زمان برگزاری دور جدید مذاکرات سوریه
۵۴۳۳۸۴
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
۳۳۳۱ 
سفارت سوریه در روسیه از برگزاری دور جدید مذاکرات سیاسی سوریه در ۱۲ و ۱۳ ژوئن جاری در آستانه پایتخت قزاقستان خبر دادند.
خبرگزاری مهر: سفارت سوریه در روسیه از برگزاری دور جدید مذاکرات سیاسی سوریه در ۱۲ و ۱۳ ژوئن جاری در آستانه پایتخت قزاقستان خبر دادند.
 
 سفارت سوریه در مسکو اعلام کرد: دور بعدی مذاکرات مربوط به سوریه در شهر آستانه در ۱۲ و ۱۳ ماه ژوئن جاری(۲۲ و ۲۳ خردادماه ) برگزار خواهد شد.

این در حالی است که قبلا میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده بود: مسکو خواهان برگزاری نشست جدید درباره سوریه در چارچوب مذاکرات آستانه است. این نشست اواسط ژوئن برگزار خواهد شد و مسکو هم اکنون در حال رایزنی درباره زمان دقیق این نشست است. مسئولان قزاقستان نیز تمایل خود را برای برگزاری این نشست در آستانه اعلام کرده اند.

بوگدانوف خاطرنشان کرده بود: استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه هفته آینده برای رایزنی درخصوص روند مذاکرات در آستانه به مسکو سفر خواهد کرد.

معاون وزیر خارجه روسیه در ادامه گفته بود: طرف روسی قصد دارد با دی میستورا درباره تحولات سوریه و تقویت آتش بس در این کشور و مبارزه با تروریست هایی همچون داعش و جبهه النصره و نیز تداوم سازش سیاسی بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت مذاکره کند.

بوگدانوف در پایان بر اهمیت رایزنی با ایران و ترکیه در کنار رایزنی با دی میستورا و نیز تماس هایی که میان مسکو و دمشق برقرار است، تاکید کرده بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج