۵۱۷۳۱۲
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
۱۱۹۱۵ 
وزارت کشور در خصوص نحوه پخش مناظره‌های ریاست جمهوری که در رسانه‌ها به آن پرداخته شد، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
خبرگزاری فارس: وزارت کشور در خصوص نحوه پخش مناظره‌های ریاست جمهوری که در رسانه‌ها به آن پرداخته شد، اطلاعیه‌ای صادر کرد که متن آن در ذیل آمده است:
 
باسمه تعالی
 
نظر به فضاسازی و تلاش برخی رسانه ها در جهت انتساب مصوبه کمیته تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در خصوص پخش غیر زنده مناظره های تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور، ضمن رد کامل این فضا سازی ها به استحضار ملت شریف ایران عزیز می رساند؛
 
1. برابر ماده 62 قانون انتخابات ریاست جمهوری، به منظور تضمین برخورداری یکسان نامزدهای ریاست جمهوری از امکانات عمومی، کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات تشکیل می‌گردد و اعضاء کمیسیون مطابق ماده 63 قانون انتخابات عبارتند از:
- دادستان کل کشور یا نماینده تام‌الاختیار او
- وزیر کشور یا نماینده تام‌الاختیار او
- دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات
- رئیس شورا یا یکی از اعضای شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به انتخاب شورا
- رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یا نماینده تام‌الاختیار
بر اساس ترکیب فوق الذکر، از 5 عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، فقط 2 عضو آن مربوط وزارت کشور و یا هیأت مرکزی اجرائی انتخابات هستند.
 
 2. با توجه به ترکیب فرابخشی کمیسیون، انتساب تصمیمی که با حضور همه اعضای کمیسیون و پس از طرح مباحث تفصیلی، مرور تجربه های گذشته و سپس رأی گیری بین اعضاء، منعقدشده، مصداقِ بارزِجنجال آفرینی و مقابله با تصمیمات مراجع مسؤول در امر انتخابات است.
 
3. اعلام مخالفت یا موافقت فعالان سیاسی با تصمیمات مراجع قانونی انتخابات، مادام که در چارچوب های قانونی پیگیری شود، امری طبیعی است که در ذیل سنت پر افتخار انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، همواره تجربه شده، اما دامن زدن به مخالفت ها با تصمیمات مراجع قانونی و سوء استفاده سیاسی جناحی از آن از سوی عوامل رسانه های برخوردار از منابع و بودجه های عمومی همچون خبرگزاری تسنیم، در حکم ایجاد اخلال در تأمین نظم و امنیت انتخابات است و استمرار آن، مطلقاً غیر قابل قبول و در صورت تکرار، با برخورد قانونی مواجه خواهد شد.
 
بعلاوه انتظار می رود، سازمان صدا و سیما، همچنان که برای تحقق تصمیمات نهادهای نظارتی دخیل در امر انتخابات، زمینه سازی می کند و برای اقناع افکار عمومی نسبت به تصمیمات تلاش می کند، در تحقق تصمیمات قانونی سایر مراجع مرتبط با انتخابات نیز، پیشگام باشد.
 
4. یادآوری می‌گردد؛ رسانه هایی که به هر مقدار از منابع عمومی بهره می برند، به تصریح ماده 68 قانون انتخابات ریاست جمهوری از انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی له یا علیه نامزدها، تا پایان مهلت قانونی تبلیغات منع شده اند. اجرای این تکلیف قانونی از سوی این رسانه ها، به دقت در ستاد انتخابات کشور رصد می شود و با هرگونه تخلف در این زمینه قاطعانه برخورد قانونی صورت می پذیرد.
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1396/02/01
دروغ بسه دیگه خودتون مخالف مناظره زنده هستید 4 سال دروغ گفتید و تو دروغ گویی به مردم استادید این نیز بگذرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
دست دولت نیست پس دست عمه منه حتما
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1396/02/01
در همه مواقع همه چی دست دولت وشورای نگهبان است ولی در مورد مناظره ازاد هیچکس هیچ کاره است این دیگر چه قانونی است مگر مبشود مناظره سانسور شده ضبط شده والا همه چی در این کشور دیده بودیم الا این یکی حال چه دلیلی دارد از ما بهتران میداند ولی قبول کنید مضحکه شدن در رسانه های خارجی وفضای مجازی خیلی بد است انجاست که میگویند در ایران خف؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟است
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1396/02/01
ترس برادر مرگ است
شعور مردم را به هیچ می گیرند.
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1396/02/01
با سلام
می دونم منتشر نمی کنید ولی می نویسم :
دولت در این کمیسیون دو حق رای داشته ( وزیر کشور و همچنین دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات )پیشنهاد صدا و سیما هم که پخش زنده و مستقیم مناظره ها بوده و بنابراین با یک حساب سرانگشتی می توانیم متوجه شویم که اگر دولت موافق پخش زنده مناظره ها بود ، رای می آورد بنابراین دولت موافق نبوده است . مردم را چه تصور کرده اید ؟؟؟؟؟؟؟؟
فقط دولت راستگویان تهدید کردن رو بلده !!!!!!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۱
آقا رامین ظاهرا خیلی بچه ای که گول سیاه بازی صداو سیما رو خوردی.
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1396/02/01
دیگه کی این برنامه ضبط شده رواخه نگاه میکنه..همه جای دنیا مناظره ها زنده هستند..آدم توی این برنامه های زنده حقانیت بعضی مسایل رومیفهمه،به خدا مردم گناه دارند....این دیگه چه وضعیه.
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1396/02/01
دست هر کسی که هست باید زنده باشه
کل ملت مخالفن بعد اینا میخوان غیر زنده پخش کنن
خاک بر سرتون همیشه رو اعصاب ملت راه میرین
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1396/02/01
در این دولت را باید گل گرفت .
دولتی که هیچ قدرتی ندارد .
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1396/02/01
دیگه جای نگرانی نیست.
چون اون بابایی که تو مناظره پته همه رو می ریخت رو آّب،احراز صلاحیت نشد.
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1396/02/01
این نظر رو خواهشا منتشر کنید.
وزیر کشور و نماینده هیات اجرایی بله قبول داریم 2 نفر. پس قاضی زاده هاشمی به عنوان نماینده شورای نظارت بر صدا و سیما هم که از خود امیدی ها و اعتدالی هاست که. این میشه 3 نفر.
پس 3 به 2 میشه عزیز من.
پاسخ ها
Mزهرا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۱
آقای به خیال خودت زرنگ سیداحسان قاضی زاده هاشمی، دبیرکل اسبق جامعه اسلامی دانشجویان و مسئول کمیته رسانه ستاد ائتلاف اصولگرایان بوده و (نماینده ائتلاف اصولگرایان بوده ) که به عنوان نماینده مردم فریمان، سرخس، احمداباد و رضویه برگزیده و راهی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شده. شما که اطلاع نداری لااقل قبل از نظر دادن یه سرچ بکن که روی هوا نظر ندی .
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1396/02/01
دست از این همه دروغ بردارید دولت دو نماینده داشته که مخالف
هستتد صدا و سیما که موافق است با با اگه ریگی به کفش ندارید که دارید چرا میترسید مردم میفهمند
Iran, Islamic Republic of
03:41 - 1396/02/02
با توجه به اینکه کشور ما متکی بر قانون موضوعه و تصویب شده در مجلس اسلامی می باشد لذا نظر کمیسیون بدون تصویب در مجلس خلاف مقررات جمهوری اسلامی است.
بهتر است با لفاظی دیگران را فریب ندهیم.
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1396/02/02
سلام به همه مسلمانان ،از آنجایی که ما معصوم نیستیم و اکثر مخاطبین ما مردم متخصص فن و بیان نیستند و شاید مناظره کنندگان ، بهتر است مناظره قبلا ضبط شود و به طور زنده پخش نشود تا بررسی شود و مردم را دچار استرس وهیجان نکننند که زبان سرخ سر سبز میدهد برباد .......تشکر
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج