۵۰۰۲۵۹
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۴
۱۲۵۳۵ 
تهیه کننده مجموعه کلاه قرمزی از به توافق نرسیدن با مدیران تلویزیون برای پخش نوروزی این مجموعه پس از برگزاری جلسه‌ای مشترک خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: تهیه کننده مجموعه کلاه قرمزی از به توافق نرسیدن با مدیران تلویزیون برای پخش نوروزی این مجموعه پس از برگزاری جلسه‌ای مشترک خبر داد.

حمید مدرسی - تهیه‌کننده برنامه تلیویزیونی کلاه قرمزی - پیرو توضیحات مدیر شبکه دو سیما در موضوع مشکلات مجموعه کلاه قرمزی در سال ۹۶ یادداشتی برای انتشار در اختیار خبرگزاری دانشجویان ایران قرار داد.

تلویزیون و عوامل کلاه قرمزی به توافق نرسیدند 
 
در این یادداشت آمده است:

«موارد ذیل جهت اطلاع میلیون‌ها هوادار این مجموعه و مدیران محترم ارشد سیما، تقدیم می‌شود:

۱- همانگونه که در پنج دوره نوروزی کلاه قرمزی میهمان خانه‌های مردم بود و تبدیل به یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های سیما شد و نام عروسک ملی و محبوب را به خود اختصاص داد، با توجه به علاقه‌مندی شرکت‌ها و نهادها در موضوع جذب تیزر تبلیغاتی قبل و میان برنامه پرده از درآمدهای میلیاردی سیما برمی‌دارد که اینجانب هیچگونه طمعی به درآمد اداره کل بازرگانی نداشته و ندارم ولی حالا که با ریز اطلاعات با مردم سخن می‌گویید، ذکر درآمد حداقل ۱۵ تا ۲۰ برابر بودجه مجموعه کلاه قرمزی را در هر دوره اعلام فرمایید. اگر نه، لیست درآمدهای بازرگانی حتی در سال‌های گذشته مرتبط با مجموعه کلاه قرمزی را عینا جهت اطلاع همگان منعکس نمایم.

امسال نیز در ادامه قراردادهای بازرگانی تا این لحظه با خبرهای موثق بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان عقد قرارداد باکس تبلیغاتی این مجموعه صورت پذیرفته است؛ بنابراین قبل از این که تولیدکنندگان محجوب و وفادار این مجموعه به دستمزدهای خود فکر کنند، عامل درآمدزایی بی‌شماری برای سیما مهیا کرده‌اند و آبروی سیما را در ایام نوروز در طی این سال‌ها به قیمت ناچیزی فقط به عشق میلیون‌ها طرف‌دار و مشتاقان این برنامه تن به تولید داده‌اند.

کافی است نیم نگاهی به کارنامه گروه تولید کننده بیاندازید و کمی بیاندیشید که این گروه به جز محصولات کلاه قرمزی بویژه در حوزه سینما دارای فیلم‌هایی هستند که اکثر آن‌ها ضمن کسب موفقیت و ماندگاری از رکورد فروش در هر سال ثبت گردیده است.

۲- طبق روال سیما جهت تولید برنامه‌ای حداکثر از یک سال پیش طی تشکیل جلسه‌ای به نام شورای ارزیابی متشکل از حداقل ۱۰ نفر از کارشناسان متخصص در حوزه‌های مختلف یک برنامه را ارزیابی و بودجه تقدیمی تهیه کننده را تجزیه و تحلیل و در نهایت مورد تصویب نهایی قرار می‌دهد  که هیچگاه به یاد ندارم تهیه کننده‌ای و همکاران محترم من با حال خوب از جلسه ارزیابی بیرون آمده باشند.

ذکر جنابعالی به زیاده خواهی تولیدکنندگان مجموعه کلاه قرمزی در سال‌های گذشته توهین و تهمتی بود به ده‌ها کارشناس محترم سیما که اغلب این عزیزان همچنان در جای جای سیما فعالیت دارند که در این زمینه قطعا پاسخگو خواهید بود. زیر پا گذاشتن امضاء و تعهدات قبلی مدیران محترم سیما که خالصانه‌تر از شما خدمت کردند و در بدتر از این شرایط مالی که گریبانگیر سیما شده به بهترین شکل و فراخوان هنرمندان سینما و تلویزیون در تولیدات سیما و پر شدن آنتنی با محتوایات جذاب و جذب حداکثری بینندگان عمل نمودند هنوز از یادها نرفته است.

فرار هنرمندان و اضافه کنیم به این لیست گوشه نشینی جمع کثیری از هنرمندان بنام از سیما مدیون همین نگاه تحجرآمیز جنابعالی به هنر و هنرمند می‌باشد. امروزه کمتر تهیه کننده و کارگردانی است که با آرزوی پخش تیزر اثرش از شبکه بی‌محتوای «جِم» فکر نکند. این رویه را در محصولات صنعتی نیز شاهد هستیم. بی‌تدبیری در حوزه مدیریت حداقل در تجربه اینجانب با جنابعالی چیزی به جز ایجاد بی‌اعتمادی و دور شدن از مردم و از سوی دیگر از طریق آنتن ملی سیما با مردم آدرس غلط و دروغ گفتن را صواب می‌دانید یا غیر صواب؟

چهار بار اعلام رسمی از آنتن سیما و رسانه‌ها توسط جنابعالی و شبکه دو مبنی بر پخش جدید کلاه قرمزی ۹۶ با ریز اطلاعات جدید عروسک‌های جدید و غیره بدون هیچ گونه توافق و مکتوبی را صواب می دانید یا غیر صواب؟

جناب جعفری جلوه مدیر محترم شبکه دو سیما پنج ماه از شروع پروژه کلاه قرمزی می‌گذرد و ساعت‌های زیاد و بحث و گفت‌وگوهای تکراری با جنابعالی و ارائه مستندات اینجانب مبنی بر بزرگ شدن ابعاد تولید و هزینه‌ها یک بار زحمت حضور در صحنه را کشیدید؟

آیا کارشناسی برخلاف سالهای گذشته که چندین کارشناس جهت صحت و سوق هزینه های تولید ارائه شده توسط تهیه کننده اعزام نموده‌اید یا خیر؟ آیا اصلا از آدرس محل فیلم‌برداری مطلعید یا خیر ؟ پس این همه تلاشی که از طرف شما اعلام شد، چه بوده است؟
حداقل در مورد قرارداد دو سال پیش این مجموعه ۱۳۹۴  که کمیته محترم ارز یابی شبکه دو سیما با امضاء جنابعالی عقد شد، به کدام بند از قردادتان عمل کرده‌اید؟ که حالا زیاده‌خواهی تولیدکنندگان را طرح می‌نمایید. بیش از نیمی از بودجه پروژه کلاه قرمزی ۹۴ هنوز پس از دو سال تسویه نشده به جز پرداخت دو قسط که بیش از 20 روز از تاریخ آن نمی‌گذرد همینک از قرارداد ۹۳و۹۴ طلبکار هستیم. لطفا سوال نکنید بی‌اعتمادی از کجاست. یعنی تهیه‌کنندها هزینه کنند و تعهد تامین کل بودجه را به عهده بگیرند و سه سال بدوند به دنبال بودجه و دستمزدهای مجموعه‌ای که تولید پخش و توسط سیما بهره برداری شده و در این میان شاهد له شده عزت و کرامتشان باشند.

جناب آقای جعفری جلوه مدیر محترم شبکه دو سیما ما خودمان شخصیت محبوب این مجموعه جیگر را درست کرده‌ایم، لطفا ما را جیگر فرض نکنید.

در مورد منابع حاصل از اسپانسر بدون واریزی به خزانه ذکر کرده‌اید نام چند پروژه را بیاورم که نقض ادعای شما در سیما است. چندین پروژه به دلیل همین عدم اعتماد در تسویه با تهیه کنندگان شرط قرارداد مستقیم با اسپانسر را عقد نموده‌اند. قول و قرارهای خلاف و دور از واقعیت قائم مقام شبکه که متاسفانه سرنوشت این شبکه در دستان ایشان است تا جنابعالی و تاسف از اطمینان و اعتماد اینجانب به ایشان بی هیچ مکتوبی راهی مذاکره و عقد قرارداد مستقیم با اسپانسرها نمودند مجوزی که در اختیار شبکه دو نبود.

همانگونه که قبلا اعلام کردم، حل و فصل مجموعه کلاه قرمزی حتی با تفویض ریاست محترم سیما و معاونت محترم سیما از طریق جنابعالی به دلیل نگاه‌های دور از واقعیت و حداقل یک اقیانوس فاصله از اطلاعات روز جنابعالی در موضوع هزینه ها و دستمزدهای هنرمندان به هیچ نتیجه‌ای نرسید.

جناب جعفری جلوه پروژه مجموعه کلاه قرمزی پروژه بسیار گرانی است به دلیل بهره بردن از هنرمندان بنام و منحصر به فرد و افزایش بی رویه هزینه‌ها وبزرگ شدن پروژه در همه ابعاد.

در انتها مجموعه کلاه قرمزی ۹۶ دیگر از رویه ارزیابی گذر کرده و توسط تولید کنندگان آن هزینه و به اتمام رسیده است.

درخواست مکتوب اینجانب از ریاست محترم سیما تنها راه حل و فصل کوتاه مشکلات این مجموعه با توجه به از دست رفتن زمان مفید است که عینا به صورت مکتوب به دفتر ریاست سازمان ارسال شده و گویا عدم اهمیت این مجموعه جهت پخش از آنتن سیما توسط ریاست سازمان نیز در دستور کار قرار ندارد.»
برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1395/12/28
دیگه کلاه قرمزی هم دیده طالب داره نرخ رو کشیده بالا . . .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
واقعا وقتی فهمیدم چقد میگیرن دهنم وامونده
اونم اون سال حالا که دیگه بماند.والا دورهمی با اونهمه مهمون که دعوت میکنه انقد نمیگیره.
بدون نام
Germany
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
رسانه میلی باید خصوصی سازی بشه
والسلام
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1395/12/28
تلويزيون فقط بودجه معماي شاه رو داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
تو این یه مورد حقو به تلوزیون میدم.من راضی نیستم بودجه مملکتو. بچاپن
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1395/12/28
تلویزیون اخیرا خیلی رو اعصابه دیگه حالم بهم میخوره ازش!
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1395/12/28
کلاه قرمزی کیلو چنده. حالا اگه پایتخت بود باز ی چیزی
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1395/12/28
بهتر اینهمه بودجه صرف چی بشه ۴ تا عروسک و الاغ و دیو و یکی هم که انگار از پس کوه اومده های های کنه به بچه های مردم بجای اینکه ۴ تا چیز مفید یاد بدن چی نشون میدن
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1395/12/28
تلویزیون چطور بودجه داره سریال بسازه برای ایدز و مواد مخدرو قتل و غارت و جنایت. اما پول نداره بده برای تنها برنامه جذاب عید.
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1395/12/28
كاري ب كلاه قرمزي يا برنامه هاي ديگه ندارم
ولي خب اين صددرصد واضحه ك كسايي ك ب ماهواره و جم و فارسي وان و اينا جذب ميشن،٩٠درصدش تقصير اين تحجر هاي داخليه
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1395/12/28
ای ول بدون نام منم باهات موافقم فقط ماهواره و اینترنت لایک داری عزیزم
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1395/12/28
بخاطر همین سیاه بازیهاست که مردم کشیده شده ند بسمت ماهواره..الحق که برنامه های جالبتری نسبت به تلویزیون ایران دارند در ایام عید
Canada
21:20 - 1395/12/28
بس کنید دیگه.ملت دارن توی فقر و بدبختی و گرسنگی غرق میشن بعد کار شما شده شل کن سفت کن برنامه چرت و پرت کلاه قرمزی؟؟واقعا هدف از ساخت این مجموعه چرت چیه؟؟بجز اشاعه درگیری و دعوا و داد و بیداد چیزی دیگه ای هم داره؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1395/12/28
نخواستیم بابا چقد ناز میکنن حالا دیدن مردم ی برنامه رو دوس دارناااا
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1395/12/28
خاک بر سر سازمانی که اینقدر برای مخاطب انهم کودک ارزش قایل نیست جه جربزه داشته باشه کلاه قرمزی رو پخش کنه.. بله اقایون باید جیبشون پر بشه و تولید کننده بیچاره دستش تو حنا... صد تاسف و تاثر که جعفری جلوه باید بشینه پشت میزی که جاش نیست و فقط میچاپه و می خورند... بعد شبکه ها رو نیگاه میکنی اوق میزنی.. بعدم میگن نرین جم... متاسفم... الهی که انسان کامل ناجی انسانها و امام عصرمان زود بیاید برای نجات بشر.
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1395/12/28
اونقدر نظرات خام و نپخته ندید لطفا.. سواد و اطلاعاتتونو ببرین بالا بعد خواهید فهمید که نه کلاه قرمزی بلکه همه تولید کننده گان اثار هنری کلاشون پس معرکه تلویزیونه... کاش بدونین چه پولایی تو سیما جابجا میشه بعد تهیه کننده بیچاره باید شرمنده عواملش بشه.... خدا کند که اقامون زود بیاد و به اینهمه ظلم پایان بده..
Iran, Islamic Republic of
02:08 - 1395/12/29
ﺑﯿﺴﺖ ﻣﯿﻠﯿﺎﺩ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺧﺮﺝ ﻣﻌﻤﺎﯼ ﺷﺎﻩ ﮐﺮﺩﻥ ﻫﯿﭽﮑﺲ ﻧﮕﺎﺵ ﻧﻤﯿﮑﺮﺩ ﺣﺎﻟﺎ ﻧﻮﺑﺖ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﺳﯿﺪ ﭘﻮﻟﺎ ﺗﻤﻮﻡ شد
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1395/12/29
خیلی راحته صدا وسیما میلیاردها درامد تبلیغات داره
که نمی خاد صرف هزینه برای برنامه هایی بکنه که باعث این درامد هستند
ولی در عوض این درامد صرف هزینه برنامه هایی میشه که بیننده ندارن اما جزو اهداف صدا و سیماست مثلا معمای شاه و بسیار دیگر برنامه های بدون ببیننده

پس حق با عوامل کلاه قرمزی است که بخواهند درصدی از درامد صدا و سیما را که از این برنامه است به خودشان اختصاص دهند

تنها راه نجات صداوسیمای داخلی خصوصی سازی و دادن ازادی بیان بیشتر به این رسانه است وگرنه همین تعداد محدود مخاطب راهم از دست می دهد
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1395/12/29
اگه انقلاب و جنگ نمیشد درباره ی چی باید فیلم میساختن؟
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج