توکلی: آقای رئیسی را شایسته می دانم
۵۳۳۶۶۹
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
۱۰۱۶۸ 
توکلی در کانال تلگرامی اش اعلام کرد: جناب آقای رئیسی را برای برگزیده شدن به ریاست جمهوری شایسته میدانم و به وی رأی می‌دهم.
خبرگزاری مهر: احمد توکلی در کانال تلگرامی خود ضمن اعلام حمایت از حجت الاسلام رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری دلایل مخالفتش با ادامه دولت اعتدال را بیان کرد.

باسمه تعالی

ملت شریف ایران

این خدمتگزار شما قصد نداشت به طور مصداقی درباره انتخابات ریاست جمهوری نظری ابراز کند، اما به دو دلیل در پاسخ به پرسش‌های مکرر برخی از هموطنان احساس وظیفه کردم در امر انتخاب مناسب‌تر، نظرم را به اطلاع شما برسانم. باشد که این نکات به شما در انتخابی بهتر یاری رساند.

نخست آنکه حوادث ضمن تبلیغات انتخاباتی و مشی و موضع‌گیری‌های رئیس‌جمهور محترم در مقام نامزد انتخابات، نگرانی‌هایی را برانگیخته است که آگاهی هموطنان از آنها نیز لازم است.

دوم آنکه آرایش صحنه تغییر کرده و گزینه منتخب، یکی از آقایان رئیسی و روحانی خواهد بود. در این موقعیت،به دلایل متعدد  با لحاظ نقاط ضعف و قوت جناب آقای رئیسی را برای برگزیده شدن به ریاست جمهوری شایسته میدانم و به وی رأی می‌دهم.

اما نگرانی‌ها...

آقای روحانی در دوران تبلیغات انتخاباتی کاملاً در هیئت یک سیاستمدار متعصب ظاهر شد و با صراحت و مکرراً بدون آنکه به انتقادات خیرخواهانه رفیق و رقیب اعتنا کند، نامزدهای انتخابات و به تبع آنها مردم را به دو قطب طرفدار تعامل با جهان و جنگ‌طلب، طرفدار توسعه و خواهان آشفتگی، عزت جویان و انزواطلبان، آرامش‌خواهان و حامیان تنش و خلاصه راه و بیراهه تقسیم کرد.

از همین سنخ مواضع که بیشتر متوجه نظام سیاسی کشور است تا اشخاص. آقای روحانی بی‌محابا تمام سیاستمداران و نهادهای بسیاری در حاکمیت را با اتهامات موهومی نواخت که نه یک رئیس‌جمهور بلکه از یک فرد عادی بی‌تجربه نیز سر نمی‌زند و تنها از مخالفان نظام برمی‌آید. دیوارکشی در پیاده‌رو، در طول ۳۸ سال تنها اعدام و زندان بلد بودن، منطقی جز ممنوع کردن نداشتن، منشأ ناامنی در کشور و منطقه بودن، زبان بریدن و لب دوختن... . اگر رسانه‌های امروزی نبود از یک رئیس‌جمهور باورکردنی نبود. این اعتدال است یا افراطی‌گری؟

این را هم توجه بفرمایید که دولت با کمال جسارت تخلفی نیست که به دولت قبل نسبت داده باشد و زشت‌تر و گسترده‌تر از آن را مرتکب نشده باشد. از دخالت بی‌پروای وزرا و مقامات و دستگاه‌های رسمی دولتی تحت عناوین رسمی در انتخابات تا وام ده‌میلیونی به دهیاران در این ایام، از توزیع سود سهام عدالت تا اعلام پیامکی برقراری مجدد یارانه به کسانی که طبق قانون یارانه آنِها قطع شده بود و تخلفات تأسف‌بار دیگر. اگر فردی با همکاری دسته‌ای زیر عَلَم اعتدال، افراطی‌ترین رفتار را داشته باشد و زیر عَلَم دموکراسی و قانون از ارتکاب زشت‌ترین اقدامات غیرقانونی پروا نکند، نگران کننده نیست؟ آیا اینان شایسته اعتماد و ریاست بر جمهور مردم‌اند؟

 دسته‌بندی دیو و دلبری و نگاه افراطی که از خصوصیات رویکرد و رفتار اشرافی و طرد مطلق دیگران ملازمه دارد، باعث شده که ایشان هیچ ضعف و نارسایی را در دولت خویش نپذیرد و با صراحت تام اعلام کند هر آنچه وعده داده‌ام انجام داده‌ام و وعده‌های انجام نشده، به این دلیل بود که نگذاشته‌اند!

بدین ترتیب اگر رأی به آقای روحانی به ادامه صدارتش منجر شود با عدم تفاهم و تعارضی که با بخش مهم و گسترده‌ای از حاکمیت پیدا می‌کند چگونه خواهد توانست به وعده‌هایی که داده است عمل کند. در دوره اول که ایشان خود را حلقه وصل نیروهای مختلف اجتماع معرفی می‌کرد مدعی است که همه ناتوانی‌ها به دلیل ممانعت دیگران بوده است؛ حالا که با این مواضع تند و غیرمنطقی و غیرواقعی، به مقابله با بسیاری از نهادها و ارکان کشور پرداخته است؛ چگونه خواهد توانست از ظرفیت‌های کشور برای تحقق وعده‌هایش بهره بگیرد؟ و در پایان چهار سال مجدداً نگوید که نگذاشتند.

هدف از قانون اساسی، تأمین اهدافی بلند به دست کسانی است که می‌خواهند با هم کار کنند نه آنکه با یکدیگر پیکار کنند.این سوال به طور جدی مطرح است که آقای روحانی با مواضع و رفتار فوق آیا سوگند ریاست جمهوری را نقض نکرده است و می تواند در آینده نسبت به آن پایبند باشد؟!

در مقابل، آقای رئیسی با تفاهم با همه ارکان حکومت، فرصت تازه‌ای برای تأمین خواسته‌های ملت فراهم می‌سازد. اگر هیچ دلیل دیگری جز آن تضاد بین قول و عمل و آن تعارض بین رئیس‌جمهور و نهادهای دیگر در آقای روحانی و این تفاهم بین آقای رئیسی و ارکان دیگر حکومت نباشد باز عملگرایی و عقلانیت ما را به سمت آقای رئیسی هدایت می‌کند. به ویژه آنکه نگاه سلبی آقای رئیسی به اجتناب از اصحاب انحراف و فتنه منحصر می‌شود با این قید که حضوراً به بنده گفتند «البته من هرکس را که با دولت قبل کار کرده منحرف نمی‌دانم و هر اصلاح‌طلبی را هم فتنه‌گر نمی‌شناسم» مخصوصاً آنکه پیشنهاد بنده برای بکار گیری برادران اصلاح‌طلب عدالت‌خواه با حسن قبول ایشان روبرو شد.

در صورت تعلق اراده شما ملت بر انتخاب آقای رئیسی، من شعار ایشان را که گفته‌اند «نه بازگشت به قبل و نه ادامه وضع موجود، بلکه تغییر به نفع مردم» و سایر شعارهایشان را، به ویژه اصرار بر شفافیت را، عهدشان با ملت می‌دانم و  با کمال استقلال رأی، عملکرد دولت را رصد می‌کنم و ان‌شاءالله از منافع شما ملت دفاع خواهم کرد. البته با اقدام مدبرانه و خیرخواهانه برادر محترم آقای قالیباف و دعوت آقای رئیسی از ایشان برای همکاری در دولت، امید توفیق اجرای تعهدات و وعده‌ها بیشتر شده است. به امید ایرانی آبادتر و مردمی با زندگی کریمانه‌تر.

خادم ملت ایران

احمد توکلی
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1396/02/27
اقای توکلی چه زمانی که در مجلس بودید وچه زمانی که الان هیچکاره اید قبولتون نداریم به هیچ وجه
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1396/02/27
اما ما مردم شایسته نمیدانیم درود بر روحانی
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1396/02/27
شما خودت جز ضرر چی داشتی برای مردم
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1396/02/27
روحانی شایسته تر است
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1396/02/27
وای ممنون که مواظب هستی پس ما باخیال راحت به رییسی رای بدیم وبخابیم تو مواظب همه چیز باش واااای چقدر خوب شد شب بخیر
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1396/02/27
میدونیم هستی همین کافیه خودنمایی برا ملتی که بهت رای ندادن اقلا دلت خوش میشه
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1396/02/27
نون شما با انتخاب رییسی بیشتر تو روغنه. درسته ؟ فقط حاشا نکن که ناراحت میشم
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1396/02/27
مردم شما شایسته نماینده بودن ندانستند حالا شما بقیه را شایسته ریاست جمهوری میدانید ؟
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1396/02/27
اقای توکلی شما خودتو زحمت نده . همونجور زحمت کشیدی املاک نجومی کشف کردی. راستی چی شد؟ طرف شنیدم تو زندانه؟ حرفت اگه خریدار داشت قالی باف نامزد نمیشد.
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1396/02/27
توکلی ها شایسته ی رئیسی هستند ...
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1396/02/27
شما که رای نیاوردید داری برخورد شخصی میکنی
جایگاه اصول گرا حداقل در شهرهای بزرگ هیچ است
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1396/02/27
حمایت امثال شما و برخی نوحه خوان ها و روزنامه کیهان و سایر افراد تندرو فقط رای روحانی زیاد می کند
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1396/02/27
همین اقای توکلی در زمانی که تصدی وزیر کار را به عهده داشت قانون کار نوشته شده ایشان را تایید نکردند. در تجمع کارگران در شهر صنعتی البرز قزوین گفتند هر با قانون کار که من مخالف است با امام زمان مخالف است. که از سوی کارگران هو و مورد شماتت قرار گرفتند. به نظر من این شخص نان را به نرخ روز میل می کند. باد به هر طرف بوزد، او هم به همان طرف می رود.
United States
17:11 - 1396/02/27
آقای توکلی ، تو خودت شایسته‌ی ؟
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1396/02/27
بابا برای مردم فکر نکنید چقدر بشما و شرعتتداری بگویی نه نه نه
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1396/02/27
آفرین بر توکلی و سخنان منطقیش من همه را دعوت میکنم به تفکر در مورد این سخنان بدون تعصب .
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1396/02/27
آقای توکلی ممنون که حمایت کردی مطمعنم بااین حمایت شماحداقل چندرای به نفع روحانی شدباباول کن آقا
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1396/02/27
کی تو رو شایسته میدونه؟!!!
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1396/02/27
شما سیاستمدار شده اید که پای اشتباهاتتان بایستید.
این که به روحانی و یا آقای رئیسی رای می دهید حق شما است ولی در اشتباهاتتان به لحاظ تاثیری که بر آحاد جامعه دارید مسئول و مستوجب تقدیر و تنبیه هستید.
اگر خوب باشند تقدیر و اگر بد در بیایند بایستی مجازات بشوید.
شاید در این دنیا نباشد ولی در آن دنیا انشالله شاملتان باشد.
هم پاداش و هم مجازات.
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1396/02/27
توکي هستي که نظر ميدي
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1396/02/27
باشد. لایق بدان. بدان بدان بدان
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1396/02/27
اصلاً كسى شما رو بحساب نمياره كه ازشما در مورد اينكه به كى راى ميدى سوال كنه ، اصلاً اهميتى نداره بكى راى ميدى و نظرت چيه ،هر كار دوست دارى بكن مثل همين مدت مديدى كه تو مجلس بودى و حتى يك حرف درست و حسابى كه بدرد مملكت و ملت بخوره نزدى ،حتى حرف ،عمل كه جاى خود داره ، بشما ها ميگن مهره سوخته
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1396/02/27
به امید شکست کاندیدای خارجیها
Iran, Islamic Republic of
05:46 - 1396/02/29
با سلام.آقای توکلی شما که از احمدی نژاد انتقاد میکردی دمو تشکیلاتش الان گروه آقای رییسی هستن.جالبه شما از همه انتقاد میکنی .یک نفر چرا از شما انتقاد نمیکنه .
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج