۵۰۱۱۸۰
۰۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
۵۶۴۱ 
تحقیقات جدید نشان می دهد با گسترش ماهی های مهاجم در آب، برخی گونه های مختلف ماهی ها دو زیست شده اند. به عبارت دیگر آنها بخشی از حیات خود را در خشکی سپری می کنند.
خبرگزاری مهر: تحقیقات جدید نشان می دهد با گسترش ماهی های مهاجم در آب، برخی گونه های  مختلف ماهی ها دو زیست شده اند. به عبارت دیگر آنها بخشی از حیات خود را در خشکی سپری می کنند.
 
نخستین ماهی هایی که قابلیت زندگی در خشکی نیز داشتند، ۳۹۰ میلیون سال قبل به وجود آمدند، اما هنوز  ابهاماتی درباره دلیل ورود این موجودات به خشکی وجود دارد.
 
کشف ماهی هایی که در خشکی زندگی می کنند! 

به عقیده دانشمندان دلیل این امر  وجود موادغذایی بهتر، فرار از  شرایط نامساعد در آب یا جهش به خشکی برای گریز از مهاجمان آبی است.

 به هرحال محققان دانشگاه نیو ساوث ولز در استرالیا چهار گونه از ماهی های «بلنی» (ماهی های کوچک مناطق استوایی) را کشف کرده اند که دوزیست شده اند. به عبارت دیگر آنها مدتی در ساحل و مدتی در اعماق اقیانوس زندگی می کنند.

 این ماهی های کوچک در آب های گرم جزیر کوک در اقیانوس آرام زندگی می کنند. جالب آنکه در این منطقه  بیش از یک گونه ماهی دوزیست شده اند و مدت زمان زیادی را در خشکی زندگی می کنند.

 به گفته دانشمندان این ماهی ها دشمنان بسیاری در اقیانوس دارند. بلنی ها طعمه بسیاری از ماهی هایی  می شوند که در مرجان ها زندگی می کنند مانند مارماهی ها.

 درهمین راستا محققان پراکندگی دشمنان بلنی را با توجه به تغییرات موج دریا بررسی کردند و متوجه شدند زمانی که دریا مواج است، بلنی ها به سمت صخره های ساحلی می روند. این امر نشان می دهد احتمالا در این وضعیت خطر بیشتری ماهی ها را تهدید می کرده است.
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:34 - 1396/01/01
در استان هرمزگان خصوصا بندرعباس میگویند گل خورک غذایش خاک کنار ساحل چینیها زیاد مصرف میکنند حرام گوشت است واین ماهی هنوزم است درخشکی زندگی نمیکند بلکیه کناره های ساحل که اب کمتری است فراوانند
Netherlands
02:08 - 1396/01/02
چرا نطرم راسانسور میکنید این ماهی درجنگل های حرا یا مانگرو فراوان است یکی طلبم
Iran, Islamic Republic of
04:24 - 1396/01/02
چه بهتر یک ماهی پروری می زنیم مثل مرغداری ودام داری ودرامدش هم خوبه چون گوشت ماهی ارزش غذایی بهتری داره
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1396/01/02
در سواحل خلیج فارس در استان بوشهر نوعی ماهی زندگی می کنه که به زبان محلی به آن بوشلمبوو می گویند در ماهی از آب بیرون میاد و راحت تو ساحل و خشکی دنبال غذا می گویند گرده
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1396/01/02
چقدر عالی که هموطنان جنوبی دانسته هاشون رو به اشتراک می‌گذارند ممنون
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج