۵۰۰۴۸۰
۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۳
۵۶۷۸ 
یکی از مهمترین نیازهای خانوار در روزهای پایانی سال تامین میوه شب عید است که باتوجه به شرایط بدجوی در چندماه اخیر، قیمت‌انواع مرکبات را تحت تاثیر خود قرار داده است و شاهد افزایش قیمت پرتقال داخلی تا 12 هزار تومان در بازار هستیم.
خبرگزاری میزان: یکی از مهمترین نیازهای خانوار در روزهای پایانی سال تامین میوه شب عید است که باتوجه به شرایط بدجوی در چندماه اخیر، قیمت‌انواع مرکبات را تحت تاثیر خود قرار داده است و شاهد افزایش قیمت پرتقال داخلی تا 12 هزار تومان در بازار هستیم.
 
در حالی که به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم خانواده ها در تب و تاب خریدهای شب عید و تامین نیازهای این ایام هستند میوه یکی از بازارهای پر مصرف در این ایام محسوب می شود که با وجود سرمازدگی اغلب درختان پرتقال شاهد افزایش قیمت این میوه در میادین هستیم.
 
 پرتقال های موجود در بازار یا دارای کیفیت مطلوبی نسیتند و یا قیمت های بسیار بالایی دارند که در این میان مسئولین پیشنهاد می کنند به جای خرید پرتقال، میوه های دیگر را جایگزین آن کنند که در این میان شاهد ورود میوه های وارداتی برای کنترل بازار میوه شب عید از کشورهای مصر و ترکیه هستیم
 
قیمت پرتقال های  داخلی در بازار بین 3 هزار و 500 تا 10 هزار تومان است که این حداقل قیمت برای پرتقال های داخلی با کیفیت نامطلوب بوده و هر میزان به قیمت ها افزوده شود به تبع آن نیز شاهد بهتر شدن این میوه هستیم.
 
نکته قابل توجه این جا است که پرتقال های وارداتی با وجود قیمت بالاتری نسبت به پرتقال های داخلی از کیفیت چندان مناسبی برخوردار نیستند.
 
علاوه بر این قیمت سیب در میادین میوه و تره بار بین 3 هزار تا 5 هزارتومان است که این قیمت با وجود مطلوب بودن کیفیت سیب های موجود در بازار مناسب به نظر می رسد این در حالی است که قیمت هر کیلو کیوی بین 3 هزار تا 6 هزار تومان است.
 
قیمت هر کیلو خیار قلمی بین 2 هزار تا 4 هزار و 500 تومان او هر کیلو موز بین 4 هزار تا 5 هزار و 500 تومان به فروش می رسد.
 
بر اساس این گزارش مسئولین به جای کنترل قیمت میوه در بازار به مردم پیشنهاد می کنند به جای پرتقال های درجه دو و سه وارداتی از میوه های جایگزین آن در ایام نوروز استفاده کنند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1395/12/29
خداییش مملکت روآبادش کردن پرتغال کیلویی12هزارتومن سیب کیلویی 6تومن خیلی هم خوبه باجیب مردم سازگاره!!!!!
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1395/12/29
عیدبرمسئولین که عرصه رابرمردم تنگترازهر روز میکنند, مبارک....
Oman
12:30 - 1395/12/29
چه شد شعار مسوولان (مردم نگران میوه و شیرینی عید نباشند)
ما بازارکنترل میکنیم
خوب کنترل کردید دمتون گرم خسته نباشید و خدا قوت
سال جدید میلادی تو کل اروپا مغازه دارها و فروشگاهها قیمت اجناسشون را ارزانتر میفروشند تا همه بتونند خرید کنند
اما تو ایران ما دم عیدی قیمتها بطر کذایی میره بالا
ما ادعای مسلمانی داریم ولی اونا ادعای انسانیت
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1395/12/29
واقعا جای تاسف داره واسه مسئولین قشرکم درآمد جامعه باید چیکارکنند ماک باید بریم شلغم بخوریم
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1395/12/30
همین امروز پرتغال گرفتم کیلویی 2700 و سیب کیلویی 4800 با کیفیت بالا و خودمم سوا کردم، یعنی درهم نبوده. مگه آدم مجبوره، یا حتما باید پرتغال جنوب بخوره.
Iran, Islamic Republic of
04:17 - 1395/12/30
کاملابرعکس کشورهای دیگر!
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1395/12/30
بنده الحمدلله پولی نداشتم نه لباس نو بخرم ونه میوه خدایشت مرگ بر مسئولی که مردم گرفتار کرده پول ندارند مرگ بر مسئولانی که خیانت میکنند
مرگ برمن مرد که نتونستم میوه ولباس عید بخرم رفتم لباسهای کهنه چند سال پیدا کردم شستم تمیز کردم تن بچه هام کردم ناراحت نیستم که پول میوه ولباس نو نداشتم فقط شرمنده زن وبچهام شدم.
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1395/12/30
من که نه پول میوه دارم ونه پول لباس امسال من عید ندارم ای کاش عید نوروزی نبود تا مردها شرمنده خانواده‌شان نشن
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج