امپراطور کوزکو وارد می شود...
۵۴۷۷۵۱
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
۱۲۷۵۰ 
سیده زینب موسوی که با کاراکتر امپراطور کوزکو به شهرت رسیده یکی از شرکت کنندگان مسابقه «خنداننده شو» است. آیا او واقعا به خاطر استندآپ های مجازی اش از راهیابی به دور بعد باز می ماند؟ خبرهای در گوشی می گویند بله. تصمیم رامبد جوان و دوستان چیست؟
روزنامه هفت صبح - احمد رنجبر: سیده زینب موسوی که با کاراکتر امپراطور کوزکو به شهرت رسیده یکی از شرکت کنندگان مسابقه «خنداننده شو» است. آیا او واقعا به خاطر استندآپ های مجازی اش از راهیابی به دور بعد باز می ماند؟ خبرهای در گوشی می گویند بله. تصمیم رامبد جوان و دوستان چیست؟

این گزارش دو وجه دارد؛ روی نخست شایعه ای است که درباره سرنوشت سیده زینب موسوی شرکت کننده مسابقه «خنداننده شو» شکل گرفته و روی دیگر به کاراکتر امپراطور کوزکو اختصاص دارد. احتمالا این نام برای تان آشناست؛ او در تلگرام کانالی دارد و به تناوب استندآپ به اشتراک می گذارد. چادر به سر است، تنها بینی و بخشی از گونه اش دیده می شود و چهره اش تا پیش از «خندوانه» رونمایی نشده بود. با لهجه قمی حرف می زند و با اتفاقات روز شوخی می کند. همین سبقه «ظاهرا» برایش گران تمام شده و شایعه ای شکل گرفته تا «اتوماتیک» از مسابقه خارج شود.
 
امپراطور کوزکو وارد می شود...

رونمایی از امپراطور کوزکو

مسابقه «خنداننده شو» برنامه «خندوانه» فرصتی پیش روی سیده زینب موسوی گذاشت تا استعدادش را به طور جدی محک بزند. در مرحله مقدماتی درخشید و در جمع 16 نفره قرار گرفت. اجرای پنجشنبه شب او با استقبال مواجه شد و حالا که دور اول مسابقه به پایان رسیده و نیز با توجه به محبوبیت پیشین او، شانس عبور سیده زینب موسوی از این مرحله بالاست. او تا پیش از این علاقه ای به انتشار تصویر از خود نداشت اما چندی پیش تمرین گروه شان در «خنداننده شو» را به اشتراک گذاشت.

پنجشنبه بعد از مسابقه و برای بالا بردن آرا، فیلم اجرای استندآپ را در کانال «امپراطور کوزکو» بارگذاری کرد تا به طور رسمی چهره اش دیده شود.

شایعه حذف اجباری

برای خبرنگار جماعت خبرهای در گوشی در طول روز به وفور یافت می شود. قاعدتا مبنا این است که برای اطلاع از صحت و سقم آن به منبع مورد وثوق رجوع کنیم. درباره شایعه حذف اجباری سیده زینب موسوی از مسابقه «خنداننده شو» سراغ علی احمدی تهیه کننده «خندوانه» رفتیم.
 
تماس گرفتیم و پیامک فرستادیم اما موفق به برقراری دیالوگ نشدیم. تماس مجدد هم در آخرین لحظه تنظیم گزارش افاقه نکرد... اگر کانال تلگرامی «امپراطور کوزکو» را دیده باشید احتمالا می دانید دلیل شکل گیری شایعه حذف موسوی از «خواننده شو» چیست. شیوه استندآپ خانم موسوی به مذاق خیلی ها خوش می آید، نکات بامزه ای در آن یافت می شود، به مرور اجرایش پخته تر شده اما مخالفانی هم دارد. حالا شایعه ها می گوید برخی به تهیه کننده فشار می آورند که نباید این خانم به مرحله بعد راه یابد.
 
امپراطور کوزکو وارد می شود...

سابقه امپراطور کوزکو

این بخش از گزارش برای کسانی است که با کاراکتر زینب موسوی آشنایی ندارند. سال پیش شهرت موسوی (که آن زمان کسی نام و چهره اش را نمی دانست و حتی برخی گمان می کردند مرد است!) عمومی شد. او در قالب یک پیرزن قمی رفته که چادری بر سر دارد و چهره اش زیر آن پنهان است و با اتفاقات روز شوخی می کند. شخصیت های ثابتی از جمله همسرش در استندآپ ها حضور دارند و روی برخی اجراهایش نقد و کنایه به اتفاقات دور و بر است. او آذر ماه سال پیش با روزنامه فناوران اطلاعات گفتگویی انجام داد و تعریف کرد علاقه فراوانی به انیمیشن «زندگی تازه امپراطور» و شخصیت امپراطور کوزکو که بددهن، حسود و خودخواه است دارد.

موسوی نام و برخی خصلت های این شخصیت را عاریت گرفته و ایرانیزه شان کرده است. در دانشگاه یک کلیپ طنز ضبط کرده بوده و بخشی از آن را در فضای مجازی منتشر می کند و همین باعث کشف استعداد او از سوی صاحب یکی از کانال های پرمخاطب می شود و مسیرش تغییر می کند: «در اولین ویدئوها اصلا کاراکتر من یک پیرزن قمی نبود، کم کم این کاراکتر شکل گرفت و کامل شد و داخل یک قالب خاص رفت. در واقع می توان گفت کوزکو ترکیب چندین شخصیت است، نه یک شخص خاص. در راستای تکمیل کردن کاراکتر، شخصیت های جدید مثل جواد و سکینه و دیگران هم کم کم اضافه شدند و ممکن است این خانواده بزرگ تر هم بشود.»
 
امپراطور کوزکو وارد می شود...

کانال او الان بیش از 100 هزار عضو دارد و آن طور که می گوید ده ها نفر هر روز برایش پیام می فرستند.

استندآپ موسوی در خنداننده شو

احتمالا می دانید و درباره اش نوشته ایم: برنامه «خندوانه» از هفته پیش پخش مسابقه «خنداننده شو» را کلید زد و پنج شنبه نوبت به اجرای استندآپ سیده زینب موسوی رسید. او اجرایش را با خاطره ای از دوستی خیالی شروع کرد و کمی بعد پای عمه اش را وسط کشید. صدای عمه برای کسانی که امپراطور کوزکو را دنبال می کردند آشنا بود اما موسوی سعی می کرد مرزی میان عمه و کوزکو قائل باشد. چند لحظه بعد شخصیتی به نام حاج مصیب با صفت «جان جانان» از زبان عمه بیان شد و جای شبهه ای نماند که موسوی همان کوزکو است.

می دانید که صفت «جان جانان» را موسوی در ویدئوهای قبلی اش برای همسر عمه به کار می برد. موسوی اجرایش در «خندوانه» را در کانال امپراطور کوزکو به اشتراک گذاشت و به این گونه از خودش رونمایی کرد. نتیجه اجرای موسوی در «خنداننده شو» مورد استقبال سرگروه ها (رامبد جوان، حسن معجونی، اشکان خطیبی و شقایق دهقان) قرار گرفت و تماشاچی ها این اجرا را پسندیدند. اجرای موسوی ضعف هایی دارد اما در مجموع نتیجه کار او جزو پنج استندآپ برتر است و شانس صعود به مرحله بعد را دارد.

نکته دیگر این که پیش از حضور شرکت کننده ها روی استیج، محمود کریمی از تجربه اجراهای پیشین می پرسد اما خانم موسوی اشاره مستقیم به سبقه اش نکرد.
 
امپراطور کوزکو وارد می شود...

تصمیم رامبد و تیمش چیست؟

تلاش برای انجام گفتگو با تهیه کننده «خندوانه» میسر نشد اما بر اساس سابقه لیگ هایی که «خندوانه» راه انداخته می توان به سلامت نتایج «خنداننده شو» امید داشت. آیا تهیه کننده برنامه و رامبد جوان در برابر فشارهای احتمالی برای حذف سیده زینب موسوی کوتاه می آیند؟ اصلا استدلالی که برای حذف او آورده می شود، قابل اتکاست؟

برای کسانی که بیننده مسابقه نبوده اند می گوییم، شرکت کننده های «خنداننده شو» با رأی مردم به دور بعد می روند و عوامل برنامه در حذف یا انتخاب تاثیری ندارند. رامبد جوان، حسن معجونی، اشکان خطیبی و شقایق دهقان سرگروه هستند و اعضای چهار نفره تیم شان را برای رقابت آماده می کنند. حالا اما شایعه حذف اجباری سیده زهرا موسوی وجاهت مسابقه را زیر سوال برده؛ مسابقه ای که مرحله اول آن غافلگیر کننده شروع شد و در اوج به پایان رسید.

اگر حاشیه هایی اینچنین و انتقادهایی درباره شوخی اجراها جدی گرفته نشود و شبکه نسیم پشت مسابقه بایستد، در مرحله بعد بمب «خنداننده شو» پرصداتر است و شاهد هنرنمایی جذاب تر استعدادهای کمدی کشورمان خواهیم بود.
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1396/03/21
خوندم ولی برام اهمیتی نداشت/:
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1396/03/21
دلیل مخالفتشون با استنداپ این چیه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۱
استندآپ های مجازی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۱
فک کنم دلیل اصلیش اینه که شخصیت امپراطور کوزوکو یه خانم چادری و مذهبیه ، به خاطر همین مورد انتقاد خیلی از مذهبیا قرار میگیره که به چادر توهین شده و حرفای سطحی از این قبیل.
باران
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۱
فکر کنم چون ایشون کانالش دقیقن ۸۸هزار ممبر داره،یه جورایی از طریق تلگرام داره رای جمع میکنه
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1396/03/21
بيخود كردن حذفش كنند من كه فقط به خاطر زينب ، برنامه يدخنداننده شو رو مي بينم بعد هي واسه ما اداي ازادي بيان و بالا بودن انتقاد پذيري درميارن
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1396/03/21
من اجراشو دان کردم ۱۰ بار دیدم هربار خنده داره
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1396/03/21
ویدئو های قشنگی داره حتمن ببینید
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1396/03/22
چه اهمیتی داره حالا بالاخره یکی بانمکتر میره مرحله بعد دیگه
Iran, Islamic Republic of
04:37 - 1396/03/22
اجراش انصافا بدک نبود.امان از این مردم که همه چیو با همه چی قاطی می کنن خدا نکنه پای چادر بیاد وسط.خب بنده خدا می خواسته چهره اش دیده نشه اون موقعها، چیکار می کرده پتو می پیچیده به کله اش؟
Iran, Islamic Republic of
07:10 - 1396/03/22
خانم موسوی
آشناس ظاهرا خیلی ریز تبلیغ شو کردین. همه میدونن رای مردم لحاظ میشه و موضوعی که بیان کردین و کلا ماهیت موضوع طوری نیست که بخوان همچین کاری بکنن. ولی شما میدونین دارین چیکار میکنین چون برترینهایین.
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1396/03/23
مگه ویدیو هاس غیراخلاقی و مستهحن بوده که حالا بخوان حذفشکنن
اگرم چادر سر کرده به خاطر این بوده که چهره اش شناخته نشه دخترا تو این جامعه محدودبت هایی دارن که آقایون درکش نمیکنن.
Iran, Islamic Republic of
07:28 - 1396/03/24
ادرس پیجشو بزارین برامون ماهم ببینیم
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1396/03/26
آیدی کانال خانم موسوی رو هرکی داره لطفا بذاره؟
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1396/04/01
با سلام . من یکی از طرفداران پر و پا قرص زینب جان هستم . اگر بخوان حذفش کنن واقعا بی انصافی کردن برنامه ی خندوانه برنامه ی پر بیننده و جذابیه و آقای جوان هم مجری و بازیگر محبوب ملت ایرانه پس هم آقای جوان و هم برنامه خندوانه باید طبق قوانین اولیه پیش برن . بعدشم از کجا معلوم اینا راست باشه ماشاالله تو مملکت ما پشت سر هر کسی صحبت ها وشایعه هایی هست . به نظر من حذف زینب موسوی کار عادلانه ای نیست چون بسیار طرفدار داره . درضمن اون کسایی که گفتن زینب به چادر توهین کرده خیلی واقعا اشتباه کردن ، بیایین برین ببینین تو مملکت چند نفر به چادر توهین میکنن یقه ی اونا رو بگیرین چیکار این خانوم دارین . بعدش هم زینب برای اینکه چهره اش دیده نشه و شناخته نشه چادر رو روی صورتش کشیده ، خب اگه اینکار رو نکنه پس چیکار کنه به قول دوستمون الهام جان پتو بپیچه دور خودش ؟. هر کدوم از اعضای مسابقه ی خنداننده شو میتونن هر جور که در توانشونه رای جمع کنن ، یکی تو تلگرام یکی تو خیابون یکی هم تو بیابون . به هر حال امیدوارم زینب موسوی حذف نشه و پر انرژی به مسابقه ادامه بده . ببخشید سرتون رو درد آوردم ولی حرفهایی بود که اگه نمیگفتم دق میکردم . نوشته : عسل
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1396/04/09
به نظرم خانوم موسوی یکی از بهترین شرکت کننده های خنداننده شو هست و واقعا حیفه حذف بشن
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1396/05/20
در کل فقطک مقوا بود تکراری و بیخود
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1396/05/21
رضا بهمنی بهترین بود حییییف شد
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج