تصاویر:خاندان های سیاسی از پاکستان تا ژاپن
۳۸۸۱۱
۰۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۳:۲۷
۵۳۶۲ 
یک نشریه آمریکایی گزارش داده: حتی در کشورهایی که در راه دموکراسی گام بر می دارند، پیوند خویشاوندی نقش برجسته ای در رسیدن افراد به مقام‏ سیاسی دارد.
خبرگزاری مهر: یک نشریه آمریکایی گزارش داده: حتی در کشورهایی که در راه دموکراسی گام بر می دارند، پیوند خویشاوندی نقش برجسته ای در رسیدن افراد به مقام‏ سیاسی دارد.

 فارین پالیسی در گزارشی با عنوان خاندان‎های آسیای نوشت: از کره شمالی تا دیگر کشورهای آسیایی که در راه دموکراسی گام بر می‎دارند، فامیلی یک رانت سیاسی بانفوذ است.
 

سیاستمداران آسیایی از ژاپن تا بوتان، کره شمالی تا بنگلادش قدرت را در درون خانواده خود حفظ کرده اند. در همین حال "پارک گئون های" 60 ساله، دختر رهبر نظامی پیشین این کشور به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی شد. به این ترتیب این سیاستمدار 60 ساله نخستین زنی است که ریاست جمهوری کره جنوبی را به دست می گیرد.ژاپنی ها نیز 16 دسامبر "شینزو آبه" راستگرا و پسر وزیر خارجه و نوه "نوبوسوکه کیشی" یکی ازاعضای کابینه را که در سال 1941 بیانیه اعلام جنگ را علیه آمریکا امضا کرد، به عنوان نخست وزیر انتخاب کردند. در این عکس خانوادگی شینزو (ردیف جلو، نفر سوم از راست) بر روی پای پدر بزرگش نشسته و پدر، مادر و برادر بزرگ ترش نیز در عکس حاضرند."شی جینپینگ" در ماه نوامبر، 30 سال پس از آنکه پدرش به دفتر سیاسی پولیت بورو (دفتر سیاسی حزب کمونیست) راه یافت، به عنوان رئیس حزب کمونیست معرفی شد. در این عکس دهه 80، پدر و پسر با هم دیده می شوند.در این تصویر نیز که 15 آوریل 2012 در پیونگ یانگ گرفته شده است، "کیم یونگ اون" رهبر کنونی کره شمالی و "کیم ایل سونگ" پدر بزرگ وی و رهبر سابق این کشور در کنار هم قرار گرفته اند.
بر روی تی شرت فردی در تایلند، تصاویر تاکسین شیناواترا نخست وزیر سابق این کشور (تصویر سمت راست) و خواهرش -یینگلاک- که نخست وزیر کنونی است، نشان داده شده است. پدر آنها نیز یکی از اعضای پارلمان تایلند بوده است.در بنگلادش نیز شیخ حسینه (نخست وزیر کنونی) دخترِ شیخ ماجیبور رحمان (اولین رئیس جمهوری این کشور) است. رقیب سرسخت وی نیز بیگوم خالد ضیاء، بیوه یکی از روسای جمهوری سابق است.آصف علی زرداری رئیس جمهوری کنونی پاکستان با همسر بی نظیر بوتو (نخست وزیر ترور شده) است که خود بزرگترین دختر ذولفقار علی بوتو (نخست وزیر اسبق) بود.در این تصویر که سال 1964 گرفته شده است، ایندیرا گاندی به پدرش که اولین نخست وزیر هند بوده ادای احترام می کند. گاندی نیز دو سال بعد پست نخست وزیری را از آن خود کرد.در این تصویر که 21 مارس 1977 در دهلی نو گرفته شده است، ایندرا گاندی نخست وزیر هند به همراه دو پسرش راجیو (چپ) و سانجای نشان می دهد. تصور می شد که سانجای گزینه احتمالی جانشینی مادرش باشد اما بر اثر سقوط هواپیما در سال 1980 کشته شد و راجیو پس از ترور مادرش در سال 1984 به عنوان نخست وزیر برگزیده شد.فعالان میانماری حامی دموکراسی در تظاهراتی در نزدیکی پارلمان هند تصاویری از برنده جایزه نوبل -آنگ سان سوچی- و پدرش آنگ سان (ملقب به جورج واشنگتن برمه) را در 23 آگوست 2007 در دست دارند.
 

نجیب تون رزاق (نخست وزیر مالزی) نیز پسر دومین نخست وزیر این کشور (عکس سوم از سمت چپ) و برادرزاده سومین نخست وزیر کشور (عکس چهارم از سمت چپ) است.در این عکس مربوط به سال 2008، شاه چهارم بوتان (فرزند شاه سوم)، پسرش "جیگمه خسار نامگیِل وانگچوک" را به عنوان پادشاه پنجم تاجگذاری می کند.

نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج