۵۱۷۲۵۴
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
۶۶۳۳ 
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سرمازدگی جزئی در محصولات باغی داشته‌ایم گفت: وضع تولید میوه در سالجاری بسیار خوب و سال ارزانی آن است.
خبرگزاری تسنیم: معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سرمازدگی جزئی در محصولات باغی داشته‌ایم گفت: وضع تولید میوه در سالجاری بسیار خوب و سال ارزانی آن است.

محمدعلی طهماسبی امروز در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی ایران سبز 20177 در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اقبال شرکتهای خارجی از نمایشگاه امسال بیشتر شده و تولیدکنندگانی از کشورهای آلمان، هلند، هند و... به ایران آمده اند تا با تولیدکنندگان ایرانی تبادل اندیشه داشته باشند.

وی با تاکید بر اهمیت نقش تولید گل و گیاه زینتی در اقتصاد مقاومتی گفت: ایجاد گلخانه‌ها با توجه به انیکه زودبازده هستند و قابلیت توسعه و اشتغالزایی بالایی دارند جزو طرح‌هایی هستند که در اقتصاد مقاومتی قرار گرفته‌اند که تولید گل را نیز شامل می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی ادامه داد: 11 هزار هکتار سطح  زیر کشت گلخانه‌های کشور است که 2300 هکتار آن به کشت گل و گیاهان زینتی اختصاص یافته و مابقی آن مربوط به سبزی و صیفی و میوه‌هایی همچون توپ فرنگی است، اکنون نیز میوه‌های درختی مانند لیموترش، انگور و میوه‌های هسته‌دار اقبال تولید در گلخانه را یافته است.

وی درباره میزان صادرات گلهای زینتی کشور گفت: حجم صادرات گل‌های زینتی از کشور بسیار اندک است هرچند که ما در این بخش استعدادهای زیادی داریم که نتوانسته‌ایم از آن بهره گیریم.

طهماسبی همچنین درباره واردات گل و گیاه به کشور گفت: واردات این محصولات ممنوع بوده و تنها شامل پایه‌های مادری می‌شود که امیدواریم شرکتهای ایرانی نیز با مشارکت شرکتهای دانش‌بنیان خود بتوانند جوابگوی نیازهای داخلی و حتی صادرات این محصولات باشند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره وضعیت تولید محصولات باغی در سال جاریبا وجود بارندگی های مناسب گفت: تا به حال سرمازدگی گزارش نشده است و اگر سرمازدگی باشد کمتر از 30 تا 35 درصد است و این سرمازدگی جزئی به حساب می‌آید بنابراین وضع میوه در سالجاری بسیار خوب و سال ارزانی میوه است.

طهماسبی درباره میوه‌هایی که وضعیت تولید مناسبی دارند، گفت: انواع میوه‌های هسته‌دار مانند گیلاس و زردآلو، میوه‌های دانه‌دار مانند سیب و گلابی، میوه‌های دانه‌ریز مانند انگور خسارتی نداشته‌اند.

وی در پایان صحبت‌های خود گفت: ا میدواریم این وضعیت تا پانزدهم تا بیستم اردیبهشت که امکان سرمازدگی باغی کشاورزان وچود دارد ادامه دارد تا خسارتی نداشته باشیم.
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1396/02/01
باز وقت انتخابات شد؟ به به قیمت میوه نزدیک مفت شد! آنهایی که رنگ میوه را نمی بینید بشتابید که ارزانی و فراوانی انواع میوه فرا رسیده!
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1396/02/01
خواهشا حرف از ارزونی نزنین خجالت بکشین میایید از شش ماه با اخرسال مونده همش حرف از همسان سازی حقوق میزنین خودتون همه اجناس سه

برابر میکنین انوقت اخرفروردین میبینیم 200
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1396/02/01
این ظلم نیست به ی بازنشسته که سی سال کارکرده 200هزارتومن اضافه کنین
درحالی که میوه ما بازنشسته ها نمیتونیم بخوریم گوشت برنج ایرانی نمی تونیم بخوریم
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1396/02/01
آره انتخابات درراه است.
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1396/02/01
ارزونیتون بدرد گل منار میخوره
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1396/02/01
مسئولین محترم !!!!! و خدمتگذار !!!! دولتی لطفا خجالت بکشید .
Iran, Islamic Republic of
17:00 - 1396/02/01
بزك نمير بهار مياد كمپوزه با خيار مياد
البته كه مياد اما به جاي بهار بعد از انتخابات مياد
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1396/02/01
امسال دلالان بی کیفیت ترین میوه هارو به قیمت چندین برابر به مردم قالب کردن بعضی ها پول داشتن خریدن اونهایی هم که توان خرید نداشتن با کمبود ویتامین راهی بیمارستانها شدن و فقط نظاره گر بودن الان میوه زیاد بشه به چه دردی میخوره باز پولدار می خرن و میخورن مستضعفان چیکار کنن
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج