بچه دار شدن با IVF و همه هزینه ها و دردسرهایش
۴۷۴۰۳۶
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
۲۲۹۵۱۴ 
میزان موفقیت IVF در هر رده سنی متفاوت بوده و می‌توان آن را به زیر ۳۴ سال و بالای ۳۴ سال تقسیم بندی کرد. در کل موفقیت مرکز ناباروری بیمارستان بهمن در همه رده‌های سنی حدود ۵۶ درصد بوده است، اما در برخی از رده‌های سنی مانند زیر ۳۰ سال تا ۸۰ درصد نیز میزان موفقیت گزارش شده است.

برترین ها: آی وی اف حروف ابتدایی لغت های (In Vitro Fertilization) است که ترجمه لغوی آن لقاح خارج از بدن موجود زنده و در محیط آزمایشگاه است. در حقیقت در این روش درمان نا باروری بر خلاف نامش اتفاق عجیبی نمی افتد. تمام مراحل بارداری به روش IVF همانند بارداری طبیعیست با این تفاوت که مرحله لقاح و تقسیم سلولی پس از آن به جای بدن مادر در محیط آزمایشگاه صورت می گیرد.

پس اگر بخواهید از روش IVF برای باردار شدن استفاده کنید روند کار به این صورت خواهد بود که در کلینیک اسپرم و تخمک از بدن مرد و زن استخراج می شود و انجام لقاح و ایجاد تخم در لوله آزمایشگاه به وقوع می پیوندد. متخصصین درمان ناباروری به شیوه IVF پس از چند سری تقسیم سلولی جنین ها را به بدن مادر منتقل می کنند و بقیه ی پروسه ی بارداری همانند بارداری طبیعی انجام می شود.

بچه دار شدن با IVF و همه هزینه ها و دردسرهایش

ناباروری چه کسانی از طریق IVF قابل رفع است؟

روش IVF که مرسوم ترین شیوه از روش های کمک باروری (َART) است، در این موارد می تواند مشکل ناباروری را حل کند:

• مرد به دلیل کم بودن تعداد اسپرم ها و یا تعداد کم اسپرم ها نا بارور باشد.

• در صورتی که زن با اختلالات تخمک گذاری، نا رسایی زودرس تخمدان و یا فیبروئید رحم مواجه باشد.

• زنانی که لوله های فالوپ خود را برداشته اند یا افرادی که لوله های فالوپی مسدود شده یا آسیب دیده دارند.

• افرادی که به اختلالات ژنتیکی مبتلا هستند.

• همچنین ناباروری به علت های نا مشخص هم می تواند از طریق روش IVF درمان شود.

روش درمان ناباروری (IVF) چقدر شانس موفقیت دارد؟

شانس موفقیت روش (IVF) هم مانند بسیاری دیگر از روش های درمان ناباروری به سن زن و شوهر، وضعیت سلامتی آن ها و علل نا باروری بستگی دارد و بر اساس نتایج زنان جوان تر با تخمک های سالم تر شانس موفقیت بیشتری در این روش دارند. بر اساس تحقیقاتی که در رابطه با سن زن و شانس موفقیت روش IVF بر روی تعدادی از زنان ایالت متحده آمریکا انجام شده است، زنان 34 ساله یا کمتر بیشترین شانس موفقیت را در این روش دارا هستند. بر اساس این مطالعه:

زنان 34 ساله یا کمتر حدود 40 درصد;

زنان 35 تا 37 سال حدود 31 درصد;

زنان 38 تا 40 سال حدود 21 درصد;

زنان 41 تا 42 سال حدود 11 درصد;

و شانس زنان 43 ساله یا بالاتر برای بارور شدن از طریق روش IVF تنها حدود 5 درصد است.

بچه دار شدن با IVF و همه هزینه ها و دردسرهایش

درمان ناباروری از طریق روش (IVF) چه مراحلی دارد؟

به طور کلی می توان اینگونه گفت که برای تکمیل یک چرخه روش IVF چیزی حدود 4 تا 6 هفته زمان نیاز است. چند هفته باید صبر کنید تا تخمک ها آماده شوند و پس از آن بازیابی و بارورسازی تخمک صورت می گیرد و 3 تا 5 روز بعد جنین ها در داخل رحم قرار داده می شود. درمان ناباروری از طریق IVF و انتقال جنین به داخل رحم را می توان به 5 مرحله تقسیم نمود:

مرحله 1 / در اولین مرحله پس از اتخاذ تصمیم مبنی بر درمان ناباروری از طریق روش IVF ، عموما داروهای باروری با هدف تحریک تخمک زایی تجویز می شود. فراموش نکنید که در این روش به دلیل اینکه ممکن است بعضی از تخمک ها پس از لقاح و قرار گرفتن در رحم رشد و نمو نکنند، چندین تخمک مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در این مرحله سونوگرافی ترانس واژینال برای بررسی تخمدان ها و نمونه های خون برای بررسی سطح هورمون ها گرفته می شود.

مرحله 2 / در این مرحله تخمک ها از طریق یک سوزن توخالی از طریق حفره لگنی جمع آوری می شود. قبل از این جراحی کوچک بیمار باید ناشتا باشد و در طول آن هم به کمک داروهای بیهوشی خفیف، خواب آلوده خواهد بود.

مرحله 3 / حالا وقت آن است که از مرد درخواست شود برای انجام لقاح، نمونه اسپرم آماده کند.

مرحله 4 / در این مرحله مهمتری بخش باروری به کمک روش IVF صورت می پذیرد. اسپرم و تخمک پدر و مادر در مرحله ای به نام تلقیح با هم مخلوط شده و در یک ظرف مخصوص برای ایجاد لقاح نگه داری می شوند. تخمک ها برای تائید اینکه بارور شده اند و تقسیم سلولی درحال انجام است، تحت نظارت متخصصین قرار می گیرند. زمانی که پروسه ی لقاح و تقسیم با موفقیت انجام شد، تخمک لقاح یافته، جنین نامیده می‌شود.

توجه داشته باشید در مواقعی که احتمال لقاح پایین است، از روش تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم یا ICSI استفاده می شود. در این روش یک اسپرم به منظور انجام لقاح بصورت مستقیم به سیتوپلاسم تخمک تزریق می شود.

مرحله 5 / در درمان ناباروری به روش IVF معمولا 3 تا 5 روز پس از بازیابی تخمک و انجام لقاح، جنین به رحم زن منتقل می شود. انتقال جنین به رحم از طریق یک لوله کوچک یا کانتر صورت می پذیرد و برای اغلب زنان بدون درد است. پس از آن اگر بارداری به روش IVF موفقیت آمیز باشد، 6 تا 10 روز بعد از بازیابی تخمکها، لانه گزینی انجام می شود.

بچه دار شدن با IVF و همه هزینه ها و دردسرهایش

درمان ناباروری به روش IVF چه اشکال هایی دارد؟

توجه داشته باشید که روش IVF از جمله قدیمی ترین روش ها برای درمان ناباروری است و از سال 1978 میلادی تا به امروز به کار گرفته شده است. محققین زمان نسبتا زیادی برای تحقیق و آزمایش پیرامون عوارض و پیامد های این روش باروری در اختیار داشته اند و البته قابل ذکر است محققین همچنان در حال بهبود روش های اجرایی IVF هستند. با هم برخی از معایب، عوارض و خطرات باروری از طریق روش IVF را مرور می کنیم.

احتمال شکست و بی نتیجه بودن روش IVF/ توجه داشته باشید که این ریسک وجود دارد که با وجود صرف زمان و هزینه زیاد این روش جواب ندهد. همچنین در بیش از یک پنجم موارد، پزشک دستور توقف فرآیند را می دهد. این دستور توقف ممکن است به دلیل عدم رشد فولیکول ها به میزان کافی یا وجود خطر سندروم تحریک بیش از حد تخمدان ها (OHSS) صادر شود.

احتمال بارداری دو قلویی یا چند قلویی/ با توجه به انتقال بیش از یک جنین به داخل بدن مادر، در روش IVF بیش از 20 درصد احتمال بارداری دوقلویی وجود دارد. هرچند که شاید بسیاری افراد از این اتفاق استقبال کنند اما توجه داشته باشید که بارداری دو یا چند قلویی خطر سقط جنین یا زایمان زودرس را افزایش می دهد.

زمان بر و پر هزینه بودن/ بارداری به روش IVF هم نیاز به هزینه نسبتا زیاد دارد و هم نیازمند مراجعه زیاد برای آزمایش و سونوگرافی است.

منابع:

www.soheilaarefi.com
www.ninitalar.com

انتشار یافته: 48
در انتظار بررسی:8
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1397/01/26
عالی
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
من سه تا دختر دارم میخواهم چهارمین بچه ام پسر بشه هزینه دوران بارداری پسر چقدر هست
عادل سکینی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
سلام من پنج سال ازواج کردم بچه دار نشودم میخوام دوقولو کاشت کنم قیمت چقد
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1397/01/26
عالی
پاسخ ها
درسا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
منم سه تا دختر دارم میخام به امید خدا برم مرکز رویش.برای ای وی اف
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1397/03/08
سلام خواستم بگم یاد جنین فریزدارم ولی نمیدونم چقدر هزینه کاشت میشه میخوام
United Arab Emirates
18:53 - 1397/04/05
کی میگه پانکچر دومیلیون پانصد کلینیک سارا فقط واسه پانکچر چهارونیم میلیون میگیره واسه انتقالشم یک میلیون پانصد میگیره واسه فریز هم جدا میگیره نزدیک هفت میلیون در میاد کی داره این همه هزینه بده مگه قرار نبود واسه ناباروری یه فکری کنن
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
برو بیمارستان
ارش
شریعتی
تعرفه هشتاد و پنج درصد داره
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1397/04/23
من ای وی اف کردم دوقلو حالا که رفتم سونو یکیشون تقسیم شده به دوتا ..الان دکتر میگه خیلی بد شد اگه یکیشون بره سه تا را میبره.....بنظرتون راسته....فردا باید برم پیش متخصص خودم...برام دعا کنین..اعصابم خورده
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1397/05/24
سلام من شیش سال ازدواج کردم شوهرم اسپر صفر داره حالا میخوام آی وی اف انجام بدم هزینشو نداریم لطفا راهنماییم کنین ک کجا هزینش کمتره ک برم انجام بدم
پاسخ ها
لی لی
United States
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
بیمارستان شریعتی تهران
United Arab Emirates
00:43 - 1397/05/26
من اسپرمم صفره حالم خیلی بده وقصد خودکشی دارم چون این بدترین چیزیه که یه مرد میتونه داشته باشه اگه راهی هست لطفا بگین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
یه طب سنتی میشناشممشکلتوحل میکنه اگه دوس داری ادرس بدم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
برو خدا عقلت بده...رحمت الهی بهت رو کرده بیچاره
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1397/06/12
سلام الان هزینه آی وی اف چقدر هست
پاسخ ها
کریمی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
اول از IUI شروع کردم تو آبان شد 420 هزار تومان. دفع بعد رفتم IUI نیکان ازم 600 تومن گرفت. تازه لیست ریز هزینه هاشم بهمون ندادن گفتن نمیدونیم الان نداریم بعدا می دیم که کلا پیچوندن ولی آبان لیست ریز خودشون قیمت با لیست ریز هزینه ها دادن. ماه بعد دوباره از مجبوری (چون دکترم اونجا میره) رفتم نیکین پانکچر. انگار کلا سر گردنه س. اولا گفتن 3 میلیون هزینه تخمک گیری 1 میلیون هم هزینه انتقال. بعد دو قدم بعد پای صندوق گفتن 3.2 هزینه تخمک گیری 1 میلیون انتقال. البته 200 هزار تومن هم هزینه ذوب بعد فریز میشه این بهتون نگفتیم. خلاصه دم به دقیقه یه هزینه جدید از خودشون می تراشیدن. کلا هر وقت یاد نیکان می افتم انگار یه سری ادمایی برای چاپیدن مردم جمع شدن هیچ چیز دیگه هم براشون مهم نیست فقط هدفشون چاپیدن حداکثریه. من خودم از روی اجبار رفتم به هیچ کدوم از دوستان اصلا توصیه نمی کنم اونجا برن.
United Arab Emirates
13:51 - 1397/06/29
منم ده سال ازدواج کردم خیلی بچه دوس دارم اما پول ندارم خواهش میکنم کمکم کنین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
پول نداری بچه میخوای چیکار؟
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1397/07/10
سلام من19سالمه و مطلقه ولی بدون بچه و بدون مریضی رحمم اجاره میدم
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1397/08/04
س چهارساله ازدواج کردم فردا ای وی اف دارم برام دعا کنید
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1397/08/13
هزینه کاشت چقدر میشه
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1397/09/03
سلام من ۵ساله ازدواج کردم ولی بچدار نشدم میخوام بدم آی وی اف ولی هزینشو ندارم خودمم میترسم بدجور.لوله ی راست من بسته هس نمیدونم بدم آی وی اف حل میشه نازایم یا نه.لطفا اگه کسی راحلی بلده بگه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
آی وی اف برای شما که لوله ت بسته ست مناسبه چون کاشت تو رحم هست
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1397/09/04
سلام من ۸ ساله ازدواج کردم بااین همه هزینه ناباروری و همسرم کارگر هست کجا برم که کمترین هزینه راداشته باشد
پاسخ ها
لی لی
United States
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
بیمارستان شریعتی تهران
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1397/09/07
سلام من چهارسال ازدواج کردم اما بجه دار نمیشم مشکلم خیلی بده نا امید شدم چون همه بهم سرکوفت میزنن خسته شدم از خودم آیا لقاح مصنوعی واقعا راه خوبی
الهم ان ترزقنی ولدا لاسمینه اسم نبیک (محمد ص)
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1397/09/09
بچه ها برا من هم دعا کنین من بارداری ثانویه دارم دخترم ۱۰ سالشهو خیلی دوست دارم یه دو قلو باردار شم با توجه به سنم که ۳۸ ساله هستم مرکز ناباروری نوین مشهد گفته ivf شم
من iui شدم ولی نتیجه نگرفتم اخه اسپرم شوهرم هم حجمش کم بود و هم حرکتش کند . تازه موقع انتقال هم گفتن نمونه اسپرم تعداد مرده هاش زیاده ...خدایا خودت به من حوصله بده
از سال ۹۴ در گیر م . و از اقایون خواهش میکنم
یه کم اونا هم شرایط ما رو درک کنن .من هر کاری بوده انجام دادم از عکس رنگی .کورتاژ و iui ولی متاسفانه همسرم همکاریش در حد خوردن قرص اون هم به صورت نا مرتبه ..
هیچ اشکالی نداره عیب از هر کی باشه خداوند درمانش رو گذاشته فقط یه تلاش و توکل میخواد انشالله
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1397/09/10
سلام.میخواستم بدونم هزینه ی ivf از ابتدا که ویزیت میشیم تا انجام ivf چقدره.iuiچطور
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1397/09/19
سلام میخواستم بدونم هزینه ای وی اف چقدر
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1397/09/28
قیمت ای وی اف چقدره از اول تا اخرش لطفا بگید
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1397/09/29
منم ۵سال ازدواج کردم هم من هم شوهرم جفتمون سالمیم ای یو ای انجام دادم نگرفته میخام برم ای وی اف کنم ب نظرتون میگیره
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1397/10/02
سلام من یه دختر دارم میخام یه پسر داشته باشم ایا کسی هست که ای وی اف انجام داده و پسر دار شده باشه ممنون میشم راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1397/10/03
سلام من یک ساله ازدواج کردم اما باردار نشدم نمیدونم از کجا شروع کنم و هزینه اش چقد میشه بنظرتون عکس رنگی خوبه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
صبر کن ی کم!!!!!!! بذار از راه برسی
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1397/10/03
سلام من یک ساله ازدواج کردم اما باردار نشدم نمیدونم از کجا شروع کنم و هزینه اش چقد میشه بنظرتون عکس رنگی خوبه
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1397/10/03
سلام من یک ساله ازدواج کردم اما باردار نشدم نمیدونم از کجا شروع کنم و هزینه اش چقد میشه بنظرتون عکس رنگی خوبه
Iran, Islamic Republic of
03:28 - 1397/10/08
سلام من اسپرم صفر هست بعض یا دکترها میگن یک حالا باید چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1397/10/09
سلام من هفت ساله ازدواج کردم اما بچه دار نشدم،هم خودم وهم شوهرم هیچ مشکلی نداریم 29 سالمه،یکبارiuiکردم نشدمیخوامivfبشم میتونم نتیجه بگیرم لطفا راهنماییم کنید
United Arab Emirates
11:56 - 1397/10/13
هزینه کاشت بچه کلا چند میشه
United Arab Emirates
12:22 - 1397/10/13
بابا یکی بیاد یه هزینه کلی بگه.. پژوهشکده رویان زعفرانیه آدرس به من دادن هرچی زنگ میزنم جواب نمیدن. کسی میدونه هزینه Ivfچقد میشه با کل هزینه های جانبی بگید لطفا...
پاسخ ها
نازارم
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
سلام خدمت دوستان من برج ۸ای وی اف کردم بیمارستان فاطمیه همدان چون بچه اولم بود و دفعه اول بود اینکار انجام میدادم شامل بیمه شد یک ملیون پانجر بود درحالی که آزادش سه ملیون بود انتقالش چهارصد فریز هم هفصد پنجاه گرفتن الان دوقلو باردارم هفته ده بارداریمه برام دعا کنید سالم به دنیا بیان
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
انشالله به سلامتی وضع حمل کنی هم خودت هم بچهات سلامت باشن
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1397/10/22
زیارت عاشورا به روش آیت الله حق شناس رو بخونید
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1397/10/22
گرما برای اسپرم مردا مشکل ایجاد میکنه مردایی که در محیط ها ی گرم کار میکنن بهتره اسپرمشونو فریز کنن
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1397/10/24
سلام.ببخشید این روش برای زن و شوهری ک هر دوشون مینور هستن و میخوان بچشون سالم باشه هم جواب میده؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1397/10/27
سلام من سه ساله که ازدواج کردم شوهرم اسپرمش صفره میخوایم ای وی اف کنیم کسی جایی باهزینه کم سراغ داره؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج