۵۱۵۵۳۷
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
۵۲۰۰ 
احمدی‌نژاد به خاطر خودشیفتگی که دارد و برای اینکه در تاریخ کشور خود را ماندگار کند، با توجه به سبد رأی ضعیف اصولگرایان، ترجیح داده است از آنان فاصله بگیرد.
روزنامه ایران نوشت: برای ارزیابی اقدام رئیس دولت‌های نهم و دهم و تأثیر حضور او در انتخابات با عبدالله ناصری از فعالان سیاسی و اعضای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت‌و‌گو  کردیم. ناصری معتقد است حضور احمدی‌نژاد فارغ از اینکه تا انتهای انتخابات در عرصه بماند یا نماند به نفع روحانی است.
 
 احمدی‌نژاد به خاطر خودشیفتگی که دارد و برای اینکه در تاریخ کشور خود را ماندگار کند، با توجه به سبد رأی ضعیف اصولگرایان، ترجیح داده است از آنان فاصله بگیرد. در این وضعیت، به‌دلیل حاد بودن شرایط اقتصادی جامعه که خود ناشی از تحریم‌هایی است که او برای کشور به ارمغان آورد، تلاش دارد با جداکردن خود از اصولگرایان به افکار عمومی بقبولاند که به اصلاح‌طلبان نزدیک‌تر است.
 
 شخصی مانند آقای ولایتی که بیش از 16 سال وزیر امور خارجه بوده است، می‌فهمد که با رفتار بین‌المللی احمدی‌نژاد چه هزینه سنگینی بر کشور وارد می‌شود. از این رو، چهره‌هایی از این دست به این نتیجه رسیدند که هویت اصولگرایی خود را حفظ کنند، اما در یک چارچوب عقلانی حرکت کنند.
 
 رقیب روحانی خود روحانی است. امروز به صراحت می‌گویم که میان رقبا و ثبت‌نام‌کنندگان رقیبی برای روحانی نمی‌بینم. باوجود این، کار روحانی ساده نیست. اما باید به این نکته توجه کرد که امروز یک نگرانی قانونی وجود دارد و آن اینکه رسانه ملی که باید بی‌طرف باشد، امروز یک طرف دعوا شده و به صورت بسیار گسترده علیه روحانی عمل می‌کند.

 مهندس موسوی که هیچگاه در انتخابات حاضر نمی‌شد، اما در 88 با این تحلیل که با این دولت، کشور رو به نابودی است، وارد میدان شد و آبروی خود را هزینه کرد.

اصولگرایان با طیب خاطر یک فهرست واحد و حداکثری ارائه دادند، اما در برابر یک فهرست با افراد ناشناخته اصلاح‌طلب، کاملاً و بی‌شائبه شکست خوردند. با توجه به این تجارب و شکست‌هاست که آنان سعی کردند از کارها و تجارب اصلاح‌طلبان گرته‌برداری کرده و تلاش‌های خود را نه معطوف به پیروزی‌های نزدیک، بلکه به کارزارهای دور معطوف کنند. از این‌رو است که آنان با علم به تداوم ریاست جمهوری آقای روحانی، تلاش می‌کنند فضا را برای انتخابات مجلس و ریاست جمهوری بعدی آماده کنند.
 
 ثبت‌نام احمدی‌نژاد، نشانه روشن عدم تبعیت و مصداق بارز خلاف آن چپزی بود که اصولگرایان در هشت سال دولت‌های نهم و دهم سعی کردند از او نشان بدهند.
 
معرفی آقای رئیسی به‌عنوان نامزد نهایی اصولگرایان، شکاف بسیاری را در این جریان ایجاد کرد که مخالفت آقایان جلیلی، قالیباف و میرسلیم وجود این شکاف جدی را تأیید می‌کند. اساساً باید معرفی آقای رئیسی به‌عنوان نامزد نهایی اصولگرایی را مورد توجه قرار داد، زیرا ایشان سابقه اجرایی ندارد و تنها سابقه قضایی دارد. اما می‌بینیم که تشکل نوظهوری که هویت حزبی و سیاسی ندارد، ناگهان فردی بدون کارنامه و سابقه را به‌عنوان نامزد انتخاب می‌کند.
 
 حضور احمدی‌نژاد در رأس قوه مجریه برای ایران بسیار خطرناک است. به همین دلیل معتقدم نفس ثبت‌نام او علاوه بر اینکه یک نقطه آشکار شکاف اصولگرایان است، برای طرفداران دولت و روحانی نیز یک انگیزه بسیار قوی برای افزایش مشارکت ایجاد خواهد کرد.
 
احمدی‌نژاد علی رغم همه ویژگی‌هایش که از نظر روان شناسی هم قابل ارزیابی است، فرد زیرکی است. نشست خبری یا بیانیه‌های او، فرار به جلو و فرافکنی است. به بیان دیگر، با ثبت‌نام و اتخاذ مواضع دیگر، می‌خواهد بازار آشفته و بیابان خاک آلودی را شکل دهد یا فضایی را ایجاد کند که برای افکار عمومی تشخیص سره از ناسره ممکن نشود. علاوه بر این هدف، او در کنار ویژگی‌های خود، یک ذهنیت امنیتی هم دارد. بنا بر این ذهنیت، این احتمال نیز مطرح است که شاید او بخواهد در انتخابات 96 مسائل امنیتی ایجاد کند. در اینجا لازم است دستگاه‌های امنیتی در این قضیه هوشمندانه رفتار کنند.
 
احمدی‌نژاد با پول‌هایی که تحت عنوان یارانه هزینه کرد، انتظارات قشر نیازمند را به‌صورت غیراصولی افزایش داد. از این رو، پذیرش وجود میزانی از رأی این طبقه برای او طبیعی است. ا

 امروز احمدی‌نژاد درصدد این است جریان سومی را برای خود ایجاد کند، جریانی فارغ از اصولگرا و اصلاح‌طلب. البته این جریان شکل گرفتنی نیست، به این دلیل که احمدی‌نژاد در 8 سال عملکرد قابل دفاعی از خود بروز نداد.
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1396/01/29
اقای ناصری مملکت باید حواس شان به شما باشد اونوقت شما از احمد ی نژاد میترسید
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1396/01/29
باید محاکمه شود درود بر روحانی
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1396/01/29
درود بر احمدی نژاد که یارانه را چند برابر خواهد کرد
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1396/01/29
اقای ناصری از روی ترس افکارت پریشان شده مواظب باش سکته را نزنی عشق است احمدی نژاد همان عده فقیری که شما میگید هفتاد درصد رای دارند از همین الان فرار کن
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1396/01/29
اگه صلاحیت بدن احمدی رئیس جمهور خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1396/01/29
حتما امدن جهانگیری هم همینطوره پرفسور
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1396/01/29
عزیزان چراازترس هزیان میگویید اگر شما راست میگویید چرا میترسید مگر رییس جمهور رییس جمهور همه نیست بگزارید مردم روز رای با رای جواب بدهند چرا شماها اینقدر دست وپا میزنید اخه سکته را مزنید ها
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1396/01/29
ناصری راست می گوید اگر احمدی نژاد بیایند مطمئن باشید تمام غارت گران کشورمان نابود می کند این نجومیان هستند از احمدی نژاد می ترسند وگرنه فقرا و مستضعفان کارگران ایران پهناور منتظر آمدن مرد بزرگ احمدی نژاد هستند
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1396/01/29
درود خدا بر احمدی نزاد اقایان مثل اینکه یادشان رفته بارای مردم سر کار امدن که اینگنه پا روی اعتقادات مردم میذارن من موقف نماز حگخیلی دلاش میکنم ومطمئنن خدا هم نگادارش از توطئه هاش شما حفظش خواهد کرد
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج