آمار متناقض از نجات زیرآوار مانده ها در پلاسکو
۴۶۴۴۷۱
۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۱
۱۰۳۴۶ 
رئیس اورژانس کشور از خروج سه تن از زیر آوار ساختمان پلاسکو خبر داد و گفت: در این حادثه و از مصدومیت 72 تن در این حادثه تا به اینجای عملیات خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: رئیس اورژانس کشور از خروج سه تن از زیر آوار ساختمان پلاسکو خبر داد و گفت: در این حادثه و از مصدومیت 72 تن در این حادثه تا به اینجای عملیات خبر داد.

دکتر پیرحسین کولیوند در حاشیه حضور در محل ریزش ساختمان پلاسکو گفت: آخرین آمار مصدومان حاکی از این است که در مجموع 72 تن در این حادثه مجروح شدند که 47 تن به شکل سرپایی خدمات درمانی دریافت کرده و 25 تن دیگر نیز در بیمارستان تحت درمان هستند.

کولیوند اضافه کرد: یک تن نیز نیاز به مراقبت‌های ویژه داشته و تحت درمان است.

رئیس اورژانس کشور همچنین از خروج سه تن از زیر آوار خبر داد. این افراد زنده بوده و به بیمارستان انتقال داده شدند.

۶ نفر از زیر آوار سالم بیرون آورده شدند

خبرگزاری مهر: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از نجات ۶ نفر که در زیر آوارهای ساختمان پلاسکو گرفتار شده بودند، خبر داد.

ابوالفضل قناعتی در خصوص آخرین حادثه ساختمان پلاسکو گفت: در حال حاضر تجهیزات لازم برای آواربرداری به محل اعزام شده و عملیات نجات ادامه دارد.

وی ادامه داد: حدود ۶ نفر از زیر آوار بیرون آورده شده و هنوز تعدادی زیر آوار محبوس هستند و احتمال می دهیم به دلیل ابعاد حادثه تلفات جانی داشته باشیم اما تعداد قربانیان حادثه کمتر از تعدادی است که به طور غیررسمی اعلام شده است.

قناعتی با بیان اینکه ستاد بحران با مدیریت شهردار تهران ایجاد شده است، گفت: از مردم می خواهیم اطراف محل حادثه را تخلیه کنند تا تیم های امدادرسانی به راحتی عملیات نجات را انجام دهند.

قناعتی با بیان اینکه مدیریت شهری از سال ۹۲ بارها نسبت به ساختمان های قدیمی خیابان جمهوری تذکر داده بود، گفت: به جز این ساختمان، ساختمان های دیگری نیز در خیابان جمهوری وجود دارند که هر لحظه امکان یک فاجعه در آنها پیش بینی می شود.

به گفته وی بیش از شش بار به ساختمان پلاسکو در خصوص نداشتن ایمنی تذکر داده شده بود اما مالکان به این موضوع توجهی نکرده بودند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج