۵۰۰۷۸۰
۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۲
۸۲۴۹ 
سیاوش غلامپور:
دروازه بان امید نفت گفت: «فکر می کنم استقلال با این جوان هایی که امسال رو شد، سال بعد یک تیم مدعی خواهد بود و رقابت پرسپولیس و استقلال در سال آینده تماشایی تر می شود.»
جام نیوز: دروازه بان امید نفت گفت: «فکر می کنم استقلال با این جوان هایی که امسال رو شد، سال بعد یک تیم مدعی خواهد بود و رقابت پرسپولیس و استقلال در سال آینده تماشایی تر می شود.»

سیاوش غلامپور، دروازه بان امید نفت و فرزند بهزاد غلامپور، مربی گلرهای نفت تهران در روز مادر و در آستانه عید نوروز به سوالات نوروزی پاسخ داده است.
 
سیاوش از تلاش برای بازگشت به میدان فوتبال سخن گفته و درباره علایق ورزشی خود به نکات جالبی اشاره کرده و پاسخ های متفاوتی به سوالات ارئه می کند.
 
اظهارات سیاوش غلامپور را در ذیل می خوانید:
 
* روز مادر برای مادرتان چه هدیه ای گرفتید؟

- من به خاطر بیماری ام نمی توانم بیرون بروم و در خانه استراحت می کنم. کادویی به رسم یادگاری هدیه نکردم اما قطعا من و بردارم سوپرایزی داشتیم.
 
* سال های قبل چه هدیه ای می دادید؟

- عطر و ادکلن. مادرم به تمام معنا یک فرشته است. او همیشه هوای ما را داشته و همواره بهترین ها را برای من و برادرم خواسته است. مادرم در این مدت که دچار بیماری شده ام، خیلی مراقبم بوده است. از همین رو دستش را می بوسم و شادی و سلامتی را برایش آرزو می کنم.
 
* به کدام تیم خارجی علاقه داری؟

- تیم مورد علاقه ام رئال مادرید است. از بین فوتبالیست ها هم علاقه خاصی به رونالدو دارم.
 
* پدرتان چطور؟

- پدرم طرفدار پروپاقرص بارسلونا است. همیشه در خانه کری داریم. برادرم هم رئالی است. دربی ال کلاسیکو که امسال برگزار شد وقتی رئال دقیقه 90 گل زد پدرم نابود شد. البته عکس این اتفاق هم در بازی بارسلونا و پاری سن ژرمن رخ داد و زمانی که بارسا گل خورد ما شروع کردیم به کری خواندن و زمانی که بارسا در دقایق پایانی گل زد و آن حماسه را ساخت پدرم بیمارستان را روی سرش گذاشته بود. البته اگر طرفداران بارسلونا ناراحت نمی شوند باید بگویم که داوری خیلی تابلو به نفع بارسلونا رقم خورد.
 
* در بین تیم های ایرانی، طرفدار کدام تیم هستی؟

- اول طرفدار تیم نفت هستم. چون هم پدرم مربی گلرهای نفت هست و هم خودم گلر تیم امید نفت هستم. بعد از آن هم به استقلال علاقه دارم. در گذشته هم که پدرم در پاس، سایپا و صبا بود طرفدار این تیم ها بودم.
 
* آیا همراه پدرتان به ورزشگاه می رفتید؟

- قبل ها که کم سن و سال تر بودم، کمتر به استادیوم می رفتم، اما در این سال ها زیاد به ورزشگاه رفتم. یادم هست یک بار پدرم در زمانی که گلر سایپا بود، چون محروم بود به اتفاق هم به ورزشگاه رفتیم. البته گلری های پدرم در استقلال و تیم ملی را زیاد به خاطر ندارم، اما زمان فوتبال او را در تیم سایپا به یاد دارم.
 
* چه شد که خودت به سمت گلری رفتی؟

- خب، پدرم گلر بود. من هم به دروازه بانی علاقه داشتم و در مدرسه به عنوان گلر بازی می کردم. با تشویق های پدر و اطرافیان به سمت دروازه بانی کشیده شدم و پیشرفت نسبی خوبی هم به گفته مربیانم داشتم.
 
* شما امسال در تیم امید نفت و در یک بازی رسمی دو پنالتی حریف را مهار کردید. این پنالتی مهار کردن ها را از پدرتان آموخته اید؟

- بله. در بازی با پیکان بود که داور دو پنالتی به نفع حریف اعلام کرد و خوشبختانه موفق شدم هر دو پنالتی را مهار کنم. باید بگویم پدرم چون دروازه بان بوده، در زمینه مهار پنالتی مهارت های خاصی به من آموزش داده است.
 
* به نظرت بهترین گلر تاریخ فوتبال ایران چه کسی است؟
- من پدرم را بهترین گلر تاریخ فوتبال ایران می دانم. غیر از پدرم هم عابدزاده و حجازی از بزرگان تاریخ دروازه بانی فوتبال ایران بوده اند. چیزی که من آموخته ام رفاقت پدرم و احمدرضا عابدزاده در اوج رقابت با یکدیگر بوده است. آنها چه زمانی که بازی می کردند و چه حال با هم رفیق بوده اند. پدرم همیشه تعریف می کرد که آقای عابدزاده تمرینات سختی را انجام می دادند و من هم سعی می کردم بیشتر تمرین کنم تا آمادگی ام حفظ شود. آنها رقابت سازنده ای داشتند و در عین حال رفاقتشان هم بی نظیر بوده است و این می تواند یک الگوی بی نظیر برای ورزشکاران و فوتبالیست های ایرانی باشد که بدانند ارزش رفاقت خیلی بیشتر از رقابت است و برای فیکس شدن نباید دست به حاشیه زد و به تخریب رقیب پرداخت، بلکه با رفاقت می توان به یکدیگر کمک کرد و پیشرفت کرد.
 
رفاقت پدرم و عابدزاده یک الگوی بی‌نظیر است

* هیجان انگیزترین بازی امسال نفت برایت کدام بازی بود؟

- بازی نفت و سپاهان در جام حذفی. این بازی خیلی خاطره انگیز و هیجانی بود. بچه های تیم به اتفاق آقای دایی هم لطف کردند و بعد از بازی برد را به من تقدیم کردند. از همه آنها ممنونم. من قبل از بیماری چند باری برای تماشای بازی نفت به ورزشگاه رفته بودم؛ مخصوصا بازی با نفت آبادان که پدرم محروم بود و بازی را از روی سکو با هم تماشا کردیم. اما بعد از بیماری همه بازی هایی که پخش مستقیم بوده را با دقت تماشا کرده و برای بچه ها آرزوی موفقیت داشتم.
 
* به عنوان علاقمند تیم استقلال چه نظری درباره این تیم داری؟

- استقلال اول فصل خوب نتیجه نگرفت. اما در ادامه کار توانست احیا شود. آنها در آسیا عالی کار می کنند و در لیگ هم توانسته اند خود را به جمع مدعیان اضافه کنند. من فکر می کنم استقلال با این جوان هایی که امسال رو شد، سال بعد یک تیم مدعی خواهد بود و رقابت پرسپولیس و استقلال در سال آینده تماشایی تر می شود.
 
* چه کسی را بهترین گلر حال حاضر ایران می دانی؟

- بدون تردید مهدی رحمتی. با او ارتباط هم داریم. حیف است که گلری مثل آقای رحمتی با این توان و تجربه در تیم ملی نباشد. البته بیرانوند هم گلر خوبی است که با سختی، مرارت و تلاش زیاد توانسته اند خود را نشان دهند.
 
* از بین بازیکنان پرسپولیس به کدامیک علاقه داری؟

- سروش رفیعی. او واقعا فوتبالیست ارزشمندی است و از زمانی که به پرسپولیس آمده این تیم متحول شده و توانسته در فاز هجومی خیلی بهتر باشد.
 
* بهترین خاطره فوتبالی در سال 95 چه بود؟

- بدترین اتفاق باخت 4-2 استقلال در دربی. آن باخت آنقدر آزار دهنده بود که من یک هفته به دانشگاه نرفتم. وقتی هم استقلال در دربی 3-2 برد همه آن کری هایی را که به جان خریده بودم را تلافی کردم و هیچ کس از من در امان نبود.
 
* چه کسی را بهترین گلر جهان می دانی؟

- فابین بارتز و حالا کاسیاس. البته از گلری الیورکان هم خوشم می آید اما چون مغرور است، اخلاقش را نمی پسندم.
 
* یک دروغ سیزده بگو.

- حقیقتا دروغ گفتن بلد نیستم. اما شما بنویسید که بارسا امسال 6 گل به رئال می زند.
 
* بدترین و بهترین خبری که امسال شنیدی چه بود؟

- بدترین خبر این بود که شنیدم چه بیماری دارم و آن موقع خیلی ناراحت و افسرده شده بودم، اما وقتی بعد از مدتی جواب آزمایش آمد و اعلام کردند که روند درمانی بهتر شده و درمان ها جواب داده خیلی خوشحال شدم.
 
* یک خاطره از علی دایی بگو.

- زمانی که در تیم صبا بودیم علی آقا مرا نیما صدا می زد. علتش هم این بود که من در گلری کاری کردم که علی آقای دایی کار مرا شبیه حرکت نیما نکیسا می دانست و به این دلیل همیشه به من می گفت نیما.
 
* برادرت علی هم فوتبال بازی می کند؟

- علی 12 سال دارد و در مدرسه فوتبال بازی می کند.اخیرا هم دستش در مدرسه بر اثر بازی شکسته است.
 
* نتیجه فینال جام حذفی را چه پیش بینی می کنی؟

- برد یک - صفر، یا دو – صفر نفت. ان شاءالله که مشکلات نفت حل شود و این تیم بتواند جام قهرمانی را به دوستدارانش هدیه کند. این تیم توان بردن تراکتورسازی را دارد.
 
* یک جمله درباره بهزاد غلامپور بگو.

- بهترین الگو و بهترین دوستم.
 
* پای سفره 7 سین چه آرزویی داری؟

- ان شاءالله که همه سالم و سلامت باشند و سایه پدر و مادر همیشه بالای سرشان باشد. برای من هم دعا کنند.
 
* حرف خاصی باقی نمانده؟

- از آنهایی که به فکر من هستند سپاسگزارم و برایشان سلامتی و بهترین ها را آرزومندم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1395/12/30
هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه.بچه جان سال ۷۲پدرت تیم ایران رانابودکرد.مقدماتی جام جهانی۹۴عابدزاده پایش شکسته بودومجبورشدندپدرت راگذاشتندوسه باخت به کره وعراق وآخریش به عربستان که مقصرهمه گلهاپدرجانت بودباعث حذف ایران شد.هنوز که هنوزه مردم گلری افتضاح سوراخپور رایادشون نرفته اونوقت تومیگه بهترین گلرتاریخ ایران پدرته.خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1395/12/30
چقدر جالب، جوان بابایی مهربان.پدرش را با عابدزاده مقایسه میکنه و برتر از او.سیاوش جان تاریخ دروازه بانی ایران یعنی احمد عابدزاده
Iran, Islamic Republic of
03:05 - 1396/01/01
اخه پدرت کجا عابدزاده کجا که مقایسه اشون میکنی . پدرت افتضاح بود
Iran, Islamic Republic of
03:03 - 1396/01/02
باباش باعابدزاده دوست بوده چراشما جلزوولز میکنید
Iran, Islamic Republic of
03:04 - 1396/01/02
ایسالله خداکمکت کنه زودتر بهبودپیداکنی،بیماری فرزندبسیارسخت هست
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1396/01/02
لنگیها یادشون رفته سال ۷۴،همین اقا بهزاد تو دربی که سه تایی شدن،حداقل ده توپ صددرصد را ازشون گرفت،اقا بهزاد تو دربی ها همیشه شیر بوده،لنگی ها از همین میسوزن،بعد هم خود علی پروین که لنگیه،تو زمان سلامتی عابد سوراخ اورا روی نیمکت نشاند،اگه اطلاعاتت ضعیفه نظر نده،جوجه لنگی،اقا بهزاد ما اس اسی ها دوستت داریم و برای فرزندت ارزوی سلامتی میکنیم
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج