۵۰۱۱۶۷
۰۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۹
۵۲۷۱ 
مجله "ووگ" در گزارشی که به زبان ایتالیایی منتشر شده است به مخاطبان خود پیشنهاد کرد تا نوروز را در تهران سپری کنند.
عصر ایران: مجله "ووگ" در گزارشی که به زبان ایتالیایی منتشر شده است به مخاطبان خود پیشنهاد کرد تا نوروز را در تهران سپری کنند.
 
 مجله مطرح و پرسابقه "ووگ" که به فعالیت در زمینه‌های مد و سبک زندگی مشهور است، در گزارشی مخاطبان خود را ترغیب کرد تا به تهران سفر کرده و فرصت تعطیلات نوروزی در این شهر را از دست ندهند.

در این گزارش آمده است: «تنها چند روز تا آغاز تعطیلات سال نوی ایران باقی مانده است؛ زمانی که ایرانی‌ها شروع سال 1396 را جشن گرفته و دوره‌ای طولانی از شادمانی و سرور را آغاز می‌کنند. نوروز یک بزرگداشت آیینی است و با اولین روز بهار مصادف شده است.
 
ایرانی‌ها در این روز می‌کوشند تا زمستان را پشت سر بگذارند. آنها 3 هفته به استقبال فصل جدید می‌روند و در سور و ضیافت‌های سنتی بسیاری شرکت می‌کنند. در این مدت آداب و رسوم مختلفی هم به جا آورده می‌شوند که برخی از آنها ریشه باستانی دارند؛ آدابی که بیشتر آنها برای دور کردن اهریمن و آرزوی خوشبختی و خوش‌اقبالی در سال جدید هستند. اما سال نو بهترین زمان برای گشت و گذار در تهرانی است که فرصتی برای دوری از استرس و هیاهوهای یک شهر بزرگ به دست می‌آورد. در این مدت، شهر غرق در گل می‌شود.

نوروز بهترین زمان برای دیدن «پارک ملت» و حتی گذراندن یک تفریح خانوادگی در آن است. در این میان، علاقه‌مندان به کوهنوردی می‌توانند راهی «دربند» شده و حتی خود را به «کوه توچال» برسانند؛ یکی از قله‌های رشته کوه البرز که پایتخت را احاطه کرده است. سفر به «کوه دیزین» و اسکی در آن هم خالی از لطف نخواهد بود.

تهران، تفاوت‌هایی با دو شهر توریستی نخست ایران یعنی اصفهان و شیراز دارد. ماهیت گردشگری آن از اصفهان کمتر است و از شیراز هم مدرن‌تر است. پایتخت ایران گردشگرانی را مجذوب خود می‌کند که خواستار دیدن کلانشهرها بوده و شیفته فناوری هستند. این ویژگی تهران باعث شده تا تقابلی داخلی هم بین سنت و مدرنیته شکل بگیرد اما به خوبی کنترل شده است. به عنوان مثال، اکثریت شیعه آن به خوبی با اقلیت‌های مسیحی، زرتشتی و یهودی به مراودات اجتماعی خود می‌پردازند.»

در ادامه این گزارش آمده است: «گشت و گذارها فرصتی عالی برای گردشگران پدید می‌آورد تا طعم یک قهوه خوب ایرانی را چشیده و به گشت‌وگذار در برخی کافه های شهر بپردازند. پس از آن باید سری به موزه‌ها بزنید. در ابتدا می‌توانید جواهرات شگفت‌انگیز سلسله‌های پادشاهی ایرانی را در زیر گنبد «موزه جواهرات ملی» مشاهده کنید؛ جواهراتی که طی قرن‌های متمادی به وسیله خانواده حاکمان حفظ و جمع‌آوری شده‌اند. در این موزه، الماس صورتی رنگ معروف «دریای نور» نگهداری می‌شود که وزن آن به 182 قیراط می‌رسد.
 
موزه‌های «هنر معاصر» و «ایران باستان» هم از دیگر موزه‌های زیبای پایتخت هستند. تهران گنجینه‌های دیگری مانند «کاخ گلستان» را هم در خود جای داده است. این کاخ محل سکونت خاندان پادشاهی ایران باستان بوده و از سال 2013 هم به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شده است. «بازار بزرگ» و «برج آزادی» هم از دیگر جاذبه‌هایی است که نباید آنها از دست بدهید؛ برجی که بیش از 45 متر ارتفاع داشته و در دهه 70 میلادی ساخته شده است.»

در این گزارش هتل ها، کافه ها و رستوران‎های مختلفی به همراه تصاویر زیبایی معرفی شده که بازدید از آنها به گردشگران توصیه شده است.
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج