رئیسی: آقایان دم از اینترنت روستاها می‌زنند
۵۳۳۴۹۳
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
۸۰۶۷ 
سید ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، امروز در دیدار با دانشگاهیان در تالار آدینه تهران با بیان اینکه کلیدها نتوانسته قفل بیکاری و مشکلات را بگشاید گفت: این میزان فقر و طلاق و اعتیاد و رکود تولید زیبنده جامعه نیست.
خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز (چهارشنبه 27 اردیبهشت) در دیدار با دانشگاهیان در تالار آدینه تهران، اظهار داشت: نقش اساتید به عنوان چهره‌های اثرگذار جامعه بسیار مهم است، شرایط اقتصادی جامعه را رنج می‌دهد و کلیدها نتوانسته قفل بیکاری و مشکلات را بگشاید و ناکارآمدی خود را اثبات کرده است.

وی افزود: این میزان فقر و طلاق و اعتیاد و رکود تولید زیبنده جامعه نیست.

رئیسی بابیان اینکه دانشگاهیان از آسیب‌ها و راهکارهای رفع آن مطلع هستند، گفت: رنج دانشگاهیان به‌عنوان پیش‌قراولان جامعه بیشتر است چون احساس می‌کنند چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: چطور همه آحاد جامعه می‌فهمند تعطیلی کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی غلط است اما آقایان دستگاه اجرایی متوجه نیستند.

وی همچنین بر این باور است که امروز فاصله طبقاتی رو به افزایش است و فقیر فقیرتر می‌شود.

رئیسی درباره ارتباط ایران و کشورهای همسایه نیز خاطرنشان کرد: بحث افزایش مناسبات می‌طلبد با همسایگان خود ارتباط قوی داشته باشیم درحالی‌که بازار مصرف و اقتصادی همسایگان دوست ما را کشورهای دیگر گرفته‌اند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: جهان فقط 4 کشور نیست، باید با 180 کشور ارتباط داشت، ایران در آمریکای لاتین سرمایه‌گذاری کرده است و هم جایگاه سیاسی و اقتصادی دارد و باید موردتوجه قرار گیرد.

وی بابیان اینکه برخی کشورها گفتند اگر هسته‌ای خود را منتقل کنید ما شمارا حمایت می‌کنیم، به اوضاع لیبی اشاره و تصریح کرد: لیبی جلوی چشم ماست و وضعیت اقتصادی آن‌ها از هم پاشید و سر آخر دولت آن‌ها.

رئیسی می‌گوید که درباره برجام خیلی حرف داریم و اگر 9 بند رهبری نبود، سند برجام مصون‌سازی نشده بود و آقایان کاری کردند که به آن 9 بند هم توجه نشد و ضمن اینکه این دیدگاه با برجام تمام نشده است درحالی‌که پیش‌پرداخت‌های برجام انجام‌شده است

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری معتقد است که این دولت نمی‌تواند طرف مقابل را وادار به انجام تعهداتش کند و چک برجام به دست این دولت نقد نخواهد شد و کار دانشمندان در حوزه‌های مختلف ازجمله هوا و فضا و نانوتکنولوژی مورد تحقیر قرارگرفته است و این اتفاق تصادفی نیست و نامتناسب با نگاه انقلاب اسلامی است.

به گفته وی معوقات بانکی و پرداخت تسهیلات به برخی افراد در این دولت افزایش داشته است و بااین‌وجود مردم دارای مشکلات اقتصادی هستند.

رئیسی با طرح این پرسش که شورای عتف چند جلسه تشکیل‌شده است، خاطرنشان کرد: من به آقای روحانی گفتم شما رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر هستید چرا یک جلسه با حضور شما تشکیل نشده است، اقدام نشد تا اینکه از دفتر رهبری پیگیری کردم؛ قرار نیست شورای عتف و سایر جلسات شوراها به ریاست وزرا تشکیل شود چون جلسات از رمق می‌افتد.

*ماقبل از تحریم اقتصادی دچار تحریم علمی شده‌ایم

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه ماقبل از تحریم اقتصادی دچار تحریم علمی شده‌ایم، یادآور شد: از سویی در قلب راکتور بتن ریختید و از سوی دیگر با پرتاب ماهواره مخالفت کردند و دانشجویان را دچار غصه کردند و اجازه نمی‌دهند کار علمی کنند.

*مردم احساس رفاه نمی‌کنند

وی خطاب به مسئولان دولت یازدهم تصریح کرد: مگر نگفتید ملاک جیب مردم است، مردم احساس رفاه نمی‌کنند، تعطیل کار اقتصادی در کشور اتفاق افتاده است.

به باور رئیسی برای ایجاد رفاه در کشور باید به استقلال اقتصادی و اجتماعی و کشاورزی و علم و دانش و امنیت کشور توجه داشت.

*توسعه‌یافتگی باید متوازن صورت گیرد/ما برای زنان و علم قائل به آزادی هستیم

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه توسعه‌یافتگی باید متوازن صورت گیرد، افزود: بحث آزادی را مطرح می‌کنند، ما برای دانشجویان و زنان و برای علم، آزادی قائل هستیم، این حق را خدا داده و دولت هنر کند اجازه ندهد این حق ضایع شود اما این حق امروز ضایع‌شده است.

وی تأکید دارد که شعار و حرف زدن کفایت نمی‌کند و باید اقدام و عمل صورت گیرد، باید مشوق عرصه هنر باشیم اما امروز هنر در حوزه‌های مختلف درزمینهٔ چه وضعیتی دارد؟

*سیب‌زمینی کشاورزان روی زمین‌مانده و آقایان دم از اینترنت روستاها می‌زنند


وی اضافه کرد: سیب‌زمینی و محصولات کشاورز روی زمین‌مانده می‌گویند ما به روستاها اینترنت برده‌ایم، شما اول مشکل اقتصادی آن‌ها را حل کنید، روستایی داد میزند بچه‌ام کار ندارد و سفره‌ام خالی است اما این دولت توجه ندارد.

رئیسی بر این باور است که این دولت درگرفتن حق مردم ضعیف عمل کرده است، مثل حادثه منا که آتش‌فشانی بود، وقتی رهبر معظم انقلاب فرمودند مشکل حل شد.

*با دیپلماسی التماسی نمی‌توانیم با دنیا تعامل کنیم/رژیم تحریم‌ها همچنان برقرار است

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه با دیپلماسی التماسی نمی‌توانیم با دنیا تعامل کنیم، بیان داشت: مشکل اساسی تحریم بانکی بود که همچنان برقرار است و رژیم تحریم‌ها همچنان برقرار است.

وی با اشاره به اظهارات وزیر اقتصاد و رئیس‌کل بانک مرکزی در خصوص تحریم‌ها گفت: طیب نیا و سیف هم گفته‌اند و فقط ما این را نمی‌گوییم، بعد می‌گویند در حساب ماست، اگر این‌طور است این پول را برداشت کنید، چرا با الفاظ بازی می‌کنید.

رئیسی به فعالیت خود در آستان قدس رضوی اشاره کرد و یادآور شد: ما رویکرد در آستان قدس رضوی را تغییر دادیم و این نگاه مردم را متفاوت کرده است، بااینکه یک سال است مدیریت تغییر کرده است البته با ارزش‌گذاری فعالیت‌های قبلی.

*تغییر به نفع مردم قابل‌اجراست و انتخاباتی نیست

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه تغییر به نفع مردم قابل‌اجراست و انتخاباتی نیست، گفت: یقین بدانید در دولتمان از نخبگان استفاده خواهیم کرد، ما بازرسی سنتی کشور را علمی کردیم چراکه با مشورت با فرهیختگان می‌توان کار کشور را پیش برد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1396/02/27
واقعیت هارانمیگوی این رامطمنم شماکشوررابااظهاراتتان تحریم وفقروبیکاری بدون راه حل می اوریدوفقط قفل میسازید
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1396/02/27
درود بر رئیسی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
کنسرت تو مشهد برگزار کن تو اینترنت پیش کش
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1396/02/27
والا ما فقط یادمونه تو دولت نهم و دهم غنی ها فقیر شدن و متوسط ها فقیر شدن فقیرها یه شبه با رانت میلیاردر شدن.
خواستی برگردی مشهد سوغاتی یادت نره جون معلوم نیست دفعه دیگه کی بیای تهران.
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1396/02/27
تو با دانش والایی که داری حتما میتونی
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1396/02/27
مشخصا کسانی که از رییسی حمایت می کنند فقط به فکر منافع خودشان هستند و و نه کشور مانند اطرافیان احمدی نژاد امید وارم این انتخابات عاقبت به خیر شود
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1396/02/27
ای کاش چهار سال پیش آقای روحانی به جای کلید،قفل نشون میداد... حداقل امروز طرفداراش توجیهی واسه تکرار رأی داشتند ... روحانی بای بای
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1396/02/27
ملت ایران اشتباه ملت امریکا را نمیکنند
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1396/02/27
آقای رییسی برنامه خود شما چیه؟ ما هنوز نمیدونیم شما خودت برای باز کردن قفل از چه کلیدهایی میخواهید استفاده بکنید؟
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1396/02/27
اگر شما قفلها ی بیشتر ی رو مشکلات نزنید بازش میکنه روحانی
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1396/02/27
ان شالله به حول قوه الهی رییسی جمعه میشه رییس جمهور ایران.با رییسی ایران تبدیل به کشور متمول میشه.درود بر رییسی
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1396/02/27
جناب روحانی کلیدش قفل خیلی از درارا باز کرد ولی بعضی ها نمی گذارند واقعیت ها دیده بشود
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1396/02/27
فقط روحانی فقط روحانی انشالله چیزی نمونده دوباره کلیدها ی دیگری قفل دیدگان بعضی ها را باز کند
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1396/02/27
بسیاری از قفل هایی که همفکران شما زدند باز شد و انشاالله در چهار سال بعدی قفلی باقی نمیمونه
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1396/02/27
تحجر و انزوای جهانی نمیخوایم
رای ما روحانی
France
13:28 - 1396/02/27
با روحانی تا 1400 به شرط ترمیم کابینه از جمله برکناری نعمت زاده و سیف.
درود بر اعتدال. درود بر روحانی
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1396/02/27
تحجر و انزوای جهانی نمیخوایم
رای ما روحانی
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1396/02/27
مگر اقای روحانی کلیدساز بود گیریم که بود کدام در بسته بود که ایشان باید باز میکردند اصلا دری بسته بود کشوری بی درو پیکر دیگر قفل وکلید نمیخواهد شما همان مردم بدبخت مشهد را نگه دارید دیگزان ویا روستاییان وتهرانیها خودشان میدانند دکتر روحانی بعد از گذراندن چهار سال پر کار وسخت ومبارزه در چهار سال اینده با کمک خدا وملت تمام درهای بسته را که امثال احمدی نژاد قالیباف رده اند را با تدبیر باز خواهد کرد شما نگران ما نباشید ما خریدنی نیستیم بقول پدر خانم شما اشکنه میخوریم ولی پشت ریس جمهور خود دکتر روحانی خواهیم ماند در ضمن ایشان نه بت شکن هستند نه اهانت به پیامبر میکنند زنده باد دکتر روحانی
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1396/02/27
به نظر من روحانی یک بار دیگر کلید به مردم نشان بدهد این چهار سال کلید قفل بوده است به مردم بگوید این کلید فایده ای ندارد به قول مشهدی پنجه علی علکی بود
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1396/02/27
اگه شما بیای همین اینترنتی رو هم که داریم ازمون میگیری
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1396/02/27
اگه شما بیاین همین هم نداریم احمدی نژاد دوم
پاسخ ها
ثانی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
احمدی نژاد دوم خیلی باحال بود خخخ
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1396/02/27
زنده باد اعتدال زنده باد روحانی
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1396/02/27
ايشون و ميرسليم و آقاي لوله فقط بلدن سياه نمايي كنن. بيچاره دولت مستقر از دست اين چي ميكشه
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1396/02/27
سلام علیکم آقای رییسی..والله ما هم مثل جنابعالی مشکلات فهرست وار که فرمودید را میدانیم ..وحتی از اینها بیشتر..حتی درقوه قهرییه قضاییه...ولی همان طور که خرابیها ومیراثهای دولت قبل کم کم داره برطرف میشود..این مشکلات هم اگر دل نگرانها فقط آن دور بنشینند ونگاه فرمایند..وسنگ جلوی پا دولت بعدی نگذارند..این هم میگذرد...ولی حقیقتا از اول وتا آخر پیگیر نظرات وسخنرانیهایت..بیطرفانه بوده ایم..چیزی جدید..هنوز که هنوزه ارآیه نفرمودید..پس ما را با ناشیان وتازه کاران چیکار..لا اقل رءایمان به دوران دیده میدهیم..خودش بهتر صلاح ملت ومملکتش را میداند..چون از دیوار (چین ==هسته ای) با رهنمود رهبر بخیر وعزت وقدرتمندی گذشت..وبه امید خداوند وحمایت قاطبه مردم عزت ایران در چشم جهانیان خواهد درخشید..با بیشترین آمار انتخابات در جمهوری اسلامی....
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1396/02/27
مشکل مردم اینترنت نیست اقای روحانی
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1396/02/27
تو کانال ایشون برنامه هاشون هست می‌تونید برید نگاه کنید
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1396/02/27
باز خوبه اینترنت داریم ،بیکاریم حوصلمون سر نمیره، رزق و روزیمونم خدا از اسمون میرسونه،
همه چیز ارومه
ما چقدر خوشبختیم
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1396/02/27
محمود قفلساز یه قفلایی ساخت که با شاه کلید هم باز نشد
اینترنت ما هم با آمدن شما مثل کره شمالی میشه... شک نکنید
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1396/02/27
پاسخ همایون شجریان به رییسی بسیار بجا و کوبنده است درود بر همایون
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1396/02/27
ببخشید یادمون نبود پدر خانم شما با اینترنت مخالفن.
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج