۵۰۱۰۲۱
۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۷
۵۴۲۰ 
یک کارشناس اقتصادی گفت: طبق پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و مجله اکونومیست رشد اقتصادی کشورمان در سال پیشِ‌رو به بالای ۵ درصد می‌رسد.
باشگاه خبرنگاران جوان: یک کارشناس اقتصادی گفت: طبق پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و مجله اکونومیست رشد اقتصادی کشورمان در سال پیشِ‌رو به بالای ۵ درصد می‌رسد.

حسین محمودی اصل با اشاره به اینکه اقتصاد هم اینک با ثبات‌تر و قابل پیش‌بینی‌تر شده، بیان کرد: اگرچه به ثبات نسبی رسیده ایم اما بخش تولید هم‌چنان تحت فشار است و با کاهش سود تسهیلات و هدایت نقدینگی به سمت تولید، می‌توان به توانمندی این بخش امیدوارتر شد.

وی در ادامه تصریح کرد: رشد اقتصادی از منفی ۵٫۸ درصد به بالای مثبتِ یک رسیده و طبق پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و مجله اکونومیست رشد اقتصادی کشورمان در سال پیشِ‌رو به بالای ۵ درصد خواهد رسید.

محمودی اصل بابیان اینکه نظر کارشناسان جهانی روی اقتصاد ایران مثبت و بیانگر یک جهش اقتصادی است ، عنوان کرد: برای رشد ۵ درصدی اقتصاد کشورمان، ۱۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی نیاز است اما با افزایش صادرات نفت به سطح قبل از تحریم‌ها این نرخ رشد در دسترس‌تر خواهد بود.

وی همچنین اذعان داشت: تراز بازرگانی مثبت که پس از سال‌ها محقق شده و نزدیک به یک میلیارد دلار، صادرات بر واردات فزونی یافته، نوید بخش روزهای خوش اقتصادی است، البته دراین راه ، رهنمود‌های مقام معظم رهبری و استراتژی دولت در داشتن اقتصاد درون‌گرا و برون‌نگر می‌تواند ضمن توانمند سازی بخش تولید، افزایش صادرات را نیز در پی داشته باشد .

این کارشناس اقتصادی تأکیدکرد: بخشی از رویکرد دولت در قراردادها بخصوص خودروسازها تبلور یافته که در آن درصدی از تولیدات یعنی حدود۳۰ تا۴۰ درصد با مشارکت خارجی‌ها، بایست به خارج از کشور صادر گردد و ایران به‌عنوان پایگاه تولید و توزیع در منطقه خاورمیانه با ۴۰۰ میلیون مصرف کنندۀ این شرکت‌ها لحاظ شده است.

وی در ادامه بیان کرد: نرخ سود بانکی و هدایت نقدینگی هزار میلیاردی به بخش تولید و سرمایه‌گذاری و افزایش بهره‌وری در تولید و خدمات از دیگر اقداماتی است که نرخ رشد اقتصادی را به بالای ۵ درصد خواهد رساند.

محمودی اصل تصریح کرد: باید توجه کرد که از خام فروشی پرهیز کنیم چرا که ارزش افزوده قابل توجه در تبدیل و تولید محصول و کالا است و متأسفانه بیش از ۸۵ درصد صادرات کشورمان، مواد اولیه است و سهم صادرات کالای ساخته شد ۱۵ درصد است که شایسته یک اقتصاد پویا، مقاوم و توانمند نیست.
برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Russian Federation
17:34 - 1395/12/30
پرت وپلامیکن سودبلنکهااگرتک رقمی شد درست میگن وگرنه مفت میگن
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1395/12/30
دست بردارید من با شما کاری ندارم شما از جان من چه میخواهید بگذارید با بدبختی خودمان بسوزیم بسازیم
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1395/12/30
از رشد قیمت میوه‌های شب عید معلومه چقدر رشد داشته اقتصاد کشور واقعا جالبه
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1395/12/30
ب امید خدا.
ایشالله میانه رو ها بیان رو کار. تندرو نیاد بریزه همچی و بهم
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1395/12/30
بیایددرسال جدیدمتعهدشویدکه به مردم دروغ نگوئید همینکه دروغ نباشدخیلی چیزها خود به خود درست خواهدشد.
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1395/12/30
اقا اجازه من دیگه اصلاً ای امار ها را قبول ندارم. اینا در صدی که روی اجناس میره را رشد اقتصادی تلقی میکنند کدام رشد اقتصادی .تورم را رشد اقتصادی محسوب میکنند.
Oman
21:14 - 1395/12/30
شروع سال نو با جفنگ گفتن
خخخخخخخخخخخخخخ
ایشون جهت مزاح وخنده این مطالب و گفتند
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1395/12/30
نزدیکه انتخابات خبر خوش زیاده,این طبیعیه,,ما ساده ترین مردم جهان وتاریخ هستیم,,,
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1396/01/01
چرا دروغ می گید از خدا نمی ترسید؟
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1396/01/01
کارشناس جان برو پولتو بگیر برو خوش بگذرون عیده عزیزم بزار باد بیاد
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1396/01/01
دیگه خسته نشدین از این همه دروغ گفتن و وعده سر خرمن دادن؟انگار همین دیروز بود که ۴سال پیش روحانی کلی وعده دروغ داد
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1396/01/01
شعار توخالی نده نده نده..باز تو چه فکری هستن..فقط خوشبینن دیگه هیچ
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج