۵۵۰۲۸۵
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
۹۳۲ 
اعلام خودداری حمایت حزب چپ از نخست‌وزیر رومانی، دولت این کشور را با بحران مواجه کرده و حتی در معرض سقوط قرار داده است.
خبرگزاری فارس: اعلام خودداری حمایت حزب چپ از نخست‌وزیر رومانی، دولت این کشور را با بحران مواجه کرده و حتی در معرض سقوط قرار داده است.

 عدم حمایت حزب چپ رومانی از «سورین گریندیانو» نخست‌وزیر این کشور، دولت را بار دیگر با بحران جدی مواجه کرده است.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، حزب حاکم چپ‌گرای رومانی روز گذشته اعلام کرد که حمایت خود را از گریندیانو برداشته است و این اقدام می‌تواند به سقوط دولت منجر شود. این موضوع به ویژه از این جهت اهمیت قرار دارد که دولت رومانی مدت زمان زیادی نیست که به قدرت رسیده است.

پس از اینکه وزرای کابینه روز چهارشنبه استعفا کردند، رهبر حزب سوسیال‌دموکرات با انتشار پیامی اعلام کرد: «نخست‌وزیر تا زمانی قانونی است که حمایت احزابی را که به وی رای داده‌اند را داشته باشد.»

با این حال گریندیانو از استعفا خودداری کرده است و اعلام کرد که فقط زمانی از سمت خود کناره‌گیری می‌کند که «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهور راست‌گرای این کشور فردی را به عنوان جانشین وی انتخاب کند.

این دومین بار است که دولت رومانی از زمان روی کار آمدن در ژانویه گذشته با بحران جدی مواجه می‌شود. پیش از این مردم این کشور در اعتراض به تغییر قوانین جنایی چندین تظاهرات گسترده برگزار کرده بودند که استعفای وزیر دادگستری را به دنبال داشت.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1396/03/25
بلا به دور ... تو نگاه اول رومانی را روحانی خواندم!
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1396/03/26
کمی به فکر باز نشسته باشید پا به گذاشتن هر چه داشتن بچه ها شنو سر سامان دادن الان مستاجریم پول نداریم خونه بخریم
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج