مردم کدام منطقه سالم‌ترین قلب دنیا را دارند؟
۵۰۰۹۷۶
۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷
۸۰۶۳ 
حتی افرادی سالخورده‌ای که در منطقه «تسیمان» زندگی می‌کنند به ندرت با انسداد شریان‌های قلب مواجه شده‌اند و ساکنان این منطقه سالم ترین قلب دنیا را دارند.
خبرگزاری فارس: محققان با بررسی‌های جدید خود متوجه شدند ساکنان منطقه‌ای به نام «تِسیمان» در جنگل‌های بولیوی از نظر بیولوژیکی سالم‌ترین قلب را بین همه مردم جهان دارند.

بررسی‌ها نشان داده است حتی افرادی سالخورده‌ای که در منطقه «تسیمان» زندگی می‌کنند به ندرت با انسداد شریان‌های قلب مواجه شده‌اند و نشریه بین‌المللی «لَنسِنت» بر پایه این بررسی‌ها اعلام کرده است مردم بولیوی در این نقطه جغرافیایی سالم‌ترین قلب را بین همه ساکنان کره خاکی دارند.

دانشمندان رژیم‌های غذایی و روش زندگی این افراد را مهم‌ترین عامل در سالم ماندن قلب آنها می‌دانند. ساکنان منطقه «تسیمان» همچنان از طریق شکار و کشاورزی زندگی خود را پیش می‌برند و به روش بدوی زندگی می‌کنند.

در این منطقه که در جنگل‌های بارانی آمازون واقع شده است 1600 نفر از طریق شکار حیوانات و ماهی مایحتاج زندگی خود را تامین می‌کنند.

با انجام بررسی‌های دقیق مشخص شد 17 درصد مواد غذایی این افراد را گوشت حیوانات جنگلی تشکیل می‌دهد، 7 درصد مواد غذایی مورد نیاز آنها از ماهی تامین می‌شود و آنها در مزارع خود برنج،‌ ذرت، سیب‌زمینی و موز می‌کارند.

این افراد همچنین نسبت به دیگر ساکنان زمین فعالیت بدنی بیشتری دارند و به طور میانگین مردان منطقه «تسیمان» روزانه 17 هزار قدم و زنان آن روزانه 16 هزار قدم راه می‌روند. همچنین گفته شده است افراد سالخورده که در این منطقه زندگی می‌کنند روزی 15 هزار قدم راه می‌روند و در مقابل، فعال‌ترین افراد در دیگر مناطق جهان روزانه 10 هزار گام برمی‌دارند.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:04 - 1395/12/30
ما تهرانیها هم نابودترین قلب رو داریم
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1395/12/30
ملت عادت کردند بقالی سر کوچه هم با ماشین میرن اونم با تغذیه چرب و چیله و مصنوعی بعد میخای سکته زیاد نشه سالی 15 هزار قدم هم راه نمیریم روزانه اش پیشکش.خدا بیامرزد مارا
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1395/12/30
اونا نمیرن سیب کیلویی12هزار بگیرن که قلبشون آسیب ببینه ماهر روز بااین گرونی سکته ناقص میزنیم
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج