۵۰۹۵۳۷
۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۰
۲۵۵۶۱ 
خیانت یکی از رفتارهایی است که رابطه عاطفی را ویران می کند. شاید از بسیاری مشکلات بتوان گذشت اما خیانت غیر قابل جبران است.
برترین ها: خیانت یکی از رفتارهایی است که رابطه عاطفی را ویران می کند. شاید از بسیاری مشکلات بتوان گذشت اما خیانت غیر قابل جبران است. اگر چه بسیاری از افراد تصور می کنند که علت اصلی خیانت برطرف کردن نیازهای جنسی است اما در واقع کمبودهای عاطفی است که طرف مقابل را به سمت فرد دیگری جذب می کند. 
 
به راستی در مقابل چنین رفتاری چه عکس العملی باید نشان داد؟ اگر شما هم احساس می کنید که همسرتان در حال خیانت به شماست، به کارهایی که در اینجا برایتان آورده ایم عمل کنید.
 
چگونه با خیانت همسرمان برخورد کنیم؟ 
 
یک نفس عمیق بکشید
 
زمانی که خبر خیانت همسرتان را شنیده اید، حتما دوست دارید که از شدت عصبانیت فریاد بکشید، شیشه ها را بشکنید یا بر دیوار مشت بکوبید. اگر چه این کارها تا حدی عصبانیت شما را کم می کند اما بهتر است برای جلوگیری از آسیب به خود و اطرافیان تان، از انجام این کارها خودداری کنید. به جای آن به گوشه ای بروید و در تنهایی چند نفس عمیق بکشید. با این کار، دیگر از انجام برخی کارها پشیمان نخواهید شد.
 
آب نیز در این شرایط می تواند کمک حالتان باشد. یک دوش آب گرم بگیرید و حتی اگر دلتان می خواهد گریه کنید. به ذهن تان زمان دهید تا اتفاقات افتاده را هضم کند.
 
از خیانت همسرتان مطمئن شوید
 
شما نباید تنها با شنیدن یک حرف یا دیدن یک نشانه به همسرتان تهمت خیانت بزنید. قبل از این که این موضوع را علنی کنید، از صحت آن اطمینان یابید. آیا واقعا منابع و شواهد شما قابل اعتمادند؟ آیا دلیل دیگری جز خیانت برای رفتار همسرتان وجود ندارد؟ همین حالا زمان آن است که به دنبال اطلاعاتی موثق باشید. 
 
در مرحله نخست باید بدانید که معنی شما از خیانت چیست؟ آیا حرف زدن، داشتن رابطه جنسی، بوسیدن، قرار ملاقات یا حتی یک نگاه ساده است؟ تمام اینها به محدودیت هایی که خود برای رابطه تان تعریف کرده اید، بستگی دارد. بنابراین تمام اطلاعات موجود را جمع آوری کنید و از همسرتان علت آنها را بپرسید. 
 
به دنبال جواب باشید
 
شاید نخواهید که در این باره چیز بیشتری بدانید اما اگر دوست دارید که تمام ماجرا را بدانید، همین حالا باید سوال هایتان را مطرح کنید.
 
قبل از هر کاری، در تنهایی به سوال هایی که در سر دارید خوب فکر و فهرستی از آنها آماده کنید. زمانی که همسرتان در حال توضیح دادن است، به جای عکس العمل های تند، ذهن تان را باز بگذارید و تمام حرف ها را به دقت گوش دهید. لازم است که هر چند دقیقه به خودتان استراحت دهید زیرا موضوعی که در مورد آن بحث می کنید موضوع جدی و سنگینی است که ممکن است شما را زود خسته و عصبانی کند.
 
از آنجا که امکان دارد برخی از حرف های همسرتان شما را دلگیر و آزرده خاطر کند، تنها در صورتی که آمادگی شنیدن آنها را دارید، این کار را انجام دهید.
 
 به دنبال جزییات نباشید
 
شاید در وهله اول که خبر خیانت همسرتان را می شنوید، هزار سوال در سرتان ظاهر شود و دوست داشته باشید که به عقب بازگردید و تمام ماجرا را از نزدیک بررسی کنید، اما اگر با همسرتان صحبت کردید و سوال هایتان را از او پرسیدید، دیگر لزومی به کاراگاه بازی بیشتر نیست. از بررسی شبکه های اجتماعی یا ایمیل ها و شماره تلفن های همسرتان برای یافتن نشانه های خیانت به شدت خودداری کنید. این کارها تنها آتش عصبانیت شما را شعله ورتر می کند.
 
بر اعصاب تان مسلط باشید
 
این دوره یکی از بدترین لحظات زندگی شماست طوری که این موضوع روی تمام برنامه های زندگی تان تاثیر منفی می گذارد. ممکن است برای جبران کار همسرتان دست به هر کاری بزنید، به عنوان مثال شما نیز وارد رابطه دیگری شوید اما این بدترین عکس العملی است که می توانید نسبت به این موضوع نشان دهید. این کارها نه تنها حال شما را بهتر نمی کند، بلکه به عصبانیت تان نیز دامن می زند. پس شرایط را با رفتارهای بدون فکر بدتر نکنید.
 
به جای آن به دنبال فعالیت هایی باشید که ذهن تان را درگیر می کند. به عنوان مثال بنویسید، پیاده روی کنید، به دیدار دوستان تان بروید... به عبارت دیگر، برای کل ساعات روزتان برنامه ریزی کنید تا وقت خالی برای هجوم افکار منفی نداشته باشید.
 
 چگونه با خیانت همسرمان برخورد کنیم؟
 
 
به خودتان زمان دهید
 
هر کسی می داند که چگونه با مشکلاتش کنار آید. به عنوان مثال برخی ها همسر خیانت کارشان را به سرعت از زندگی شان حذف می کنند، در صورتی که برخی دیگر نمی توانند. این که شما چگونه با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید کاملا بستگی به خودتان دارد. تنها کافی است که تا حل شدن این موضوع صبور باشید. به همسرتان نیز اجازه ندهید تا شما را وادار به کاری که خود نمی خواهید، کند.
 
از مشاور کمک بگیرید
 
پس از گذشت زمانی، اگر دیدید که هنوز هم نتوانستید با مشکل تان کنار آیید، از یک مشاور کمک بگیرید. گاهی صحبت کردن با یک فردی که بیرون ماجر و بی طرف است، بسیار کارساز و مفید می باشد. حتی اگر دوست دارید، می توانید همسرتان را نیز با خودتان نزد مشاور ببرید.
 
اگر احساس افسردگی می کنید یا فکر خودکشی به سرتان زده، صحبت کردن با یک مشاور ضروری است. از این فکر خجالت نکشید و آن را برای مشاورتان بازگو کنید. همه آدمها در دوره ای از زندگی افسردگی را تجربه کرده اند. ناراحتی، عصبانیت و افسردگی خود را نادیده نگیرید. اگر هم نمی توانید که نزد مشاور بروید، از سایت های اینترنتی و مشاوره آنلاین کمک بگیرید. با این روش راحت تر می توانید رازهای دلتان را به زبان آورید.
 
ببخشید
 
مطمئنا بخشیدن کسی که به شما خیانت کرده، کار ساده ای نیست اما شما در نهایت باید آن را انجام دهید، حتی اگر نخواهید که با او زندگی کنید. با بخشیدن درد شما کاهش می یابد و به تبع احساس سبکی بیشتری خواهید کرد.
 
بعضی ها بر این باورند که بخشیدن به معنی تایید کار اشتباه طرف مقابل است، در صورتی که این حرف اشتباه می باشد. بخشیدن به معنی رها کردن انرژی های منفی ای است که باعث آزار شما می شود. بخشیدن نه به فرد خیانکار، بلکه به خود شما کمک خواهد کرد.
 
شما حتی می توانید تمام کارهای آزاردهنده همسرتان را بر کاغذی بنویسید و سپس آن را آتش بزنید. بسیاری از افراد از تماشای این که دردها و رنج هایشان را به آتش می کشند، لذت می برند.


انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:28 - 1396/01/31
بستگی داره که به ازدواج و همسرت از چه زاویه ای نگاه کنی . اگه به دید ابزاری بهش نگاه کنی و مثل وسایلت در نظر بگیریش حرف نویسنده کاملاً و مو به مو درسته ولی اگه همسرت رو به عنوان عشق زندگیت و کسی که تمام هست و نیستت رو به پاش ریختی نگاه کنی اونوقت باید احتمالاً استاد یوگا یا ذن باشی یا به درجات بالای عرفان رسیده باشی که با مطلع شدن از خیانتش نزنی خودش و طرف و جد و آبائشون رو ریز ریز نکنی!!!!!!!
Germany
11:05 - 1396/01/31
خیانت توی زندگی دونفره ، یعنی آخر راه ، یعنی خورد کردن طرف مقابل ، خیانت یعنی طرف رو کاملا نادیده می گیری ، اگر رابطه عاشقانه و عمیق بوده باشه که دیگه با دلشکستگی نمیشه کنار اومد، خیلی سخته،خیلی . امیدوارم کسی گیر خیانت نیفته .
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1396/01/31
خیانت واقعا طرف مقابل و داغون میکنه اعتماد بنفسم شده صفر، بدبین شدم....
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1396/01/31
چگونه با خیانت همسرمان برخورد کنیم؟1.نفس عمیق بکشید 2.بزنید از وسط به دو قسمت مساوی نصفش کنید :/
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1396/01/31
بلاتشبیه ولی جوری راه حل داده که آدم فکر میکنه سگش رفته با سگ همسایه قدم زده و این بابا توقع نداشته!!!
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1396/01/31
قدیما سنگسار میکردن
یادش بخیر
خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1396/01/31
اصلا نباید بخشید، کسی که به هر دلیلی خیانت کرد رو هیچوقت نباید بخشید.
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1396/01/31
بعد از متوجه شدن خیانت تقاضای طلاق کردم 3سال دردادگاه هاوبالاخره طلاق
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1396/01/31
اون یکی هم بره خیانت کنه وگرنه تا اخر عمر تو دلش میمونه یا جدا شه
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1396/01/31
چرا اسمش رو خیانت می گذارید؟
زیاد سخت نگیرید
مهم نیست
عادیه
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1396/01/31
اگر بدانیم که فیزیولوژی و ساختار شخصیتی مرد با زن فرق دارد خیلی از مسائل برایمان روشن می شود هرگز خیانت دو طرفه نیست این که نظر داده بودند .زن کوه محبت و عشق هست اگر بتواند به روی خودش نیاورد و محبت بیشتر کند رقیب بسادگی خارج می شود ولی وای بر زمانی که به روی مرد بیاوری شاید اول متاسف باشد ولی بعد مقاومت و بعد مخالفت و بعد ...پس به روی خودت نیاور و همانی که گفتم جای محکم با شماست با عصبانیت بدست رقیب بسادگی نده .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
نه بابا؟؟؟چشم
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1396/01/31
من به هييييييييييييچ زني اعتماد ندارم و اجازه نميدم چه به عنوان دوست معمولي چه دوست دختر چه زن و چه هيچ چيز ديگه اي وارد زندگيم بشن. و انصافا زندگي راحت و كم استرسي دارم.
United States
21:26 - 1396/01/31
كاشكي ميتونستم نظراتتون رو لايك كنم. عالي بود، تشبيه، از وسط نصف كردن، ريز ريز كردن و كاهش اعتماد به نفس. هيچ مرد و زني ارزش تحمل اين ناراحتي رو نداره. بايد با خيانت برخورد جدي كرد، خشمتون رو كنترل نكنيد. پرسيدن دليل، باعث ميشه فقط يه مشت دروغ تحويل بگيريد يا حتي جواب هم نده، حاشا كنه و يا خرد تان كنه.
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1396/02/01
به این راه حل های مثلا روانشناسانه اعتماد نباید کرد. اینها بیشتر از این که به زندگی ادم ها کمک کنند اروم اروم مثل موریانه زندگی را برای کل نسل بشر نابود میکنند.
United States
10:46 - 1396/02/01
باز شما رفتید یه مقاله اونور ابی ترجمه کردید بدون فکر گذاشتید تو سایت ...هر مقاله ای تو هرجایی مورد استفاده نداره بهقول دوستمون که گفت انگار داری درباره سگ.یارو حرف میزنی
United States
11:22 - 1396/02/01
20:39 - 1396/01/31
اشتباه به عرضتون رسوندن این خزعبلات تفاوت زن و مرد رو
همه هوا و هوس... دارند مهم اینه که کی جلوی خودشو میگیره و کی مثل حیوانات خودشو ول میکنه
ادم خیانت کار باید بیرون انداخته بشه اون هم مثل یه اشغال
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1396/02/01
این توصیه ها برا هردو طرفه دیگه نه؟ینی خانومام خیانت کنن همینه توصیه هاتون؟
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1396/02/01
مردها اگه پولدار باشن با یه زن نمی مونن معمولا حالا فرق نمی کنه برد پیت باشه ،ایرانی باشه ،عرب باشه ، مذهبی یا غیر مذهبی ،فقط مذهبی ها یه مسئولیتی قبول می کنن یا اشکارش می کنن یا صیغه می کنن ،غیر مذهبی ها معذرت می خوام زنا می کنن و زیر بار گناه می رن .
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1396/02/04
زنی که خیانت کرد باید آتیشش بزنی نه که ببخشیش
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1396/03/23
برخورد فقط بر اساس شریعت و بس
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج