۴۹۹۶۸۰
۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۹
۱۳۰۸۹ 
دیگر زمان زیادی به پایان عمر دولت یازدهم باقی نمانده است و آرام آرام حسن روحانی به روزهای حسابرسی نزدیک می شود و باید در خصوص عملکرد خود و کابینه توضیح دهد و به نوعی از آن دفاع کند. در این میان یکی از موضوعاتی که قاعدتا منتقدان و مخالفان دولت و حتی اقشار مختلف جامعه بر آن تاکید خواهند داشت، مسئله فعالیت‌های اقتصادی دولت است.
فرارو: دیگر زمان زیادی به پایان عمر دولت یازدهم باقی نمانده است و آرام آرام حسن روحانی به روزهای حسابرسی نزدیک می شود و باید در خصوص عملکرد خود و کابینه توضیح دهد و به نوعی از آن دفاع کند. در این میان یکی از موضوعاتی که قاعدتا منتقدان و مخالفان دولت و حتی اقشار مختلف جامعه بر آن تاکید خواهند داشت، مسئله فعالیت‌های اقتصادی دولت است.  

سال 92، زمانی که حسن روحانی ریاست قوه مجریه را برعهده گرفت در حوزه اقتصاد شرایط کشور در وضعیت بحرانی بود. به طوریکه از یک سو تورم 40درصدی کمر مردم را خم کرده بود و از طرف دیگر رشد اقتصادی منفی فعالان اقتصادی و تولید کنندگان و... را تحت فشار قرار داده بود.
 
حسن روحانی در این شرایط عجیب و پیچیده‌ای دولت را تحویل گرفت و بحران را تا حد زیادی مهار کرد اما حالا زمان آن رسیده مشخص شود که او طی چهار سال چه اقداماتی انجام داده است و وضعیت اقتصادی کشور در حوزه های مختلف را به کجا رسانده است. در همین زمینه فرارو طی تماس با کارشناسان حوزه‌های مختلف اقتصادی این سوال را مطرح کرده است که نمره اقتصادی دولت چند است و دلیل رد یا قبولی دولت چیست؟

بازار پول و سرمایه- نمره قبولی

علی رحمانی کارشناس بازار پول و سرمایه معتقد است که نمره دولت 65 از 100 می‌دهد و می گوید: دولت یازدهم مانند دیگر دولت‌های ایران و جهان از نقاط ضعف و قوت تشکیل شده است. اما با قرار دادن این موارد بر کف ترازو، می‌بینیم که نقاط قوت نسبت به نقاط ضعف، سنگینی می کند.

وی ادامه داد: از نقاط مثبت دولت می‌توان به عملکردش در حوزه اقتصاد مقاومتی، استفاده اقتصادی مفید و تاثیرگذار از برجام، توافق نفتی بسیار خوب که نشان دهنده مهارت و نفوذ وزیر نفت بود اشاره کرد.

همچنین این کارشناس مسائل اقتصادی به ضعف‌های دولت اشاره کرد و گفت: مشکلات بانکی، رکود اقتصادی، نرخ بالای سود بانکی، افزایش نرخ بیکاری، بازدارندگی در حوزه صنعت و نفت، عدول از قانون در حوزه مالیات، از ضعف‌های دولت در حوزه اقتصاد است.

حوزه بانکی- مردود

محمدهادی مهدویان، مدیر کل اسبق  اقتصادی بانک مرکزی نیز در گفت‌وگو با فرارو دولت را در حوزه بانکی مردود دانست و گفت: به نظر من دولت نتوانسته اقدامات جدیدی در این حوزه انجام دهد که تاثیر گذار باشد.

وی افزود: هرآنچه که دولت طی تقریبا چهار سال گذشته انجام داده است همان سیاست‌های دولت دهم بود. البته قبول دارم که اصلاح ساختار در کوتاه‌مدت امکان ندارد و بنابراین برای اینکه آثار اصلاح و تغییر را مشاهده و درک کنیم بهتر است تغییر در ابزارها و سیاست‌ها را در کوتاه‌مدت و میان‌مدت به پیش‌برد و در بلندمدت به فکر اصلاح ساختار بود.

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد: درحال حاضر فقدان توسعه‌یافتگی بازارهای مالی و نبود شفافیت در مالکیت را مانع اصلی در استفاده از ابزار نرخ بهره است و  تنها ابزار سیاستی قابل اتکا در ایران کل‌های پولی است.

حوزه شهرسازی – نمره قبولی

در حوزه شهرسازی و عمران، علی نوذرپور کارشناس این حوزه در گفت‌وگو با فرارو عملکرد دولت را مثبت ارزیابی کرد و نمره قبولی به آن داد و گفت: بسترسازی وزارت راه و شهر سازی تا به امروز بسیار مناسب و مفید بوده است. البته با دستیابی به اهداف مورد نظر فاصله داریم اما می توان گفت که حرکت دولت طی این سال‌ها مثبت بوده است.

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ادامه داد: به عنوان مثال از همان روزهای نخست فعالیت دولت و وزیر راه و شهرسازی، مسئله مسکن اجتماعی مطرح بود اما حالا با نزدیک شدن به انتخابات بیشتر قوت گرفته است. البته این به معنی استفاده انتخاباتی دولت از این موضوع نیست. به عقیده من این مسئله به همان حرکت کند دولت برمی گردد که لازم است به آن سرعت بدهد.

حوزه بورس- مردود

سیدحمید میرمعینی کارشناس حوزه بورس اما دل خوشی از دولت نداشت و در گفت‌وگو با فرارو گفت: من نمره قبولی به عملکرد دولت از سال 92 تا امروز نمی دهم. زیرا دولت نه از لحاظ توسعه‌ای و نه از لحاظ زیرساخت‌ها نتوانسته کار مفیدی انجام دهد.

وی ادامه داد: طی این سال‌ها ما انتظار داشتیم تکنولوژی و سرمایه وارد کشور شود اما این اتفاق نیافتاد.

این کارشناس اقتصادی افزود: طی این سال‌ها بازار سهام به جای اینکه کمکی برای تامین مالی بنگاه‌ها باشد بیشتر شبیه بازار بازی با اعداد شده بود. به نظر من دولت عزم جدی برای برنامه ریزی جدید و مفید ندارد.

میرمعینی تصری کرد: اگر قرار بود دولت کاری انجام دهد، طی این چهار سال باید گام‌های مثبتی برمی‌داشتند یا حداقل در سال جاری که آخرین سال فعالیت دولت است و وارد ایام انتخابات می شویم، اقدامات مثبتی انجام می‌داد.

بورس- نمره قبولی


اما علی نقوی دیگر کارشناس بورس نظر دیگری دارد. او در گفت‌وگو با فرارو به دولت نمره قبولی داد و گفت: به نظر من عملکرد دولت مثبت بوده است. البته این به معنی بی نقص بودن و قطعی بودن تمام اقدامات و سیاست های دولت نیست. اما توانسته ابزارهای جدیدی مانند اوراق مشتقه را عملیاتی کند.
 
وی افزود: همچنین نهادهای تازه‌ای در این حوزه فعال شدند. نهادهایی مانند مرکز رتبه بندی. علاوه بر این مراودات بین المللی هم افزایش داشته است.

این کارشناس بورس تاکید کرد: علاوه بر این‌ها از لحاظ شاخص‌ها، توسعه آی تی هم ما طی این سال‌ها شاهد پیشرفت بودیم و دولت گام‌های مفیدی برادشته است.

حوزه پول و سرمایه- مردود


در حوزه پول و سرمایه به سراغ عباس هشی نیز رفتیم. او هم مانند میرمعینی عملکرد دولت را ضعیف ارزیابی کرد و نمره رد به قوه مجریه داد و گفت: دولت در برخی بخش‌ها عملکرد خوبی داشت اما در باب شفافیت مالی و مبارزه با فساد و عدم توجه به نظام‌ حسابرسی کشور به میزان کافی خوب عمل نکرده است.

این کارشناس اقتصادی افزود: باید در نظر داشت فساد مالی معلول بی انظباطی مالی است و طبق قانون مسئول انظباط مالی وزیر اقتصاد و دارایی است. بنابراین به نظر من فساد موجود در کشور به دلیل کم‌کاری آقای طیب‌نیا است.

وی تصریح کرد: البته این  به معنی آن نیست که هیچ اقدامی انجام نداده است. زیرا دولت فعالیت‌هایی را که تحت عنوان دور زدن تحریم به کاسبی بی‌سابقه منابع ارزی این مملکت منجر شد، متوقف کرد. از سوی دیگر  مبارزه با فساد در دولت‌های مختلف با عمل به فرامین رهبری و اجرای دستورالعمل‌های مرتبط منوط است که در دولت قبل این عمل تحقق پیدا نکرد و اکنون نیز باید دولت به این سمت حرکت کند.

هشی تاکید کرد: با همه این تفاسیر به نظر من نمره دولت در حوزه اقتصاد نمره قبولی نیست و لازم است اگر برای بار دوم موفق شد و در انتخابات پیروز شد، برنامه ریزی جدی و مثبتی انجام دهد.

اقتصاد کلان – نمره قبولی

مهدی پازوکی دیگر کارشناس اقتصادی بود که نمره قبولی به دولت داد. او در گفت‌وگو با فرارو دلیل خود برای این ارزیابی را اینگونه مطرح کرد: عمده سیاست‌های دولت برخلاف آنچه که تندروها طی 8 سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در دستو ر کار قرار داده بودند، به دنبال ارتباط با جهان توسعه یافته است.
 
وی ادامه داد: ایران در شرایطی قرار دارد که ارتباط با کشورهای توسعه یافته می تواند بسیار مفید باشد و تاثیرات زیادی بر اقتصاد کشور بگذارد.
 
البته پازوکی انتقادی هم به دولت داشت. او با اشاره به حضور مدیران تندرو در بخش میانی دولت تصریح کرد: متاسفانه با وجود اینکه دیدگاه‌ها و سیاست های دولت کاملا بر اعتدال پایه گذاری شده ات اما همچنان در بخش مدیران میانی افرادی حضور دارند که از دولت قبل باقی مانده اند و بعضا در برخی موارد چوب لای چرخ دولت می گذارند.

حوزه توریسم- نمره قبولی


احمد روستا کارشناس حوزه توریسم در گفت‌وگو با فرارو  به دولت در این حوزه نمره قبولی می‌دهد اما معتقد است که اقدامات صورت گرفته در حوزه توریسم کافی نبوده است. وی گفت: به هرحال دولت طی این سال‌ها اقداماتی انجام داده‌است اما با توجه به پتانسیل های ایران و انتظاراتی که از دولت در این حوزه وجود دارد، هنوز نتوانستیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.
 
وی ادامه داد: به نظر من یکی از مشکلات جدی دولت در این حوزه بی توجهی به عوامل زیرساختی است. آنها بیشتر به دنبال اصلاح مشکلات سطحی هستند و تا به امروز نتوانسته‌اند تاثیر چندانی در مشکلات زیرساختی کشور داشته باشند.
 
این استاد دانشگاه تصریح کرد: البته این مشکل صرفا مختص این دولت نیست و تا امروز تمام دولت‌هایی که به روی کار آمده اند، نتوانسته اند اقدامات ساختاری و مفیدی در حوزه توریسم انجام دهند. با این وجود به نظر من نمره ای حدود 12 برای دولت مناسب است.

حوزه کشاورزی – مردود

محمد ابراهیم مداحی، کارشناس حوزه کشاورزی نیز نمره دولت در این حوزه را مردود می داند و در گفت‌وگو با فرارو می گوید: به نظر من اقدامات و سیاست های این دولت با دیگر دولت‌ها هیچ تفاوتی نداشت.
 
وی ادامه داد: تا امروز هیچ کدام از دولت‌ها نتوانسته اند در حوزه مدیریت آب، خاک و برنامه ریزی محصولات کشاورزی اقدام مفیدی انجام دهند. این دولت هم از این مسئله مستثنا نیست.
 
رئیس کمیسیون چشم انداز مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ما انتظارات بیشتری از دولت یازدهم داشتیم، اما تا امروز نتوانسته در حد و اندازه انتظارات ظاهر شود و به همین دلیل من نمره آقای روحانی و وزیر کشاورزی را زیر 10 می‌دهم.

حوزه مسکن – قبولی

اما مهدی سلطان محمدی کارشناس مسکن، در این حوزه نمره قبولی به دولت داد و در گفت‌وگو با فرارو گفت: نمره دولت یازدهم در حوزه مسکن قطعا نمره قبولی است زیرا از نظر انتخاب استراتژی‌ها و ایده‌های مناسب بسیار خوب عمل کرده است. اما نکته ای که درباره دولت در این حوزه وجود دارد این است که قوه مجریه قدرت عمل زیادی ندارد.
 
وی تاکید کرد: آنچه که بسیاری از منتقدان در نظر نمی گیرند این است که در این حوزه سیاست‌های دولت تاثیر زیادی ندارد چرا که سهم دولت در این حوزه قابل توجه نیست و زیر 5 درصد است که آن هم در حوزه‌های خاصی است و بر معاملات طبقه متوسط شهری تاثیر چندانی ندارد.

سلطان محمدی در پایان افزود: در عین حال دولت می‌تواند اقداماتی از جمله کاهش نرخ بهره بانکی را برای خروج سرمایه‌ها از بانک و ورود به بازار مسکن انجام دهد. هرچند دولت توانسته نرخ تورم را کاهش دهد اما به دلیل مشکلات عدیده سیستم بانکی نتوانسته نرخ بهره را پایین بیاورد. اقدامات کوتاه مدت دیگر، افزایش اعتبارات بخش مسکن است که دولت در این زمینه تلاش می‌کند. مقدار وام مسکن افزایش یافته و نرخ بهره تسهیلات کاهش یافته است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 81
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1395/12/27
صفر صفر صفر،،،،،،،،،،،،،،
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
حتی اگه صفر هم باشه از منفی بی نهایت احمدی نژاد بهتره. یعنی پیشرفت کردیم
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1395/12/27
صفر
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
اعتراض احمدی نژادی ها به چیه دقیقا؟ میگن چرا خرابکاریهای دولت هشت ساله محمود رو در چهار سال درست نکرد ؟ همه می دونند خرابی در یک چشم به هم زدن ایجاد میشه ولی درست کردنش سالها جون کندن می خواد. مردم بی طرف متوجه غرض و مرض این جماعت باشند
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1395/12/27
صددرجه زیره صفر اقتصادی نمونده
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1395/12/27
نمره ایشون زیر صفر است
Germany
13:50 - 1395/12/27
صفر حیفه به این غده بدهند
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1395/12/27
صفر.یه صفرگنده!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1395/12/27
مردودش کنید شهریور بیاد نمرش رو بگیره.
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1395/12/27
برای ثروتمندان نمره حسن کلید لبست است وبرای قشرزحمتکش باارفاق صفر
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1395/12/27
قشر سرمایه دار نمره قبولی. قشر فقرا نمره مردود.اعتماد به کشرورهای غربی مردود.جواب دندان شکن به کشورهای یاوه گو مردود.کار مردود.ارزانی مردود.نظارت مردود.هسته ای مردود.برجام مردود.انجام وعده های صد روزه مردود.دروغ گفتن به ملت قبول.کلید خراب مردود.
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1395/12/27
حوزه سیرکردن شکم مردم ورفع ففر مردود مردود مردود
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1395/12/27
زیر صفرررررررررر
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1395/12/27
نمره دولت تو این 4سال خوشبینانه منفی 40 .
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1395/12/27
برای قشر کارگر زیر صفر البته برای مدیران نجومی افرین نمره بیست صد افرین
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1395/12/27
مگر مسکنی مونده که نمره ی قبولی دادن بهش!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1395/12/27
صفر به کل دولت روحانی نه فقط اقتصاد
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1395/12/27
تو این چهار سال فقط گدایی نکردم چقدر شرمنده زن و پسر تالاسمیم شدم چه شبایی که نون نداشتیم بخوریم.چه شبایی که فقط با گریه سپری کردیم. خدا ان شا الله جوابشونو میده
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1395/12/27
منصفانه از بیست تا صفر به روحانی نمره دو میدهم.
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1395/12/27
کاش آقای روحانی یه سری به نظر سنجیها وجواب مردم نسبت به عملکردش بزنند وببینند که مردم چه نمره ای بهش میدن.منم مثل دوستان دیگه صفر میدم
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1395/12/27
روحانی نمره قبولی نداره ولی در مقایسه با دولت قبل بالاترین نمره رو کسب کرده
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1395/12/27
0 صفر براندازش.بیشتراز صفر نمی ارزه
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1395/12/27
حاج حسن رد شدی ،خیلی بد امتحان پس دادی
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1395/12/27
صفر....والسلام....البته قشر سرمایه دار نمره ۱۰۰ میده به این دولت......مشخصه.....
United States
17:03 - 1395/12/27
منم باکل اقوام فکو فامیل زیرزیززیر صفرررررررر تاحالا اینقدربیچاره نبودن ملت 8سال جنگ بودوالاه مردم توخونشون همه چی بود اخه اینم عیده خجالت میکشیم بریم خونه همه دیگه.....زنده باداحمدی یاور رهبری
Iran, Islamic Republic of
18:36 - 1395/12/27
باتوجه به این که بیشترمشکلات امروزمربوط به دولت احمدی نژاده من نمره15میدم
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1395/12/27
کجای دنیا بهره بانکی مثل ایرانه آمریکا اروپا اسیا همه زیر دو درصده اما ایران واویلاس
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1395/12/27
اگر در جامعه رفاه نسبی حس بشه که مردم دیگه پای صندوق رای نمیرن. باید همیشه مردم فقیر و بدبخت باشن تا برای تغییر وضع برن رای بدن. اینو خوب متوجه شدن تا حالا همش هر وقت خواستیم رای بدیم برای خلاص شدن از یک نفر به رقیبش رای دادیم و هنوز درک نکردیم که اوضاع روز به روز بدتر و اختلافات طبقاتی بیشتر میشه.
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1395/12/27
مثلی هست که سواره را خبر از پیاده نیست .به همین خیال باشید هیچ بدی نرفته که خوبی بیاد هر بدی رفته بدتر اومده این قانون جهان سوم هست
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
از احمدی نژاد بدتر وجود نداره
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1395/12/27
یکی لطف کنه بگه.اگراقای روحانی برجام انجام نمیگرفت جایگزینش چی بود ما که بمب اتم جهت باج خواهی نمیخواستیم بسازیم.چه راه حل بهتری می‌توانستیم انجام دهیم تا زندگی بهتری میداشتیم یکی نیست به ما بگه سانتیفوژها چقدر سودداشت که این همه جدال میخواد بخدانمیدونم اورانیوم چقدر برای ماسودداشت که لغو تحریم ها نداشت.یکی به مابگه
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1395/12/27
نمره اقتصادی منفی10
فرهنگی صفر
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1395/12/27
اقتصادفلاکتي نمره نداره
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1395/12/27
یه صفر کله گنده
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1395/12/27
دردولت آقای روحانی گرانی خیلی افزایش پیداکرد.سودسپرده گذاری دربانک هااومدپایین ومردم بجای سپرده گذاری دربانک رفتندسراغ ربا٬متاسفانه ازتولیدداخلی حمایت نشدنمونه اش حمایت نکردن ازکشاورزان که درمملکت خودمان هزاران تن سیب زمینی کاشته میشه ولی دولت سیب زمینی راازهندواردمیکند.کاربه جای رسیده که دردولت تدبیروامیدسنگ قبرازچین واردمیشود
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
حالت خوبه؟ خیلی ها همین سود سپرده گذاری رو زیاد و مساوی با ربا می دونند.اتفاقا یکی از ایرادات دولت فعلی کم نکردن سود سپرده گذاریه
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1395/12/27
صفر و 14و17 و....از سیستم آموزشی حذف گردید.بنابراین نمره ی ایشان ( نیاز به تلاش)می باشد
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1395/12/27
درکل نمره قبولی راکسب نمی کندوچهارسال دیگرهم درهمین کلاس میماند...
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1395/12/28
منفی 100براش زیاده زیر زیر زیرصفر تو کل سکانداری کشور تورابخدا اصلا کاندیدنشو
Iran, Islamic Republic of
02:20 - 1395/12/28
کدوم کارشناس این غلط رو کرده هزار درجه زیر صفر
United States
06:22 - 1395/12/28
مگه برای مردم مهمه که نمره اش چندباشه؟تنها چیزی که برای این دولت مهم نیست ملت است.
Iran, Islamic Republic of
06:49 - 1395/12/28
آقا وحید،این دولت اگر بیابان لم یزرع هم از دولت قبل تحویل گرفته بود لااقل باید یه درختش سبز بشه یا نه؟اتهام به دولت قبل فقط برای شانه خالی کردن از افتضاحات خودشونه.
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
برجام و دور شدن سایه جنگ از سر ایران خودش یه باغستان بزرگه. مگر کور باشی که نبینی
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1395/12/28
آقای روحانی و وزیر وزراش باید عینک بزنن نظر مردمو ببینن.
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
مردم فقط دلواپس ها و غرغرها نیستند .هر آدم عاقل و بالغی که به میانه روی و کم شدن تنش علاقه منده به روحانی رای میده. علیرغم ایراداتی که داره.چون گزینه بهتری وجود نداره
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1395/12/28
برای ثروتمندا 20 و برای فقیرا صفررررررررررر
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
طبقه متوسط شهری همیشه به میانه روها رای میده
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1395/12/28
اقتصاد ایشون حتی لیاقت صفر رو هم ندارند.منفی
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1395/12/28
این که دیگه پرسیدن نداره همه میدونن زییییییر صصصففففررررر
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1395/12/28
امیدوارم یه اصلح واقعی کاندید بشه و گرنه لزومی نداره رای گیری کنند خودشون ببینن کی مردمو به فلاکت میبره انتخاب کنن
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1395/12/28
صفر چه کرده بر ما
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
روحانی کاری نکرد فقط تو این چهار سال داشت بخشی از خرابکاری های محمود رو درست می کرد
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1395/12/29
سلام قرار نیست هر کی میاد خراب کاری کسی رو درست کنه
باید برنامه ای که داره و وعده هایی رو که داده اجرا کنه تعصب هم ب هیچ رییس جمهور خاصی نداشته باشید اعصاب خودتون رو برا اینا خورد نکنید با خدا باشید لجبازی هم نسبت ب یکدیگر نکنید ...
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1395/12/29
از مردود گذشته صفر صفره ولی مردم باز هم میرن بهش رای میدن الان رسما اقتصادمون تعطیل شده
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1395/12/29
دولت قبل منفی 1000
دولت فعلی منفی 100
امیدوارم دولت اینده به صفر برسه
Iran, Islamic Republic of
01:39 - 1396/01/01
هر چقدر شما نمره صفر و منفی صفر براش بدید و مردودش کنید بازم فایده ای نداره چون قلم و کاغذ دست خودشونه یه 2 اونورش میندازن خودشونو قبول میکنن مگه اینکه تو انتخابات ردش کنید اون وقت دیگه روحانی بای بای.
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1396/01/02
صفر چون یارانه بعضی ها را به زور قطع کرد قیمت برق گاز آب را چند برابر کرد سود بانکی را پا یین آورد زمین مسکو نی شهری را از تفکیک خا رج کرد ومسکن را از رونق انداخت و......
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1396/01/02
۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰وبازهمصفر
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج