۵۱۷۲۲۰
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
۴۹۰۶ 
وزیر دفاع بریتانیا بر این باور است که موضع دولت ترامپ در قبال روسیه در حال تغییر است.
خبرگزاری تسنیم: مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا در سخنانی تاکید کرد: موضع دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در قبال روسیه در حال تغییر است و ترامپ اکنون روسیه را یک رقیب در نظر ی گیرد.

فالون این اظهارات را در جریان سفر به کشورهای منطقه بالتیک بیان کرده است. ترامپ در رقابت های انتخاباتی سال گذشته، احترام خود به ولاد یمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را اعلام کرده بود و تماس ها بین مشاوران ترامپ با مقام های روسیه قبل و بعد از انتخابات نوامبر آمریکا، این نگرانی ها را در اروپا ایجاد کرده بود که رئیس جمهور آمریکا به دنبال دستیابی به توافق با مسکو است.

ولی فالون وزیر دفاع بریتانیا تصریح کرد: واشنگتن اکنون نسبت به احتمال روابط بهتر با کرملین، محتاط تر از گذشته است. وزیر دفاع و وزیر خارجه آمریکا اکنون هیچ توهمی در این باره ندارند که چگونه باید با روسیه که یک کشور رقیب به شمار می رود، تعامل داشته باشند.

ترامپ در مصاحبه ای قبل از رسیدن به قدرت پیشنهاد داده بود تا تحریم ها علیه روسیه لغو شود و در مقابل توافق کاهش تسلیحات اتمی با روسیه منعقد گردد.

کشورهای غربی به بهانه اقدام روسیه در الحاق کریمه به خاک خود و بحران شرق اوکراین، تحریم های زیادی را علیه روسیه اعمال کرده اند.

فالون گفت: ما محبور به تعامل با روسیه هستیم. ما محبوریم هر جا که لازم باشد، با روسیه گفتگو کنیم ولی باید مراقب و هوشیار باشیم. تهدیدات بالقوه از سوی روسیه افزایش یافته است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج