره پیش دانشگاهی را گذرانده‌اند، در آزمون سراسری سال 92 بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره دبیرستان و یا هنرستان (سال اول، دوم و سوم دبیرستان یا هنرستان)، که تحصیل کرده‌اند جزو یکی از سهمیه‌های مناطق 1، 2 و 3 هستند.

*سهمیه شاهد و ایثارگر

رزمندگانی که بر اساس ماده 1 و تبصره‌های چهارگانه ماده مذکور در آئین‌نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از تاریخ 31 شهریورماه سال 59 تا 31 شهریورماه سال 67 حداقل شش ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشته‌اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط(سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام کنند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران(سازمان بسیج مستضعفین) و یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تائید نهائی قرار گیرد.

داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان، نسبت به دریافت کد رهگیری 12 رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت‌نام در محلی که در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی در نظر گرفته شده است، درج کنند.

مناطق عملیاتی بر اساس مصوبات شورای عالی دفاع تعیین می‌شود.

مدت حضور یا خدمت در جبهه سربازان و پاسداران وظیفه و همچنین تعهدات و مأموریت‌های خدمتی پرسنل وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های نظامی در جبهه و نیز طرح 6 ماهه دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، حضور داوطلبانه تلقی نمی‌شود.

بسیجیان فعال و عادی پایگاه‌های مقاومت بسیج، مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی‌شوند.

فرزندان و همسران رزمندگان (داوطلبانی که پدر و یا مادر آنان تنها دارای مدت حضور در جبهه هستند) مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی‌باشند.

کد رهگیری 12 رقمی ارگان استفاده کننده از سهمیه رزمندگان(حسب مورد سپاه پاسداران و نیروهای مسلح)، برای هر آزمون و هر سال متفاوت است، لذا داوطلبان باید برای هر آزمون، کد رهگیری جدید از ارگان ذیربط دریافت دارند.

جانبازان 25 تا 69 درصد، فرزند و همسر جانبازان 50 درصد و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنین فرزندان و همسران شهدا، مفقودین و اسرا و جانبازان 70 درصد و بالاتر و خانواده شهدا (خواهر، برادر، پدر و مادر شهید) برای استفاده از سهمیه مربوط باید بر اساس ضوابط نسبت به تکمیل بند مربوط در تقاضانامه ثبت‌نامی اقدام کنند.

گفتنی است، این قبیل داوطلبان باید در فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی نسبت به علامتگذاری بند مربوطه اقدام کنند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از ثبت‌نام به ارگان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تأیید سهمیه ارسال شود و نیازی به مراجعه به سایت ایثار ندارند.

آندسته از پرسنل کادر ثابت، پیمانی و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که از تاریخ 31 شهریورماه سال 59 تا 31 شهریورماه سال 67 حداقل 6 ماه پیوسته و یا 9 ماه ناپیوسته علاوه بر میزان موظفی شرکت در عملیات به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته‌اند، با تأیید بالاترین مقام هر یک از نیروهای مسلح (ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح) می‌توانند از مزایای این قانون استفاده کنند.

 این قبیل افراد می‌توانند ابتدا به واحدهای تابعه مراجعه و فرم مخصوص استفاده از سهمیه ایثارگران در آزمون مربوط را تکمیل کنند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مورد تأیید نهایی قرار گیرد. این قبیل داوطلبان لازم است ضمن علامتگذاری در بند مربوطه در تقاضانامه ثبت‌نامی نسبت به درج کد 12 رقمی پیگیری در محل مربوط نیز اقدام کنند.

خاطرنشان می‌شود، جانبازان با درصد جانبازی حداقل 25 درصد و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) مراجعه و با ارائه کارت جانبازی و یا آزادگی، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تکمیل کنند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام، توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تائید نهائی قرار گیرند و در گزینش نهائی به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازی و یا مدت اسارت اضافه شود.

ضمنا این قبیل داوطلبان نیازی به دریافت کد 12 رقمی رهگیری از سپاه پاسداران را ندارند.

داوطلبان استفاده کننده از سهمیه‌های بنیاد شهید، سازمان بسیج مستضعفین و جهاد کشاورزی، در صورت عدم تأیید سهمیه به واحدهای تابعه شهرستان محل تشکیل پرونده ذیربط مراجعه کنند.

آن‌دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر، یک بار در رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه آزمون سراسری (برای پذیرفته شدگان رزمنده از سال 1368 به بعد و برای پذیرفته شدگان سهمیه شاهد از سال 1376 به بعد) پذیرفته شده اند، اعم از اینکه از رشته قبولی انصراف داده و یا در رشته قبولی ثبت‌نام کرده و یا نکرده باشند، حق استفاده مجدد از سهمیه مذکور را در آزمون سراسری را ندارند.

بر اساس مصوبه پنجاه و چهارمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه‌ریزی کنکور، آن دسته از داوطلبان سنوات قبل که با استفاده از سهمیه‌های شاهد و ایثارگر در ردیف پذیرفته شدگان رشته‌های تحصیلی دوره‌های شبانه و نیمه حضوری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیردولتی ـ غیرانتفاعی و یا دوره‌های مجازی (به جز دوره‌های روزانه در دانشگاه‌های دولتی) قرار گرفته‌اند، در صورت انصراف از رشته قبولی خود تنها یک‌بار، مجاز به استفاده مجدد از سهمیه‌های مربوط در آزمون سراسری هستند.

 فرزند و همسر جانبازان 25 تا 49 درصد پس از شرکت در آزمون، در صورتیکه مجاز به انتخاب رشته شوند، پس از دریافت کارنامه اولیه می‌توانند نسبت به علامتگذاری بند مربوطه در فرم انتخاب رشته اقدام کنند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از انتخاب رشته به ارگان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تأیید سهمیه ارسال شود.

بدیهی است، این قبیل داوطلبان در صورت داشتن سایر ضوابط و شرایط و کسب حدنصاب نمره علمی در ظرفیت باقیمانده سهمیه شاهد (5 درصد) پذیرش می‌شوند و همچنین این داوطلبان نیازی به مراجعه به سایت ایثار نیز ندارند.

*سهمیه آموزگاران

آموزگاران دیپلمه رسمی (قطعی ـ آزمایشی) یا پیمانی که حداقل سه سال در مناطقی که آموزش و پرورش تعیین کرده است، خدمت کرده باشند و در حال حاضر نیز شاغل باشند، می‌توانند برای استفاده از سهمیه رشته تحصیلی راهنمایی و مشاوره دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با دریافت فرم مخصوص از نواحی و یا مناطق آموزش و پرورش (مطابق فرم شماره 3 مندرج در صفحه 43 دفترچه راهنما) و نگهداری آن نزد خود از سهمیه مزبور استفاده کنند.

لازم به ذکر است، پذیرفته شدگان رشته تحصیلی راهنمایی و مشاوره با سهمیه آموزگاران، بورسیه وزارت آموزش و پرورش نخواهند بود.

داوطلبانی که با توجه به ضوابط علاقه‌مند به استفاده از سهمیه آموزگاران در رشته راهنمایی و مشاوره باشند، لازم است علاوه بر انتخاب یکی از سهمیه‌ها، برحسب مورد وضعیت خود را با علامتگذاری قسمت مربوط در بند 24 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی مربوط تعیین کنند و مدارک لازم را نیز تهیه تا از اولویت اختصاص داده شده برای رشته ذیربط استفاده کنند.

*سهمیه بهیاران

بهیاران دارنده دیپلم نظام قدیم و یا نظام جدید (کار و دانش) مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش که به حرفه بهیاری اشتغال دارند، می‌توانند با تهیه گواهی لازم از سازمان متبوع و نگهداری آن نزد خود منحصرا برای ورود به رشته پرستاری از سهمیه بهیاران استفاده کنند.

مطابق مصوبات سی و هفتمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی در تاریخ 6 مردادماه سال 87 این مصوبه در آزمون سراسری سال 1392 برای آخرین سال اجرا می‌شود.

دارا بودن مدرک پیش‌دانشگاهی برای دارندگان مدرک دیپلم بهیاری نظام جدید(کار و دانش) و اشتغال به تحصیل در دوره پیش‌دانشگاهی به شرط فراغت از تحصیل تا تاریخ 31 شهریورماه سال 92 الزامی است.

داوطلبانی که با توجه به ضوابط، علاقه‌مند به استفاده از سهمیه بهیاران در رشته پرستاری باشند، لازم است علاوه بر انتخاب یکی از سهمیه‌ها، برحسب مورد وضعیت خود را با علامتگذاری قسمت مربوط در بند 24 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی مربوط تعیین کنند و مدارک لازم را نیز تهیه کرده تا از اولویت اختصاص داده شده برای رشته ذیربط استفاده کنند.
انتشار یافته: 58
در انتظار بررسی:22
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:02 - 1391/11/12
اگه میشه کارنامه کنکور سهمیه شاهد رو بذارین.
پاسخ ها
مهسا
UNITED STATES
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
سلام.من رتبم در سهیه جانبازی 2383 اوردم مامایی یا پرستاری دولتی یا دانشگاه آزاد میارم؟منطقه 1 هستم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:22 - 1392/03/18
با 50 درصد جانبازی در رشته انسانی اگه رتبه ام 5000 بشه میتونم روانشناسی اصفهان قبول بشم؟
پاسخ ها
saina
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۱
حتما نگران نباش
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:19 - 1392/04/01
سلام، با 50 درصد سهمیه جانبازی و با تراز بین 4500 تا 5000 میتونم فناوری اطلاعات امیرکبیر قبول بشم، لطفا سریع جواب بدین
پاسخ ها
فاطمه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۳
فکر کنم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
01:17 - 1392/04/03
سلام من با سهمیه 7درصد جانبازی شیمیایی ومدت 4سال و8ماه حظور در مناطق عملیاتی سردشت جنگ با عراق می توهنم هز سهمیه رزمندگان استفاده کنم...
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:07 - 1392/04/04
من فرزند رزمنده ام بابام 8سال در جبهه بوده ایثارگر هم هست چرا من نباید هیچ سهمیه ای در کنکور داشته باشم
پاسخ ها
فاطمه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۳
منم هم درد تو ام
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۳
منم همین طور
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۳
موافقتم
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۵
اییییییی خدااااااا
مبینا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
یه جوری گله میکنی انگار ما که بابامون 3 سال جبهب بوده و 25 درصد جانبازی داره چه گلی به سرمون میزنن عزیزم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
19:46 - 1392/04/10
ما 25 چرا نباید دور اول سهمیه داشته باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
آرش
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۴
تو دور دوم هم آنچنان تفاوتی نمیکنه!رتبم 391منطقه 1 هس ولی بازم هنوز شک دارم بتونم مکانیک تهران قبول شم یا نه!پدرم 25 درصده!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:11 - 1392/04/28
آیا شرکت کنندگان شاهد ضریب خاصی دارند یعنی مثلا تراز آنها در عددی مثل 1/5ضرب میشود یانه اگر نه پس سهمیه آنها چطور محاسبه میشود؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:54 - 1392/05/10
اي خدا اين چه وضعيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حق پدرمو خوردن!25 زدن واسش من چطوري قبول شم!تازشم داداشم نه تو كارداني نه تو كارشناسي و نه تو ارشد نتونست استفاده كنه!الان بيا ببين چه افسردگي گرفته!خداياااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:14 - 1392/05/11
خیلی از شماها عوض شاکی بودن خدارو شکر کنید اگه یه نگاهی به نظرات بندازید متوجه حرفم میشید!!!!!!!!!!!
من میخوام بدونم واسه چی خودتون درس نمی خونیدقبول شید دانشگاه خواص و رشته های خواص که مهدکودک نیستند
پاسخ ها
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۹
ایول خیلی خوب گفتی آره بعضی از این ها فکر می کنن دانشگاه قبول شدن آسونه ما پدرمون در می آد تا از دانشگاه قبول شیم ولی ... واسه ی آینده ی کشورمون متاسفم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:08 - 1392/05/11
من سال دوم دبیرستان را در منطقه 2 خوانده ام و سال سوم ویش دانشگاهی را در منطقه 3 در کنکور سال 93 جزء کدام منطقه به حساب می ایم؟
پاسخ ها
کاربر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۹
منطقه 2 حساب میشی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
02:14 - 1392/05/13
من که پدرم 121ماه پی در پی توی جبهه بود و 55درصد جانبازی داره چرا بای سهمیه ی کنکورم تائید نشه.کی باید رسیدگی کنه .خسته شدم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
19:22 - 1392/05/13
خدایا چرا .... اخه ما .....
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:58 - 1392/05/15
سلام تورو خدا جواب بدید . پدر من که جانباز 25درصده وآزاده هم است من سهمیه ام برای کنکور چند درصده؟ممنون اگه زود جواب بدید!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:01 - 1392/05/15
پدرم من جانباز 25درصد وآزاده است سهمیه من برای کنکور چند درصداست؟ تروخدا زود جواب بدید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:35 - 1392/05/18
سلام من که در دبیرستان شاهد درس خوندم سهمیه دارم تو کنکور؟
پاسخ ها
FA
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۸
اره منم همین طوربابامهم25درصده 20ماه حضوردرجبهه!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:25 - 1392/05/21
سلام رتبه ام درسهمیه خانواده شهدا90شده ایا بزشکی قبول میشم?
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:33 - 1392/06/16
سلام من کنکور ازاد کارشناسی از سهمیه جانبازی استفاده کردم ایا در کارشناسی ارشد هم می توانم استفاده کنم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:16 - 1392/06/20
با 50 درصد جانبازی رتبم باید چند باشه که تا رشته پزشکی قبول بشم
پاسخ ها
صالح سلوکی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
چرا هیچ کسی جواب سوال من رو نمیده ........
کاربر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۹
رتبت تا 300 سهمیه شاهد بشه پزشکی قبولی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:58 - 1392/06/31
سلام.من پدرم دوسال توی جبهه بوده و دارای کارت ایثار هستش به نظرتون من توی ازمون سراسری کارشناسی ارشد سهمیه دارم؟
پاسخ ها
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۴
منم همین طور
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:53 - 1392/07/01
با سلام.من فرزند ایثارگر قریب به 7 سال دفاع مقدس هستم.آیا سهمیه در کنکور سراسری ارشد دارم یا خیر؟؟؟تاکنون هم از سهمیه ام استفاده نکرده ام . اگر دارم چند درصد دارم؟؟؟ لطفا پاسخ را به ایمیلم بفرستید با تشکر.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:58 - 1392/07/10
سهمیه جانبازی تو رتبه تاثیر داره یا انتخاب رشته؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:36 - 1392/07/15
سلام من بابام رزمنده بوده ولی داوطلب نرفته جزء سهمیه ها میشم یا نه؟ممنون میشم جواب بدید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:28 - 1392/07/28
سلام
من با درصد جانبازی 5 درصد پدرم و با توجه به اینکه جزو منطقه 3 حساب میشم درصد قبولی من تو رشته داروسازی شیراز ، چند درصده ؟
و آیا این 5 درصد تاثیری در کنکورم داره ؟
جوووووووووون اول تا آخرت جواب بده
بابا استرس دارم در حد روابط بین الملله ایران و اتیوپی
بابا زود باااااااااااااااااااااااااااااااااااش
خدا ثواب بهت بده ، بابا عزراییل سراغت نیاد
اصن خودم به جاش زود جواب بدین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:46 - 1392/08/06
سلام و خسته نباشید.پدرم 25درصد جانبازی داره میتونم توکنکور ارشد استفاده کنم؟موقع ثبت نام کنکور باید قسمت سهمیه را علامت بزنم یا موقع اعلام نتایج اولیه علامت بزنم؟اگه موقع ثبت نام علامت بزنم نیاز به کد رهگیزی داره؟لطفا جواب بدید.مرسی.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:21 - 1392/08/08
سلام جواب منا بدید .لطفا.چرا کسی جواب نمیده
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:27 - 1392/08/08
پدرم کارت ایثار داره زمان جنگ سرباز وظیفه بوده. آیا از سهمیه ایثارگران برا آزمون ارشد سراسری می تونم استفاده کنم یا نه. ممنون میشم اگه جوابمو بدین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:57 - 1392/08/09
سلام پدر من جانباز35 % و 7 سال هم سابقه اسارت دارد من در ازمون کارشناسی از سهمیه استفاده کردم در ازمون ارشد میتونم از سهمیه استفاده کنم؟ ممنون میشم اگه جواب بدید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:26 - 1392/08/18
سلام
پدر من بمدت 1 سال و 9 ماه در جبهه بودن و کارت ایثارگری داریم
آیا من میتونم از سهمیه ایثارگری تو کنکور استفاده کنم؟
اگه میشه چطور؟؟؟؟
ممنونتون میشم اگه پاسخ بدید
پاسخ ها
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
تو سایت ایثار نوشته فقط خود ایثارگر شامل خانواده نمیشه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
21:28 - 1392/09/01
سلام . من تو کنکور 93 شرکت میکنم . سهمیه بسیج فعال اگه این دو کنکور آزاد و سراسری قاطی بشه باید چی کار کرد اگه قاطی نشه چی ؟ لطفا همه کاراشو بگید که یک وقت سهمیم از بین نره .
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:22 - 1392/09/06
سلام
پدر من جزو ایثار گرها هستش
و تو منطقه جنگی بوده
بالاخره سهمیه به من تعلق میگیره یا ن؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:05 - 1392/09/10
سلام من امسال پیش دانشگاهیم پدرم 25 درصد جانبازی داره تو کنکور چه قدر کمکم میکنه .منطقه 3 درس می خونم لطفا سریع جواب بدین.

.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:47 - 1392/09/17
من پدرم 26ماه سابقه ی جبهه داره کارت ایثار هم گرفته آیا سهمیه ای شامل من میشه؟ومیتونم ازش استفاده کنم؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:28 - 1392/09/19
چی شد بالاخره سهمیه دارن ایثارگرا یانه؟؟؟؟؟
خواهشا جواب بدین دیگه...):
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
01:17 - 1392/09/21
سلام پدر من دو سال و دوازده ماه در جبهه بوده کارت ایثارگری هم داره من متونم از سهمیه شاهد وایثارگر برای کنکور استفاده کنم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:28 - 1392/10/07
سلام .من28ماه جبهه بودم فرزندم تو کنکور با ید از سهمیه رزمنده استفاده کند ؟درکنکور ارشد وسراسر
لطفا زود جوابم رو بدید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:36 - 1392/10/27
سهمیه ایثارگر به فرزند شامل نمیشه ولی به قول امام این جنگ نعمت بود برای در سنخوانها
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:52 - 1392/12/04
سلام دخترم فرزند شهید کارت ایثارگری داریم سال سوم هم معدلش 18/98بوده الانم ترازش بین 7200تا 9800علوی است جنددرصد احتمال قبولیش دردانشگاه تهران رشته پزشکی دارد الانم خیلی تلاش میکنه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:20 - 1392/12/06
سلام
من ترم اول منطقه 2 خوندم اگه ترم دوم و دو سال بعدشو منطقه 3 بخونم کدوم منطقه میشم.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:29 - 1392/12/07
سلام
لطفا بگید سهمیه ی شاهد در کنکدر93چقدره
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:39 - 1393/04/09
سلام ببخشیدمیشه بگین با این درصدای که من دارم و اینکه منطقه دو هستمو50 درصد سهمیه شاهد دارم چه رتبه ای میشم و چیا قبول میشم و کجا؟؟؟؟؟ممنونم
ادبیات40
عربی21
دینی 30
ریاضی 25
زیست 20
فیزیک36
شیمی25
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
01:50 - 1393/05/03
سلام پدرمن22ماه توی جبهه ومناطق جنگی بوده ولی جانبازنیست.
به من توی کنکور سهمیه تعلق میگیره؟
ترخخخخخخخدازودجواب بدین.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج