ابراز نگرانی از کشتار غیرنظامیان در موصل
۵۳۹۶۲۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
۳۳۹۶ 
وزارت خارجه روسیه نسبت به کشتار گسترده غیرنظامیان توسط آمریکا و همپیمانانش در موصل عراق ابراز نگرانی کرد.
خبرگزاری ایسنا: وزارت خارجه روسیه نسبت به کشتار گسترده غیرنظامیان توسط آمریکا و همپیمانانش در موصل عراق ابراز نگرانی کرد.

 ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای که پس از اقرار وزارت دفاع آمریکا به کشتار 105 غیرنظامی در حمله به یک ساختمان در ماه مارس در موصل، صادر شد تاکید کرد: اقرار آمریکا به کشتن بیش از 100 غیرنظامی به صورت یکجا در موصل خیلی دیر صورت گرفت و برخی گزارش‌های رسانه‌ای نیز حاکی از آن است که احتمالا تعداد کشته‌ها به 200 تن می‌رسد.

زاخارووا در ادامه تاکید کرد: آنچه در موصل رخ داد تنها بخشی از سلسله اقدامات خونین در جنگی است که آمریکایی‌ها در عراق و سوریه آغاز کرده‌اند. در میان کشته‌های موصل ده‌ها کودک و زن وجود داشتند.

وزارت دفاع آمریکا اخیرا اقرار کرده که جنگنده‌های این کشور در 17 ماه مارس با حمله به یکی از ساختمان‌های شهر موصل عراق باعث کشته شدن 105 غیرنظامی شده‌اند.

زاخارووا در ادامه نسبت به صحت اظهارات آمریکا درباره تلفات جانی غیرنظامیان در عراق در حملات جنگنده‌های ائتلاف تحت امر واشنگتن ابراز تردید کرده و در این باره به بیانیه‌های گروه آیرورز انگلیس درباره تعداد کشته‌های غیر نظامی اشاره کرد که قربانیان حملات ائتلاف را دست‌کم 3 هزار و 100 غیرنظامی می‌داند.

وی گفت: همانطور که می‌دانید تعداد تلفات هشت برابر بیشتر از چیزی است که آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج