۵۱۷۲۷۷
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
۱۱۷۵۱ 
میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی پیش از فروپاشی سال 1991 که کمتر در باره مسائل داخلی روسیه اظهارنظر می کند، کارنامه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور را در حل مشکلات و بحران ها موفقیت آمیز خواند.
خبرگزاری ایرنا: میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی پیش از فروپاشی سال 1991 که کمتر در باره مسائل داخلی روسیه اظهارنظر می کند، کارنامه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور را در حل مشکلات و بحران ها موفقیت آمیز خواند.

گورباچف در یک مقاله نوشت: پوتین در شرایط کنونی روسیه مسئولیت ها و نقش های خاصی را بر عهده دارد.
 
وی در این مقاله که روز جمعه در خبرگزاری ایتارتاس منتشر شد، افزوده است: پوتین توانست، اوضاع بحرانی را که از سلف خود (بوریس یلتسین بنیانگذار روسیه نو) به ارث برده بود، حل کند و وضعیت کشور را ثبات بخشد.
 
گورباچف ادامه داده است: در این دوره شاهد خروج روسیه از بحران و تقویت موقعیت کشور در عرصه بین المللی هستیم، هر چند پیشتر یعنی زمان وجود برخی تدابیر با ماهیت مستبدانه (زمان شوروی) چنین شرایطی نیز وجود داشت، اما اکنون دیگر ناممکن است.
 
وی همچنین اظهار کرد که روسیه برای نظام چند حزبی و رقابت های سیاسی آمادگی یافته و بلوغ کامل دارد و حرکت کشور در مسیر دمکراسی و پیشرفت فقط با تکیه بر اراده مردم شکل می گیرد.
 
رهبر شوروی در زمان فروپاشی همچنین گفت: روسیه برای برگزاری انتخابات سالم و رقابت های چندحزبی آمادگی کامل دارد.
 
روسیه سال 2018 شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است که حزب حاکم روسیه واحد به عنوان دارنده اکثریت مطلق پارلمانی باز هم شانس در اختیار داشتن دولت آینده را دارد.
 
انتخابات ریاست جمهوری روسیه براساس زمان پیش بینی شده، 20 اسفند 96 برگزار و مطابق قانون سه ماه پیش از آن برنامه های مرتبط اعلام می شود.
 
براساس گزارش های انتشار یافته، افزون بر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه که احتمالا نامزد حزب حاکم خواهد بود، ممکن است ولادیمیر ژیرینفسکی رهبر حزب لیبرال دمکرات وگریگوری یاولینسکی رهبر حزب یابلوکا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.
 
بر اساس قانون اساسی روسیه، یک فرد می تواند دو دوره متوالی رئیس جمهوری این کشور باشد و پوتین رئیس جمهوری کنونی نیز امکان نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 را دارد.
 
ولادیمیر پوتین از 31 دسامبر 1999 دو دوره چهار ساله رئیس جمهوری روسیه بود و پس از آن به مدت چهار سال تا 2012 و طی دوره ریاست جمهوری مدودیف نخست وزیر این کشور شد.
 
پوتین از آغاز دوره سوم ریاست جمهوری خود (مارس 2012)، مدودیف را به عنوان نخست وزیر روسیه منصوب کرد و مطابق قانون اساسی نیز می تواند براساس اصلاحات انجام شده یک دوره شش ساله دیگر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند.

نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج