۵۱۷۲۱۹
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
۳۱۳۷ 
در دومین روز تظاهرات ضد دولتی در ونزوئلا بیش از ۲۲۰ نفر مجروح شدند.
خبرگزاری تسنیم: ائتلاف دموکراتیک ونزوئلا اعلام کرد که در دومین روز تظاهرات ضد دولتی در ونزوئلا بیش از 220 نفر مجروح شدند.

سخنگوی ائتلاف دموکراتیک ونزوئلا روز پنجشنبه در کنفرانس خبری گفت: این دولت هیچ اقدامی به جز خشونت و نقض حقوق بشر مردم ونزوئلا انجام نداده است.

بر اساس گزارش‌ها در جریان اعتراضات روز پنجشنبه دست کم 223 نفر مجروح شدند.

"ماری‌آلبرت" معاون مجمع ملی ونزوئلا گفت که در جریان اعتراضات روزهای 19 و 20 آوریل دست کم 585 نفر بازداشت شدند.

دولت‌های آرژانتین، برزیل، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، مکزیک، پاراگوئه، پرو و اروگوئه در بیانیه مشترکی که روز پنجشنبه منتشر کردند خشونت‌ها در ونزوئلا را محکوم کردند.

در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تظاهرات ضد دولتی گسترده‌ای در ونزوئلا برگزار شد. در تظاهرات روز پنجشنبه، پلیس مجبور شد از گاز اشک آور علیه تظاهرات کنندگان استفاده کند و در تظاهرات روز چهارشنبه نیز دست کم سه نفر کشته شدند که یک نیروی گارد ملی نیز در میان کشته شدگان بود.

همچنین تظاهراتی نیز در حمایت از "نیکلاس مادورو" رئیس جمهور ونزوئلا در روز چهارشنبه در کاراکاس برگزار شد.

در تظاهراتی که روز چهارشنبه در مناطق مختلف ونزوئلا برگزار شد، هزاران معترض خواهان برکناری مادورو از قدرت، توقف حمله‌های نیروهای امنیتی به معترضان و تعیین تاریخ برگزاری انتخابات بودند.

تظاهرات‌های اخیر عمدتاً به صحنه پرتاب سنگ و گاز اشک‌آور میان معترضان و نیروهای امنیتی تبدیل شده بود و برای ساعت‌ها ادامه یافت.

حمله افراد مسلح به بیمارستان کودکان در ونزوئلا

از سوی دیگر وزیر امور خارجه ونزوئلا روز جمعه اعلام کرد مهاجمان مسلح به یک بیمارستان کودکان حمله کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کاراکاس، دلسی رودریگز گفت مهاجمان مسلح مخالف دولت نیکلاس مادور پنجشنبه شب به یک بیمارستان کودکان که 54 کودک در داخل آن بودند، حمله کردند.

وزیر امور خارجه ونزوئلا بدون اشاره به محل وقوع این حمله، تاکید کرد رئیس جمهور دستور تخلیه بیمارستان را صادر کرده است.

حمله افراد مسلح به بیمارستان کودکان یک روز پس از اعتراضها و خشونت های شدید بین مخالفان دولت و نیروهای امنیتی در ونزوئلا صورت گرفت.
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج