نحوه محاسبه حداقل حقوق بازنشستگان
۵۱۶۶۰۷
۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۲
۸۲۵۴ 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه‌شنبه اعلام کرد که حداقل دریافتی یک بازنشسته کشوری در سال 96 یک میلیون و 150 هزار تومان خواهد بود.
روزنامه دنیای اقتصاد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه‌شنبه اعلام کرد که حداقل دریافتی یک بازنشسته کشوری در سال 96 یک میلیون و 150 هزار تومان خواهد بود.
 
علی ربیعی گفت: «حداقل حقوق یک بازنشسته کشوری که با 30 روز بازنشسته شده است کمتر از یازده میلیون و 500 هزار ریال (یک میلیون و 15٠ هزار تومان) نیست که رشد این رقم نسبت به سال گذشته قابل‌توجه است.» اما این رقم چطور محاسبه شده است؟

بازنشسته‌ها 20 گروه شغلی دارند که هر یک از این گروه‌ها، سطح امتیازی به‌خصوص خود را دارند. دولت سال گذشته حقوق بازنشستگان را به‌صورت پلکانی افزایش داد؛ به این معنی که کسانی که زیر یک میلیون و 500 هزار تومان حقوق می‌گرفتند و از حقوق حداقلی برخوردار بودند، نسبت به کسانی که بیشتر از این مقدار حقوق می‌گرفتند، افزایش بیشتری را تجربه کردند. بر مبنای افزایش حقوق حداقل‌ها، حقوق بازنشستگان در سال 95، معادل20 درصد رشد یافت. در سال‌جاری نیز سیاست افزایش پلکانی ادامه یافته است.
 
در سال 96 حقوق بازنشسته‌ها 10 درصد افزایش یافت، اما به حقوق گروه‌های یک و 2 که جزو کسانی بودند که حداقل حقوق را می‌گرفتند، 18 درصد بابت همسان‌سازی اضافه شد. در نتیجه مجموعا به حقوق این عده نسبت به سال قبل 28 درصد اضافه شده است. سرجمع دریافتی حداقل‌بگیران بازنشسته در سال گذشته 900 هزار تومان بوده است.
 
با احتساب این 28 درصد افزایش، این رقم به یک میلیون و 150 هزار تومان می‌رسد. در نتیجه کمترین حقوقی که بازنشستگان کشوری در سال‌جاری می‌گیرند، یک میلیون و 150 هزار تومان خواهد بود.
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1396/01/31
اقای وزیر تعاون با گارگران شوخی نکنید حقشان شما ملیونی حقوق میگیری 14درصدش خیلی میشه ولی گارگری چیزی نمیشه اینقدر بوق وکرنا نداره
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1396/01/31
پس این افزایش حقوقی که تو فروردین قولش دادید چی شد باز نزدیک انتخابات لاف زدنتون گل کرده!!۳۰ام حقوق واریز شد ولی افزایشی نداشت....واقعا متاسفم به این دولتمردا...همش دروغ...همش تملق...خدا جوابتونو بده ما که دستمون جایی بند نیس
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1396/01/31
بنده خدا راست میگه 27 یا 28 درصد به حقوق من اضافه شده دیروز ریختن حقوقم را خدا خیرشون بده ...
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1396/01/31
باسلام،جناب اقای وزیر چرا مردم را فریب میدهید،؟ین همه بوق وکرنا که داریم یه سرو سامانی به حقوق بازنشسته ها میدیم اول که علام کردین هیچ باز نشسته ای کمتر از دو میلیون نباید دریافتی داشته باشد،الان میگید کمتر از یک میلیون وصدوپنجاه نباید باشد،من یک بازنشسته بهداشت درمان هستم دیروز حقوق جدیدم واریز شدفقط ۱۶۵ هزارتومن افزایش داشته ایا حق ما همین بود؟ بااین روش تادوسال دیگر هم دریافتی ما به دو میلیون نمیرسد،ایا شما جای ما بودید این وضعیت را تحمل میکردید؟شما مدیران که غصه پول ندارید،ماشاالله حقوق شما بدون اضافه کاری شش میلیون افزایش یافت مال ماها صد الی دویست هزارتومن،فرق باشه،نه اینقدر، من سه تا فرزند تحصیل کرده مجرد بیکار تو خونه دارم،چرا شرمنده بچه هایمون میکنیدلااقل یه فکری برا بچه های بیکارمان کنید،شما را بخدا پخش کنید.
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1396/01/31
پس دومیلیونی که حرفش میزدید چی شد چقدر دروغ دروغ جزء گناهان کبیره است همسان سازی حقوقهای بازنشسته ها چی شد یه کم هم بفکر مردم باشید
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1396/01/31
سلام امروز خوشحال ازاینکه به حقوقم اضافه شده رفتم بانک ولی متاسفانه همون 900 تومن رو ریختن واقعا چرا
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1396/02/09
خواهش میکنم تشخیص مصلحت که با حقوق دوملیون درماه مخالفت میکنه چطور حقوق خودشون بالای پنجاه ملیون خجالت بکشید بی دحمی چقدر شما اسم مسلمان روی خود گذاشتید ایا رهبرانقلاب خبر دارن شما با دوملیون مخالفین ولی خودتون بیش از پنجاه ملیو ن میگیرید
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج