جریان برق با قدرت 1میلیون ولت چه بلایی بر سر پهپاد می آورد؟
۵۱۵۶۹۷
۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
۵۴۷۶ 
بشر تا به حال موفق شده وسایل جالب و عجیب زیادی اختراع کند. شاید خیلی ها تلفن های هوشمند را جالب ترین ساخته انسان بدانند، اما بدون شک پهپاد ها نیز دستگاه های بسیار کاربردی به شمار می روند.
وبسایت روزیاتو - حامد آل محمد: بشر تا به حال موفق شده وسایل جالب و عجیب زیادی اختراع کند. شاید خیلی ها تلفن های هوشمند را جالب ترین ساخته انسان بدانند، اما بدون شک پهپاد ها نیز دستگاه های بسیار کاربردی به شمار می روند. پهپاد ها در انواع مختلفی ساخته شده و برای کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. عکاسی، موارد نظامی و حتی آشپزی از جمله استفاده های آن ها هستند. حال این سوال پیش می آید که آن ها در برابر شرایط آب و هوایی مختلف چه مقاومتی دارند و چگونه عمل می کنند؟

فردی به نام تیم اسکات از دانشگاه منچستر، برای آنکه تاثیر رعد و برق را روی پهپاد ها مشاهده کند، دو عدد از آن ها با مدل «DJI Phantom 3» را به خدمت گرفته و دستگاه ها را با ولتاژی بالای یک میلیون مورد آزمایش قرار داده است. نخستین آن ها بلافاصله پس از برخورد الکتریسیته، می سوزد و نقش بر زمین می شود.

برای آنکه دستگاه دوم چنین سرنوشتی نداشته باشد، به آن یک میله مخصوص رعد و برق متصل شد، اما این وسیله نیز کاری انجام نداد و پهپاد دوم هم به زمین افتاد. تماشای ویدیوی زیر شما را در جریان جزئیات ماجرا قرار خواهد داد، از شما دعوت می کنیم به تماشای آن بنشینید.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
تبدیل اتومبیل به اسنوموبیل با Track N GO
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج